Σελίδα 7 από 141 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 2101

Θέμα: Εργαλεία χειρός (For Tool Addicts')

  1. #91
    Μέλος Το avatar του/της FACOM Βράττης
    Affiliate
    Εγγραφή
    29/10/2015
    Μηνύματα
    49
    Τυχαία το ειδα και αν δεν ενοχλω,μιας και το γνωριζω η Bahco ειναι πλεον στον ομιλο Snap-on
    Facom ,εγγύηση εφ'ορου ζωής.Κατάλογοι και Προσφορές εδώ https://www.dropbox.com/sh/g1wf7al42...gyJky6Upa?dl=0

  2. #92
    C.O.O.

    Country Of Origin

    Μιας και βλέπω αρκετό ενδιαφέρον για τα εργαλεία να δώσω ένα link από ένα τεστ αντοχής που έχω κάνει παλιότερα σε ξένο φόρουμ. Μπορεί κάποιοι να το βρείτε ενδιαφέρον.

    13mm wrench test
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  3. #93
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Μιας και τούτο το θρεντάκιον πάει να γίνει καλός μπούσουλας για μελλοντικές αγορές αλλά και ονειρώξεις, δεν κάνετε τον κόπο εσείς οι επαΐοντες να φτιάξετε έναν (βασικά περισσότερους από έναν) βαθμονομημένο πίνακα για εργαλεία ηλεκτρικά, απλά χειρός, καστάνιες κλπ ?? Θα βοηθήσει πιστεύω αρκετά και μάλιστα αν υπάρχει και χρωματικός διαχωρισμός των επαγγελματικών από τις απλές σειρές, ακόμα καλύτερα.

    δλδ εννοώ : Καστάνιες 1. αυτή 2. ετούτη 3. εκείνη
    Πενσοειδή 1. 2. 3.

    Επαγγελματικά της τάδε εταιρίας χρώμα τέτοιο, ερασιτεχνικής χρήσης της ίδια εταιρίας χρώμα το άλλο κλπ

    Και για να μην παρεξηγηθώ όλα όσα θα γραφτούν θα είναι κατά την κρίση του γράφοντα και τις εμπειρίες του (μην τσιμπήσει κανείς και πει ότι ο γράφων κάνει διαφήμιση στην α! εταιρία και δυσφήμιση στην β! Άλλωστε είναι κουβέντες που γίνονται κατά κόρον στις παρέες μεταξύ των απανταχού μαστροχαλαστών και δεν βλέπω τον λόγο να μην υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένες.

    Για πάμε!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μιας και τούτο το θρεντάκιον πάει να γίνει καλός μπούσουλας για μελλοντικές αγορές αλλά και ονειρώξεις, δεν κάνετε τον κόπο εσείς οι επαΐοντες να φτιάξετε έναν (βασικά περισσότερους από έναν) βαθμονομημένο πίνακα για εργαλεία ηλεκτρικά, απλά χειρός, καστάνιες κλπ ?? Θα βοηθήσει πιστεύω αρκετά και μάλιστα αν υπάρχει και χρωματικός διαχωρισμός των επαγγελματικών από τις απλές σειρές, ακόμα καλύτερα.

    δλδ εννοώ : Καστάνιες 1. αυτή 2. ετούτη 3. εκείνη
    Πενσοειδή 1. 2. 3.

    Επαγγελματικά της τάδε εταιρίας χρώμα τέτοιο, ερασιτεχνικής χρήσης της ίδια εταιρίας χρώμα το άλλο κλπ

    Και για να μην παρεξηγηθώ όλα όσα θα γραφτούν θα είναι κατά την κρίση του γράφοντα και τις εμπειρίες του (μην τσιμπήσει κανείς και πει ότι ο γράφων κάνει διαφήμιση στην α! εταιρία και δυσφήμιση στην β! Άλλωστε είναι κουβέντες που γίνονται κατά κόρον στις παρέες μεταξύ των απανταχού μαστροχαλαστών και δεν βλέπω τον λόγο να μην υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένες.

    Για πάμε!
    Με βάση ποιο χαρακτηριστικό; Τιμή; Αξιοπιστία; Λειτουργικότητα; Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα; Εγγύηση; Π.χ. για τις καστάνιες έχεις δεκάδες επιλογές, μόνο από Ελλάδα. Μη πάμε παραέξω. Έχεις δεκάδες επιλογές μόνο από μια μάρκα, τη Facom καλή ώρα. Θα μπλέξουμε. πρέπει να είμαστε πιο συγκεκριμένοι και να βάλουμε σαν σταθερά τη χρήση στη μοτοσυκλέτα, αλλιώς θα χάσουμε τον μπούσουλα.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  5. #95
    Μέλος Το avatar του/της FACOM Βράττης
    Affiliate
    Εγγραφή
    29/10/2015
    Μηνύματα
    49
    Αγαπητοι φορουμιτες.Παρακολουθω την συζητηση σαυτο εδω το θεμα με τα εργαλεια και οχι μονο.
    Εκ τών πραγμάτων εγω δεν πρεπει να συμμετεχω μην θεωρηθει διαφημιση της Facom Βραττης.
    Ομως μιας και ειμαι και εγω ανθρωπος και ζηλευω και με τρωει και μενα η γλωσσα να πω οτι τυχον ξερω μιας και ειμαι εργαλειομανης.Για οσους το ξεχνανε ειμαι ο διαχειριστης του φιλου μου Ηλια Βράττη στο Facebook κι εδω και τα περισσοτερα τα γραφω εγω,σε συννενοηση μαζι του οταν χρειαζεται φυσικα μιας και εκεινος πρεπει να παραμεινει στην εξυπηρετηση και του πιο μικρου πελατη αυτο που ειναι,δηλαδη τοπ,αρα δεν εχει χρονο για πολλα.
    Οποτε αν δεν σας πειραζει να γραφω κι εγω εχει καλως και εννοειται δεν θα αναφερομαι σε Facom εκτος αν ρωτηθω απο καποιον.Περιμένω σχόλια σας υπερ και κατα,αφοβα και χωρίς να σας επηρεασει η κληρωση η μαλλον οι κληρωσεις.Ειναι διαφορετικο πραγμα.Εν αναγκη θα γραφτω κι εγω με αλλο μειλ αλλα τοτε θα παθω σιγουρα διχασμο προσωπικοτητας!
    Facom ,εγγύηση εφ'ορου ζωής.Κατάλογοι και Προσφορές εδώ https://www.dropbox.com/sh/g1wf7al42...gyJky6Upa?dl=0

  6. #96
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.763
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Facom Βράττης Προβολή μηνύματος
    Αγαπητοι φορουμιτες.Παρακολουθω την συζητηση σαυτο εδω το θεμα με τα εργαλεια και οχι μονο.
    Εκ τών πραγμάτων εγω δεν πρεπει να συμμετεχω μην θεωρηθει διαφημιση της Facom Βραττης.
    Ομως μιας και ειμαι και εγω ανθρωπος και ζηλευω και με τρωει και μενα η γλωσσα να πω οτι τυχον ξερω μιας και ειμαι εργαλειομανης.Για οσους το ξεχνανε ειμαι ο διαχειριστης του φιλου μου Ηλια Βράττη στο Facebook κι εδω και τα περισσοτερα τα γραφω εγω,σε συννενοηση μαζι του οταν χρειαζεται φυσικα μιας και εκεινος πρεπει να παραμεινει στην εξυπηρετηση και του πιο μικρου πελατη αυτο που ειναι,δηλαδη τοπ,αρα δεν εχει χρονο για πολλα.
    Οποτε αν δεν σας πειραζει να γραφω κι εγω εχει καλως και εννοειται δεν θα αναφερομαι σε Facom εκτος αν ρωτηθω απο καποιον.Περιμένω σχόλια σας υπερ και κατα,αφοβα και χωρίς να σας επηρεασει η κληρωση η μαλλον οι κληρωσεις.Ειναι διαφορετικο πραγμα.Εν αναγκη θα γραφτω κι εγω με αλλο μειλ αλλα τοτε θα παθω σιγουρα διχασμο προσωπικοτητας!
    Φυσικά και μπορείς, πλάκα κάνεις? Τώρα είσαι μέλος του φόρουμ είτε το θέλεις είτε όχι.
    Και απ' ότι φαίνεται το θέλεις οπότε...


    Καλως ήρθες.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 02/11/2015 στις 22:54.
    Sent from me using a computer.

  7. #97
    Μέλος Το avatar του/της FACOM Βράττης
    Affiliate
    Εγγραφή
    29/10/2015
    Μηνύματα
    49
    Ευχαριστω αλλα να δουμε και καμμια αντιθετη αποψη και το επιβεβαιωνουμε πιο μετα?
    Facom ,εγγύηση εφ'ορου ζωής.Κατάλογοι και Προσφορές εδώ https://www.dropbox.com/sh/g1wf7al42...gyJky6Upa?dl=0

  8. #98
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Με βάση ποιο χαρακτηριστικό; Τιμή; Αξιοπιστία; Λειτουργικότητα; Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα; Εγγύηση; Π.χ. για τις καστάνιες έχεις δεκάδες επιλογές, μόνο από Ελλάδα. Μη πάμε παραέξω. Έχεις δεκάδες επιλογές μόνο από μια μάρκα, τη Facom καλή ώρα. Θα μπλέξουμε. πρέπει να είμαστε πιο συγκεκριμένοι και να βάλουμε σαν σταθερά τη χρήση στη μοτοσυκλέτα, αλλιώς θα χάσουμε τον μπούσουλα.

    Ξεκινήστε με αξιοπιστία και σχέση τιμής απόδοσης και αν χάσουμε τον μπούσουλα θα πούμε οκ λεφτά δεν έχουμε θα πάρουμε του Λίντλ
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος

    Μιας και βλέπω αρκετό ενδιαφέρον για τα εργαλεία να δώσω ένα link από ένα τεστ αντοχής που έχω κάνει παλιότερα σε ξένο φόρουμ. Μπορεί κάποιοι να το βρείτε ενδιαφέρον.

    13mm wrench test


    οπως ειπα και πριν κλειδια διαφορων μαρκων μετα απο σκληρη επαγγελματικη δουλεια 40 χρονων κομματια αγορασμενα απο το 1970 δεν ξερω χρονολογιες.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151101_104434.jpg 
Προβολές:	269 
Μέγεθος:	70,6 KB 
ID:	344151

    1. hazet
    2.wiesman
    3.derby
    4.bedford
    5.mascot

    εντυπωση μου κανει το dreby πολωνικο. βασταει πολυ. καλα το hazet μακραν!!!!

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151101_104809.jpg 
Προβολές:	265 
Μέγεθος:	42,8 KB 
ID:	344152

    1.elora
    2.hazet germany
    3.gedore india

    κανει μπαμ το hazet

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151101_105034.jpg 
Προβολές:	264 
Μέγεθος:	66,2 KB 
ID:	344153

    1.gedore india
    2.gedore germany
    3. stahlwille!!!!!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151101_105051.jpg 
Προβολές:	265 
Μέγεθος:	68,0 KB 
ID:	344154

    1,unior
    2.dsc
    3.hysky usa
    4.asahi. japan


  12. #102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Facom Βράττης Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω αλλα να δουμε και καμμια αντιθετη αποψη και το επιβεβαιωνουμε πιο μετα?
    Η συνεισφορά οποιουδήποτε σε τέτοια θέματα είναι ευπρόσδεκτη, μιας και εξειδικευμενες γνώσεις έχουν λίγοι. Όχι μόνο στο παρόν θέμα, σε οτιδήποτε.

    Το καλό στο moto.gr είναι πως υπάρχει εξειδίκευση μελών πραγματικά σε οτιδήποτε, οπότε τους προσέχουμε (εξαιρούνται οι έχοντες τραπεζική εξειδίκευση), και τους διορθώνουμε αν αρχίσουν να πετανε καρότα.

    Συμφωνώ με την λίστα καταρχήν. Εγώ βάζω τη facom πάνω πάνω γιατί έχω εργαλεία, και γιατί έχει ένα (απειλητικά) σεξουλιαρικο όνομα που ξεκολλάει τις βίδες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #103
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Facom Βράττης Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω αλλα να δουμε και καμμια αντιθετη αποψη και το επιβεβαιωνουμε πιο μετα?


    Γράψε την άποψη σου όπως όλοι μας. Εξάλλου οι απόψεις ανθρώπων που είναι specialized σε κάτι πάντα μετράνε.

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Facom Βράττης Προβολή μηνύματος
    Εκ τών πραγμάτων εγω δεν πρεπει να συμμετεχω μην θεωρηθει διαφημιση της Facom Βραττης.
    Ομως μιας και ειμαι και εγω ανθρωπος και ζηλευω και με τρωει και μενα η γλωσσα να πω οτι τυχον ξερω μιας και ειμαι εργαλειομανης.
    Aυτό είναι δεδομένο. Κανείς δεν θα επέλεγε να εργαστεί η να αντιπροσωπεύσει μία κορυφαίας ποιότητος εταιρεία (που πιθανόν να αποφέρει και λιγότερο κέρδος), αν δεν διαπνέονταν από αντίστοιχο πάθος.
    Η συμβολή και η εμπειρία σου εκτιμώ θα είναι εξίσου πολύτιμη με των δικών μας αστεριών.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  15. #105
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.763
    Κάποιοι μου είπαν ότι είχα αρχίσει να ξεφεύγω, απ' ότι βλέπω όμως άλλοι οδηγούν το θρεντ στην καταστροφή.

    Virus respect.


    Βιλλ μακάρι να γινόταν φίλε!
    Εσύ μπορείς να μας πεις πως κατατάσεις τις μηχανές? Από καλύτερη προς την χειρότερη? Ε με τα εργαλεία (ηλεκτρικά η όχι) είναι ακόμα χειρότερο. Μαθαίνεις μονο με την συνεχή ενασχόληση (ή την περιστασιακή) όπως εσύ ξέρεις τόσα πολλά πράγματα έτσι μπορείς να μάθεις ακόμα παραπάνω επειδή διάβασες ασχολήθηκες συμμετέχεις σε μια συζήτηση, έριξες μια ματιά στις φωτό του virus, έριξες μια ματιά στα εργαλεία του βυρωνα όταν τον βοηθούσες να φτιάξει το Ευρωπαικό παρτάλι του.

    Δε μαθαίνεις ούτε βγάζεις άκρη από καμία λίστα.

    Ας μη προσπαθήσουμε να πουμε αν τα facom είναι καλύτερα απ' τα hazet ή αν τα snap on είναι καλύτερα απ' τα stahlwille. Πραγματικά μόνο γι' αυτά τα δύο μπορούμε να γράφουμε και να συζητάμε εβδομάδες ολόκληρες και άκρη να μη βγάλουμε. Όλα αυτά ειναι καλά. Ας μάθουμε να ξεχωρίζουμε και να αναγνωρίζουμε τα οφέλη του καλού εργαλείου και μετά συζητάμε ποιο είναι καλύτερο, που, για ποιόν και γιατί.

    Όποιος δεν ξέρει αν η πράσινη σειρά της bosch είναι η καλή ή η μπλε ας ρίξει μια ματιά στο sait να δει.

    Μακάρι να μπορούσαμε να φτιάξουμε λίστα και μπούσουλα.

    Τα smalcalda είναι καλά?
    Αν βρω shell να το πάρω?
    Τα keiba τα ξέρει κανένας?
    Να βάλω μια φωτό από ktc?
    Στην Αθηνάς έχουν ακόμα peugeot.
    Βρήκα belzer τι ειναι αυτό?

    Ρίξα μια ματιά στη σελίδα 5 (ή κάπου εκεί) να δεις τι έγραψα για την bacho να δεις ότι λίστα δεν βγαίνει.
    Φτιάχνει καστάνιες για την σναπ ον. Έχει στην γκάμα της τις ίδιες καστάνιες σαν bahco και παράλληλα πουλάει συλλογές με 3 καστάνιες καρυδάκια μανέλες προεκτάσεις που κοστίζουν όσο η μία καστάνια απ' αυτές με το ψαράκι και το αγκίστρι.

    Το παλμικό της wurth είναι καλύτερο ή της bosch? ;D (τα ίδια ειναι!)
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 7 από 141 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2017, 14:36
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Alpinestars Tech Tool Pack - Τσαντάκι μέσης με θέση για εργαλεία
    από 675 στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2016, 16:46
  3. Tool box (εργαλειοθήκη) for Tenere '08
    από xtkoulas στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2010, 19:45
  4. ONE for the money,TWO for the show,THREE for the girl
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 08:48
  5. Pink Panther (for TManiac)
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 19:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF