Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 75

Θέμα: STREET TRIPLE 675 ΑΠΟΨΕΙΣ

  1. #61
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Νομίζω είναι λίγο άκυρο το να ''κράζουμε'' και να αφορίζουμε έτσι συγκεκριμένες εταιρίες.Κάποτε ίσως τα θέματα τους να ήταν εντονότερα αλλά πλέον έχουμε 2019.Προβλήματα σοβαρότατα είδαμε και στα Γιαπωνέζικα, μαγνήτες στα R1/Fazer κτλ.Πριν λίγο καιρό μέλος του φόρουμ είχε πρόβλημα με το abs σε σχεδόν καινούργιο SV.Μήπως το tdm μου (το λέω γιατί αναφέρθηκε ) είναι πιο αξιόπιστο ,που μπορεί ανάλογα με τα κέφια του να κάψει και 1 λίτρο λάδι ;Η yamaha μας λέει ''έτσι δουλευουν αυτά''.
    Και εγώ παλιό japan καβαλάω αλλά δεν γίνεται να μην μου ''σηκώνεται'' όταν βλέπω ''εξωτικά'' εργαλεία.Βάλε δηλαδή δίπλα ένα tdm 900 και ένα Multi 1000.
    Όσο αφορά την τιμή αγοράς μου φαίνεται λογικό να είναι πιο ακριβά,τα καλά πλαίσια,φρένα,ψαλίδια κτλ πληρώνονται,δεν θα τα κάνουν δώρο σε τιμή MT.

    ΥΓ από την άλλη και λίγη καζούρα-χαβαλές ναχαμε να λέγαμε σε στυλ JoeBarTeam έχει και το γούστο της κάποιες στιγμές
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 20/03/2019 στις 12:44.
    porca miseria.

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    O καθένας βλέπει την μοτοσυκλέτα με διαφορετικά κριτήρια. Άλλες ανάγκες, άλλη χρήση, άλλες τσέπες. Οπότε και βγαίνουν και πολλές διαφορετικές γνώμες για κάθε ίδια μοτοσυκλέτα.


    Κατά τα άλλα, το θέμα που ότι (νομίζουμε) ότι ξέρουμε τον άλλο από αυτά που γράφει σε ένα φόρουμ είναι τουλάχιστον αστείο....
    Γιωργο, για να μην παρεξηγηθει κανενας και κακοχαρακτηρισει τον απο πανω Γιωργο αδικα για τον τροπο γραφης του. Να διευκρινισω οτι ειμαστε κολλητοι irl οποτε υπαρχει και ενα αναλογο πειραγμα.

    Ξερει πως τον ζηλευω θανασιμα που εχει ευρωπαϊκο εργαλειο και μου το χτυπαει ο ατιμος.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    O καθένας βλέπει την μοτοσυκλέτα με διαφορετικά κριτήρια. Άλλες ανάγκες, άλλη χρήση, άλλες τσέπες. Οπότε και βγαίνουν και πολλές διαφορετικές γνώμες για κάθε ίδια μοτοσυκλέτα.


    Κατά τα άλλα, το θέμα που ότι (νομίζουμε) ότι ξέρουμε τον άλλο από αυτά που γράφει σε ένα φόρουμ είναι τουλάχιστον αστείο....
    Δεν είπε κανένας ότι τον ξερει σαν άνθρωπο. Είμαι σίγουρος ότι είναι και γαμω τα παιδιά. Μπορω να καταλάβω όμως την άποψη του για τα μηχανάκια. Εκει φυσικά δεν θα πάρω αυτά που λέει σοβαρά.
    Αν βρεθούμε ποτέ δεν θα μιλήσουμε για μηχανάκια... καλυτερα για γυναίκες...
    Τελευταία τροποποίηση από giorgos.boun; 20/03/2019 στις 12:04.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Γιωργο, για να μην παρεξηγηθει κανενας και κακοχαρακτηρισει τον απο πανω Γιωργο αδικα για τον τροπο γραφης του. Να διευκρινισω οτι ειμαστε κολλητοι irl οποτε υπαρχει και ενα αναλογο πειραγμα.

    Ξερει πως τον ζηλευω θανασιμα που εχει ευρωπαϊκο εργαλειο και μου το χτυπαει ο ατιμος.
    Δεν το έγραψα για σένα... μπορεί να μην έχεις αλλά ζεις με ευρωπαϊκά γύρω σου...

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Καλά, εγώ τι να παρεξηγηθώ?

    Γράφει όμως ο maniatiakos

    "Αδερφέ δεν έχω triumph.
    To μόνο σίγουρο όμως είναι ότι ΕΣΥ δεν έχεις οδηγήσει ΠΟΤΕ ούτε triumph ούτε οποιοδήποτε άλλο ευρωπαικό ή τζαπάν σύγχρονο μηχανάκι.
    Προβλέπω ότι αν οδηγήσεις θα πετάς σε αφίσα του Φίλιππου Νάκα (εξουσιοδοτημένος yamaha) βελάκια για τα χαμένα χρόνια.

    Από κει και πέρα για τα χλμ που και καλά κάνετε, απλά να σε ενημερώσω ότι σε ταξίδια στο εξωτερικό tdm δεν έχω συναντήσει ποτέ, σπάνια βαραντέρο, strom και transalp.
    Eπίσης σε αφήνω να μαντέψεις τι πινακίδες είχαν τα συγκεκριμένα μηχανάκια.
    "

    γράφει και ο giorgos.boun
    "Το παλικάρι πιο πάνω φαίνεται ότι δεν έχει ιδέα πραγματικά απο μηχανάκια ευρωπαϊκά. Τζάμπα του απαντάτε. Σε τέτοιους τύπους η καλύτερη μέθοδος είναι η αγνόηση. Ένας άνθρωπος που πραγματικά έχει έστω και μια μικρή ιδέα μπορεί να ξεχωρίζει την εμπάθεια για ότι είναι πιο “premium”.
    Μπορείς να τα χαζεύεις στα βιντεάκια και μετά να ανεβαίνεις στο δικό σου και να λες: ευτυχώς που δεν χαλάει..."


    Αυτοματισμοί λοιπόν του ξέρω εγώ ποιός είσαι εσύ, τι καβαλάς, τι έχεις καβαλήσει στην ζωή σου, πόσα χλμ κάνεις και που, κτλ, κτλ...

    Βοηθάει βέβαια και ο Κτήνος που γράφει και ρίχνει λάδι στην φωτιά

    "Κοίτα βασικά ευτυχώς που υπάρχετε κι εσείς με τα τράιμουφ
    και παρηγορούνται οι άλλοι με τα βε στρομ.
    Και όχι δεν έχω γνωστό του γνωστού για να μου πει
    ότι για να φτιαχτεί το μηχανάκι πρέπει να πάει στον
    σούπερ ειδικό μάστορα που άλλον δεν έχει
    γιατί ΜΟΝΟ αυτός ξέρει τι μαγικά πρέπει να κάνει
    για να δουλέψει.
    Ούτε για τις καμπάνες που χτυπάνε με τις τιμές
    Να τα χαίρεστε τα μηχανάκια αλλά υπάρχουν και μερικοί
    που θέλουν να κάνουν χιλιόμετρα οπότε ξέρς.
    Τράιουμφ λέει'...
    Μόνο 1+1 δώρο φίλος...
    yg
    Το άλλο το ξέρεις?
    Όταν ρωτάς στην τράιμφ αν έχει ακριβά ανταλλακτικά ξέρεις τι απαντάνε?
    - Ε δεν είναι και ντουκάτι !"



    που προφανώς δεν ισχύει...

    έχουμε λοιπόν μια κλασσική περίπτωση βλάβης (what we have here is a failure to communicate), γενικώς και ειδικώς.

    Θα προσπαθήσω να βάλω βίντεο από Guns'n'Roses-Civil War και την περί ου ο λόγος εισαγωγή από ταινία του ΜακΚουίν ( του Στηβ, όχι του Κεραυνού)

    Disclaimer:
    Δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά, δεν έχω μετοχές σε εταιρεία κατασκευής μοτοσυκλετών.

    https://www.youtube.com/watch?v=YNad0Y40K64

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    ....
    Συγνώμη αλλά σε ανακρίβειες δεν μπορώ να απαντήσω καλύτερα ούτε να συμπεραίνω τπτ διαφορετικό απ'αυτα που έγραψα.

    Πετάει, λοιπον, κάποιος την αβασιμη εξυπνάδα του στο μεγαλύτερο φόρουμ μοτοσυκλέτας, του λέμε ότι δεν ισχύει και εξακολουθεί...

    Το ίδιο άτομο, πριν κάνα 2 χρόνια έγραφε ότι το ΚΤΜ 990 ειναι το καλύτερο on off αλλά δεν έχει λεφτά να το παρει..

    Σημερα, άραγε θα έλεγε τα ίδια ή θα έλεγε κάτι ανάλογο όπως για το 675?

    Η κρίση στην Ελλαδα, έχει δημιουργήσει παράκρουση...

  7. #67
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    STREET TRIPLE 675 ε? μμμμμμμμμμ

    Έχω οδηγήσει του 18' σε ασημί apo_kun.....πολύ ωραίο μηχανάκι! Δυνατό όσο χρειάζεται, ευκολοδήγητο, όμορφο, με σούπερ ήχο όταν ανεβαίνουν οι στροφές
    Παθαίνεις πλάκα με το μασκάκι που μέχρι 180 πας χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα! (ειμαι 1,80). Εντύπωση κάνει επίσης η ποιότητα βαφής του!
    Φαίνεται πολύ παιχνιδιάρικο Αξίζει να πάρεις το R

    Με το καλό να το πάρεις το εργαλείο! Απλά πες πότε σε βολεύει να μας το δώσεις για βόλτα

    A και μη ξεχάσω!!!! Έγχρωμη TFT οθόνη Α Π Α Ι Χ Τ Η!

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimisK Προβολή μηνύματος
    STREET TRIPLE 765 ε? μμμμμμμμμμ
    ...μαλλον για το 765

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Σε πόλη δεν το βάζω. Για χρήση πίστας και πήγαινε έλα σε ένα πιστακι που έχουμε εδώ στο βορρά το όργανο γράφει 7,5.
    Δεν το έχω μετρήσει ποτέ με τον σωστό τρόπο (γέμισμα , μηδενισμό κ.τ.λ.) γιατί δεν με ενδιαφέρει αλλά το 9 μου φαίνεται πολύ.


    φουλ αστικη χρηση και πολη η οποια εχει αρκετα φαναρια σταματα ξεκινα το χειμωνα μου βγαζει με ενα φουλαρισμενο τεποζιτο 140-150 χιλιομετρα για να αναψει ρεζερβα

    ειναι κατω απο 9 κατα 99% αλλα και πανω απο 7

  10. #70
    MADA MADA Το avatar του/της kkinezos
    Εγγραφή
    16/10/2015
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από golden Προβολή μηνύματος
    φουλ αστικη χρηση και πολη η οποια εχει αρκετα φαναρια σταματα ξεκινα το χειμωνα μου βγαζει με ενα φουλαρισμενο τεποζιτο 140-150 χιλιομετρα για να αναψει ρεζερβα

    ειναι κατω απο 9 κατα 99% αλλα και πανω απο 7
    Αν ισχυουν αυτα τα νουμερα που λες, η καταναλωση σου ειναι λιγο πανω απο 9+ lt /100. Εχει ρεζερβουαρ 17.4 και βγαζει λαμπακι οταν εχει μεσα 3 λιτρα, αρα 14 λιτρα για 140-150 χλμ.

    Εξεταζω το ενδεχομενο αγορας ενος street triple 675 09 και με απασχολει η καταναλωση.
    Εχω ψαξει αρκετα τις καταναλωσεις που αναφερουν σε διαφορα φορουμ καθως θα ναι το κυριο μεσο μετακινησης και το βασικο commute θα ναι 14χλμ φαναρια και κινηση (απ την καλη την ωρρραια κινηση που μονο η αθηνα εχει), χειμωνα καλοκαιρι.
    Οποτε θεωρω σε συνθηκες ελλαδας μαλλον οντως χτυπαει 8-10 η καταναλωση αναλογα το χουφτωμα. Ηρθα εδω για να με βγαλει καποιος ψευτη αλλα μαλλον δεν :P .
    Αναφερουν, παντως, γενικα για commute χωρις highway γυρω στα 7-8 καταναλωση, σε συνθηκες εξωτερικου. Αλλα σε στριφτερο επαρχιακο με επιθετικη οδηγηση το πολυ 7 κατι. Αρα το 7,5 πιστα στεκει. Οπως δυστηχως και το 9 πολη.


    Εχει καποιος αλλος μετρησεις απο full αστικη χρηση?

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kkinezos Προβολή μηνύματος
    Αν ισχυουν αυτα τα νουμερα που λες, η καταναλωση σου ειναι λιγο πανω απο 9+ lt /100. Εχει ρεζερβουαρ 17.4 και βγαζει λαμπακι οταν εχει μεσα 3 λιτρα, αρα 14 λιτρα για 140-150 χλμ.

    Εξεταζω το ενδεχομενο αγορας ενος street triple 675 09 και με απασχολει η καταναλωση.
    Εχω ψαξει αρκετα τις καταναλωσεις που αναφερουν σε διαφορα φορουμ καθως θα ναι το κυριο μεσο μετακινησης και το βασικο commute θα ναι 14χλμ φαναρια και κινηση (απ την καλη την ωρρραια κινηση που μονο η αθηνα εχει), χειμωνα καλοκαιρι.
    Οποτε θεωρω σε συνθηκες ελλαδας μαλλον οντως χτυπαει 8-10 η καταναλωση αναλογα το χουφτωμα. Ηρθα εδω για να με βγαλει καποιος ψευτη αλλα μαλλον δεν :P .
    Αναφερουν, παντως, γενικα για commute χωρις highway γυρω στα 7-8 καταναλωση, σε συνθηκες εξωτερικου. Αλλα σε στριφτερο επαρχιακο με επιθετικη οδηγηση το πολυ 7 κατι. Αρα το 7,5 πιστα στεκει. Οπως δυστηχως και το 9 πολη.


    Εχει καποιος αλλος μετρησεις απο full αστικη χρηση?

    Σε συνθήκες εξωτερικού πρέπει να συνυπολογίσεις και την πολύ καλύτερη ποιότητα βενζίνης που έχουν.Οπότε αν διαβάζεις 7 και 8 εδώ θα υπολογίζεις οτι ο ίδιος οδηγός θα έχει +1 λίτρο κατανάλωση.

    Γνώμη μου είναι οτι για χρήση καθημερινή commuting πρέπει να δεις κάτι σε δικύλινδρο.Ο τρικύλινδρος είναι περισσότερο κοντά στον τετρακύλινδρο σε επιδόσεις,κατανάλωση και θερμοκρασίες με ότι συνεπάγεται αυτό.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #72
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kkinezos Προβολή μηνύματος
    Εχει καποιος αλλος μετρησεις απο full αστικη χρηση?
    το δικό μου σε αστική χρήση έβγαζε 180km
    λιγότερα χλμ απο αυτά δεν είδα ποτέ.

    Σε ταξίδι βγάζει κάπου στα 220-230

  13. #73
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Ήμουν κάτοχος shiver 750..Aλλα από θέμα μοτέρ το street είναι άλλου, δουλεύει παντού το ατιμο..οπότε μην κοιτάξεις για δικυλινδρο,εκτός αν μιλάμε για δικυλινδρο με παραπλήσια υποδυναμη όπως Duke 790..

  14. #74
    MADA MADA Το avatar του/της kkinezos
    Εγγραφή
    16/10/2015
    Μηνύματα
    31
    @billy84
    Υπερβολη νομιζω το +1 αλλα δεν το χα σκεφτει καν αυτο για να πω την αληθεια. Θα παιζει καποιο ρολο σιγουρα.
    Ναι, νταξει, κοιταω για δικυλινδρα της κατηγοριας, αλλα.. striple . βεβαια ισως ειναι και ο λογος(οι καρδουλες) που τελικα δεν θα το παρω γιατι δεν του αξιζει τετοια μεταχειριση.. αν αυτο δεν ειναι αληθινη αγαπη τοτε τι ειναι ?

    @harris_x
    απο γεματο σε λαμπα λεμε, ετσι ? Αρα 7,7 commute και 6.5 εξω.
    Commute ομως οταν λεμε ? Σιχτηριζες ρε παιδι μου στη διαδρομη η κυλουσε το πραγμα?

    @dorso
    Σιγουρα τραβαει το μηχανακι αλλα νομιζω εννοουσε οτι καλυτερα να κοιταξω κατι που στοχευει λιγοτερο στην απολαυση.


    Μαλλον για παπι/σκουτερ για εργατη και triple σαλονι και εξω μονο ΣΚ οπως του αξιζει.

  15. #75
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kkinezos Προβολή μηνύματος
    @billy84
    Υπερβολη νομιζω το +1 αλλα δεν το χα σκεφτει καν αυτο για να πω την αληθεια. Θα παιζει καποιο ρολο σιγουρα.
    Ναι, νταξει, κοιταω για δικυλινδρα της κατηγοριας, αλλα.. striple . βεβαια ισως ειναι και ο λογος(οι καρδουλες) που τελικα δεν θα το παρω γιατι δεν του αξιζει τετοια μεταχειριση.. αν αυτο δεν ειναι αληθινη αγαπη τοτε τι ειναι ?

    @harris_x
    απο γεματο σε λαμπα λεμε, ετσι ? Αρα 7,7 commute και 6.5 εξω.
    Commute ομως οταν λεμε ? Σιχτηριζες ρε παιδι μου στη διαδρομη η κυλουσε το πραγμα?

    @dorso
    Σιγουρα τραβαει το μηχανακι αλλα νομιζω εννοουσε οτι καλυτερα να κοιταξω κατι που στοχευει λιγοτερο στην απολαυση.


    Μαλλον για παπι/σκουτερ για εργατη και triple σαλονι και εξω μονο ΣΚ οπως του αξιζει.
    Ναι, από γεμάτο σε λαμπάκι.
    Δεν συνηθίζω να σιχτιριζω, αυτό γίνεται με το αυτοκίνητο λόγω κίνησης, με το μηχανάκι το διασκεδάζω

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. street triple 675
    από aris13 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2009, 14:54
  2. Street Triple (675) 2008
    από lifecatcher στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2008, 13:31
  3. Brutale 750s ή street triple 675?
    από tolkmt-03 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2007, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF