Σελίδα 42 από 47 ΠρώτοΠρώτο ... 323738394041424344454647 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 616 έως 630 από 705

Θέμα: πολλα και ενδιαφεροντα για τα διοδια..

  1. #616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Είναι πολύ δυσκολο στην κατανοηση αυτό αδερφε....
    Αϊνστάιν μου εσύ,υπάρχει μία λέξη που λέγεται σαρκασμός....

  2. #617
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis81 Προβολή μηνύματος
    Αϊνστάιν μου εσύ,υπάρχει μία λέξη που λέγεται σαρκασμός....
    Δεν αναφέρομαι σε εσενα. Όταν θελω να "θιξω" καποιον κανω quote τον ιδιο και όχι καποιον αντιπροσωπο.

    Ειμαι εξαιρετικα εξυπνος αλλα δεν φτανω στο επιπεδο του Αϊνστάιν.... παρολα αυτά βεβαια εχω την ικανοτητα να κατανοώ σε ποιον ακριβως αναφέρεται ένα ποστ και τι ακριβως λεει.

    Το σχολιο μου απευθύνεται στην παρατηρηση του Γιωργου και εχει να κανει γενικοτερα με την ταση να χρησιμοποιειται ο ορος "αριστερα" στην ιδια προταση με ένα κομμα σαν τον συριζα.

  3. #618
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Δεν αναφέρομαι σε εσενα. Όταν θελω να "θιξω" καποιον κανω quote τον ιδιο και όχι καποιον αντιπροσωπο.

    Ειμαι εξαιρετικα εξυπνος αλλα δεν φτανω στο επιπεδο του Αϊνστάιν.... παρολα αυτά βεβαια εχω την ικανοτητα να κατανοώ σε ποιον ακριβως αναφέρεται ένα ποστ και τι ακριβως λεει.

    Το σχολιο μου απευθύνεται στην παρατηρηση του Γιωργου και εχει να κανει γενικοτερα με την ταση να χρησιμοποιειται ο ορος "αριστερα" στην ιδια προταση με ένα κομμα σαν τον συριζα.
    Μόνο που η παρατήρηση του Γιώργου ήταν απάντηση σε εμένα.

  4. #619
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Χαλαρά παίδες.
    Για να μην το προσωποποιούμε το πράγμα....

    Ο σαρκσασμός-ειρωνεία στο γραπτό λόγο μπορεί να αποδωθεί με emoticons-smilies ή με σημεία στίξης που περιλαμβάνουν τη λέξη προς σαρκασμό " "

    Εγώ στέκομαι μόνο στο οτι δε πρέπει να γίνει συνήθεια να κολλάμε τη λέξη αριστερά με τον συριζα.

    Για τα διόδια τώρα....που είναι και το θέμα.
    Κουμάντο στους δρόμους στην Ελλάδα κάνει ο μεγαλο-μπετατζής-νταβατζής και μεγαλοεργολάβος που μέσω των κυβερνώντων δοσίλογων και γιες-μιστερ-άκηδων πολιτικών, απομυζά τον ελληνικό λαό και μας πίνουν το μεδούλι τόσα χρόνια για δρόμους που ΘΑ γίνουν και που ΘΑ συνεχίσουμε να πληρώνουμε ΑΦΟΥ γίνουν σαν να χτίζονται ακόμα.

  5. #620
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    για τα Τεμπη................δεν θελεις σηραγγα;
    στα 4 και πληρωσε και στην παλια εθνικη οδο.
    http://www.kathimerini.gr/894820/art...toys-sta-temph
    εις υγειαν μας.

  6. #621
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Κατασκευάσαμε σήραγγες, τις οποίες, φυσικά, θα πληρώνεις για να χρησιμοποιείς. Κι αν δε θες να πληρώνεις για να τις χρησιμοποιείς, θα πληρώνεις για να μην τις χρησιμοποιείς. Ελλαδάρα.
    Life begins at 45°.

  7. #622
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Το έχουμε πάει σε άλλο επίπεδο
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  8. #623
    διόδια 2 ευρώ (Ας πούμε)

    ζημιά στο αυτοκίνητο μερικά κατοστάρικα.


    μπράβο άντρακλα, ξέσκισες το σύστημα.

  9. #624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    διόδια 2 ευρώ (Ας πούμε)

    ζημιά στο αυτοκίνητο μερικά κατοστάρικα.


    μπράβο άντρακλα, ξέσκισες το σύστημα.
    Κάθε επανάσταση απαιτεί θυσίες. Τουλάχιστον έσπασε τη μπάρα με όποιο κόστος.

    (δεν τον ξέρω, μπορεί να είναι καλός/κακός - το κόνσεπτ ενδιαφέρει)

  10. #625
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Το αστείο είναι ότι πιθανότατα απλά δεν πρόσεξε ότι πρέπει να πληρώσει ή την κατεβασμένη μπάρα και πέρασε έτσι.
    Life begins at 45°.

  11. #626
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το αστείο είναι ότι πιθανότατα απλά δεν πρόσεξε ότι πρέπει να πληρώσει ή την κατεβασμένη μπάρα και πέρασε έτσι.
    Επαναστάτης κατά λαθος
    The only easy day was yesterday.

  12. #627
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το αστείο είναι ότι πιθανότατα απλά δεν πρόσεξε ότι πρέπει να πληρώσει ή την κατεβασμένη μπάρα και πέρασε έτσι.
    Σιγουρακι.
    Το έκανε ο κουμπάρος μου απο αφηρημαδα και διαλύθηκε το μισό αμάξι του.
    Το κουφό ήταν ότι έκανε όπισθεν και πλήρωσε το διοδιο.
    Μεγάλος μπαγλαμας. ....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #628
    Το έχω κάνει στα διόδια των Μαλγάρων κατά λάθος το μακρινό '98. Έβαλα όπισθεν για να τους μπινελικώσω επειδή δεν είχαν καμία σήμανση ότι σε αυτά τα διόδια πληρώνουμε. Φυσικά πλέον πληρώνουμε σε όλα και δε δημιουργείται τέτοια παρεξήγηση. Στο επόμενο πέρασμά μου από εκεί είχαν βάλει κορίνες για καμιά 500αριά μέτρα. Μου είχε ξεκουμπώσει το παρ-μπριζ, χιόνιζε και έβρεχε σε όλη τη διαδρομή προς Αθήνα. Τότε ήταν που οραματίστηκα τον υαλοκαθαριστήρα από τη μέσα μεριά...

  14. #629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis81 Προβολή μηνύματος
    Φθηνά ε?Το τι μισθό έχει ο ιταλός και τι μισθό ο Έλληνας παίζει ρόλο ή μπα?
    Πληροφοριακά λοιπόν,ο ιταλός έχει μέσο μηνιαιο εισόδημα,καθαρό,1762€,ενώ ο Έλληνας 947.αρα η φθηνεια είναι κάτι πολύ σχετικό
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/List...y_average_wage
    φιλε που βγαζει ο Ιταλος 1762ε στην Ρωμη που το διαμερισμα εχει 1000ε οκ μπορει να περνει ο αλλος δυνατο μισθο για τα ελληνικα δεδομενα αλλα δεν ζει στην Ελλαδα.. επισης οι μισοι δεν εχουν αμαξια η μηχανακια εξω, οχι γιατι δεν θελουν αλλα γιατι δεν παιζει να τα συντηρουν με 1500ε μισθο!


    τωρα αν βγαζεις 400ε Ελλαδα νομιζω το προβλημα σου δεν ειναι ποσο εχει το διοδιο αλλα αν σου φτανουν να παρεις γαλα και ψωμι...
    Τελευταία τροποποίηση από astroman76; 28/04/2017 στις 11:22.
    ORGIA!!!!!

  15. #630
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    684
    Παίδες καλησπέρα. Μια επεξήγηση θα ήθελα γιατί μάλλον είμαι χαζός. Πηγαίνοντας προς Κόρινθο οι έξοδοι Παχη Μεγαρα και Αγ. Θεόδωροι είναι κανονικά ανοιχτές. Ερχόμενοι απο Κόρινθο μπορεί κάποιος ευλογημένος να μου εξηγήσει γιατί εχει διόδια ΚΑΙ ΣΤΙΣ 3? Στην ΕΞΟΔΟ από την εθνική. Δηλαδη αν αποφασίσεις ερχόμενος από Κορινθο πχ να βγεις και να πιες ενα καφέ στους Αγ. Θεοδώρους πρέπει να ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ διόδια ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ. ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ. Και θεωρητικά δεν ΜΠΟΡΕΙ να είναι αναλογικά χρήση του δρόμου αφού για να χρησιμοποιήσεις εχεις πληρώσεις τα διόδια της Κορίνθου. Πρώτη απορία αυτή. Δευτερη και συγγνώμη αν κουράζω. Από Νέα Πέραμο πήρα την παλιά και τσούκου τσουκου βγήκα ΜΕΤΑ τα διόδια της Ελευσίνας. Δηλαδή χρησιμοποίησα τον ΙΔΙΟ δρόμο που ο αλλος πληρώνει οσο πληρώνει. Οι παρακαμπτήριες των εθνικών οδών δεν είναι να πηγαίνεις χωρίς διόδια στο δρόμο σου? και ναι εδώ πηγαίνεις χωρίς διοδια αλλά χρησιμοποιώντας ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ. Και δευτερεύουσα ερώτηση στην δευτερη ερώτηση. Από τα διόδια της Ελευσίνας και μετά ποιο κομμάτι θεωρείται Εθνική οδός? Το κομμάτι μέχρι το Χαϊδαρι? Αν ναι γιατί εγώ (ο κάθε εγώ) που θέλει να μπει Αττική Οδο να πληρώνει και 650 μέτρα "Εθνικής" ?
    Εν τέλει είμαι τόσο βλαμένος που δε το καταλαβαίνω ή οντως κάτι ειναι ιδιαίτερα στραβο?
    Χίλια συγνώμη εάν έχει ξανα-αναφερθεί το ιδιο θέμα μέσα στο θρεντ αλλα δεν εχω διαβάσει και τις 42 σελίδες.
    Επίσης μάλλον ρητορικά είναι τα ερώτηματα μου αλλά φρίκαρα που (ξανα)είδα και (ξανα)συνειδητοποίησα και τα 2 αυτά. Εκτός αν ξαναλέω αν έχω καταλάβει κάτι λάθος και πρέπει να αναθεωρήσω.
    Τελευταία τροποποίηση από Nik0s_Dk; 13/05/2017 στις 20:59.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

Παρόμοια θέματα

  1. Αδολφος για τα διοδια...
    από NameUser στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2011, 17:37
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2010, 00:56
  3. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2009, 22:03
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 20:55
  5. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF