Σελίδα 17 από 47 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617181920212227 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 705

Θέμα: πολλα και ενδιαφεροντα για τα διοδια..

  1. #241
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    το καλύτερο είναι να έχετε την πινακίδα κάτω απο το πίσω φτερό και να περάσετε γρήγορα για να μην σας προλάβει η κάμερα, ούτε ο υπάλληλος απο τα διόδια που είναι υπέυθυνος να αναφέρει οτι περάσατε χυμα.

    Αλλα αν είναι γατος ο υπάλληλος στο κεντρο διαχείρισης κυκλοφορίας μπορει να δει την πινακίδα σας και απο τις υπόλοιπες κάμερες του αυτοκινητοδρόμου (δύσκολο).

  2. #242
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από low pass Προβολή μηνύματος


    εχει πλακα να διαβασεις την 2η σελιδα του συγκεκριμενου thread για να δεις κατι πολυ ωραιες αποψεις...
    μιλαμε κλαιω...
    σε ολα μεσα επεσαν μερικοι...

  3. #243
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    εχει αλλαξει ο νομος και μερικοι ακομα δεν το ξερουν.τις καμερες τις εβαλε η τροχαια και οχι ο ιδιοκτητης της εταιρειας που φτιαχνει το δρομο.πιο παλια και να περναγες χωρις να πληρωσεις δεν ετρεχε και τιποτα δεν υπηρχε οργανο και σαφης νομος,, τωρα αν δεν πληρωσεις σε φωτογραφιζει η καμερα του τσιπρα-κουλη-φωφης-μπομπολα και το οργανο σου την δειχνει οταν θα σε καλεσει στην τροχαια.
    οποτε καλο ειναι να πληρωνουμε τον οβολον μας για να μπορουν να παρουν οι παραπανω καμια γερμανικη καμερουλα να βγαλουν φωτογραφιες και στις διακοπες τους

  4. #244
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εχει πλακα να διαβασεις την 2η σελιδα του συγκεκριμενου thread για να δεις κατι πολυ ωραιες αποψεις...
    μιλαμε κλαιω...
    σε ολα μεσα επεσαν μερικοι...

    ρε συ ντεβιλ.....απάντησέ μου σε κάτι.

    αυτό που ισχύει σήμερα, ίσχυε και παλιότερα?
    οι ίδιοι νόμοι που υπάρχουν σήμερα υπήρχαν και το 2012 και οι ίδιοι το 2000?

    μην πετάς σπόντες απλά για να τις πετάξεις και να κάνεις μανούρα.

    οι κάμερες των διοδίων έγιναν νόμιμες με αυτοματοποιημένη διαδικασία στην εφορία τέλη του 2014.
    Τα ποστ λοιπόν που έγιναν μέχρι τότε ήταν η τελευταία ενημέρωση που υπήρχε για το πως μπορούσαμε να τη σκαπουλάρουμε και ποιες επιλογές υπήρχαν μέχρι τότε.
    το οτι άλλαξαν τα πράγματα και πλέον αν θες να είσαι καλυμμένος ΠΡΕΠΕΙ να περνάς ΧΩΡΙΣ πινακίδα συμφωνούμε. Αλλά αυτό ισχύει ΤΩΡΑ.

    έλεος πια με τη διαστρέβλωση....

  5. #245
    Εγω ομως Γιωργη επεσα 99,99% μεσα.....
    Το υψος του προστιμου μου διεφυγε μονο....

    Απλα το αναφερω, καμμια διαθεση για αντιπαραθεση
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #246
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    ρε συ ντεβιλ.....απάντησέ μου σε κάτι.

    αυτό που ισχύει σήμερα, ίσχυε και παλιότερα?
    οι ίδιοι νόμοι που υπάρχουν σήμερα υπήρχαν και το 2012 και οι ίδιοι το 2000?

    μην πετάς σπόντες απλά για να τις πετάξεις και να κάνεις μανούρα.

    οι κάμερες των διοδίων έγιναν νόμιμες με αυτοματοποιημένη διαδικασία στην εφορία τέλη του 2014.
    Τα ποστ λοιπόν που έγιναν μέχρι τότε ήταν η τελευταία ενημέρωση που υπήρχε για το πως μπορούσαμε να τη σκαπουλάρουμε και ποιες επιλογές υπήρχαν μέχρι τότε.
    το οτι άλλαξαν τα πράγματα και πλέον αν θες να είσαι καλυμμένος ΠΡΕΠΕΙ να περνάς ΧΩΡΙΣ πινακίδα συμφωνούμε. Αλλά αυτό ισχύει ΤΩΡΑ.

    έλεος πια με τη διαστρέβλωση....

    τι εγινε βρηκες την μυγα?
    το θεμα ειναι οτι τα posts εμειναν εκει και δεν υπηρχε ενημερωση για το τι ακολουθησε...
    οποτε αν καποιος εμπαινε να δει ενα σχετικο θεμα με διοδια στις αρχες του 2015, θα επεφτε πανω σ'αυτο που τον παραπληροφορουσε...

    συγκεκριμενα εσυ που ησουν τοσο υπερμαχος της ελευθερης διελευσης θα επρεπε να ειχες ενημερωσει για το τι γινεται..αντιθετως εγραφες αυτο τελος Αυγουστου 2014:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    συνεχίστε να πληρώνετε διόδια κορόιδα.





    http://tvxs.gr/news/ellada/%C2%ABapo...omenis-kinisis
    αυτο τελος Νοεμβριου 2014:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Στα @@ μας και πάλι. Ας πληρώσουν όσοι ακόμα είναι υπέρ των διοδίων γιατί κάπως πρέπει να φτιαχτούν συντηρηθούν οι δρόμοι. Οι υπόλοιποι προ πολλού έχουμε πάρει τις αποφάσεις μας.

    Απριλιους του 2015:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Άντε και μέχρι το τέλος του 15 και στην Ελλάδα

    https://www.facebook.com/video.php?v=433624720130392

    ..και μετα ΚΟΥΒΕΝΤΑ για την ταμπακιερα...
    μεχρι που εσκασε ο αρχαιολογος...

  7. #247
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Με όρισε κανένας επιτιμο εκπρόσωπο ενημέρωσης για τα διόδια και δε το πήρα χαμπάρι?

    Γιατί εδώ μέσα φορουμ είναι και όταν έχουμε χρόνο γράφουμε και γράφουμε αυτά που διαβάζουμε ή έχουμε μάθει από πρώτο χέρι βάση εμπειρίας.

    Οπότε κάνε μου τη χάρη και παίξε με κάνα Νταλτον για να περάσει η ώρα σου ή να δείξεις ποιος την έχει μακρύτερη εδώ μέσα.

  8. #248
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Οπότε κάνε μου τη χάρη και παίξε με κάνα Νταλτον για να περάσει η ώρα σου ή να δείξεις ποιος την έχει μακρύτερη εδώ μέσα.
    οχι μικρουλι...χαρη δεν κανω σε κανεναν...
    και θα παιζω με οποιον θελω εγω...δεν σου αρεσει να εισαι παιχνιδακι, ε?

  9. #249
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.821
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  10. #250
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    για τα διόδια γενικότερα (νομίζω παραμένω εντός θέματος)

    ας θυμηθούμε τον κατσικόδρομο πάτρας-κορίνθου

    δεκαπέντε χρόνια πλήρωνα διόδια

    κάθε λίγο το αυξάνανε

    εγώ συνέχιζα να πληρώνω

    ο δρόμος νομίζω ξέρουμε πολλοί σε τι κατάσταση είναι, ακόμα και τώρα

    και νομίζω έχουμε πολλοί ακούσει τις υποσχέσεις για το πότε θα είναι έτοιμος

    σωστά μέχρι εδώ; όσο καταλαβαίνω όλοι θα συμφωνήσουν ότι κόσμος πλήρωνε επί δεκαετίας και βάλε, για ένα δρόμο που δεν πληροί ούτε τις στοιχειωδέστερες των προδιαγραφών, από σηματοδότηση, σήμανση και διαγράμμιση μέχρι φωτισμό, προστασία και εξυπηρετικότητα. Δεν νομίζω ότι ικανοποιεί κανένα κριτήριο για να θεωρηθεί καν αυτοκινητόδρομος αυτό το πράμα, εκτός από το ότι χρησιμοποιήσανε κάποιου είδους άσφαλτο στο στρώσιμο και όχι κορν-φλέιξ. Αλλά το πληρώναμε και το πληρώνουμε για αυτοκινητόδρομο.

    κάθε φορά που όχημα περνά τα διόδια, γίνεται μια συμφωνία: σου δίνω συγκεκριμένο ποσό χρημάτων με αντάλλαγμα τη χρήση ενός δρόμου με συγκεκριμένες προδιαγραφές. Οκ, ίσως όχι σήμερα, αλλά του χρόνου ξέρω γω... του αντίχρονου... σε πέντε χρόνια, έστω!

    όσοι πληρώσανε, τήρησαν το δικό τους μέρος της συμφωνίας. Σωστά μέχρι εδώ;

    Ο δρόμος, όμως, δεν ήταν ποτέ, δεν θυμάμαι τουλάχιστο να ήταν, στην κατάσταση που είχαμε υποσχεθεί. Ήταν και παραμένει ένα κακό ανέκδοτο.

    Αφού αυτοί λοιπόν δεν τήρησαν το δικό τους μέρος της κάθε μίας από τις πεντακόσιες συμφωνίες που κάναμε κάθε φορά που τους πλήρωνα όσα μου ζητούσανε, δεν το θεωρώ δίκαιο να ξαναπληρώσω σαν κορόιδο για έναν κωλόδρομο σαν την πάτρας-κορίνθου.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  11. #251
    Αγαπητε Τεσλα (), εχεις απολυτο δικιο....

    Ωστοσο πρεπει να επιλεξεις μεταξυ ιδεολογου ή πραγματιστη....

    Στο παρον θεμα, εγω, επιλεγω να ειμαι πραγματιστης
    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #252
    Παρόλαυτά και τους νόμους και τα κόλπα, δε νομίζω ότι τελικά θα πληρώσει την οφειλή ο "φίλος".
    Ούτε και κάποιος άλλος που πιστόλιαζε.

    Υπάρχουν σοβαροί λόγοι αν πάει δικαστικά να γυρίσει τούμπα όλο αυτό.

    Το μόνο που φοβάμαι, είναι ότι οι φύρερ θέλουν λεφτά με κάθε τρόπο και θα κάνουν τα στραβά μάτια σε όλα (όπως κάνουν ήδη).

  13. #253
    με τη μηχανή έχω να πληρώσω διόδια από το '08 που κλείσανε τις συμφωνίες με τις οποίες χαρίσανε τους δρόμους ΜΑΣ, στους διεθνείς μεγαλοεργολάβους.
    καλύπτω την πινακίδα πριν περάσω και μετά την ξανακάνω ορατή.

    είναι ο δικός μου τρόπος να είμαι πραγματιστής.
    ΔΕΝ είμαι τζαμπατζής. Απλά δεν μου αρέσει να νιώθω μαλάκας, όταν πληρώνω την κορίνθου πατρών, για κάτι που δεν είναι, όπως και τα τέμπη επίσης. Για τα υπόλοιπα έχω ήδη πληρώσει, έγιναν, και τώρα έχουν μετατραπεί σε εμπορεύσιμο προϊόν το οποίο το πλήρωσα εγώ και το καρπώνεται άλλος....

  14. #254
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    με τη μηχανή έχω να πληρώσω διόδια από το '08 που κλείσανε τις συμφωνίες με τις οποίες χαρίσανε τους δρόμους ΜΑΣ, στους διεθνείς μεγαλοεργολάβους.
    καλύπτω την πινακίδα πριν περάσω και μετά την ξανακάνω ορατή.

    είναι ο δικός μου τρόπος να είμαι πραγματιστής.
    ΔΕΝ είμαι τζαμπατζής. Απλά δεν μου αρέσει να νιώθω μαλάκας, όταν πληρώνω την κορίνθου πατρών, για κάτι που δεν είναι, όπως και τα τέμπη επίσης. Για τα υπόλοιπα έχω ήδη πληρώσει, έγιναν, και τώρα έχουν μετατραπεί σε εμπορεύσιμο προϊόν το οποίο το πλήρωσα εγώ και το καρπώνεται άλλος....
    Εδω κυρ Μπομπολα, εδω, ομολογησε, στειλτε του τη λυπητερη.....

    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #255
    την κουκούλα μην ξεχάσεις να βάλεις...


Παρόμοια θέματα

  1. Αδολφος για τα διοδια...
    από NameUser στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2011, 17:37
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2010, 00:56
  3. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2009, 22:03
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 20:55
  5. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF