Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για τον επαγγελματισμό ενός καταστήματος!

  1. #1
    Και γαμώ τα μέλη!!!
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    141

    Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για τον επαγγελματισμό ενός καταστήματος!

    Δεν γράφω συχνά στο forum αλλά διαβάζω καθημερινά.
    Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο για να γράψω για ένα θέμα που με απασχόλησε πριν λίγο καιρό και για τον τρόπο που αντιμετωπίστηκε από το κατάστημα MOTOPISSARIS.
    Πριν καιρό, αγόρασα ένα σετ αλυσιδογράναζα γνωστής εταιρείας από το εν λόγω κατάστημα με σκοπό να τα τοποθετήσω στο σέρβις που θα έκανα στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο που πάω τη μηχανή μου.
    Τα παρέλαβα στην ώρα τους και μετά από κάποιες ημέρες, τοποθετήθηκαν στη μηχανή μου. Από την πρώτη στιγμή, υπήρχε ένας παλμός στην αλυσίδα (αλλού τέντωνε και αλλού χαλάρωνε).
    Αφού περίμενα να κάνει κάποια χιλιόμετρα η μηχανή μήπως στρώσει το φαινόμενο αυτό, πήρα τηλέφωνο τον Χρήστο Πίσσαρη και του ανέφερα το πρόβλημα (σημ. δεν είμαι από τους συχνούς του πελάτες γεγονός που ίσως άλλαζε προς το καλύτερο τον τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματος) και κανονίσαμε να πάω από το μαγαζί του να δει από κοντά το πρόβλημα.
    Όταν πήγα, διαπίστωσε το πρόβλημα ο ίδιος και αμέσως πήρε τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο και του εξήγησε την κατάσταση. Κανονίσαμε να περάσω από τον αντιπρόσωπο να το δουν και οι ίδιοι, όπως και έγινε.
    Μετά την επίσκεψη στον αντιπρόσωπο, ο τελευταίος κανόνισε να στείλει στον Πίσσαρη μία καινούρια αλυσίδα για να την αλλάξουν. Όταν λοιπόν πήγα στον Πίσσαρη για να μου αλλάξουν την αλυσίδα (χωρίς κόστος εργατικό παρ' όλο που η αλλαγή δεν είχε γίνει σε αυτούς), πληροφορήθηκα ότι ο Χρήστος είχε παραγγείλει με δικό του κόστος και ένα γρανάζι για πίσω, μήπως και φταίει αυτό.
    Μου άλλαξαν την αλυσίδα, έκανα κάποια χιλιόμετρα και τελικά διαπιστώθηκε ότι το πρόβλημα δεν είχε λυθεί. Σε νέα επικοινωνία με τον Χρήστο, κανονίσαμε να ξαναπάω εκεί για να μου αλλάξουν το πίσω γρανάζι. Έγινε η αλλαγή και για άλλη μία φορά δεν χρεώθηκα το παραμικρό, ούτε το γρανάζι αλλά ούτε και την εργασία. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε και χάρη στον επαγγελματισμό του Χρήστου, λύθηκε χωρίς επιπλέον κόστος για μένα.

    Σκοπός αυτού του ποστ, είναι να του πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για τον τρόπο που λειτούργησε και να τον ευχαριστήσω για την άμεση ανταπόκριση στο πρόβλημα που προέκυψε.

    Αν τα παραπάνω θεωρούνται διαφήμιση και μάλιστα εκ του πονηρού, παρακαλώ οι συντονιστές να διαγράψουν το ποστ.

    Νίκος
    Νίκος988
    Tα λέμε τις προάλλες!!!

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    ειναι γνωστο το ποιον του Πισσαρη...

    Τρελο παλικαρι.....πολυ καλος επαγγελματιας..και εγω πολλες φορες ψωνιζω απο αυτον!!!

    Παντα τετοια

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    τετοιους ανθρωπους θελουμε στο χωρο


  4. #4
    Επειδή παρόμοιο επαγγελματισμό έχει επιδείξει και σε μένα ο Χρήστος (όπως επίσης και τα υπόλοιπα παιδιά που δουλεύουν εκεί) με κάτι μπουζόπιπες που έψαχνα για το Transalp 700 μου, προσωπικά όχι μόνο δεν το θεωρώ διαφήμιση εκ του πονηρού άλλα αντίθετα επιβεβαιώνω το πόσο άψογοι είναι, και σαν παιδιά αλλά και σαν επαγγελματίες στο χώρο.

    Συνεχίστε έτσι Χρήστο, σίγουρα αναγνωρίζεται η αγάπη του καθενός γι'αυτό που κάνει..!

  5. #5
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της paraligo
    Εγγραφή
    14/09/2008
    Μηνύματα
    299
    Κρίνουμε ανάλογα με τις εμπειρίες μας.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Xρηστάρας! ...όχι σαν κάτι άλλους!


  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Μόνο καλά λόγια έχω να πώ.

  9. #9
    good to know παίδες...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #10

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    ευχαριστο το γεγονος οτι ειχες τετοια αντιμετωπιση.

    εμενα παντως μ κανε κακη εντυπωση π χρεωσε στον κολλητο μου (που δεν ξερει απο μηχανες μια) 20€ για εξαερωση μπροστινου πριν 2 χρονια περιπου.

    ευχομαι το δικο μου γεγονος να ειναι η αξαιρεση γιατι απ οτι διαβαζω εχετε καλες αποψεις γενικα
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  12. #12
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    ευχαριστο το γεγονος οτι ειχες τετοια αντιμετωπιση.

    εμενα παντως μ κανε κακη εντυπωση π χρεωσε στον κολλητο μου (που δεν ξερει απο μηχανες μια) 20€ για εξαερωση μπροστινου πριν 2 χρονια περιπου.

    ευχομαι το δικο μου γεγονος να ειναι η αξαιρεση γιατι απ οτι διαβαζω εχετε καλες αποψεις γενικα
    Συγγνώμη, και πόσα έπρεπε να πάρει? 10? 5? Η να το κάνει τσάμπα? Τη βάζει μέσα στο μαγαζί, ασχολείται κανα τεταρτάκι, και ίσως την κάνει και μια βόλτα στο τετράγωνο για σιγουριά. Εχει να κάνει και με τοξικά στο κάτω κάτω. Εσύ πόσα θα ζήταγες? Άνθρωποι που δεν ξέρουν τα στοιχειώδη να πληρώσουν. Αν φωνάξεις ηλεκτρολόγο να σου αλλάξει μια λάμπα δεν πρέπει να πληρωθεί?
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    ευχαριστο το γεγονος οτι ειχες τετοια αντιμετωπιση.

    εμενα παντως μ κανε κακη εντυπωση π χρεωσε στον κολλητο μου (που δεν ξερει απο μηχανες μια) 20€ για εξαερωση μπροστινου πριν 2 χρονια περιπου.

    ευχομαι το δικο μου γεγονος να ειναι η αξαιρεση γιατι απ οτι διαβαζω εχετε καλες αποψεις γενικα
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnpan Προβολή μηνύματος
    Συγγνώμη, και πόσα έπρεπε να πάρει? 10? 5? Η να το κάνει τσάμπα? Τη βάζει μέσα στο μαγαζί, ασχολείται κανα τεταρτάκι, και ίσως την κάνει και μια βόλτα στο τετράγωνο για σιγουριά. Εχει να κάνει και με τοξικά στο κάτω κάτω. Εσύ πόσα θα ζήταγες? Άνθρωποι που δεν ξέρουν τα στοιχειώδη να πληρώσουν. Αν φωνάξεις ηλεκτρολόγο να σου αλλάξει μια λάμπα δεν πρέπει να πληρωθεί?
    σόρρυ παίδες αλλά το θρεντάκιον πάει να πάρει λάθος στροφή....

    και για να το επαναφέρω στον δρόμο τον ίσιο,

    εμένα με κέρδισε όταν για το θέμα με τον ανορθωτή μπαταρία που είχα, πήρα τηλ και δεν προσπάθησε να μου τα πάρει..... αντιθέτως....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnpan Προβολή μηνύματος
    Συγγνώμη, και πόσα έπρεπε να πάρει? 10? 5? Η να το κάνει τσάμπα? Τη βάζει μέσα στο μαγαζί, ασχολείται κανα τεταρτάκι, και ίσως την κάνει και μια βόλτα στο τετράγωνο για σιγουριά. Εχει να κάνει και με τοξικά στο κάτω κάτω. Εσύ πόσα θα ζήταγες? Άνθρωποι που δεν ξέρουν τα στοιχειώδη να πληρώσουν. Αν φωνάξεις ηλεκτρολόγο να σου αλλάξει μια λάμπα δεν πρέπει να πληρωθεί?
    επειδη το πηρες στραβα, να σου πω πως εκεινη την ωρα αλλαξε λαστιχα (250€ τα λαστιχα). του λεω πες να κανει κι ενα εξαερισμο στο μπροστινο γτι ειχε ενα θεματακι με αερα στο κυκλωμα. 2 λεπτα υποθεση ειναι οπως ξερεις. 1βιδα κατω , 2 πανω, βαζεις υγρο και τρομπαρεις. Ημουν μπροστα οταν πληρωσε και μου πεσαν τα μαλλια.
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  15. #15
    Vatos Locos For Ever Το avatar του/της chester24
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    337
    Σιγουρα θα υπαρχουν και εξαιρεσεις στην αντιμετωπιση...

    Οχι οτι εχει να κανει με το προσωπο του πελατη, απλα καμια μερα δεν ειναι ιδια, οπως επισης εχουν περασει και δυο χρονια απο τοτε που εγινε το συμβαν.. Πολλα μπορει να παιζοταν στο μυαλο του επιχειρηματια εκεινη την ημερα.. You never know..

    Σημασια εχει οτι 9 στα 10 σχολια, ειναι καλα και αυτο μετραει..
    .............

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ενα μεγαλο μπραβο!!
    από soundstorm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2007, 19:22
  2. Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ..
    από Daemon στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2007, 06:17
  3. Ένα μεγάλο μπράβο στους π@π@ρες
    από powerphot στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2005, 16:26
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 12:54
  5. ενα μεγαλο μπραβο
    από kong στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 16:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF