Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 101

Θέμα: Σε κώμα ο Σούμι.....

  1. #61
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #62
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Μακάρι να ανταποκριθεί

    Για περισσότερο από ένα μήνα ο Μίκαελ Σουμάχερ είναι σε κώμα. Κι ενώ όλες οι ελπίδες είχαν χαθεί, σύμφωνα με το Nouvelle Observateur θα ξεκινήσουν οι διαδικασίες αφού η κατάστασή του δεν χαρακτηρίζεται πλεον κρίσιμη αλλά σταθερή.

    Σύμφωνα με το περιοδικό The Team, οι υπεύθυνοι της νευροχειρουργικής στη Γκρενόμπλ, είναι αποφασισμένοι να ξεκινήσουν την διαδικασία.

    Ο καθηγητής, Ζαν Λικ Τροουελ, δήλωσε στην εφημερίδα "L'Equipe", ότι τώρα είναι η στιγμή να μπουν σε αυτή την φάση.

    Η διαδικασία θα ξεκινήσει με την μείωση των κατασταλτικών φαρμάκων. Ο ασθενής ανοίγει τα μάτια του και αμέσως μετά οι ειδικοί διαπιστώνουν με απλές εντολές που δίνουν στον ασθενή εαν και κατά πόσο ανταποκρίνεται.

    Για παράδειγμα λένε στον ασθενή: "Ανοιξε τα μάτια σου", "κλείσε τα μάτια σου", "κούνησε τα χέρια σου". Έτσι ο Σουμάχερ θα δείξει κατά πόσο ανταποκρίνεται.

    Οι επόμενοι δυο μήνες, σύμφωνα πάντα με τους ειδικούς θα είναι για τον ασθενή μια περίοδος σύγχισης. Ο άσος της F1 θα είναι σε μια κατάσταση λήθαργου.

  3. #63
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Μακάρι να ανταποκριθεί
    Μακάρι όντως.

    ΥΓ. Ευτυχώς που ήρθε η ώρα να κάνουν μία κίνηση και μίλησαν και οι ΙΔΙΟΙ οι γιατροί του και η ομάδα που τον έχει αναλάβει (αν κατάλαβα σωστά), γιατί τόσο καιρό διαβάζουμε εικασίες και υποθέσεις γιατρών που, με όλο το σεβασμό προς την επιστήμη τους, δεν έχουν καμία σχέση με την υπόθεση.

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παιδια μιλαμε για γεννημενο πρωταθλητη.Ξερει να δινει μαχες και να τις κερδιζει.Πιστευω οτι θα βγει νικητης.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Από την αρχή ήμουν σίγουρος ότι ο Μιχαλάκης θα τα καταφέρει.
    Μένει να δούμε σε τι βαθμό αυτή η περιπέτεια θα του αφήσει κατάλοιπα.
    Πάντως αν αυτά που θα του αφήσει είναι από αυτά που πολεμιούνται, τότε και για αυτά είμαι αισιόδοξος...

  6. #66
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    μακαρι να μας διαψευσει ολους οσους ειμαστε απαισιοδοξοι!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #67
    Μέλος Το avatar του/της ammoulianiotis
    Εγγραφή
    09/01/2013
    Μηνύματα
    47
    Ασχημα νεα (αν ειναι αληθεια) για την υγεια του Μικαελ...

    http://www.skai.gr/news/world/articl...a-o-soumaher-/

  8. #68
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    To πιο ωραίο σε όλα αυτά τα άρθρα είναι "η προσπάθεια για να ξυπνησει απο το κώμα". Δεν υπάρχει προσπάθεια ρε παιδιά. Κόβεις τα φαρμακα και αν ξυπνησει καλώς. Αν όχι περιμένεις απλά μήπως κάποια στιγμή ξυπνήσει ο καψερός. Υπαρχουν τρόποι να βοηθήσεις αλλά απλά υποστηρικτικοί όχι θεραπευτικοί. Το κεφάλι είναι ατιμο πράμα και η επιστήμη είναι πολύ πίσω σε αυτό τον τομεά ακόμα δυστηχώς. Τα εγκεφαλικά κύτταρα δεν αναπλάθονται και δεν υπάρχει ακόμα τρόπος να τα κάνουμε να αναπλαστούν. Μακαρι να βρεθεί κατι σύντομα όπως και για άλλα πολλά αγνωστα θέματα στην ιατρική. Επίσης αυτη η λοίμωξη δεν είναι η πρώτη του 100%. Η 10η ίσως αλλά όχι η 1η. Όσο μένει σε μονάδα και είναι σε μηχανική υποστήριξη(προφανώς έχει ήδη γίνει τραχειοστομία εδω και καιρό) θα κάνει λοιμώξεις.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    To πιο ωραίο σε όλα αυτά τα άρθρα είναι "η προσπάθεια για να ξυπνησει απο το κώμα". Δεν υπάρχει προσπάθεια ρε παιδιά. Κόβεις τα φαρμακα και αν ξυπνησει καλώς. Αν όχι περιμένεις απλά μήπως κάποια στιγμή ξυπνήσει ο καψερός. Υπαρχουν τρόποι να βοηθήσεις αλλά απλά υποστηρικτικοί όχι θεραπευτικοί. Το κεφάλι είναι ατιμο πράμα και η επιστήμη είναι πολύ πίσω σε αυτό τον τομεά ακόμα δυστηχώς. Τα εγκεφαλικά κύτταρα δεν αναπλάθονται και δεν υπάρχει ακόμα τρόπος να τα κάνουμε να αναπλαστούν. Μακαρι να βρεθεί κατι σύντομα όπως και για άλλα πολλά αγνωστα θέματα στην ιατρική. Επίσης αυτη η λοίμωξη δεν είναι η πρώτη του 100%. Η 10η ίσως αλλά όχι η 1η. Όσο μένει σε μονάδα και είναι σε μηχανική υποστήριξη(προφανώς έχει ήδη γίνει τραχειοστομία εδω και καιρό) θα κάνει λοιμώξεις.
    πολύ κατατοπιστικός

  10. #70

  11. #71
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925

    Γερά το γκάζι!!!

    Μακάρι να είναι τα νέα τόσο καλά όσο ακούγονται κι ακόμα παραπάνω.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sfigas
    Εγγραφή
    22/03/2006
    Μηνύματα
    171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    Λίγη ώρα μετά από το δημοσίευμα της "Gazzetta dello Sport" που ήθελε τον Μίχαελ Σουμάχερ να μπορεί πλέον να αναπνεύσει χωρίς μηχανική υποστήριξη, η μάνατζέρ του, Ζάμπινε Κεμ διέψευσε το δημοσίευμα, τονίζοντας πως η κατάσταση του Γερμανού παραμένει αμετάβλητη.
    Δυστηχως οχι.
    ziste tin kathe strofi..tin kathe euthia,,,

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sfigas Προβολή μηνύματος
    Λίγη ώρα μετά από το δημοσίευμα της "Gazzetta dello Sport" που ήθελε τον Μίχαελ Σουμάχερ να μπορεί πλέον να αναπνεύσει χωρίς μηχανική υποστήριξη, η μάνατζέρ του, Ζάμπινε Κεμ διέψευσε το δημοσίευμα, τονίζοντας πως η κατάσταση του Γερμανού παραμένει αμετάβλητη.
    Δυστηχως οχι.
    γμτ!

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Ολοι ξερουμε πλεον οτι,οτι και να γινει απο εδω και περα δεν θα ειναι ο ιδιος ανθρωπος.

    Μακαρι να εχω αδικο,αλλα....

  15. #75
    Νέο μέλος Το avatar του/της Earentil21
    Εγγραφή
    18/10/2012
    Μηνύματα
    26
    Σήμερα είχαμε κάποια καλά νέα που διαψεύστηκαν γρήγορα. Ένας από τους ήρωες των παιδικών μου χρόνων που ακόμα στα 26 μου είναι το μονοθέσιο του σε κάδρο μεγάλο πάνω από το κρεβάτι μου στο πατρικό. Έβαλα και τη μάνα μου να του ανάβει καντήλι κάθε βράδυ

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σε Ρυθμουσ Ολυμπιαδασ
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 15:04
  2. Ένας τύπος πηγαίνει μια μέρα σε ένα μπαρ
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 08:14
  3. Καλημερα Σε Ολο Το Μοτο...............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:32
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF