Σελίδα 134 από 141 ΠρώτοΠρώτο ... 3484124129130131132133134135136137138139 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.996 έως 2.010 από 2101

Θέμα: Εργαλεία χειρός (For Tool Addicts')

  1. #1996
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Όπως είπα και πριν, το μονο jis που θα βρείτε σήμερα είναι αυτό που περιγράφεται στο πινακάκι.

    ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΕ ΠΡΟΤΥΠΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ.

    Φυσικά όποιος θέλει μπορεί πάρει οτι θέλει και να κάνει τις δοκιμές του για να το διαπιστώσει και ο ίδιος.
    Sent from me using a computer.

  2. #1997
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παρεμπιπτόντως ..

    Τα hozan που είναι jis..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	s-l1600.jpg 
Προβολές:	322 
Μέγεθος:	35,5 KB 
ID:	424707

    και τα vessel που δεν είναι jis..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	starter2.jpg 
Προβολές:	323 
Μέγεθος:	58,5 KB 
ID:	424708

    Είναι τα ίδια κατσαβίδια.

    Και τα δυο είναι jis form B όπως και τα champion, hit, κτλ. Όλα πιάνουν τις βίδες με την κουκίδα καλύτερα απ' τα ευρωπαικά. Δε ξέρω τι άλλο θέλετε.
    Sent from me using a computer.

  3. #1998
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Τα παρακάτω Engineer (ρωτάω επειδή τα έχω), εντάσσονται στην ίδια ακριβώς περίπτωση (JIS συμβατά) με τα προηγούμενα Vessel & Hozan;
    https://www.engineertools-jp.com/dk-50-53

  4. #1999
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Τα παρακάτω Engineer (ρωτάω επειδή τα έχω), εντάσσονται στην ίδια ακριβώς περίπτωση (JIS συμβατά) με τα προηγούμενα Vessel & Hozan;
    https://www.engineertools-jp.com/dk-50-53
    Δε ξέρω, μπορεί.

    Τα din iso στα ίσια έχουν διάσταση 5,5χ1μμ.
    Δλδ 5.5 πλάτος μύτης χ 1μμ πάχος. Τα Ιαπωνικά έχουν πιο λεπτή μύτη. Το 5,5 είναι συνήθως χ 0,7μμ. Έτσι μπορείς να καταλάβεις αν το κατσαβίδι έχει "ευρωπαικές διαστάσεις" ή όχι. Σε αυτά δεν έχει πληροφορίες για τη διάσταση. Όπως πχ έχουν αυτά.

    https://www.engineertools-jp.com/ds-03-64

    Στους σταυρούς συνήθως δε βάζουν το P για το Philips αλλά βάζουν είτε + είτε #.
    Sent from me using a computer.

  5. #2000
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    https://www.bluestore.gr/valitsa-erg...5fc1a55281d30f

    409 τεμαχια με 160 ευρω και αντε γεια λεμε............

  6. #2001
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    https://www.bluestore.gr/valitsa-erg...5fc1a55281d30f

    409 τεμαχια με 160 ευρω και αντε γεια λεμε............
    Πολύ ακριβά!
    Sent from me using a computer.

  7. #2002
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παρεμπιπτόντως όλη η ενότητα των εργαλείων στο moto.gr ξεκίνησε, πριν 6 χρόνια, από μια τέτοια σούπερ προσφορά που ήταν για 7 μόλις μέρες.

    6 χρόνια μετά, είναι ακόμα σε προσφορά για 7 μέρες.

    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=138275
    Sent from me using a computer.

  8. #2003
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Παρεμπιπτόντως όλη η ενότητα των εργαλείων στο moto.gr ξεκίνησε, πριν 6 χρόνια, από μια τέτοια σούπερ προσφορά που ήταν για 7 μόλις μέρες.

    6 χρόνια μετά, είναι ακόμα σε προσφορά για 7 μέρες.

    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=138275
    Αν είναι και τα δεματικα μαζί έχει ενδιαφέρον...

  9. #2004
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Πάντως να ξέρετε, όταν λέτε οτι ασχολείστε ερασιτεχνικά, τρομάζω!

    Γιατί και εγώ ερασιτεχνικά ανοίγω κεφαλές και αλλάζω άξονες και είμαι σίγουρος οτι άλλοι ερασιτέχνες, με περισσότερες γνώσεις, κάνουν από βελτιώσεις μέχρι ολικές ανακατασκευές.

    Μάλλον εννοείτε περιστασιακή χρήση.
    Sent from me using a computer.

  10. #2005
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πάντως να ξέρετε, όταν λέτε οτι ασχολείστε ερασιτεχνικά, τρομάζω!

    Γιατί και εγώ ερασιτεχνικά ανοίγω κεφαλές και αλλάζω άξονες και είμαι σίγουρος οτι άλλοι ερασιτέχνες, με περισσότερες γνώσεις, κάνουν από βελτιώσεις μέχρι ολικές ανακατασκευές.

    Μάλλον εννοείτε περιστασιακή χρήση.
    Προφανώς οι περισσότεροι εννοούμε την τελευταία παράγραφο.

    Βέβαια, υπάρχει και η απαιτητική ερασιτεχνική χρήση όπως καλή ώρα, η δική σου και η απλή χρήση όπως η δική μου.
    Ένας απαιτητικός ερασιτέχνης φωτογράφος θα πάρει μια dslr μέσης και κάτω τιμής, εγώ μια χαρά βολεύομαι με την φωτογραφική του κινητού μου....
    Άρα, αγοράζουμε με γνώμονα το τι θέλουμε να κάνουμε και πόσο έντονα θα το κάνουμε....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #2006
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Προφανώς οι περισσότεροι εννοούμε την τελευταία παράγραφο.

    Βέβαια, υπάρχει και η απαιτητική ερασιτεχνική χρήση όπως καλή ώρα, η δική σου και η απλή χρήση όπως η δική μου.
    Ένας απαιτητικός ερασιτέχνης φωτογράφος θα πάρει μια dslr μέσης και κάτω τιμής, εγώ μια χαρά βολεύομαι με την φωτογραφική του κινητού μου....
    Άρα, αγοράζουμε με γνώμονα το τι θέλουμε να κάνουμε και πόσο έντονα θα το κάνουμε....
    Δημήτρη ένας συνάδελφος μου είπε να του προτείνω κανένα καλό εργαλείο να έχει για κανένα μερεμέτι. Του πρότεινα κάποια φθηνά με τα οποία θα έκανε μια χαρά τη δουλειά του. Όχι τέτοια ρε, μου λέει! Θέλω καλά. Του πρότεινα κάποια καλύτερα αλλά μου είπε οτι θέλει λίγα και καλά οπότε θα πάρει τα "επαγγελματικά". Του είπα οτι δε χρειάζεται αλλά του έδωσα και μια τέτοια επιλογή. Τα πήρε! Πρέπει να είναι 6 χρόνια σε κάποιο ντουλάπι στο σπίτι του. Αμφιβάλω αν έχει αλλάξει λάμπα στη ζωή του και αν ξέρει από ποια μεριά βιδώνουν οι βίδες.
    Εγώ σου λέω οτι θα τα χρησιμοποιήσει,σε τι δουλειές θα τα χρησιμοποιήσει?

    Να μην έχει εργαλεία αυτός ο άνθρωπος στο σπίτι του? Να έχει, γιατί να μην έχει? Ε θα μου πεις, όλο και κάποιο έπιπλο απ' τα ικέα θα πάρει, ε? Ένα σφυράκι ρε αδελφέ, να κρεμάσει ένα πίνακα στο σπίτι. Συμφωνώ!

    Πήρε gedore μισόκιλο με λαβή από αγριοκαρυδιά και προστατευτικό στο ύψος της κεφαλής και αν του έλεγα οτι υπάρχει και καλύτερο με επαγωγική σκλήρυνση στις άκρες του, θα ήθελε αυτό.

    Τι θέλω να πω? Καλώς υπάρχουν όλες αυτές οι ποιότητες εκεί έξω γιατί ο καθένας μας έχει διαφορετικές ανάγκες. Η 14αρα βίδα στα ποδάρια του καναπέ δεν είναι το ίδιο με την 14αρα στο Ιαπωνικό μου. Οι ξυλόβίδες τορξ με τις οποίες βιδώνει κάποιος την σίτα στο εξοχικό του, δεν είναι το ίδιο με τις τορξ στην πολλαπλή ενός κινητήρα.
    Γιατί να πάρει κάποιος καλής ποιότητας καρυδάκι τορξ όταν το θέλει για μερεμέτια σαν τα απο πάνω.

    Έπειτα υπάρχει η ποιότητα που ψάχνετε και κοιτάτε περισσότερο. Στα βασικά εργαλεία είναι μια χαρά. Και κινητήρα κατεβάζεις, αν θέλεις, με αυτά. Εδώ οι περιορισμοί είναι άλλοι! Πχ τα αλλενάκια θα φθαρούν πιο γρήγορα από καποια ακριβότερα. Η καστάνια δε θα έχει την ίδια λειτουργία και τις διαστάσεις με κάποια ακριβότερη. Η κασετίνα δε θα αντέξει όσο αντέχει μια ακριβότερη. Όσο όμως η χρήση είναι περιστασιακή, όλα αυτά δεν έχουν πολύ σημασία. Ναι οι φθορές θα έιναι μεγαλύτερες σε σχέση με το καλύτερο, αλλά εφ' όσον το χρησιμοποιείς μια στο τόσο δε σε νοιάζει γιατί θα κάνεις χρόνια για να δεις φθορές. Και γι' αυτό δε σε νοιάζει και αν η καστάνια δουλεύει σα τρακτέρ ή σαν ελβετικό ρολόι και αν μοιάζει με μπαλαρίνα ή σαν παλαιστή σούμο.

    Επειτα έχουμε κάποιες πιο προσεγμένες συλλογές. Με καλύτερες καστάνιες, πιο ανθεκτικές κασετίνες, λίγο πολύ ίδια καρυδάκια με ίσως λίγο καλύτερο ποιοτικό έλεγχο και ίσως λίγο καλύτερη ποιότητα στα καρυδάκια τορξ και άλλεν. Μια χαρά για όσους ασχολούνται λίγο παραπάνω και όχι μόνο όταν θέλει αλλαγή λαδιών το πεζό. Κατά κύριο λογο είναι εργαλεία με καλύτερη ποιότητα σε τομείς που φαίνονται και ξεχωρίζουν και σε άλλους που είναι κρυμμένοι κάτω απ' το χρώμιο ή πίσω από μερικά δέκατα του χιλιοστού στις ανοχές του γερμανικού. Εδώ αρχίζει να ξεχωρίζει η εργονομία γιατί την χρειάζεται αυτός που χρησιμοποιεί το εργαλείο, καθότι ασχολείται με πιο δύσκολες εργασίες. Πόσοι ξέρουν τι χρειάζεται για να αλλάξουν κρεμαργιέρα στο κουτί τους? Πόσο δύσκολο είναι να γίνουν κάποιες απλές εργασίες, χωρίς να μπορείς να σηκώσεις το αμάξι στο ανεβατόριο και να δουλέψεις σαν άνθρωπος?

    Και έπειτα έχουμε τα ακριβά που ξεχωρίζουν σε κάθε επίπεδο αλλά η τιμή τους είναι δυσανάλογα μεγαλύτερη, αναλογικά με όλα αυτά τα έξτρα που προσφέρουν. Προορίζονται και για σκληρή και για εντατική χρήση αλλά και για χρήστες που δεν θέλουν να διακινδυνεύσουν μείνουν χωρίς εργαλείο την ώρα που θα τους χρειαστεί.. Έχει νοημα να συζητάμε για τέτοια εργαλεία εδώ μέσα μεταξύ μας? Ναι έχει! Πέρα απ' το γεγονός ότι σε πολλούς, λίγο πολύ, αρέσουν τα εργαλεία και έχουν τη δυνατότητα να πάρουν κάτι λίγο καλύτερο, κάποιοι μπορεί να χρειαστούν αυτό το κάτι παραπάνω. Το κατσαβίδι που μπορεί να έχεις εσύ κάτω απ' τη σέλα της μηχανής, θέλεις να είναι το καλύτερο δυνατό. Γιατί αν μαγκώσει η ασφάλεια της τάπας βενζίνης και είσαι σε ένα βενζινάδικο που δε μιλούν Ελλήνικος, θέλεις να μπορείς να την λύσεις και οχι να χαλάσεις τις κεφαλές απ' τις βίδες, επειδή δεν είχαν λυθεί ποτέ ως τώρα. Το ίσιο κατσαβίδι που έχεις μέσα στο αμάξι θέλεις να μπορεί να κάνει το κάτι παραπάνω ακόμα και σαν λεβιές, διότι δεν είσαι στο σπίτι σου, να πάρεις απ' την εργαλειοθήκη το μεγαλύτερο.
    Sent from me using a computer.

  12. #2007
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Οπότε εγώ προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα με καμία ποιότητα. Ακομα και τα σκουπίδια, για κάποιους ανθρώπους είναι overkill!
    Όμως, κάποιοι επιλέγουν σκουπίδια, ενώ χρειάζονται κάτι καλύτερο. Το κάνουν γιατί βλέπουν πληρέστατες κασετίνες, γυαλιστερά εργαλεία ή ακόμα και κάποια γνωστή μάρκα! Τίποτε απ' όλα αυτά δεν είναι ενδεικτικό της ποιότητας όμως.

    Οπότε έχουμε εργαλεία για κάθε "επίπεδο χρήσης" αλλά το δύσκολο είναι να ξεχωρίσουμε τι είναι αυτό που χρειαζόμαστε εμείς. Και δεύτερον να καταλάβουμε τι χρειάζεται αυτός που ζητάει να του προτείνουμε κάτι.
    Και να μάθουμε να φιλτράρουμε τα όσα διαβάζουμε και εδώ και αλλού.. Λέει κάποιος.. "Αυτή η καστάνια γμει και δέρνει! Την έχω 10 χρόνια και δεν καταλαβαίνει τίποτα". Εγώ προσωπικά απ' αυτή την πρόταση δεν παίρνω τίποτα. Καμία πληροφορία, απολύτως! Η μόνη πληροφορία είναι, οτι αυτός ο άνθρωπος είναι ευχαριστημένος απ' αυτή την καστάνια. Αν τον ξέρω και ξέρω τι κάνει και σε τι δουλεύει ίσως βγάλω κάποιο συμπέρασμα. Διαφορετικά μου έδωσε μόνο μια άχρηστη πληροφορία που ίσως την πάρω στα σοβαρά γιατί η γμνη η κασετίνα είναι πολύ φθηνή και έχει τα πάντα και έλα μωρέ τι θα κάνω, συνεργείο έχω?
    Δεν πάει έτσι όμως! Γιατί 100 ευρώ που έχει μια τέτοια κασετίνα, είναι πολλά λεφτά για εργαλεία. Θα έπαιρνα σίγουρα, αρκετά απ' αύτά που χρειάζομαι, σε πολύ καλύτερη ποιότητα. Ίσως να έπαιρνα και όλα όσα πραγματικά χρειάζομαι αλλά ρε φίλε, τα καρυδάκια τορξ και η καστάνια 3/8 μου κλείνουν το μάτι. Γιατί να δουλεύω με μύτες και αντάπτορες και να έχω μόνο 1/4 και 1/2?
    Ίσως για κάποιους μια τέτοια κασετίνα είναι αρκετή, αν και κατά τη γνώμη μου, είναι πλεονασμός! Δλδ έχει περισσότερα απ' όσα χρειάζονται και δίνουν άδικα λεφτά. Θα έπρεπε να πάρουν λιγότερα.
    Για άλλους αυτή η κασετίνα μπορεί να έχει ακριβώς όσα χρειάζονται αλλά η ποιότητα να μην είναι αυτή που θα ήθελαν. Θα έπρεπε να δώσουν περισσότερα χρήματα. Μόνο η κασετίνα να χαλάσει και τίποτε άλλο, είναι αρκετό για να βρίζουν κάθε φορά που θα την ανοίγουν και θα τα βρίσκουν μέσα όλα χύμα. Ή όταν θα τη βάζουν στο πορτ παγκάζ και μετά θα ψάχνουν τα κρυδάκια στη ρεζέρβα. Γιατί σε κάθε σοβαρή χρήση, μια τέτοια φθηνή κασετίνα, θα παραδώσει πνέυμα σύντομα.

    Οπότε Δημήτρη, ναι! Αγοράζουμε με γνώμονα αυτό που χρειαζόμαστε αλλά μερικές φορές αυτό είναι το πιο δύσκολο! Μπορεί να έχω καλά και ακριβά εργαλεία και να έχω βάλει 10αδες μάρκες με "στολίδια" που θα ζήλευε ο καθένας, αλλά απ' το 15 που αρχίσαμε να συζητάμε για εργαλεία εδώ μέσα λέω τα ίδια πράγματα. Δεν έχω προτείνει ποτέ σε κανέναν ακριβά εργαλεία χωρίς να μου το ζητήσει και δεν έχω προτείνει ούτε φθηνά γιατί δεν βρίσκω το λόγο, ειναι όλα ίδια! Προσπαθώ πάντα να εντοπίσω το κάτι παραπάνω ή αυτό που θα κάνει μια συλλογή να ξεχωρίσει, ώστε να αξίζει να συζητήσουμε γι' αυτή ή να την προτείνω αν δω οτι μπορεί να καλύψει κάποιον. Ή να δώσω όσο περισσότερες πληροφορίες διαθέτω, ώστε να επιλέξει μόνος του.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 03/03/2021 στις 00:53.
    Sent from me using a computer.

  13. #2008
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Έκλαψα με το παράδειγμα του καρφιού για πίνακα
    Αλήθεια, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που καρφώνουν καρφιά στον τοίχο για να κρεμάσουν το οτιδήποτε;
    Πάνε 30+ χρόνια που κάρφωσα το τελευταίο καρφί σε τοίχο.... Μόνο ούπα και βίδα γωνία αναλογικά με το μέγεθος και βάρος αντικειμένου.
    Συμφωνώ σε όλα, στα σεντόνια που βρήκες το κουράγιο να γράψεις βραδιάτικα.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #2009
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Τα εργαλεία που έχω είναι -σχεδόν όλα- από μεσαίας μέχρι κορυφαίας ποιότητας. Κάποια από αυτά είναι σε τέτοιο επίπεδο ποιότητας που πραγματικά οι δυνατότητες τους είναι πολύ πάνω από τις δικές μου απαιτήσεις, αλλά θέλω ΟΤΑΝ και ΑΝ χρειαστεί να είναι εκεί και όταν αυτό συμβεί μου δίνει απίστευτη χαρά. Τα περισσότερα από αυτά δε θα κάνουν απόσβεση ποτέ, αλλά εγώ τουλάχιστον δεν τα αγοράζω με σκοπό την απόσβεση.
    Αν έχω κάποιο φθηνό είναι γιατί μπορεί να το χρειάστηκα κάποια στιγμή που δεν είχα τη δυνατότητα να αγοράσω ένα καλό. Και αυτό με τη σειρά του μπήκε στο προγραμματισμό για αντικατάσταση με το σωστό (όπου σωστό = ποιοτικό). Το μυστικό είναι η υπομονή και η στόχευση. Τα εργαλεία μου είναι αποτέλεσμα συγκέντρωσης πολλών ετών και δεν θυμάμαι να έχω μετανιώσει για κανένα από αυτά.

    Όχι δε μου περισσεύουν τα λεφτά αν αυτό σκέφτεται κάποιος (ευτυχώς στις δύσκολες εποχές που ζούμε μπορώ να λέω ότι έχω μια σταθερή εργασία -σχετικό και αυτό- με έναν μάλλον "κανονικό" μισθό για τα δεδομένα των τελευταίων ετών). Ούτε κάνω την εντατική χρήση που ίσως θα δικαιολογούσε την ύπαρξη τους. Το χόμπι μου είναι κυρίως οι ξυλουργικές εργασίες (οπότε έχω αρκετά ξυλουργικά εργαλεία) και μηχανολογικά ασχολούμαι μόνο με τη μοτοσυκλέτα μου, κυρίως σε εργασίες συντήρησης -οι οποίες τηρούνται όλες ευλαβικά- και σπανιότερα με επισκευές κυρίως περιφερειακών. Σε συνεργείο έχω να πάω κοντά 15 χρόνια με εξαίρεση το 2019 που έπρεπε να γίνει μια αντικατάσταση τσιμουχών στις μπροστινές αναρτήσεις εντός εγγύησης που ευτυχώς μου περάσανε (μιας που δεν το είχα πάει ποτέ στη Yamaha). Μεγάλο μου πρόβλημα είναι η απουσία ελεύθερου χρόνου και όχι οι γνώσεις ή η τόλμη να καταπιαστώ με κάτι έστω και αν δεν το έχω ξανακάνει (από ένα επίπεδο και μετά μπορεί κάποιος να ασχοληθεί με πολλά, με ενημέρωση και κάποια βοήθεια).

    Όμως τα εργαλεία για μένα είναι και μεράκι και χόμπι και κάποια έχουν και συλλεκτικό χαρακτήρα και για αυτό τα περιποιούμαι και αυτά. Βρώμικο εργαλείο δε θα επιστρέψει ποτέ στη θήκη του ή στην εργαλειοθήκη χωρίς να καθαριστεί γιατί είναι χαρά μου να τα βλέπω σε καλή κατάσταση και έχει γίνει κομμάτι της ρουτίνας μου. Οπότε το moto.gr έχει καταλήξει να είναι ένας μικρός παράδεισος για μένα, με τις πληροφορίες που υπάρχουν σε σχέση με τα εργαλεία και τις επιμέρους δυνατότητες τους. Πολλές φορές αυτές τις επιμέρους δυνατότητες δεν είχα αντιληφθεί και μου αρέσει που τα ενσωμάτωσα στις πρακτικές μου.

    Δεν κατακρίνω κανέναν για τα εργαλεία που έχει, για το πως τα χρησιμοποιεί και για την κατάσταση που τα έχει. Αν έμαθα κάτι πολύ νωρίς είναι πως τα εργαλεία έχουν πολλές διαφορετικές προσεγγίσεις και είναι όλες σωστές.
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 03/03/2021 στις 10:05.

  15. #2010
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Μεταφερθήκαμε στο tool addicts για να μη χαλάμε τις καστάνιες.
    Sent from me using a computer.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2017, 14:36
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Alpinestars Tech Tool Pack - Τσαντάκι μέσης με θέση για εργαλεία
    από 675 στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2016, 16:46
  3. Tool box (εργαλειοθήκη) for Tenere '08
    από xtkoulas στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2010, 19:45
  4. ONE for the money,TWO for the show,THREE for the girl
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 08:48
  5. Pink Panther (for TManiac)
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 19:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF