Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 61

Θέμα: Ατυχημα - απορια

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    ΠΥΡΗΝΙΚΟΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΛΕΜΕ !!!

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    λεπον...για να βαλουμε τα πραγματα στιν θεση τους...βαση της περιγραφης ο φιλος μας χωθηκε κατω απο το αυτοκινητο...αρα ενας νορμαλ πραγματογνωμονας θα καταλαβαινε τι ακριβως επαιξε...αν υπηρχε και σημαδι απο φρεναρισμα ακομα καλυτερα...ενημερωτικα (το ξερω οτι το χοντραινω) η ψευδης δηλωση ειναι ποινικο αδικημα και αν σε πιασουν κοστιζει πολλα λεφτα να ξεμπερδεψεις...

    καμμια νομικη προστασια ασφαλιστικης εταιριας δεν προκεται να παει δικαστικος μια υποθεση που ειναι απο την αρχη ξεγραμενη...και στην προκειμενη περιπτωση ο φιλος την γλυτωσε με πταισματα οσο αφορα ζημιες (κανενας τραυματισμος ευτυχως) αρα να παει να μαμηθει το παλιαμπελο...
    διαφωνούμε αλλά δεν πειράζει... ούτως ή άλλως 5 διαφορετικοί άνθρωποι στην ίδια περίπτωση μπορεί να έκαναν 5 διαφορετικά πράγματα...

    όπως και να 'χει, είπαμε, είναι μλκία να ψάχνεις να σου πληρώσει ο άλλος κάτι για το οποίο φταις εσύ....

  3. #33
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    προσωπικη αποψη...το οτι ειναι καποιος ανασφαλιστος ειναι μαλακια οχι πουστια...γιατι αν σου κατσει η στραβη υπαρχουν πολλα ενδεχομενα...
    βαση των περιστατικων ο φιλος μας τρακαρε καποιον και ρωτησε την γνωμη/γνωση μας τι γινετε σε παρομοιες περιπτωσεις...ειπαμε ολες της κυρωσεις βασει του νομου και ερχεσε εσυ (η ο αξιωματικος σου) που εισαι ο πρωτος που πρεπει να τηρεις τον νομο ,αφου εχεις ορκιστει κιολλας, και προτινεις σε εναν πολιτη να πει ψεμματα???

    το αλκοτεστ γινετε btw και στους 2 οδηγους...πρωτα σε αυτον που προκαλεσε το ατυχημα...βασει νομου βεβαια γιατι εχουμε ακουσει/μαθει και διαφορες ιστοριουλες...

    και εν πασει περιπτωση δεν ειναι υποχρεωση (νομικα και οχι ηθικα) του καθε πολιτη να ενημερωνει το ποιος ειναι ανασφαλιστος και ποιος οχι...αυτον τον ρολο τον εχουν οι αστυνομικοι που θα επρεπε να ξημεροβραδυαζονται σε μπλοκα και να σταματανε οχηματα για ελεγχους...αν ειναι να κανουμε και την δουλεια τους να μας κοψουν μεροκαματο...
    Αυτο ειναι ανηθικο και παρανομο δεν αντιλεγω
    Ειναι πρακτικες που ακολουθουνται απο τις ασφαλιστικες οκ
    Μαλλον δεν καταλαβες καλα
    Η εγω δεν το διατυπωσα οπως επρεπε
    Απο εκει περα οι αστυνομικοι δεν ειναι θεοι για να ειναι πανταχου παροντες
    Θα πρεπε τοτε να χει ο κσθενας απο εναν
    Και οτι κανοντας μια αναφορα για κατι αξιοποινο ουτε την δουλεια του αστυνομικου κανεις
    Ουτε ρουφιανος εισαι

  4. #34
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αυτο ειναι ανηθικο και παρανομο δεν αντιλεγω
    Ειναι πρακτικες που ακολουθουνται απο τις ασφαλιστικες οκ
    Μαλλον δεν καταλαβες καλα
    Η εγω δεν το διατυπωσα οπως επρεπε
    Απο εκει περα οι αστυνομικοι δεν ειναι θεοι για να ειναι πανταχου παροντες
    Θα πρεπε τοτε να χει ο κσθενας απο εναν
    Και οτι κανοντας μια αναφορα για κατι αξιοποινο ουτε την δουλεια του αστυνομικου κανεις
    Ουτε ρουφιανος εισαι
    Νιάου γατάκι.....

  5. #35
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    (Αργη)σες
    Αλλα το πετυχες bad boy...

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Οντως δεν αποζημιωνεται ο φιλος απευθειας
    Αλλα εχοντας<καλη>ασφαλεια και ξυπνιο ασφαλιστη και νομικη προστασια-απαραιτητα-μπορουσε να επικαλεστει οτι ο δραστης-ανασφαλιστος-εκανε ελιγμο η σταματησε αποτομα και αναιτια κλπ και θα αποζημιωνοταν απ το δικαστηριο

    Εγω στην θεση σου θα ντρεπομουν να προετρεπα καποιον να κανει αυτο. Βεβαια, εαν καμια φορα θελω να κανω καμια μπινια, θα σε εχω υποψιν μου.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  7. #37
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν προετρεψα
    Και συγνωμη αν παρερμηνευτηκα
    Ειπα απλα τι συμβαινει τι εχω δει και ακουσει οκ?

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    μικτή ασφάλεια κάνουν στις μοτό? γιατί μόνο έτσι βλέπω να την βγάζουμε καθαρή με τόσους μπακλαμάδες που κυκλοφορούν ανασφάλιστοι...
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΨΑΡΑΚΑΣ
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    136
    Καλησπέρα και πάλι

    Το μόνο που θέλω να αναφέρω είναι ότι επειδή ο τύπος σταμάτησε και ενδιαφέρθηκε δεν σκέφτηκα ποτέ να καλέσω την τροχαία
    δεν τον δικαιολογώ όμως στο να μην είναι ασφαλισμένος γιατί και εγώ εκείνη την ήμερα που έβρεχε θα μπορούσα άνετα να
    πάρω το κουτί της γυναικάς μου αλλά δεν το πήρα γιατί εδώ και 1 μήνα κάθεται αραγμένο χωρίς ασφάλεια και μαζεύω ευρώ ευρώ για να
    μπορέσω να το ασφαλίσω. Η ουσία είναι ότι είναι έγκλημα να μην έχεις ασφάλεια αλλά είναι εγκληματίες και αυτοί που μας έφεραν ως εδώ!
    ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ!!!

  10. #40
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Το αν κάποιος είναι ασφαλισμένος ή όχι είναι μεταξύ του ίδιου και της πολιτείας. Εσένα (και οποιουδήποτε), εκτός αν είσαι του επαγγέλματος, δε σου πέφτει κανένας λόγος.

    Παραβίασες κόκκινο και ψάχνεις πως θα τη βγάλεις καθαρή. Μπορούσες κάλλιστα να έχεις τραυματίσει έναν μοτοσυκλετιστή ή να χες πάρει στο λαιμό σου κάποιο πεζό παιδάκι που περνούσαν το δρόμο με ΠΡΑΣΙΝΟ. Αλήθεια, το συζητάτε ακόμα? .
    Life begins at 45°.

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της lefteris95
    Εγγραφή
    24/11/2013
    Μηνύματα
    33
    εφοσον εφταιγες δεν θα κερδιζες τιποτα αυτος ομως μπορει να κερδιζε μια κληση

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    και κληση να κερδιζε,το ιδιο μαλακας θα συνεχιζε να ειναι...θα συνεχιζε να το κυκλοφορει ανασφαλιστο...

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΨΑΡΑΚΑΣ
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    136
    Δεν παραβίασα ποτέ το κόκκινο φίλε μου, αυτός είχε σταματήσει στο κόκκινο και εγώ έσκασα πίσω του. Αυτό έτσι για να ολοκληρώσω την περιγραφή του σκηνικού!
    ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ!!!

  14. #44
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Οκ το δέχομαι. Δεν ήταν ξεκάθαρο από την περιγραφή σου. Αλλά, όπως και να χει, έφταιγες, άστο να πάει. Αυτή η νοοτροπία του έλληνα "την πάτησα εγώ, άρα να την πατήσει και ο διπλανός μου"...
    Life begins at 45°.

  15. #45
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το αν κάποιος είναι ασφαλισμένος ή όχι είναι μεταξύ του ίδιου και της πολιτείας. Εσένα (και οποιουδήποτε), εκτός αν είσαι του επαγγέλματος, δε σου πέφτει κανένας λόγος.

    Παραβίασες κόκκινο και ψάχνεις πως θα τη βγάλεις καθαρή. Μπορούσες κάλλιστα να έχεις τραυματίσει έναν μοτοσυκλετιστή ή να χες πάρει στο λαιμό σου κάποιο πεζό παιδάκι που περνούσαν το δρόμο με ΠΡΑΣΙΝΟ. Αλήθεια, το συζητάτε ακόμα? .
    Νόουπ , είναι άμεσα συνδεδεμένο (το αν είναι κάποιος ασφαλισμένος) με μένα και με όλους όσους κινούνται στον ίδιο δρόμο με τον ανασφάλιστο. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι ακριβώς λέω και όλες τις προεκτάσεις αυτού που λέω.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 12:33
  2. Μια απορία...
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 06:14
  3. Sos Τεχνικής Φύσεως Απορία !!!!
    από jimbar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 12:25
  4. Ατύχημα
    από sensk2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2004, 12:18
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF