Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ KTM DUKE 690 2011

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44

    ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ KTM DUKE 690 2011

    Καλησπέρα!! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με τα λάστιχα για το μωρό μου (Έχω KTM Duke 690 μοντελο 2011)? Διαθέτω μέχρι 300 ευρώ πάνω κάτω.
    Καταρχήν δεν μου αρέσουν αυτά που φοράει από μαμά γλυστράει πολύ. Φοράει τα Michelin Power Pilot.
    Είμαι ανάμεσα σε Pirelli Diablo Rosso II, Metzeler Sportec M3. Και τελευταία διάβαζα καλά σχόλια για τα Dunlop Mutant.
    Οποιαδήποτε άλλη άποψη ευπρόσδεκτη αλλά και αν είναι δυνατόν να είναι δοκιμασμένα σε ίδια κιλά μηχανή. Αυταα!!

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    για τα pirelli δεν εχω γνωμη
    αλλα δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα
    κοιτα metzeler-dunlop
    https://www.google.gr/?gws_rd=cr&ei=...s+pirelli+mt60
    https://www.google.gr/?gws_rd=cr&ei=...ler+sportec+m3

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    το δεύτερο link για το συγκριτικό δεν έχει κάτι αξιόλογο να δεις. Για το πρώτο δεν ήξερα για τα MT 60 θα ψαξω και για εκείνα ευχαριστώ. Για τα pirelli ta diablo rosso II τα έχει ενα φίλος σε 690 SMR και μου λέει ότι είναι ευχαριστημένος. Τι να πω δεν ξέρω θα το ψάξω λίγο ακόμα.

  4. #4
    The fine art of sliding Το avatar του/της Aνεμος
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    494
    Καλησπέρα και απο μένα.

    Δοκιμασμένα σε ΚΤΜ 640 SM

    pirelli MT 60 - βρόχινο intermediate ελαστικό- απίστευτη βεντούζα - γρήγορη φθορά. Aν το προσέχεις χωρις περιττα γλιστρήματα το πίσω παίζει να σου βγάλει 5000 km. Εαν δεν το προσέχεις...σε κανα μήνα παίζει να θες λάστιχο.Η επιλογή μου για βρεγμένη/χειμωνιάτικη Αθήνα. Εχουν και λίγο τακουνάκι το οποίο δουλεύει και σε light χώμα (κάτι που μάλλον δεν σε απασχολεί με τον Δούκα)

    Dunlop Mutant - πιο σκληρό απο to MT 60 - λιγότερο βεντούζα αλλα καλό κράτημα γενικά, βγάζει αρκετά Km

    Dunlop roadsmart - λάστιχο θεωρητικά ακατάλληλο για αυτο το μοτο, στα χαρτιά απευθύνεται σε βαρύτερα-δυνατότερα, το εχω δοκιμάσει μπροστά σε συνδιασμό με dunlop qualifier ( δείκτης ταχύτητας Η )πίσω, δούλεψε μια χαρά.

    Pirelli supercorsa -τρελές βεντούζες, σχεδον slick αλλα ακατάλληλα για βρεγμένο, τρώγονται γρήγορα

    Εγω γενικά βολεύομαι τα ΜΤ 60 γιατι είναι βεντούζες και πατάω και λίγο χώμα και ας τρώγονται γρήγορα, είναι και θέμα προσωπικής προτίμησης τι αίσθηση σου κάθεται καλύτερα,αργές κορώνες/προοδευτικό πλάγιασμα ή πιο γρήγορες V κορώνες με ακαριαίο πλάγιασμα /παραπάνω νευρικότητα - οδηγικό στυλ , χρήση που κάνεις στην μοτο κτλ
    there's no such thing as impossible

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Καλησπέρα και απο μένα.

    Δοκιμασμένα σε ΚΤΜ 640 SM

    pirelli MT 60 - βρόχινο intermediate ελαστικό- απίστευτη βεντούζα - γρήγορη φθορά. Aν το προσέχεις χωρις περιττα γλιστρήματα το πίσω παίζει να σου βγάλει 5000 km. Εαν δεν το προσέχεις...σε κανα μήνα παίζει να θες λάστιχο.Η επιλογή μου για βρεγμένη/χειμωνιάτικη Αθήνα. Εχουν και λίγο τακουνάκι το οποίο δουλεύει και σε light χώμα (κάτι που μάλλον δεν σε απασχολεί με τον Δούκα)

    Dunlop Mutant - πιο σκληρό απο to MT 60 - λιγότερο βεντούζα αλλα καλό κράτημα γενικά, βγάζει αρκετά Km

    Dunlop roadsmart - λάστιχο θεωρητικά ακατάλληλο για αυτο το μοτο, στα χαρτιά απευθύνεται σε βαρύτερα-δυνατότερα, το εχω δοκιμάσει μπροστά σε συνδιασμό με dunlop qualifier ( δείκτης ταχύτητας Η )πίσω, δούλεψε μια χαρά.

    Pirelli supercorsa -τρελές βεντούζες, σχεδον slick αλλα ακατάλληλα για βρεγμένο, τρώγονται γρήγορα

    Εγω γενικά βολεύομαι τα ΜΤ 60 γιατι είναι βεντούζες και πατάω και λίγο χώμα και ας τρώγονται γρήγορα, είναι και θέμα προσωπικής προτίμησης τι αίσθηση σου κάθεται καλύτερα,αργές κορώνες/προοδευτικό πλάγιασμα ή πιο γρήγορες V κορώνες με ακαριαίο πλάγιασμα /παραπάνω νευρικότητα - οδηγικό στυλ , χρήση που κάνεις στην μοτο κτλ
    Ευχαριστώ για το μικρό review και για το χρόνο που διέθεσες. Έτσι όπως μου τα περιγράφεις με βλέπω να καταλήγω στα Dunlop τα Mutant. Επειδή το μηχάνημα κάνει αρκετά γλιστρήματα δεν έχω όρεξη κάθε μήνα να αλλάζω λάστιχα. Χώμα δεν πάω. Αν και τα supercorsa όπως μου τα περιέγραψες μου άρεσαν επείσης. Έτσι κι αλλιώς πολύ σπάνια να βγω σε βροχή μιας και έχω και αμάξι. Μόνο αν με πετύχει τυχαία στο δρόμο. Για τα rossο II δεν ξέρεις κάτι ε? Γιατί 2 άτομα με KTM μου τα έχουν προτείνει.
    Τελευταία τροποποίηση από brainshaker; 07/11/2013 στις 13:47.

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα για Ktm Duke 125
    από fonzareli στο forum KTM
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2011, 16:47
  2. Ktm duke 690,husqvarna 610 sm η bmw 650 xmoto????
    από Giannis_77 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2008, 11:32
  3. Ktm Duke 690
    από monarxis στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2008, 19:07
  4. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF