Σελίδα 105 από 141 ΠρώτοΠρώτο ... 55595100101102103104105106107108109110115 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.561 έως 1.575 από 2101

Θέμα: Εργαλεία χειρός (For Tool Addicts')

  1. #1561
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.772
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    ναι αλλά εγώ θα έπαιρνα άλλες μάρκες σε κοντινά λεφτα, όχι οτι δεν έχω πραγματάκια της Carolus. Απλά -ευκαιρίας δοθείσης σε carolus ψάχνουμε πραγματάκια που είναι made in Germany- και υπάρχουν αρκετά όπως και πραγματάκια που βγαίνουν από εταιρίες του ομίλου που ανήκει (Gedore group) πχ γαντζάκια είναι Klann, εγραλειοφόρος Mechanic είναι Μetec κτλ
    Τα carolus made in germany είναι ακριβότερα. Τα γατζάκια της klann είναι από μέση ανατολή και ουχί από Γερμανία!

    Αυτές οι συλλογές της carolus είναι πιο φθηνές και πιο πλήρης απ' τις παλιότερες. Μπορεί η ποιότητα να μην είναι ίδια σε κάτι, πχ οι καστάνιες να είναι φθηνότερες, αλλά δεν παύει να είναι μια καλή λύση. Αν διαπιστώσει ότι κάτι δεν τον καλύπτει (που αν θα συμβεί θα συμβεί αφού έχει κάνει απόσβεση των χρημάτων που έδωσε) το αντικαθιστά με κάποιο καλύτερης ποιότητας. Πχ τα καρυδάκια 10 και 13 που θα τα δουλεύει περισσότερο.

    Μια χαρά είναι αυτά που πήρε! vfm!
    Sent from me using a computer.

  2. #1562
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.772
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    για 20 και 25 μιλάμε! Αυτά είναι άχρηστα σε μηχανάκια
    Όλα χρειάζονται!

    Εκτός απ' το καρυδάκι 31 μακρύ που ψάχνεις!
    Sent from me using a computer.

  3. #1563
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Τα carolus made in germany είναι ακριβότερα. Τα γατζάκια της klann είναι από μέση ανατολή και ουχί από Γερμανία!

    Αυτές οι συλλογές της carolus είναι πιο φθηνές και πιο πλήρης απ' τις παλιότερες. Μπορεί η ποιότητα να μην είναι ίδια σε κάτι, πχ οι καστάνιες να είναι φθηνότερες, αλλά δεν παύει να είναι μια καλή λύση. Αν διαπιστώσει ότι κάτι δεν τον καλύπτει (που αν θα συμβεί θα συμβεί αφού έχει κάνει απόσβεση των χρημάτων που έδωσε) το αντικαθιστά με κάποιο καλύτερης ποιότητας. Πχ τα καρυδάκια 10 και 13 που θα τα δουλεύει περισσότερο.

    Μια χαρά είναι αυτά που πήρε! vfm!
    Είπα "σε carolus ψάχνουμε πραγματάκια που είναι made in Germany- και υπάρχουν αρκετά όπως και πραγματάκια που βγαίνουν από εταιρίες του ομίλου που ανήκει (Gedore group) δεν είπα ότι γαντζάκια είναι made in Germany.

  4. #1564
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Όλα χρειάζονται!

    Εκτός απ' το καρυδάκι 31 μακρύ που ψάχνεις!
    Όπως ξέρεις το έχω βρει αλλά δεν το έχω πάρει ακόμα.....

  5. #1565
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.772
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Είπα "σε carolus ψάχνουμε πραγματάκια που είναι made in Germany- και υπάρχουν αρκετά όπως και πραγματάκια που βγαίνουν από εταιρίες του ομίλου που ανήκει (Gedore group) δεν είπα ότι γαντζάκια είναι made in Germany.
    Δεν ψάχνουν όλοι made in germany λεό!

    Και καλά κάνουν! Δεν αγοράζουν όλοι εργαλεία για την ίδια χρήση ούτε με την ίδια προοπτική.
    Sent from me using a computer.

  6. #1566
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Για την φωτό το έβαλε μάλλον.

    Ο κατάλογος προσφορών είναι χωρίς το φπα αλλά και πάλι πιο οικονομικά θα του έρθουν από Ελλάδα.
    Αυτό κατάλαβα και εγώ, γιατί το TBS έχει + μεταφορικά και χρόνο αναμονής, ενώ εδώ πάει τα βλέπει από κοντά (σημαντικό) και αν του κάνουν α παίρνει.

  7. #1567
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    και τι θα κάνουν οι υδραυλικοί; ζητιάνοι θα γίνουν; άσε δε τοις φιάλες υγραερίου που και αυτές θέλουν το δικό τους.. μην με κοροιδεύετε όμως που ψάχνω 31, κάπου θα είναι και αυτό χρήσιμο
    Αυτό δεν το έχω ούτε εγώ που έχω και το 20mm, μήπως με αυτά τα λεφτά να πάρεις ένα εργαλείο πιο χρήσιμο από αυτό ?

  8. #1568
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    Αυτό δεν το έχω ούτε εγώ που έχω και το 20mm, μήπως με αυτά τα λεφτά να πάρεις ένα εργαλείο πιο χρήσιμο από αυτό ?
    Σίγουρα, αλλά εκτός από αυτά που χρειάζονται είναι και αυτά που σπάμε πλάκα όπως το 31mm μακρύ σε 1/2' καρέ. Το κοντό το έχω σε Facom το μακρύ θα το πάρω όταν περισεύουν καμμια 20αρια λίρες σε Koken.

    Εχεις δεi έκφραση ανθρώπου σε μαγαζί εργαλείων όταν ζητάς 31mm μακρύ; Εγώ που το έχω κάνει για πλάκα στην Σ.Πάτση γελάω ακόμα.
    Τελευταία τροποποίηση από Leon67; 26/02/2017 στις 12:45.

  9. #1569
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα, αλλά εκτός από αυτά που χρειάζονται είναι και αυτά που σπάμε πλάκα όπως το 31mm μακρύ σε 1/2' καρέ. Το κοντό το έχω σε Facom το μακρύ θα το πάρω όταν περισεύουν καμμια 20αρια λίρες σε Koken.

    Εχεις δεi έκφραση ανθρώπου σε μαγαζί εργαλείων όταν ζητάς 31mm μακρύ; Εγώ που το έχω κάνει για πλάκα στην Σ.Πάτση γελάω ακόμα.
    Τότε σύμφωνο, θα πρέπει να έχει πολύ πλάκα.

  10. #1570
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.772
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    Τότε σύμφωνο, θα πρέπει να έχει πολύ πλάκα.
    Μέχρι να σου πει ότι το έχει! Όταν θα το πληρώσεις 20 λίρες δε θα έχει καθόλου πλάκα!
    Sent from me using a computer.

  11. #1571
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/02/2017
    Μηνύματα
    71
    Παιδιά καλησπέρα, μία ερώτηση, αν έχει καλυφθεί παλιότερα συγχωρέστε με.
    Τα παρακάτω καρυδάκια πού χρησιμοποιούνται;

    http://www.toolsnhome.com/index.php?...roduct_id=2328

    Σε περιπτώσεις που οι βίδες είναι χωμένες σε οπές, όπως πχ τα μπουζί και δεν φτάνει ένα απλό κοντό καρυδάκι;

  12. #1572
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vantonopoulos Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλησπέρα, μία ερώτηση, αν έχει καλυφθεί παλιότερα συγχωρέστε με.
    Τα παρακάτω καρυδάκια πού χρησιμοποιούνται;

    http://www.toolsnhome.com/index.php?...roduct_id=2328

    Σε περιπτώσεις που οι βίδες είναι χωμένες σε οπές, όπως πχ τα μπουζί και δεν φτάνει ένα απλό κοντό καρυδάκι;
    Για μπουλόνια σε ζάντες αυτοκινήτων.

  13. #1573
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.772
    Όπως είπε και ο λεό, είναι για μουλόνια αυτοκινήτων.

    Προορίζονται για χρήση με αερόκλειδο και το προστατευτικό κάλυμμα (στις καλές μάρκες) παρέχεται και σαν ανταλλακτικό και είναι για να μην χαράζεις τις ζάντες αλουμινίου.

    Λόγο πάχους, (τα impact rated είναι πιο χοντρά), σε κάποιες ζάντες δεν χωράνε. Γι' αυτές τις περιπτώσεις υπάρχουν και πιο λεπτά (και πιο ακριβά) ή χρησιμοποιείς απλά χρωμίου.
    Sent from me using a computer.

  14. #1574
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/02/2017
    Μηνύματα
    71
    Σας ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση παιδιά.

  15. #1575
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.772
    vantopoulos κάποια μακρυά καρυδάκια χρωμίου μπορεί να κάνουν και για μπουζί. Όχι όμως τα συγκεκριμένα.
    Υπάρχουν όμως καρυδάκια μακριά που είναι για μπουζί και έχουν και έλασμα ή μαγνήτη ώστε να βγάζουν το μπουζί έξω αφού το ξεβιδώσεις. Αν επιλέξεις μια οικονομική μάρκα δεν είναι ακριβά αλλά τα πολύ οικονομικά έχουν ελαστικό δακτύλιο που δεν συγκρατεί πάντα σωστά το μπουζί.
    Sent from me using a computer.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2017, 14:36
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Alpinestars Tech Tool Pack - Τσαντάκι μέσης με θέση για εργαλεία
    από 675 στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2016, 16:46
  3. Tool box (εργαλειοθήκη) for Tenere '08
    από xtkoulas στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2010, 19:45
  4. ONE for the money,TWO for the show,THREE for the girl
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 08:48
  5. Pink Panther (for TManiac)
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 19:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF