Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 84

Θέμα: Ανακατασκευή ΚΤΜ 620 του 96

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137

    Ανακατασκευή ΚΤΜ 620 του 96

    Χαιρετω την παρεα, χρειαζομε την βοηθεια σας σχετικα με την επισκευη ενος μοτερ κτμ 620 του 96, αλλα ας τα παρουμε λιγο τα πραγματα απ'την αρχη. Το μηχανακη αγοραστηκε το 2005 άνοιξη απο μαγαζι που νοικιαζη μηχανακια αυτη εκαναν το μεσαζοντα για καποιον ιδιοτη. Αγοραζω τη μηχανη με την συμφωνια να αλλαξουν λαστηχα και λαδια εδω αρχιζει η ταλαιπορια μου, παω μετα απο δυο βδομαδες για αλλαγη εντομεταξει αλλαζω και το τελικο με ενα μαμα κτμ, χαρα εγω ολα καλα...επανω στο μηνα αρχιζει και βαραει η μηχανη μπιελα ...εν ολιγεις αυτοι μου ειπανε πως εγω φταιω που χτιπησε μπιελα γιατι το εσκησα και δεν αναλαμβανουνε να το φτιαξουνε..εγω ο αρχημ@λ@κ@ς το αφηνω στο μπΟ@ρδ@λο τους με το μισο μοτερ λημενο γιατι δεν ειχα χωρο και ακουστε ρε παιδια τι κανουνε η αθεοφοβη... το καλοκαιρη ενα ιδιο με τοδικο μου του χαλανε τα πηνια και του βαζουνε τα δικα μου χωρις να με ρωτησουνε, το ανακαλυπτο Οκτοβριο μια μερα πριν φυγο αγγλια για δουλεια..δυστιχως δεν ειχα χρονο να κινηθω νομικα και επρεπε να φυγο και ετσι φτανουμε στο παρον με το μοτερ το μισο ανηγμενο και ζημια και ουτε το μηχανακη το χαρηκα και ετσι σκεφτομε να το επισκευασω εγω, το μανιουαλ το εχω, εργαλεια σωστα δεν εχω.....εδω ερχετε η βοηθεια σας, στο μανιουαλ η κτμ διχνει αυτα τα εργαλειαΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	065902900.gif 
Προβολές:	876 
Μέγεθος:	31,9 KB 
ID:	309921 απο που μπορω να τα αγορασω? τι με συμβουλεβετε να πραξω? ευχαριστω για το χρονο σας αλλα πολυ πονος...δεν προλαβα να το χαρο και το εργαλειο σκοτωνε Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_1626.jpg 
Προβολές:	884 
Μέγεθος:	102,6 KB 
ID:	309922 υγ: εως τωρα στης μηχανες μου ασχολιομουνα με τα υπολιπα εκτος λυσιμο μοτερ εκτος ενος RMX 250 χωρις αντλια λαδιου ειχα αλαξει ελατηρια:rotflmao: υγ2 αν τελικα το κανω, μπιελα-πιστονι να παρω μαμα η after market?
    Τελευταία τροποποίηση από fz600; 16/02/2014 στις 17:35. Αιτία: edit

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    τα μαμα ειναι η πεπατημενη η σιγουρη ας πουμε
    αλλα μπορει να ξεφευγουν
    τα αφτερ μαρκετ ισως ειναι και καλυτερα και φτηνοτερα ψαξε στο νετ και θα δεις

  3. #3
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Μη σκεφτεσαι να αγορασεις ολα αυτα τα Special tools καινουργια,θα σου κοστισουν,μπορει και πιο πολλα απο ολο το μοτερ.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    252
    μονο εξολκεα για το βολαν χρειαζεσαι, ασε αυτα να τα παρουν σε χωρες που δεν εχουν κριση

  5. #5
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Και γω ειμαι της αποψης να αγορασεις τα πολυ εξειδικευμενα (εξωλκεις ,ξεμονταδορους κλπ)

    Μην παρεις βαση για το μοτερ. Μπορεις να φτιαξεις ενα ξυλινο τετράγωνο πλαισιο που θα ακουμπουσεις το μοτερ επάνω και θα κάνεις τις εργασίες .

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    λεω και γω, αν χρειαστουν ολα αυτα τι βαψαμε....δηλαδη μια κασετινα της προκοπης-ταφ και εξολκεα ειμαι οκ.......Allst@rf ποιος ειναι ο ξεμονταδορος? σε ενα αλλο ποστ καποιος φιλος ελεγε οτι προτιμαει μονο εξαγονα καρεδακια...λογικο ειναι....εκανα ενα προχειρο υπολογισμο και ειμαι για πηνια-πιστονη-ρουλεμαν-φλατζες και για ρεκτιφιε κυλιδρος-κεφαλη-στροφαλομπιελα....αφου γινετε γενικη να αλλαξω και την καδενα εκεντροφορου? η μηχανη εχει 23550χιλ....για ρεκτιφιε δρακος ή αγγελος?.....

  7. #7
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Εργαλεια θα χρειαστεις αυτα που ειπες ως βαση,αλλα στην πορεια του εγχειρηματος,να ξερεις πως θα βγουν κι αλλα που απαιτουνται και δεν σου ερχονται στο μυαλο αμεσως.Ετσι χτιζονται σιγα σιγα οι καλες συλλογες και συμβουλη,αγοραζε οσο μπορεις καλυτερης ποιοτητας εργαλεια.

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    αυτη εδω τι λεει ειναι καλη?http://www.motoraid.eu/main-maintena...-piece-toolbox εχεις να προτινης κατι καλυτερο? γιατι δεν εχω ψαχτει με τα εργαλεια

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    βρικα και αυτο το μοτερ, αλλα δεν ξερεις πως ειναι μεσα και ετσι ειναι ρισκοhttp://www.ebay.com/itm/KTM-GS-620-R...item41775661af

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    ασε τις ιντερνετικες συλογγες και πηγαινε μια σπυρου πατση κι αγορασε τα απολυτως απαραιτητα εργαλεια. εχει πολλα μαγαζια του ειδους

  11. #11
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Οτι ειπε ο φιλος απο πανω,θα σου ελεγα.Το εργαλειο πρεπει να το δεις απο κοντα,να το περιεργαστεις για δεις την ποιοτητα του,εκτος αν μιλαμε για φιρμα τυπου BETA,Wurth κτλ.Το μοτερ που ποσταρες το δινει πανακριβα,ολοκληρο μηχανακι παιρνεις με τοσα.

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    λιγο δυσκολο γιατι ειμαι Σκιαθο... και εδω το μονο που βρισκο ειναι κατι συλλογες stanley, και απο τημες φαρμακιο

  13. #13
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Αν πας σε ιντερνετικη αγορα θα παρεις αναγκαστικα,μια φιρμα που ξερεις οτι ειναι καλη,αλλα θα πληρωσεις και το αντιστοιχο τιμημα της....μαρκας.Αν ειναι να κανεις μια μεγαλη σε ποσο αγορα παντως,μπορει να συμφερει να πεταχτεις Θεσσαλονικη ή Λαρισα.

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fz600 Προβολή μηνύματος
    λιγο δυσκολο γιατι ειμαι Σκιαθο... και εδω το μονο που βρισκο ειναι κατι συλλογες stanley, και απο τημες φαρμακιο
    Σκιαθο εισαι?????????
    θα κατεβεις βολο θα πας να βρεις τον καφετζη(teogtp)αυτος θα σε παει σε δικο μου ατομο με σιδηρα-μεταλλα εργαλεια πλυστικα γενικα οτι βαζει ο νους σου
    ειναι στην αθηνων αμεσως μετα το ρεμα

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της fz600
    Εγγραφή
    23/10/2013
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Σκιαθο εισαι?????????
    θα κατεβεις βολο θα πας να βρεις τον καφετζη(teogtp)αυτος θα σε παει σε δικο μου ατομο με σιδηρα-μεταλλα εργαλεια πλυστικα γενικα οτι βαζει ο νους σου
    ειναι στην αθηνων αμεσως μετα το ρεμα
    Ok ευχαριστω για την βοηθεια, οταν θα ειμαι Βολο θα παω να τον βρω

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2009, 13:38
  2. Βενζινη για ΖΧ9r του 96
    από MRND στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2006, 00:06
  3. bandit v400 του ΄96 ή DR800Big??
    από evo_bandit στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 22:30
  4. bandit v400 του ΄96
    από evo_bandit στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2006, 13:00
  5. bandit v400 του ΄96
    από evo_bandit στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2006, 11:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF