Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ!! YAMAHA XJ 650...

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/01/2014
    Μηνύματα
    1

    Question ΒΟΗΘΕΙΑ!! YAMAHA XJ 650...

    ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ ΤΟ XJ TOY ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ... ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΕΤΡΙΑ ΠΡΟΣ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 98 ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΤΑ ΤΕΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΝ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ....ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΝΟΜΙΚΗΣ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

    ΥΓ:ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΦΟΡΟΥΜ!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Για αρχη καλωσηρθες.

    Μη γραφιες με κεφαλαια, ειναι σα να φωναζεις.

    Για το θεμα σου τωρα, αν δε γινει αποδοχη κληρονομιας και δεν πληρωθουν ΟΛΑ τα τελη απο τοτε, τοτε ειναι απιθανο να ερθει στο ονομα σου για να μπορεσεις να το κυκλοφορησεις νομιμα αν το ανακατασκευασεις.

    Δεν ξερω μηπως χρονολογιας βγαζει πινακιδες παλαιου και υπαρχει αλλο καθεστως.

    Καλη τυχη.
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  3. #3
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Aν είναι πριν το 1984 και το ανακατασκευάσεις μπορεί να βγάλει πινακίδες ιστορικού. Ομως χωρίς αποδοχή κληρονομιάς δεν ανήκει σε κανέναν, και θα πρεπει με καποιο τρόπο να γίνει δικό σου πριν ξεκινήσεις.
    Υπ οψιν οτι οι πινακίδες ιστορικού δεν ειναι για να κυκλοφορεί καθημερινά. Ο κανονισμός είναι αυστηρός και πλέον πριν κανεις βόλτα πρέπει να ειδοποιείς την αρχή που σου έβγαλε τις πινακίδες.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Ακουσα για περιπτωσειες που δηλωσανε οτι "χαθηκε" η αδεια και πληρωσανε μονο τα δυο τελευταια χρονια.Δεν μπορω να πω το με σιγουρια,ετσι μου ειπαν.

    Οσο για το φτιαξιμο της μηχανης ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ για περισσοτερους απο εναν λογους.

  5. #5
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Για το θέμα των τελών κυκλοφορίας δυστυχώς θα τα πλερώσεις όλα φίλε μου. Αλλά θα πρέπει πρώτα κάνεις αποδοχή κληρονομιάς, και οι υπόλοιποι συγγενείς αποποίηση κληρονομιάς. Είναι μία χρονοβόρα διαδικασία και αν οι υπόλοιποι συγγενείς είναι διατεθειμένοι να τη περάσουν θα το πάρεις στα χέρια σου.
    Είναι το seca turbo με τον άξονα ? αυτό ήταν πολύ σοβαρό μηχανάκι στην εποχή του
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

Παρόμοια θέματα

  1. honda transhalp 650/700 ή yamaha xt600x ή kawasaki versus βοήθεια
    από loz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2010, 11:53
  2. YAMAHA XJ 600 Diversion 2009
    από notakos600 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2009, 19:33
  3. Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2005, 12:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF