Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 145

Θέμα: honda bros 400

  1. #61
    η δουλεια προχωραει με αργους ρυθμους,κατασκευαστηκε λαμακι απο αλουμινιο και ντυθηκε με carbon αλλα δε μου αρεσει κ τοσο οποτε μπορει και να γυαλιστει
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2014-01-07 20.19.56.jpg 
Προβολές:	645 
Μέγεθος:	75,2 KB 
ID:	307135 για να φιλοξενησει το κοντερ που παρηγγειλα απο ebay
    http://www.ebay.com/itm/LCD-digital-...item2c6a7c0d7e

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sernodas2
    Εγγραφή
    07/05/2010
    Μηνύματα
    503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pararos Προβολή μηνύματος
    η δουλεια προχωραει με αργους ρυθμους,κατασκευαστηκε λαμακι απο αλουμινιο και ντυθηκε με carbon αλλα δε μου αρεσει κ τοσο οποτε μπορει και να γυαλιστει
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2014-01-07 20.19.56.jpg 
Προβολές:	645 
Μέγεθος:	75,2 KB 
ID:	307135 για να φιλοξενησει το κοντερ που παρηγγειλα απο ebay
    http://www.ebay.com/itm/LCD-digital-...item2c6a7c0d7e
    να γυαλιστει να γυαλιστει!!!!!



    κ οσο για το μπροστινο μην πολυ σκας!! (αρκη τα λεφτα σου μην χασεις)το μπροστινο που εχει το bros, κ πολλα αλλα ιαπωνικα της εποχης του, με ενα καλο ρετουσαρισμα σε λαδια ελατηρια ειναι αρκετα καλο,το αναποδο μονο βαρος προσθετη μπροστα κ ετσι μπλεκεις αλλαζοντας την γεωμετρια της μηχανης σου στο βωμο της ομορφιας,(ωραιο το usd δεν λεω.... )

    καλη συνεχεία

    Όποιος γυρίζει μυρίζει

    κ όποιος κάθετε βρωμίζει

  3. #63
    παιδες θα ηθελα την βοηθεια σας.το κοντερακι ηρθε,εβαλα τη φισα αλλα μπα.μαλλον δε ταιριαζουν τα καλωδια.επειδη ειμαι σκραπας απο ηλεκτρικα και απο τα σχεδια που εχω δε βγαζω ακρη μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος?απο το καινουριο καντραν ειχε αυτο:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20120811190552-15600.jpg 
Προβολές:	600 
Μέγεθος:	30,2 KB 
ID:	307199
    ανοιξα του bros αλλα δε καταλαβα τιποτα.μηπως μπορει καποιος απο τους χρωματισμους να μου πει τι λειτουργεια βγαινει;
    φισα:
    κιτρινο/μπλε--

    μπλε/πρασινο--

    πρασινο/μαυρο--

    πρασινο--

    κοκκινο/μπλε--

    καφε/ασπρο--

    πρασινο ανοιχτο/κοκκινο--

    μαυρο/καφε--


    εκτος φισας:
    μπλε--

    θαλασσι--

    πορτοκαλι--
    Τελευταία τροποποίηση από pararos; 08/01/2014 στις 22:04.

  4. #64

  5. #65
    Είμαι εκτός σπιτιού και σου απαντάω εκ μνήμης, μην τα δέσεις όλα 100% ψάξτα λίγο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pararos Προβολή μηνύματος
    μηπως μπορει καποιος απο τους χρωματισμους να μου πει τι λειτουργεια βγαινει;


    κιτρινο/μπλε-- εντολή ηλεκτρονικής προς το στροφόμετρο ή με άλλα λόγια data για στροφόμετρο

    * μπλε/πρασινο-- σήμα από αισθητήρα θερμοκρασίας για θερμόμετρο

    * πρασινο/μαυρο-- γείωση θερμόμετρου

    πρασινο-- γείωση ή με άλλα λόγια πάει στο σασί κι από κεί στο - της μπαταρίας

    κοκκινο/μπλε-- αισθητήρας πίεσης λαδιού-γίνεται γείωση όταν ΔΕΝ υπάρχει πίεση λαδιου

    καφε/ασπρο-- φωτισμός οργάνων, γίνεται 12V όταν ανάψεις μικρά ή μεσσαία ή μεγάλα φώτα

    πρασινο ανοιχτο/κοκκινο-- αισθητήρας νεκράς,γίνεται γείωση όταν ΕΧΕΙΣ νεκρά

    μαυρο/καφε-- τροφοδοσία 12V των κυκλωμάτων, γίνεται +12V με κλειδί στο ΟΝ


    εκτος φισας:
    μπλε-- σήμα μεγάλης σκάλας, γίνεται 12V όταν ανάψει μεγάλη σκάλα

    θαλασσι-- δεξί φλας

    πορτοκαλι-- αριστερό φλάς


    * Γείωση θερμόμετρου, αισθητήρα θερμόμετρου, ρίξε μια ματιά μην στα είπα και ανάποδα. Το ποιό είναι ποιό, δες ποιό καταλήγει στον αισθητήρα της φούσκας, προσοχή στο αισθητήρα θερμοκρασίας, ΟΧΙ στον αισθητήρα του βεντιλατέρ.

    ** Τα φλας μπορεί και να στα είπα ανάποδα, πάντα τα μπερδεύω, ρίξε μια ματιά ποιό πάει που.

    Τα λαμπάκια νεκράς και πίεσης λαδιού, όπως θα υποψιάζεσαι δουλεύουν με την γείωση, δλδ είναι μόνιμα συνδεδεμένα στο +12 και ανάβουν όποτε γειώσει ο αισθητήρας τους και κλείσει το κυκλωμά τους.

    Αν έχει λαμπάκι φλας μονό, τότε αυτό δουλεύει ως εξής: Το ένα πόδι της λάμπας είναι στο πορτοκαλί, το άλλο στο γαλάζιο. Όταν πατάς π.χ. το δεξί φλας, το ένα καλώδιο φέρνει τάση, το άλλο γειώνει, και αντίστροφα όταν έχεις αριστερό φλας. Η τεχνική αυτή ΔΕΝ δουλεύει προφανώς με LED λαμπτήρα, διότι ο τελευταίος έχει πολικότητα και θα δουλεύει στην μια κατεύθυνση μόνο.

    Αν έχεις δύο ξεχωριστά λαμπάκια φλας, τότε το καθένα παίρνει το δικό του χρώμα, και γειώνει στην κανονική γείωση.

    Σε θερμόμετρο, στροφόμετρο, πάνε 3 καλώδια, δλδ μια τροφοδοσία, μια γείωση, και ένα σήμα κατά περίπτωση
    Τελευταία τροποποίηση από Πολυμήχανος; 08/01/2014 στις 22:42.

  6. #66
    καλησπέρα.... Δες και εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post1658104 το διάγραμμα μήπως σε βοηθήσει, αν και είναι του Hawk.

  7. #67
    μπερδευτηκα...στο σχηματακι πανω που εχει το καινουριο καντραν τι χρωματισμους βαζω?

  8. #68
    Ρώτησες τι είναι το κάθε καλώδιο του Bros, σου απάντησα, και σου εξήγησα και τις λογικές τους.

    Από εκεί και πέρα, βρήσκεις με βάση το τι κάνει το κάθε καλώδιο, το αντίστοιχο στο όργανο που θέλεις να βάλεις, και κάνεις τις αντιστοιχίες.

    Με μια πρώτη ματιά, απότι βλέπω, τα πιο πολλά είναι και ίδιο χρώμα.

    Πορτοκαλί και γαλάζιο των φλας , ίδιο, ομοίως και η γείωση πράσινο.

    Κίτρινο-μπλέ του σήματος στροφόμετρου του bros , πάει στο rotate speed από το όργανό σου.

    Πράσινο-μπλε του σήματος αισθητήρα θερμοκρασίας του Bros, πάει στο blue white temperature του οργάνου σου.

    Μαύρο-καφέ, τροφοδοσία δλδ με ρεύμα του bros, πάει στο Red-Power Positive του οργάνου σου.

    ...

    Και ομοίως βρήσκεις και τα υπόλοιπα. Μερικά του bros θα περισσέψουν και δεν θα χρειαστούν π.χ. η γείωση του θερμόμετρου του bros ή το ρεύμα φωτισμού οργάνων.

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2013
    Μηνύματα
    5
    Ριξε μια ματια σε αυτο.Παλαιοτερα με ειχε σωσει σε συνδεσμολογιες-παντρεματα αυτοκινητου!! http://connector.pinouts.ru/

  10. #70
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Αν δεν έχεις το manual: https://www.dropbox.com/sh/bp67fmx09952z9r/XP3wQ6GCdj https://www.dropbox.com/s/bzawlv0a2z...wkgtmanual.pdf
    Το πρώτο είναι στα γιαπωνέζικα (του Bros) και το δεύτερο στα αγγλικά (του Hawk GT).

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    αν το οργανακι που εφερες ειναι απο κινα τυπου κοσο εφερα εγω πριν κανα 4-5 μηνες δεν θυμαμαι αλλα το αφησα στην ακρη
    γιατι? ειναι για μονοκυλινδρα συνηθως παπια κ σκουτερ κ δεν θα μπρεσεις να παρεις ενδειξη στροφων κτλ κτλ
    αν παλι δεν ειναι κατι τετοιο τοτε σορρυ βαλε μια φωτο να το δω κ ισως σου πω μιας κ το εψαχνα κανα 2μηνο να το βαλω γιατι απο εμφανα μετρουσε πολυ

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thomas tuning Προβολή μηνύματος
    αν το οργανακι που εφερες ειναι απο κινα τυπου κοσο εφερα εγω πριν κανα 4-5 μηνες δεν θυμαμαι αλλα το αφησα στην ακρη
    γιατι? ειναι για μονοκυλινδρα συνηθως παπια κ σκουτερ κ δεν θα μπρεσεις να παρεις ενδειξη στροφων κτλ κτλ
    αν παλι δεν ειναι κατι τετοιο τοτε σορρυ βαλε μια φωτο να το δω κ ισως σου πω μιας κ το εψαχνα κανα 2μηνο να το βαλω γιατι απο εμφανα μετρουσε πολυ
    http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Digi...1a92a1&vxp=mtr

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    δυστηχως ναι 99% ειναι αυτο ππου ειπα εγω ειχα φερει το αλλο το στρογγυλο τεσπα εγω εφαγα το συκωτια μου δεν.............. κ μετα ανακαλυψα σε συγκριση με το γνησιο κοσο απο τα μανιουαλ οτι δεν εχει στο μενου την υποκατηγορια επιλογης κυλινδρων οποτε κ το παρατησα
    αυτο ειχα φερει οχι απο τον συγκεκριμενο απλα τη φωτο σου δειχνω http://www.ebay.com/itm/LCD-digital-...1dbdbc&vxp=mtr

  14. #74
    αυριο περιμενω ενα φιλαρακι ηλεκτρολογο να ασχοληθουμε και θα σου πω.παντως με τη νεα βασουλα που εφτιαξα ειναι ολα τα λεφτα και αυτο που ειχες παραγγειλει ακολα καλυτερο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2014-01-11 11.44.02.jpg 
Προβολές:	441 
Μέγεθος:	65,9 KB 
ID:	307402
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2014-01-11 14.34.12.jpg 
Προβολές:	441 
Μέγεθος:	100,5 KB 
ID:	307403

    και μετα απο πολλα καντιλια...χαμογελο στα χειλη...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2014-01-14 21.05.08.jpg 
Προβολές:	340 
Μέγεθος:	77,8 KB 
ID:	307592
    Τελευταία τροποποίηση από pararos; 14/01/2014 στις 21:45.

  15. #75
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/12/2013
    Μηνύματα
    7
    Μπράβο για το πείσμα σου!
    Βάλε την τελική συνδεσμολογία να υπάρχει στο forum για μελλοντική χρήση

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Bros 400 ???
    από Anritsu στο forum Honda
    Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2011, 13:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF