Σελίδα 18 από 47 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718192021222328 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 705

Θέμα: πολλα και ενδιαφεροντα για τα διοδια..

  1. #256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    την κουκούλα μην ξεχάσεις να βάλεις...

    Εχω καθαρο και μεγαλο κουτελο....

    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #257
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    οχι μικρουλι...χαρη δεν κανω σε κανεναν...
    και θα παιζω με οποιον θελω εγω...δεν σου αρεσει να εισαι παιχνιδακι, ε?
    σε αφήνω να (την) παίξεις μόνος σου. έχω πιο σοβαρά θέματα να κάνω. Τσάκω και μια μπύρα να σου κάνει παρέα

  3. #258
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    με τη μηχανή έχω να πληρώσω διόδια από το '08 που κλείσανε τις συμφωνίες με τις οποίες χαρίσανε τους δρόμους ΜΑΣ, στους διεθνείς μεγαλοεργολάβους.
    καλύπτω την πινακίδα πριν περάσω και μετά την ξανακάνω ορατή.

    είναι ο δικός μου τρόπος να είμαι πραγματιστής.
    ΔΕΝ είμαι τζαμπατζής. Απλά δεν μου αρέσει να νιώθω μαλάκας, όταν πληρώνω την κορίνθου πατρών, για κάτι που δεν είναι, όπως και τα τέμπη επίσης. Για τα υπόλοιπα έχω ήδη πληρώσει, έγιναν, και τώρα έχουν μετατραπεί σε εμπορεύσιμο προϊόν το οποίο το πλήρωσα εγώ και το καρπώνεται άλλος....

  4. #259
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Παρόλαυτά και τους νόμους και τα κόλπα, δε νομίζω ότι τελικά θα πληρώσει την οφειλή ο "φίλος".
    Ούτε και κάποιος άλλος που πιστόλιαζε.

    Υπάρχουν σοβαροί λόγοι αν πάει δικαστικά να γυρίσει τούμπα όλο αυτό.

    Το μόνο που φοβάμαι, είναι ότι οι φύρερ θέλουν λεφτά με κάθε τρόπο και θα κάνουν τα στραβά μάτια σε όλα (όπως κάνουν ήδη).

    φυσικα και δεν θα πληρωσει.

    οταν βλεπουν οτι το ποσοστο αυτων που δεν πληρωνουν αυξανεται τοτε σκανε μια τετοια ειδησουλα στα ΜΜΕ. με αυτο τον τροπο συνετιζονται μερικοι κι ετσι πεφτει το ποσοστο αυτων που δεν πληρωνουν κι ολα μελι γαλα για τον καθε μπομπολα.

    καλα αν παει δικαστικα θα γυρισει σιγουρα τουμπα και δεν συμφερει τα διοδια. με την μεχρι τωρα κατασταση.
    Γιαννης

  5. #260
    Ρε αγοργια,

    Αφου ειστε τοσο σιγουροι, γιατι δεν τραβατε μια αγωγη του Μπομπολα για παρανομα διοδια να σας κανουν και αγαλματα μετα τη δικαιωση;

    Να του τα παρετε και χοντρα
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #261
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    μεχρι τωρα εχεις ακουσει κανα δικαστηριο να εχει δικαιωσει μπομπολα και να εχει πληρωσει καποιος πολιτης;

    με ντοκουμεντα ετσι; οχι κατι αρθρακια απο καποιους δημοσιογραφους.
    Γιαννης

  7. #262
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    μεχρι τωρα εχεις ακουσει κανα δικαστηριο να εχει δικαιωσει μπομπολα και να εχει πληρωσει καποιος πολιτης;

    με ντοκουμεντα ετσι; οχι κατι αρθρακια απο καποιους δημοσιογραφους.

    ούτε το δεν πληρώνω έχει δικαιωθεί πουθενά, ναι?

    ξέρω και έναν αρχαιολόγο που του ήρθε ραβασάκι απο την εφορία....

    και έχω βάσιμους λόγους να πιστεύω οτι ο συγκεκριμένος είναι τζαμπατζής, ναι?
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #263
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320

  9. #264
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ούτε το δεν πληρώνω έχει δικαιωθεί πουθενά, ναι?

    ξέρω και έναν αρχαιολόγο που του ήρθε ραβασάκι απο την εφορία....

    και έχω βάσιμους λόγους να πιστεύω οτι ο συγκεκριμένος είναι τζαμπατζής, ναι?

    ναι σε ολα!!

    οι δυσπιστια μου εχει ως εξης.

    αν δικαιωθει το δεν πληρωνω θα εχουμε μεγαλη ανατροπη οσον αφορα τα διοδια και θα πρεπει οι εργολαβοι να σταξουν πολυ χρημα.

    και διοδια=ιδιωτης, καμερες=δημοσιο. θα χαρισει δηλαδη ιδιωτης τα λεφτα που χανει να τα εισπρατει το δημοσιο; καπου χανει το θεμα αυτο.
    Γιαννης

  10. #265
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Ρε αγοργια,

    Αφου ειστε τοσο σιγουροι, γιατι δεν τραβατε μια αγωγη του Μπομπολα για παρανομα διοδια να σας κανουν και αγαλματα μετα τη δικαιωση;

    Να του τα παρετε και χοντρα
    έχει διαφορά να αντιλαμβάνεσαι ότι οι δικαστικοί, και οι νομοθετικοί θεσμοί της χώρας είναι πουλημένοι και επιτρέπουν στον κάθε μπόμπολα να γίνεται κράτος εν κράτει, από το να παραιτείσαι από το δίκιο σου...

  11. #266
    Ο αγωνιστής εξηγεί. Straight from the horses mouth.


    http://m.lifo.gr/now/society/88703





    Δεν πλήρωνα γιατί δεν μου περίσσευαν να πληρώσω και γιατί νόμιζα ότι οι δρόμοι έχουν πληρωθεί από το δημόσιο πάνω από το κανονικό και ότι τα διόδια είναι ένα άλλο χαράτσι που δεν πρέπει να πληρωθεί γιατί τα χρήματα δεν πάνε στο κράτος αλλά στους μεγαλοεργολάβους και τους δανειστές. Ότι έγινε ήταν στα πλαίσια της αντίστασης που αντέτασσε ένα μεγάλο κομμάτι της κοινωνίας ενάντια σε όλα τα χαράτσια.

  12. #267
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ο αγωνιστής εξηγεί. Straight from the horses mouth.


    http://m.lifo.gr/now/society/88703





    Δεν πλήρωνα γιατί δεν μου περίσσευαν να πληρώσω και γιατί νόμιζα ότι οι δρόμοι έχουν πληρωθεί από το δημόσιο πάνω από το κανονικό και ότι τα διόδια είναι ένα άλλο χαράτσι που δεν πρέπει να πληρωθεί γιατί τα χρήματα δεν πάνε στο κράτος αλλά στους μεγαλοεργολάβους και τους δανειστές. Ότι έγινε ήταν στα πλαίσια της αντίστασης που αντέτασσε ένα μεγάλο κομμάτι της κοινωνίας ενάντια σε όλα τα χαράτσια.
    Ελα μωρε με το λαμογιο....
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #268
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ο αγωνιστής εξηγεί. Straight from the horses mouth.


    http://m.lifo.gr/now/society/88703





    Δεν πλήρωνα γιατί δεν μου περίσσευαν να πληρώσω και γιατί νόμιζα ότι οι δρόμοι έχουν πληρωθεί από το δημόσιο πάνω από το κανονικό και ότι τα διόδια είναι ένα άλλο χαράτσι που δεν πρέπει να πληρωθεί γιατί τα χρήματα δεν πάνε στο κράτος αλλά στους μεγαλοεργολάβους και τους δανειστές. Ότι έγινε ήταν στα πλαίσια της αντίστασης που αντέτασσε ένα μεγάλο κομμάτι της κοινωνίας ενάντια σε όλα τα χαράτσια.
    δεν μπορώ να μην προσέξω τον γλαφυρό αριστερίζοντα λόγο του, και την ορθογραφία του, που είναι προσωποποίηση του οφθαλμοβιασμού...
    Οι συνειρμοί για το πως έγινε αρχαιολόγος αυτός ο άνθρωπος είναι σχεδόν αυτόματοι στο μυαλό μου... Πιστεύω ότι μετά από όλη αυτή την "αντίσταση" κάπου θα βολευτεί και αυτός ο "αγωνιστής"...

    εκεί που λέει το "βλέπετε τι παθαίνουν αυτοί που έχουν τέτοιες προβατικές συμπεριφορές" με έπεισε εντελώς για την προβατική του φύση...
    Το "κόμμα" είπε προχωρήστε μπροστά κι εμείς ερχόμαστε αλλά όταν αυτός βρέθηκε στη διασταύρωση αντιμέτωπος με νταλίκα, το κόμμα την είχε "κάνει" από την προηγούμενη στροφή.... Βέβαια όσα αρνητικά και να του προσάψεις, δεν αλλάζει την πραγματικότητα πως οι δρόμοι πληρώθηκαν και πληρώνονται ακόμα με δάνεια του ελληνικού λαού για τα οποία βιώνουμε και την κρίση, οι δρόμοι χαρίστηκαν τζάμπα σε μερικούς καρχαρίες τους οποίους ο Κωστάκης στον Μπαϊρακτάρη έλεγε νταβατζήδες, και ο Βενιζέλος κι ο Πάγκαλος φρόντισαν να βάλουν τους μηχανισμούς του κράτους να προστατεύσουν αυτές τις ΑΕ και να εισπράττουν για χάρη τους.

    Όμως έχει διαφορά το να παραδίδεσαι, με το να πολεμάς. Αλλά έχει επίσης διαφορά το να πολεμάς με ξύλινα σπαθιά, ή με πολυβόλα...
    Ο καθένας κάνει τις επιλογές του σε αυτή τη ζωή.

  14. #269
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Να υποθεσω οτι δεν θα πληρωσει ουτε
    δημοτικα τελη, εφορια, εκτακτη εισφορα, οαεε, τεβε κλπ

    και μετα θα παραπονιεται οτι ειναι διχως συνταξη, οτι η πολιτεια τον ξεχασε, οτι το κρατος ειναι απροσωπο κλπ.


    οκ!

  15. #270
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Να υποθεσω οτι δεν θα πληρωσει ουτε
    δημοτικα τελη, εφορια, εκτακτη εισφορα, οαεε, τεβε κλπ

    και μετα θα παραπονιεται οτι ειναι διχως συνταξη, οτι η πολιτεια τον ξεχασε, οτι το κρατος ειναι απροσωπο κλπ.


    οκ!
    +1000

Παρόμοια θέματα

  1. Αδολφος για τα διοδια...
    από NameUser στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2011, 17:37
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2010, 00:56
  3. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2009, 22:03
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 20:55
  5. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF