Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 51

Θέμα: Πονάνε τα σκάγια;

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ωραια φαση ρε χυμαδορη...
    να ανεβαινουν οι σφυγμοι στο δευτερολεπτο σαν να παθαινεις tank slapping πριν απο στροφη και μ'εναν μαγικο τροπο να σταματαει και να στριβεις χεσμενος...

    αφου ολα καλα, ουτε στον παπα...

  2. #32
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sonic22 Προβολή μηνύματος
    Ο εσωτερικος μονολογος ολα τα λευτα

    Σε καλο σου χιμαδορ...


    Μου ειχε τυχει αντιστοιχο περιστατικο με την μηχανη.
    Ολο με σκουνταγε το φιλαρακι να ανεβουμε σε ενα κοντινο βουναλακι στην αλλη μερια απο εκει που παμε συνηθος.
    Μια κυριακη που λογο καιρου δεν μπορουσαμε να παμε μακρια πηγαμε στο βουναλακι το οποιο στην κορυφη εχει μια εκκλησια αλλα συνηθος εχει ενα μεγαλο πορτονι που ειναι κλειστο.
    Ανεβαινοντας με τα enduro συναντησαμε δυο αυτοκινητα σταματημενα στην ακρη του δρομου αλλα δεν δωσαμε σημασια.
    Περασαμε και το ανοιχτο πορτονι και σε μια διχαλα καναμε απο τον πανω δρομο ο οποιος ομως στα 20 μετρα ηταν αδιεξοδο μαντρι.
    Γυριζουμε επιτοπου πριν το μαντρι και φτανοντας ξανα στην διχαλα συνανταμε 4 μουστακαλιδες με ροπαλα παραταγμενους σε σειρα και τα δυο αυτοκινητα να εχουν κλεισει τον δρομο...
    Η πρωτη μου σκεψη ηταν αν το κρανος αντεχει χτυπημα απο πετρα-γκλοπ ή σκαγια...

    Τελικα αφου τους εδωσα πληρη στοιχεια (μεχρι και τι χρωμα σοβρακο φωραω) μας αφησανε να φυγουμε...
    Τους ειχαν κανει πολλες φορες ζημιες λεει καποιοι που δεν τους αρεσε το ξεπορτο που κλεινει και κοβει την προσβαση για το κοινο...
    Στο κατεβασμα επεσε ξεχεσμα διαρκειας στο φιλαρακι για τις ιδεες του και τελικα επεσα και εγω σε ενα χαντακι γιατι αλλου κοιταγα και αλου πηγαινα...


    Και πού να δείς τι συνέβαινε πρίν από μερικά χρόνια στα βουνά πιό πάνω από Ψαθόπυργο - Ροδινή: Κάποιοι
    ντόπιοι (αγρότες;; , γεωργοί;;, κτηνοτρόφοι;; άπλωναν σύρματα απ' άκρη σ' άκρη του δρόμου. Δεν ξέρω
    αν ακόμα το συνεχίζουν. Από τύχη δεν είχαμε αποκεφαλισμούς.................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #33
    βρούμμμμμμμμμμμμμ Το avatar του/της GYROSCOP FENOM
    Εγγραφή
    28/01/2010
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Mην το λες ελαφρά την καρδία, τους δικαιολογώ ασχέτως με την τρομάρα που πήρα καθώς το πράγμα έχει παραγίνει με τους γύφτους που πραγματικά τα έχουν ρημάξει όλα. Δεν γίνεται να μπει ένα περιπολικό σε κάθε επαρχιακό κωλόδορμο έτσι και αλλιώς... οι μπάτσοι κάνουν κακάκια να πάνε στους καταυλισμούς των γύφτων οι οποίοι είναι άβατο... θα μους πεις το αυτό και το άλλο και το εκείνο και μπλα-μπλα... εγώ ξέρω πως αυτός ο άνθρωπος ενδέχεται σήμερα να έπαθε ζημιά 10.000+ ευρώ, πάνε συνεργεία ολόκληρα και σε χρόνο dt ξηλώνουν σίδερα καταστρέφοντας τα κλήματα και αφαιρούν πανάκριβές περιφράξεις, διαλύουν ολόκληρο το κτήμα δηλαδή που πρέπει να ξανάφτιαχτεί από το 0 σχεδόν. Έλα και λίγο στην θέση αυτών των ανθρώπων.
    Kαλα τα λες χυμαδορη μπορει να ηταν ακραια η συμπεριφορα τους αλλα και εσυ ετσι θα εκανες αν σου εκλεβαν τα μελισσια οι γυφτοι.
    Εμας περισυ μας κλεψανε 20 μελισσια απο νομο αττικης κοντα στο σπιτι μας, απο τοτε ο πατερας μου οποτε βλεπει την καραμπινα μονολογει ¨΄δεν θα ξαναρθουν που θα πανε΄΄φυσικα και δεν σοβαρολογει αλλα αμα φτανεις στο αμην ποτε δεν ξερεις τι θα φερει η ωρα.
    Μερικες φορες δεν ειναι μονο η οικονομικη χασουρα που σε ποναει αλλα η χασουρα του κοπου σου .
    Τα μελισσια με τα χρονια εξελισονται γονιδιακα και προσαρμοζονται στο περιβαλλον που κατοικουν καθως και σε πολλα αλλα (αντοχη σε αρρωστιες,λιγοτερες τροφες κλπ) οποτε οταν καποιος στα κλεψει δεν χανεις μονο χρηματα.

    Κατα τα αλλα φανταζομαι την τρομαρα σου.
    Κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε

    www.lockitnow.gr

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Mην το λες ελαφρά την καρδία, τους δικαιολογώ ασχέτως με την τρομάρα που πήρα καθώς το πράγμα έχει παραγίνει με τους γύφτους που πραγματικά τα έχουν ρημάξει όλα. Δεν γίνεται να μπει ένα περιπολικό σε κάθε επαρχιακό κωλόδορμο έτσι και αλλιώς... οι μπάτσοι κάνουν κακάκια να πάνε στους καταυλισμούς των γύφτων οι οποίοι είναι άβατο... θα μους πεις το αυτό και το άλλο και το εκείνο και μπλα-μπλα... εγώ ξέρω πως αυτός ο άνθρωπος ενδέχεται σήμερα να έπαθε ζημιά 10.000+ ευρώ, πάνε συνεργεία ολόκληρα και σε χρόνο dt ξηλώνουν σίδερα καταστρέφοντας τα κλήματα και αφαιρούν πανάκριβές περιφράξεις, διαλύουν ολόκληρο το κτήμα δηλαδή που πρέπει να ξανάφτιαχτεί από το 0 σχεδόν. Έλα και λίγο στην θέση αυτών των ανθρώπων.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    εγώ θα έκανα μήνυση.

    -γιατί το έχουν παραχέσει και οι μπάτσοι που δεν κάνουν τίποτα και οι καμπόιδες που το παίζουν μπάτσοι και στο τέλος κάποιος άσχετος θα τη φάει στο γκώλο-

    Δυσκολη η θεση σου αλλα θα συμφωνησω με τον MG-KTiNoS.Αν υποθεσουμε οτι ειχες πισω δικα σου παλιοσιδερα δεν ξερω αν θα καναμε την πλακα μας τωρα.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος
    Περι όπλων.
    Στην Ελλάδα όλοι , μιλούν πολύ , ξέρουν πολλά, για όλα! Δεν θα αποτελούσε λοιπόν εξαίρεση το φορουμ. Επειδή γράφτηκαν πολλές "παπαριές" απο δήθεν γνώστες , ας μου επιτραπεί να δώσω μια άλλη διάσταση στο θέμα "οπλο" . Επίσης δεν ξέρω πόσο διαφορετική θα ήταν η περιπέτεια του φίλου Χυμαδορ αν οι "τσιγγανόπληκτοι" αγρότες αντί κυνηγετικών όπλων κράδαιναν τσουγκράνες , τις όποίες δεν θα είχαν και κανέναν ενδοιασμό να χρησιμοποιήσουν εν αντιθέσει με τα όπλα...
    Λίγη γνώση Φυσικής της 5ης δημοτικού δείχνει ότι τα όπλα είναι μεν μηχανές που εκλύουν κινητική ενέργεια, αλλά δεν είναι οι μόνες και ούτε οι πιο επικίνδυνες. Ο τύπος υπολογισμού της Ορμής, ως Φυσικό φαινόμενο, είναι γνωστός: μάζα επί ταχύτητας. Μια γρήγορη σκέψη για την μάζα ενός αυτοκινήτου (1.000.000 γραμμάρια) επί χαμηλής ταχύτητας 11 μέτρων το δευτερόλεπτο ίσον 11.000.000, ο ίδιος τύπος σε ένα μονόβολο 28 γραμμαρίων στα 400 μέτρα το δευτερόλεπτο δίνει 11.200. Το αυτοκίνητο δεν είναι "όπλο" βέβαια, ή τουλάχιστον δεν αντιλαμβάνονται την Φυσική του θέματος αυτοί που εκφράζουν αυτή την άποψη. Ισως για αυτό σκοτώνει 2000 άτομα το χρόνο στην Ελλάδα. Αν το αντιμετωπίζαμε ως την πηγή τεράστιας Φυσικής Ορμής, που όντως είναι, θα το προσέχαμε περισσότερο από τα όπλα και θα σκοτώνονταν λιγότεροι συνάνθρωποι μας. Τέτοιοι υπολογισμοί όμως προϋποθέτουν τεχνική κατάρτιση και αυτή λείπει.
    Μπορει να ειπανε οι αλλοι παπαριες,αλλα αναθεμα και αν καταλαβα τι θελεις να πεις εσυ.

  6. #36
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    ...Τότε θυμήθηκα ότι ήταν 17 Νοέμβρη…
    Εύγε νέε μου...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #37
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    και σε μενα καποτε
    στην παρεα μου δηλαδη,μας εβγαλαν καραμπινες,γιατι τους χαλασαμε το καρτερι με τα παλιομηχανακια μας και θα εμεναν νηστικοι...
    για κακη τους τυχη εφαγαν βραδυνο στο α.πολης-θεσ/νικη :a36::a36::a36:
    δηλαδη ατομα που για καποιους μηνες τον χρονο μεταμορφωνονται σε εξολοθρευτες,και τον υπολοιπο πετανε βοτσαλα στην λιμνη,θα απαγορεψουν,τον εντουρα,τον ποδηλατη,τον οποιονδηποτε να πιανει βουνο,επειδη αυτοι εχουν τρελα???
    κατ εμε με την ληξη της κυνηγετικης θα επρεπε να παραδιδονται,και η χορηγηση-κατοχη να ειναι πολυ ποιο αυστηρη

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    κατ εμε με την ληξη της κυνηγετικης θα επρεπε να παραδιδονται,και η χορηγηση-κατοχη να ειναι πολυ ποιο αυστηρη
    ή να τους τα μαζέψει όλα και να τους κόψει το κυνήγι και να υσηχάσουμε μια και καλή από τους κόναν τους βάρβαρους εκεί έξω .
    Σιχάθηκα να ανεβαίνω στα ορεινά αυτή τη περίοδο και να τους πετυχαίνω με τα όπλα χύμα στον ώμο προς όλες τις κατευθύνσεις , και να αγριεύομαι χωρίς λόγο .

  9. #39
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εδω μερια τωρα σημερα χθες κι αυτες τις μερες γενικως δεν ξερεις απο που θα σου ρθει.. τζιπακια και μη φρεναρουν χωρις λογο χωνονται εδω κι εκει, και να σου στον θαμνο σε κοιταει μια καννη... να τους μπει στον κωλο γινεται? μετα απο απανωτους πυροβολισμους ομως... να καιει..

  10. #40
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    ομοίως για τους κυνηγους...

    καποιοι γνωστοί μου που είναι χρονιά κυνηγοί όλο κρυφές απειλές μεταξύ σοβαρού και αστειου είναι...

    " το νου σας στο βουνό γιατί οι γεροκυνηγοι, λένε ότι τους τρομαζετε τα θυραματα " και "καποτε ένας μπαρμπας είχε πυροβόλησε 2 από σας που πέρασαν με τα μηχανακια και παραλιγο να του πατησουν τα σκυλιά " ...

    μιλαμε για ζώα ντυμενα...

    μακράν η πιο αντίπαθητικη συνομοταξια στην Ελλάδα...







    ναι oldman, ακόμα και από τους ταξιτζηδες...

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    ή να τους τα μαζέψει όλα και να τους κόψει το κυνήγι και να υσηχάσουμε μια και καλή από τους κόναν τους βάρβαρους εκεί έξω .
    Σιχάθηκα να ανεβαίνω στα ορεινά αυτή τη περίοδο και να τους πετυχαίνω με τα όπλα χύμα στον ώμο προς όλες τις κατευθύνσεις , και να αγριεύομαι χωρίς λόγο .
    Μια και το πες.
    Εγώ προσωπικά έχω την άποψη ότι πρέπει να εφαρμοστεί πλήρη απαγόρευση κάθε όπλου.
    (όπως και κάθε ναρκωτικού και πολλών άλλων βλαβερών πραγμάτων)
    Αναγνωρίζω όμως ότι και στην αντιδιαμετρικά αντίθετη άποψη υπάρχουν θετικά σημεία.
    Η χειρότερη λύση απ όλες όμως είναι αυτή που εφαρμόζεται σήμερα.
    Εγώ δεν μπορώ να πάρω σπρέι πιπερΓιού αλλά ο άλλος έχει καλάσνικοφ ή καραμπίνα και κάνει ότι γουστάρει.
    Το καλάσνικοφ ή δεν υπάρχει ή θέλω κι εγώ.
    ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ
    Ολίγον έγκυος κλπ είσαι χαμένος.
    Φυσικά κακώς τα βάζουμε και με την αστυνομία
    Τα καλάσνικοφ έπρεπε να τα κυνηγούν κατ αρχήν ΠΡΙΝ βγουν στο δρόμο. (αν βγουν είναι αργά και δεν σταματιούνται τέτοια όπλα αναίμακτα)
    Στις τράπεζες έπρεπε να ψάχνουν κατ αρχήν και όπου χαλιέται χρήμα.
    (Έχει να κάνει και με το μαύρο χρήμα δηλαδή η όλη κουβέντα που μαστίζει τη χώρα μας)
    Που τα βρήκες τα μαρούλια κύριος???
    ΠΟυ??? ΟΚ! Φέρτα δω κλπ κλπ
    Τέσπα να μην στα πολυλογώ η Ελλάδα που ξέραμε δεν υπάρχει πια
    ανανήψαντας

  12. #42
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    σπρει πιπεριου μπορεις να αγορασεις ΚΑΝΟΝΙΚΑ το αναισθητικο σπρει απαγορευεται
    ουτως αλλως μπορεις να βρεις παντου,μεχρι και τιζερ κινεζικα κυκλοφορουν

  13. #43
    Μέλος Το avatar του/της corsa2
    Εγγραφή
    15/11/2013
    Μηνύματα
    44
    Mεγαλο θέμα ανοιξατε παιδες..... Και όσο πιο βαθιά πάει τόσο πιο πολύ βρομάει............ fuck it..........

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Σίγουρα υπάρχουν και ανόητοι κυνηγοί. Μακάρι η ανοησία να περιοριζόταν μόνο σε αυτόν τον χώρο και να μην "μόλυνε" όλους τους υπόλοιπους… Θα ήμασταν ευτυχείς!
    Σίγουρα τα όπλα σκοτώνουν . Να απαγορευτούν!
    Σίγουρα οι μηχανές σκοτώνουν (στατιστικά περισσότερους από τα όπλα) . Να απαγορευτούν!
    Είμαι μηχανόβιος ,ψαροντουφεκάς και κυνηγός. Έχω πολλούς φίλους και γνωστούς που ασχολούνται με τις παραπάνω δραστηριότητες , είναι όλοι τους σοβαροί , μορφωμένοι άνθρωποι με σεβασμό στους γραπτούς αλλά κυρίως στους άγραφους κανόνες κοινωνικής συμπεριφοράς . Σεβασμός που προκύπτει όχι από τον φόβο των συνεπειών μιας πιθανής παραβατικής συμπεριφοράς αλλά από άποψη.
    Αλητεία υπάρχει φυσικά σε όλους τους χώρους όμως δεν σκοπεύω να γίνω εγώ απολογητής του κάθε αλήτη.
    Όταν ο κάθε «σκατόβλαχος» κονόμησε λαμογιάρικο χρήμα , το μετέτρεψε σε μπουκάλια ουίσκι στο γειτονικό κωλόμπαρο ή σε καγκουρεμένο ss ή σε φουσκωτό ή σε αυθαίρετο ή σε καραμπίνα , αυτοβαπτιζόμενος σε κυνηγό , καπετάνιο ή Βαλεντίνο Ρόσι..
    Είναι ο ίδιος που χρησιμοποίησε σαν χαβούζες τις ρεματιές και τις θάλασσες με τα σκουπίδια του και μετέτρεψε το χωριό των παππούδων του από πανέμορφο χωριουδάκι σε «σκατοχώρι»
    Παντελής έλλειψη παιδείας , άγνοια , ημιμάθεια , υστερία , τσαμπουκάς , επιθετικότητα …
    Το σίγουρο είναι πως θα μπορούσαμε να ζήσουμε χωρίς κυνήγι , ψάρεμα , μοτοσυκλέτα ή τόσα άλλα , όμως επίσης σίγουρο είναι ότι για τα κακώς κείμενα δεν φταίει ο χώρος αλλά ο χρήστης , μην βιάζεστε λοιπόν να καταδικάζετε δραστηριότητες που δεν γνωρίζετε είτε δεν σας ενδιαφέρουν , γιατί θα έρθει ο καιρός που κάποιοι άλλοι θα καταδικάσουν την δική σας.
    Επίσης … Κοιταχτείτε και λίγο στον καθρέφτη , όσοι δεν τους έχετε αφαιρέσει…

  15. #45
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    @ nicksior

    Παρακολουθώ τα γραφόμενά σου με σεβασμό στον συνομιλητή και προσπάθησα πολλές φορές να μπω στη θέση σου. Στην θέση ενός ανθρώπου που υπερασπίζεται αυτό που αυτός θεωρεί χόμπυ. Η αλήθεια είναι πως δεν τα κατάφερα. Από την άλλη κάπου είδα αυτό Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1472725_597243063646274_2102634303_n.jpg 
Προβολές:	71 
Μέγεθος:	42,9 KB 
ID:	304188

    δεν ξέρω αν το έγραψε ο Χατζηδάκις ή όποιος άλλος και μα την αλήθεια δεν μ' ενδιαφέρει. Την ίδια ισχύ έχει είτε είναι γραμμένο από κάποιον επώνυμο ή από κάποιον ανώνυμο, το βέβαιο είναι ότι συμφωνώ απόλυτα με τα γραφόμενα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Πονανε καπου τα R1?
    από CostasR1 στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2007, 00:14
  3. Βρες σαν τα χιονια...
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 17:38
  4. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 09:59
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF