Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Ερώτηση σχετικά με εξετάσεις για δίπλωμα μηχανής - Λαμογιά?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2014
    Μηνύματα
    5

    Ερώτηση σχετικά με εξετάσεις για δίπλωμα μηχανής - Λαμογιά?

    Παιδιά γειά σας! έχω μια πολύ σημαντική ερώτηση, πήγα έδωσα εξετάσεις Α2 και με κόψανε επειδή δεν είχε κλείσει τέρμα ο πλαγιοστάτης....

    λέω οκ έκανα μ@@κια λάθος μου!

    πάω μετα απο ένα μήνα ξαναδίνω και με έκοψαν με το που ξεκίνησα απο την πρώτη γραμμή που απαντάς στις ερωτήσεις! ΕΠΕΙΔΉ δεν είχα κλειστό το τζαμάκι απο το κράνος λέει πριν αρχίσω να σπρώχνω την μηχανή. (να σημειόσω ότι δεν είχα ανέβει στην μιχανή και δεν πήγα να ανέβω, απλά να την σπρώξω μπροστά στην γραμμή εκκίνησης)!!!!

    Λέει είναι καινούριος νόμος οτι πρέπει να έχω το τζαμάκι κλειστό πριν το σπρώξω!!! Υπάρχει τέτοιος νόμος? Άμα έκανε λάθος ο εξεταστής μπορώ να κάνω κάτι για αυτό? Όποιος έχει πληροφορίες ας βοηθήσει παρακαλώ!!

    Επίσης είχα πληρώσει όλα τα λευτά για το δίπλωμα και μου ζήτησαν Επιπλέον 100 ευρω απο την σχολή 2 φορές για να ξαναδόσω εξετάσεις για τα παράβολα! Τι παράβολα είναι αυτά ξέρει κανείς? πόσα δίνεις αμα κοπείς για να ξαναδώσεις εξετάσεις?

  2. #2
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Άλλαξε σχολή ή ζήτα άλλους εξεταστές.

    Παράβολα πληρώνεις μόνο για την αρχή πρίν καν δώσεις εξετάσεις και μετά πληρώνεις την παράσταση + τα μαθήματα της σχολής.
    Τώρα βγάζω εγώ το απεριόριστο φαντάσου. 250 ευρώ με παράβολα, με θεωρίες, με παράσταση, με όλα δηλαδή.
    Αν κοπείς στα σήματα ΔΕΝ πληρώνεις ξανά, απλά παίρνεις ημερομηνία να ξαναδώσεις μετά απο μια εβδομάδα. Αν κοπείς στην οδήγηση δεν ξέρω τι συμβαίνει μιας και όταν είχα δώσει οδήγηση είχα περάσει με την 1η.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2014
    Μηνύματα
    5
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση Dbnn και εγώ έδωσα 300 ευρώ + 10 για εξετάσεις θεωρία + 100 ευρώ στον δάσκαλο όταν κόπηκα και πήγα να ξαναδώσω!!!! αλα αυτό με το τζαμάκι όποιος ξερει ας πει σας παρακαλω πολυ!!!

  4. #4
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από trela Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση Dbnn και εγώ έδωσα 300 ευρώ + 10 για εξετάσεις θεωρία + 100 ευρώ στον δάσκαλο όταν κόπηκα και πήγα να ξαναδώσω!!!! αλα αυτό με το τζαμάκι όποιος ξερει ας πει σας παρακαλω πολυ!!!
    H ζελατίνα (τζαμάκι) όταν είσαι εν κινήσει πρέπει να είναι κλειστή, τώρα αν όταν τσουλάς το μηχανάκι πρέπει να είναι επίσης κλειστή δεν το ξέρω.

    Κατά τα άλλα, στον καιρό μου μπορούσες να ζητήσεις επιτόπου δευτεροβάθμια εξέταση (χωρίς χρέωση) και να εξεταστείς ξανά μετά από μια βδομάδα. Αν όμως σε έκοβαν και αυτοί πήγαινες για δίμηνο (με μια μικρή επιφύλαξη… πάνε και κάποια χρόνια…).

  5. #5
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    H ζελατίνα (τζαμάκι) όταν είσαι εν κινήσει πρέπει να είναι κλειστή, τώρα αν όταν τσουλάς το μηχανάκι πρέπει να είναι επίσης κλειστή δεν το ξέρω.

    Κατά τα άλλα, στον καιρό μου μπορούσες να ζητήσεις επιτόπου δευτεροβάθμια εξέταση (χωρίς χρέωση) και να εξεταστείς ξανά μετά από μια βδομάδα. Αν όμως σε έκοβαν και αυτοί πήγαινες για δίμηνο (με μια μικρή επιφύλαξη… πάνε και κάποια χρόνια…).
    Μα εν κινήσει πρέπει να είναι κλειστή η ζελατίνα, λογικό άλλωστε.
    Αλλά όταν τσουλάς το μηχανάκι, είπαμε δεν είμαστε και τόσο αυστηροί.
    Θυμάμαι όταν έδινα πορεία για αυτοκίνητο είχα φριχτό πόνο απο φρονιμήτη και δεν μπορουσα να απαντήσω στις ερωτήσεις που μου κάνανε εν κινήσει. Απαντούσα ναι/οχι με το κεφάλι κλπ τέτοια τραγελαφικά. Μην σου πω για οπισθογωνία 70μέτρα. Δεν με κόψανε όμως (και δεν είχα λαδώσει, απλά είχα πέσει σε σωστούς εξεταστές (λίγο πιο ελαστικοί)).

    Harris_x ακόμα ισχύει αυτό, λόγο των λαδωμάτων γίνονται πολλά ευτράπελα και ξαναζητάνε επανεξέταση οι υποψήφιοι.
    trela ψάξε στο ίντερνετ τον ΚΟΚ. Εκεί θα σου λυθούν οι απορίες. Και στην χειρότερη έχε τον μαζί σου και αμα γίνει τίποτα αλλά να είσαι σίγουρος οτι εσυ πας με τον ΚΟΚ και οι εξεταστές αλλού για αλλού τότε τρίφτους το στη μούρη και πέρασες ως δια μαγείας.

  6. #6
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Αν κοπεις στην οδηγηση για να ξαναδωσεις πληρωνεις την παρασταση, τουτεστιν 100 ευραιους.
    Πλεον (εδω και 1 χρονο) αν κοπεις και στα σηματα πληρωνεις 10 ευρα για καθε φορα που θα δωσεις.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2014
    Μηνύματα
    5
    Μα είναι παράλογο να με κόψουν επιδή δεν έκλεισα το τζαμάκι ενω τσουλούσα την μηχανή χωρίς να είμαι καν πάνω! με το που πήγα να την σπρόξω μου λέει ΣΤΟΠ κόπηκες και όλοι κοιτούσαν απορημένοι....που μπορώ να πάω να κάνω ένσταση - να καταγγείλω αυτό που συνέβη? Την επόμενη φορά θα πάω με φίλο και να γράφει βίντεο δεν γίνεται αλιώς!
    τώρα για τα 100 ευρω απο ότι διάβασα πάνε στην σχολή οδηγών καθαρά για κανένα απολύτως λόγω...τραγικό!

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Τη επόμενη φορά με jet κράνος...

    (αλλά να εχεις κουμπώσει το λουρί..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Όταν έδινα για αυτοκίνητο ήταν μέσα 2 καρακάξες, οι οποίες έμαθα μετά ότι έκοβαν αράδα για να συμπληρώσουν τον παχυλό μισθό τους - χρυσά χρόνια χωρίς μνημόνια και ενιαία μισθολόγια τότε. Ξεκινάω, κάνω κανονικά την πορεία, έρχεται η ώρα να σταματήσουμε, μου λέει η μία : "Εντάξει, μπορείτε να σταματήσετε εδώ, τελειώσαμε".
    Ο χώρος της εξέτασης ήταν μια άδεια τεράστια αλάνα, σταματάω λοιπόν αφού μου είπε ότι τελειώσαμε και με το που βάζω χειρόφρενο αρχίζει αυτή να ουρλιάζει:¨
    "Σταματάτε στη μέση του δρόμου χωρίς να βγάλετε φλας και να κάνετε δεξιά"; Κόβεστε!!!
    Όταν ο εκπαιδευτής είδε το μάτι μου να γυαλίζει και κατάλαβε ότι ήμουν έτοιμος να την αρπάξει από το λαιμό επενέβη και της είπε ότι πάτησε αυτός το φρένο και κάτι τέτοια χαζά, μόλις έφυγε μου είπε ο δάσκαλος ότι γύρευε λάδωμα, κατά τη διάρκεια της εξέτασης συζήταγαν πολιτικά με την άλλη εξετάστρια και της έλεγε πόσο έχει συγχυστεί που κυβερνάει το ΠΑΣΟΚ και ότι δεν αντέχει να μην υπάρχει δεξιά κυβέρνηση Πέταξα του δάσκαλου να της υπενθυμίσει πως σύμφωνα με τον Υπαλληλικό Δίκαιο και το Διιοικητικό Δίκαιο απαγορεύεται να εκφράζει τις πολιτικές του απόψεις δημόσιος υπάλληλος με τέτοιο τρόπο και πως αν με κόψει της έχω κάνει καταγγελία την ίδια στιγμή... δεν ξέρω τί της είπε και εάν της είπε τίποτα ο δάσκαλος αλλά τελικά δεν με έκοψε. Μετά από 1 βδομάδα έκοψε γνωστή μου για παρόμοιο λόγο και φεύγοντας της είχε πει: "Είσαι η τάδε που έχεις χρυσοχοείο ε; Την επόμενη φορά φέρε τίποτα από το μαγαζί όταν έρθεις"...

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της Christoforos
    Εγγραφή
    01/02/2014
    Μηνύματα
    31
    Ίσως να ξεφεύγω λίγο..

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dbnn Προβολή μηνύματος
    Τώρα βγάζω εγώ το απεριόριστο φαντάσου. 250 ευρώ με παράβολα, με θεωρίες, με παράσταση, με όλα δηλαδή.
    Φίλε μου εγώ έκανα μία γύρα για τιμές για απεριόριστο και οι τιμές που άκουσα ήταν 380-400. Σημειωτέον ότι έχω αμαξιού.. Που μένεις και είναι τόσα λίγα ;;

  11. #11
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Και εμένα παραλίγο να με κόψουν για την ζελατίνα!!!

    Αλλά του απάντησα, οτι δεν είμαι στη μηχανή, αν ειναι έτσι πρέπει τότε να φοράω κράνος όλη μερά, γιατί δικαιολογήθηκε οτι μπορεί και έτσι να μπει κάποιο μυγάκι στο μάτι μου....Επεναίβει και δάσκαλος και αποσοβίστηκε το επεισόδιο..
    The mountain is you

  12. #12
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Christoforos Προβολή μηνύματος
    Ίσως να ξεφεύγω λίγο..



    Φίλε μου εγώ έκανα μία γύρα για τιμές για απεριόριστο και οι τιμές που άκουσα ήταν 380-400. Σημειωτέον ότι έχω αμαξιού.. Που μένεις και είναι τόσα λίγα ;;
    Μένω ανάμεσα Κηφισιά με Μαρούσι, αλλά η σχολή είναι Γέρακα.
    Αυτοκινήτου έχω και εγώ.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2014
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Και εμένα παραλίγο να με κόψουν για την ζελατίνα!!!

    Αλλά του απάντησα, οτι δεν είμαι στη μηχανή, αν ειναι έτσι πρέπει τότε να φοράω κράνος όλη μερά, γιατί δικαιολογήθηκε οτι μπορεί και έτσι να μπει κάποιο μυγάκι στο μάτι μου....Επεναίβει και δάσκαλος και αποσοβίστηκε το επεισόδιο..
    και εγω το ειπα και λεω δεν ειμουν στην μηχανη ο δασκαλος δε μηλουσε κατι μου βρωμαει

  14. #14
    0x90 Το avatar του/της Crysis
    Εγγραφή
    26/01/2013
    Μηνύματα
    20
    Καλά ρε, πάν καλά?

    Εγώ είχα δώσει με κοντομάνικο, κράνος ανοιχτό, γάντια.. μπότες.. δερμάτινα ούτε για αστείο (είχε και 32C εκείνη τη μέρα..) άσε που με έβαλε ο δάσκαλος να κάνω αργό-γρήγορο για εξάσκηση μπροστά στους εξεταστές χωρίς κράνος :rotflmao:

    Ωχ τι με περιμένει τον Οκτώβριο για το απεριόριστο..

  15. #15
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Όταν έδινα για αυτοκίνητο ήταν μέσα 2 καρακάξες, οι οποίες έμαθα μετά ότι έκοβαν αράδα για να συμπληρώσουν τον παχυλό μισθό τους - χρυσά χρόνια χωρίς μνημόνια και ενιαία μισθολόγια τότε. Ξεκινάω, κάνω κανονικά την πορεία, έρχεται η ώρα να σταματήσουμε, μου λέει η μία : "Εντάξει, μπορείτε να σταματήσετε εδώ, τελειώσαμε".
    Ο χώρος της εξέτασης ήταν μια άδεια τεράστια αλάνα, σταματάω λοιπόν αφού μου είπε ότι τελειώσαμε και με το που βάζω χειρόφρενο αρχίζει αυτή να ουρλιάζει:¨
    "Σταματάτε στη μέση του δρόμου χωρίς να βγάλετε φλας και να κάνετε δεξιά"; Κόβεστε!!!
    Όταν ο εκπαιδευτής είδε το μάτι μου να γυαλίζει και κατάλαβε ότι ήμουν έτοιμος να την αρπάξει από το λαιμό επενέβη και της είπε ότι πάτησε αυτός το φρένο και κάτι τέτοια χαζά, μόλις έφυγε μου είπε ο δάσκαλος ότι γύρευε λάδωμα, ...
    ακιβώς η ίδια ιστορία (μα ακριβώς όμως) με εμένα. τώρα αρχίζω και το ξανασκέπτομαι μήπως ήταν μια συγκεκριμένη μέθοδος που είχαν οι δασκάλοι σε συνενόηση με τους εξεταστές.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2008, 23:26
  2. Ερωτηση σχετικα με διπλωμα
    από NUKE στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2007, 00:49
  3. Ερώτηση σχετικά με φροντίδα αλυσίδας
    από xxxristos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2005, 10:43
  4. Ερωτηση σχετικα με freewind suzuki.
    από Vezouvios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2004, 08:48
  5. Ερώτηση σχετικά με αξιοπιστία αντιπροσωπείας.
    από Infini στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF