Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Kawasaki ER-5

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/11/2013
    Μηνύματα
    3

    Kawasaki ER-5

    Καλησπέρα! Αρκέτα πρόσφατα απέκτησα δίπλωμα οδήγησης για μηχανές μεγάλου κυβισμού. Αν και ακόμα δεν έχω καταλήξει σε κάποια συγκεκριμένη μάρκα και ο λόγος είναι οικονομικός, θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για την Kawasaki er-5!

  2. #2
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    τίμιο μηχανάκι. τπτ παραπάνω τπτ (?) λιγότερο.

  3. #3
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vince88 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα! Αρκέτα πρόσφατα απέκτησα δίπλωμα οδήγησης για μηχανές μεγάλου κυβισμού. Αν και ακόμα δεν έχω καταλήξει σε κάποια συγκεκριμένη μάρκα και ο λόγος είναι οικονομικός, θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για την Kawasaki er-5!
    για τη χρήση θες τη μηχανή. βοήθα και λίγο με ύψος ,βάρος κτλ και φυσικά να υπολογίζεις οτι πρέπει να δώσεις χρήμα και για εξοπλισμό κράνος,γάντια,μπουφάν...
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/11/2013
    Μηνύματα
    3
    Κοίτα, στο νησί που μένω δεν υπάρχει δρόμος που να μπορώ να τρέχω τη μηχανή, άρα την προορίζω για ήπια χρήση (βόλτες εντός και εκτός πόλης). Εννοείται πως για εξοπλισμό, όταν ερθει εκείνη η άγια ώρα, δε θα λυπηθω τα λεφτα!

  5. #5
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vince88 Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, στο νησί που μένω δεν υπάρχει δρόμος που να μπορώ να τρέχω τη μηχανή, άρα την προορίζω για ήπια χρήση (βόλτες εντός και εκτός πόλης). Εννοείται πως για εξοπλισμό, όταν ερθει εκείνη η άγια ώρα, δε θα λυπηθω τα λεφτα!
    μήπως τότε θα σε βόλευε καλύτερα κάποιο on-off; v-strom, gs650, transalp??

    edit: αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το ER πες το μας να μη σε πρήζουμε με άλλα
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 14/11/2013 στις 09:10.

  6. #6
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Για το νησί να προτιμήσεις KLE 500 (ίδιος κινητήρας-σκυλί με το ER), εκτός αν έχεις βρει ήδη κάποιο ER σε πολύ καλή τιμή και κατάσταση... πάντως είναι ωραίο μηχανάκι και το ER, απλώς για νησιά τα on-off είναι μονόδρομος...
    ...το νου σου!!

  7. #7
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Για το νησί να προτιμήσεις KLE 500 (ίδιος κινητήρας-σκυλί με το ER), εκτός αν έχεις βρει ήδη κάποιο ER σε πολύ καλή τιμή και κατάσταση... πάντως είναι ωραίο μηχανάκι και το ER, απλώς για νησιά τα on-off είναι μονόδρομος...
    +500 για το ΚLE
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  8. #8
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    +500 για KLE
    +499 για Εr5

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    με το ΚΛΕ θα το οργωσεις ο νησι σου!
    KLE 400-XT 250.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Φιλε εγω παρ' ολα' αυτα ψηφιζω ΕR-5. Ποσο χωματοδρομο πια εχει αυτο το νησι? Και γιατι, νομιζεις οτι βατους χωματοδρομους δεν τους περνάει το ερ-5, ανετα...Αν σ'αρεσει η κατηγορια αυτη, παρ' το. Ειναι ιδια κατηγορια με gs500,που εχω εγω και πηγα σε τοσα νησια...

    Και παλι, αν θες τελικα ον-οφφ για καλυτερα, αν ζοριζεσαι ''χωματικος'', οκ, παρε ενα 250αρι ον-οφφ τοτε, αλλη κατηγορια, πιο λιγο βαρος κτλ. Να πας και στην απομακρυσμενη παραλια με τις χαρχαλες που λες...

  11. #11
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gsman Προβολή μηνύματος
    Φιλε εγω παρ' ολα' αυτα ψηφιζω ΕR-5. Ποσο χωματοδρομο πια εχει αυτο το νησι? Και γιατι, νομιζεις οτι βατους χωματοδρομους δεν τους περνάει το ερ-5, ανετα...Αν σ'αρεσει η κατηγορια αυτη, παρ' το. Ειναι ιδια κατηγορια με gs500,που εχω εγω και πηγα σε τοσα νησια...

    Και παλι, αν θες τελικα ον-οφφ για καλυτερα, αν ζοριζεσαι ''χωματικος'', οκ, παρε ενα 250αρι ον-οφφ τοτε, αλλη κατηγορια, πιο λιγο βαρος κτλ. Να πας και στην απομακρυσμενη παραλια με τις χαρχαλες που λες...
    Καλά, κι εγώ γύρισα κάμποσα νησιά με το Bandit 650, αλλά με κούρασε κι επίσης κουράστηκε κι αυτό! Σωστή η παρατήρηση για το 250 on-off, εν τοιαύτη περιπτώσει ΔΑΓΚΩΤΟ για KLE 250 Anhelo!!!
    4 χρόνια οργώνουμε μαζί ασφάλτους και χωματόδρομους στη Σκύρο και στη Μυτιλήνη...
    Απλώς το KLE 500 νομίζω είναι καλύτερο για ένα μεγάλο νησί όπως η Κέρκυρα, αλλά και το 250 δε θα σε απογοητεύσει σε καμιά περίπτωση! Επί πλέον, σήμερα ένα 500άρι κι ένα 250άρι θα τα βρεις σε καλή κατάσταση σχεδόν στις ίδιες τιμές, με 2-3 κατοστάρικα διαφορά, χοντρικά γύω στο 1500άρι, που είναι πολύ καλή τιμή για ένα μηχανάκι που θα κρατήσει χρόνια με τη στοιχειώδη συντήρηση και δε θα σε τρέχει κάθε τρεις και λίγο στο συνεργείο!
    Μακριά από το 400, ενδέχεται να έχεις πρόβλημα με ανταλλακτικά!
    Όσο για τα μεγαλύτερα on-off (ΤΑ, Vstrom) είναι πολύ πιο βαριά και θα ανέβει αρκετά και το budget αν θες να βρεις κάτι καλό, εκτός αν πας για κάνα σάπιο ΤΑ600 του '90, που κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει... παίζει πάντα και το παλιό καλό ΧΤ600 που είναι γερό και βρίσκεται σε καλή τιμή, αλλά μιας και το είχα κι αυτό 3 χρονάκια, δε θα το συνιστούσα, θα σε κουράσει...
    Επίσης, τα μικρά 250άρια που ανταγωνίζονται το Anhelo (κάτι ΑΧ/ΝΧ), αν και ομολογουμένως πολύ γερά, δεν πιάνουν ΜΙΑ μπροστά στο δικύλινδρο και υδρόψυκτο Kawasaki...
    ...το νου σου!!

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/11/2013
    Μηνύματα
    3
    Θα ήθελα η πρώτη μεγάλη μηχανή να είναι μέχρι 500 κυβικά και οχι παραπάνω. Και το KLE, για να πω τη μαύρη αλήθεια μου διέφευγε τελείως και μου ακούγεται πολυ καλή σαν εναλλακτική επιλογή. Απλα το er-5 μου έχει κάτσει καλά γιατί ως επί το πλείστον πάνω σε αυτό έμαθα. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο και σε καλή κατάσταση για να το αγοράσω λόγω του ότι δεν υπάρχει φράγκο. Απο ιδιώτη συμφέρει να αγοράσω ή από μάντρα?

  13. #13
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vince88 Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα η πρώτη μεγάλη μηχανή να είναι μέχρι 500 κυβικά και οχι παραπάνω. Και το KLE, για να πω τη μαύρη αλήθεια μου διέφευγε τελείως και μου ακούγεται πολυ καλή σαν εναλλακτική επιλογή. Απλα το er-5 μου έχει κάτσει καλά γιατί ως επί το πλείστον πάνω σε αυτό έμαθα. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο και σε καλή κατάσταση για να το αγοράσω λόγω του ότι δεν υπάρχει φράγκο. Απο ιδιώτη συμφέρει να αγοράσω ή από μάντρα?
    Απο ιδιώτη.

  14. #14
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Απο ιδιώτη.
    απο ιδιώτη φυσικά όπως λέει και ο Χάρης, ο μαντράς έχει τη λαμογιά πάντα μέσα του και μπορεί να κρύψει αρκετά πράγματα απο το μηχανάκι που μπορεί να έχει π.χ φθορες..
    στη τελική σκέψου οτι θα βοηθήσεις οικονομικά εναν ιδιώτη με τα χρήματα σου,παρά τον μαντρά που τα αγοράζει κοψοχρονιά και τα πουλάει σαν ιδιώτης..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    και κλε400 να βρεις περιποιημενο το τσιμπας ανετα .τα ιδια ανταλακτικα με το 500 παιρνει
    KLE 400-XT 250.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki ER-6 racing!
    από gcrook στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2006, 17:10
  2. kawasaki er-6n
    από kxIII στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2005, 15:24
  3. Kawasaki er 6n
    από MIKE_16V στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 14:59
  4. News 2006 : Kawasaki ER-6F ABS
    από haldaios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2005, 11:39
  5. Kawasaki er-500
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF