Σελίδα 43 από 47 ΠρώτοΠρώτο ... 3338394041424344454647 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 631 έως 645 από 705

Θέμα: πολλα και ενδιαφεροντα για τα διοδια..

  1. #631
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Παίδες καλησπέρα. Μια επεξήγηση θα ήθελα γιατί μάλλον είμαι χαζός. Πηγαίνοντας προς Κόρινθο οι έξοδοι Παχη Μεγαρα και Αγ. Θεόδωροι είναι κανονικά ανοιχτές. Ερχόμενοι απο Κόρινθο μπορεί κάποιος ευλογημένος να μου εξηγήσει γιατί εχει διόδια ΚΑΙ ΣΤΙΣ 3? Στην ΕΞΟΔΟ από την εθνική. Δηλαδη αν αποφασίσεις ερχόμενος από Κορινθο πχ να βγεις και να πιες ενα καφέ στους Αγ. Θεοδώρους πρέπει να ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ διόδια ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ. ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ. Και θεωρητικά δεν ΜΠΟΡΕΙ να είναι αναλογικά χρήση του δρόμου αφού για να χρησιμοποιήσεις εχεις πληρώσεις τα διόδια της Κορίνθου. Πρώτη απορία αυτή. Δευτερη και συγγνώμη αν κουράζω. Από Νέα Πέραμο πήρα την παλιά και τσούκου τσουκου βγήκα ΜΕΤΑ τα διόδια της Ελευσίνας. Δηλαδή χρησιμοποίησα τον ΙΔΙΟ δρόμο που ο αλλος πληρώνει οσο πληρώνει. Οι παρακαμπτήριες των εθνικών οδών δεν είναι να πηγαίνεις χωρίς διόδια στο δρόμο σου? και ναι εδώ πηγαίνεις χωρίς διοδια αλλά χρησιμοποιώντας ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ. Και δευτερεύουσα ερώτηση στην δευτερη ερώτηση. Από τα διόδια της Ελευσίνας και μετά ποιο κομμάτι θεωρείται Εθνική οδός? Το κομμάτι μέχρι το Χαϊδαρι? Αν ναι γιατί εγώ (ο κάθε εγώ) που θέλει να μπει Αττική Οδο να πληρώνει και 650 μέτρα "Εθνικής" ?
    Εν τέλει είμαι τόσο βλαμένος που δε το καταλαβαίνω ή οντως κάτι ειναι ιδιαίτερα στραβο?
    Χίλια συγνώμη εάν έχει ξανα-αναφερθεί το ιδιο θέμα μέσα στο θρεντ αλλα δεν εχω διαβάσει και τις 42 σελίδες.
    Επίσης μάλλον ρητορικά είναι τα ερώτηματα μου αλλά φρίκαρα που (ξανα)είδα και (ξανα)συνειδητοποίησα και τα 2 αυτά. Εκτός αν ξαναλέω αν έχω καταλάβει κάτι λάθος και πρέπει να αναθεωρήσω.
    https://www.youtube.com/watch?v=o1tj2zJ2Wvg

  2. #632
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Nίκο πληρώνεις διόδια; Θύμησε μου να μην σου ξαναμιλήσω
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #633
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Nίκο πληρώνεις διόδια; Θύμησε μου να μην σου ξαναμιλήσω
    Κοιτα, πληρωνω μεχρι να βρω τι θα κανω με τη πινακιδα (εννοειται παω παντα μεσα στα ορια χωρις προσπερασεις κλπ παντα σε υποστεγο φυλασσομενη κλπ...
    Αλλα πιο πολυ ειναιπου θελω να βρω απαντηση στο ερωτημα...
    ΤΙ ΦΑΣΗ ΡΕ????
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  4. #634
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Ψάχνεις να βρεις κάτι λογικό στο μεγαλύτερο μπουρδέλο του πλανήτη. Μην αγχώνεσαι άδικα.
    Life begins at 45°.

  5. #635
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    .......σουφλιας υπουργος μεταφορων
    εβαλε διοδια στους παραδρομους και μετα ανακοινωσε το τελος της πολιτικης του καρριερας

  6. #636
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Καλαμάτα-Αθήνα , 7 (ολογράφως: εφτά) σταθμοί διοδίων για 231χλμ!!!
    Μωρό μου σόρρυ...

  7. #637
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Με λίγα λόγια υπολόγισε την καθυστέρηση, 230/7= 32..διόδια κάθε 32 χιλιόμετρα..εκει που βρίσκεις ρυθμό πρέπει να κόψεις..δεν λέμε καν να μπεις στην ουρα..να βγάζεις γάντια,ανοίγεις φερμουαρ..βγάζεις πορτοφόλι πληρώνεις ,ρέστα πάλι πισω πορτοφόλι κλείνεις μπουφάν φοράς γάντια..κάντο αυτο και έχεις χάσει άνετα μισή ώρα με αυτη την διαδικασία. Οσες φορές που έχω πάει Καλαμάτα πέφτουν κάτι...
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  8. #638
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Κοιτα, πληρωνω μεχρι να βρω τι θα κανω με τη πινακιδα (εννοειται παω παντα μεσα στα ορια χωρις προσπερασεις κλπ παντα σε υποστεγο φυλασσομενη κλπ...
    Αλλα πιο πολυ ειναιπου θελω να βρω απαντηση στο ερωτημα...
    ΤΙ ΦΑΣΗ ΡΕ????
    Σκαρφ, μπαφερ, γκετα λαιμου.
    Σταματας λιγο πριν, τη φορας στην πινακιδα, περνας, σταματας λιγο μετα και τη βγαζεις.
    υ.γ. Μην ξεχασεις να κανεις κ@λοδαχτυλο στη καμερα που εχει μετα τις μπαρες.
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #639
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Σκαρφ, μπαφερ, γκετα λαιμου.
    Σταματας λιγο πριν, τη φορας στην πινακιδα, περνας, σταματας λιγο μετα και τη βγαζεις.
    υ.γ. Μην ξεχασεις να κανεις κ@λοδαχτυλο στη καμερα που εχει μετα τις μπαρες.
    Και να σε γραψει καμια καμερα λιγο πιο κατω σε HD ... να στειλουν το ραβασακι μαζι με την παραβαση (αποκρυψη πινακιδας) ΦΣΣΣΣΣΣΣΣΤΤΤΤ Ασαλιωτο!

    Αν θες να εισαι σωστος παραβατης... το πας all-in. Μεσες λυσεις δεν υπαρχουν.
    Ξεκινας το ταξιδι χωρις πινακιδα και τη βαζεις λιγο πριν φτασεις ξανα σε ρυθμους πολης εκει που θα φτασεις.
    Αν σε παιρνει φυσικα και εννοειται πως εισαι ενα κινουμενο φαντασμα.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  10. #640
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Πολλές φορές μετά τα διόδια τη στήνει η τροχαία. Μην ωθείτε άλλους χρήστες προς τη παραβατικότητα ελαφρά τη καρδία.

  11. #641
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Σκαρφ, μπαφερ, γκετα λαιμου.
    Σταματας λιγο πριν, τη φορας στην πινακιδα, περνας, σταματας λιγο μετα και τη βγαζεις.
    υ.γ. Μην ξεχασεις να κανεις κ@λοδαχτυλο στη καμερα που εχει μετα τις μπαρες.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Και να σε γραψει καμια καμερα λιγο πιο κατω σε HD ... να στειλουν το ραβασακι μαζι με την παραβαση (αποκρυψη πινακιδας) ΦΣΣΣΣΣΣΣΣΤΤΤΤ Ασαλιωτο!

    Αν θες να εισαι σωστος παραβατης... το πας all-in. Μεσες λυσεις δεν υπαρχουν.
    Ξεκινας το ταξιδι χωρις πινακιδα και τη βαζεις λιγο πριν φτασεις ξανα σε ρυθμους πολης εκει που θα φτασεις.
    Αν σε παιρνει φυσικα και εννοειται πως εισαι ενα κινουμενο φαντασμα.


    o Χριστος και η μανα του...
    εσεις ταλαιπωρειστε περισσοτερο απ'οτι αν πληρωνατε κανονικα...
    ο ενας λεει σταματαει πριν περασει βαζει το σκαρφ του λαιμου και οταν περασει ξανασταματαει και το ξαναβγαζει....και αν εχει 6-7-10 διοδια η διαδρομη φασκελοκουκουλωστα ανεβα κατεβα...τον πιανει η μεση...

    ο αλλος πιο μαγκας...βγαζει εντελως την πινακιδα και την βαζει πριν φτασει στον προορισμο του... βιδες δηλαδη και βιδωνε και ξεβιδωνε...




    μαγκες εδω και πολλα χρονια (δεν ξερω ακριβως ποσα, μην ειστε αφελεις) εχει ανακαλυφθει ενα φοβερο πραγμα που λεγεται duct tape ή αλλιως γκαφερ ή ελληνιστι υφασματοταινια...ναι, ναι...αληθεια σας λεω...και οχι μονο αυτο...ειναι ΚΑΙ αυτοκολλητη!! το ξερω λιποθυμησατε απο την πολλη πληροφορια...

    οποτε αυτο το πραγμα κολλαει...και ξεκολλαει...μαγικο?? παμε αλλη μια...κολλαει...και ξεκολλαει...

    free tip: μην τυχον και παει κανενας ποντιος και παρει διαφανη αυτοκολλητη ταινια συσκευασιας, ειναι ή σε ασημι ή σε μαυρο, σπανιως σε λευκο αλλα υπαρχει και την χρησιμοποιουν οι ψυκτικοι στα a/c...και αυτη κανει....

    και φυσικα την χρησιμοποιειτε σε ολη την διαδρομη γιατι δεν πιστευω να πηγαινετε με 120...

  12. #642
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2012
    Μηνύματα
    51
    Αυτό με την αυτοκόλητη ταινία δεν το ήξερα.. εγώ βγάζω πινακίδα μόλις μπώ σε εγνατία συγκεκριμένα αλεξ/πολη -θεσ/νικη και την βάζω πάλι μόλις μπω θεσ/νικη όμορφα και ωραία απο το 2008 εώς σήμερα.!

  13. #643
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Τσεκάρετε σε καθε διόδια αν έχει μπάτσους στην λεα ακριβως μετά τα διόδια. Πάντα εκει αράζουν οπότε βλέποντας και κάνοντας...σε βόλτα παλιά περάσαμε 8 μηχανάκια χωρίς να πλερω..ηταν ένας τσεος και μας κοιταξε...και μετα συνέχισε να κοιτάει την εφημερίδα του
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  14. #644
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Τσεκάρετε σε καθε διόδια αν έχει μπάτσους στην λεα ακριβως μετά τα διόδια. Πάντα εκει αράζουν οπότε βλέποντας και κάνοντας...σε βόλτα παλιά περάσαμε 8 μηχανάκια χωρίς να πλερω..ηταν ένας τσεος και μας κοιταξε...και μετα συνέχισε να κοιτάει την εφημερίδα του
    Δεν προκειται να σας κυνηγησει περιπολικο γιατι αν προξενησει κανα ατυχημα δεν τον ξεπλενει ουτε ο Δουναβης.
    Τωρα παντα υπαρχουν Σεριφηδες...και απλα να προσεχετε!

  15. #645
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2013
    Μηνύματα
    754
    8 νομετεοι στην σειρα, πληρωνη ο πρωτος και με το ανοιγμα τις μπαρας, Βουρ. και ουτε γατα ουτε ζημια.
    Tora telis poy den telo, kiota telo si den teliw. Kai ego tora den telo gia na telis otan telo.

Παρόμοια θέματα

  1. Αδολφος για τα διοδια...
    από NameUser στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2011, 18:37
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2010, 01:56
  3. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2009, 23:03
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 21:55
  5. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 00:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF