Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 192

Θέμα: κρανος απο lidl...

  1. #61
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    το εχω δει απο κοντα αλλα δεν το εχω φορεσει.
    δεν κανει για καμια εργασια.μας εδιναν τετοια για την δουλεια και το φορεσα 4-5 φορες να το δω...ε μετα πηγα και πηρα ενα των 120 ευρω...το σαρπ τεστ το βγαζει φουλ καλο ενω καποια γνωστα πιο ακριβα κρανη με 3 αστερια κλπ...ε κατι δεν παει καλα..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  2. #62
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    ...με τις αντιληψεις μας ισως για το ποια ειναι καλα (ακριβα) κ κακα (φθηνα) κρανη...



    Οπως ειπα και πριν προτιμω ενεργητικη ασφαλεια (με οσα χαρ/κα ειπα πριν) παρα ενα κρανος που φοραει ο ροσσι [τωρα τι σημαινει προδιαγραφη χ (που σημαινει χτυπημα με ''καρφι'' σε χ σημειο με ψ χιλιομετρα) ειναι αλλο θεμα] και ολο το συναφι...

    Υ.Γ.(δεν το βγαζει φουλ καλο το σαρπ -ουτε ειναι αλλωστε-...στα πλαγια χτυπηματα το δειχνει χαλια οπως και το rx7)

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    ..λαθος ειναι να ανοιγει η ζελατινα.
    Είχες δηλαδή κλείσει τη ζελατίνα και την ασφάλειά της και άνοιξε; Μήπως δεν είχε κλειδώσει σωστά;
    safety doesn't happen by accident

  4. #64
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Είχες δηλαδή κλείσει τη ζελατίνα και την ασφάλειά της και άνοιξε; Μήπως δεν είχε κλειδώσει σωστά;
    Ενα κουμπωματακι ειναι στα αραι...παντα την κλειδωνα.
    Ασφαλεια (εννοωντας λεβιε που και να τραβας ζελατινα δε...) μονο σε shoei και scorpion εχω δει...

  5. #65
    to apolito kranos tou ftoxompine ili8iou mias ke den xriazete egkefaliki prostasia....


    poli kalo ama exis vare8i gkomena ke psaxnese me kamia ptosi na tin klironomisis...




    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από martinacos Προβολή μηνύματος
    γνωρίζει κάποιος τι λέει το συγκεκριμένο? http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/SI...Detail&id=6700
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Ενα κουμπωματακι ειναι στα αραι...παντα την κλειδωνα.
    Ασφαλεια (εννοωντας λεβιε που και να τραβας ζελατινα δε...) μονο σε shoei και scorpion εχω δει...
    Ναι, για το κούμπωμα λέω, είδα ότι μιλάς για rx-7..
    safety doesn't happen by accident

  7. #67
    Η ανεση και η ποιοτητα κατασκευής σε ενα επώνυμο κρανος δεν συγκρινεται. Που ειναι και το σημαντηκοτερο κατα την γνωμη,
    Καλο το hjc των 400€ αλλα arai δεν ειναι
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    μην παρετε τα κρανη του LIDL ειναι ελαττωματικά!!!!!









    τα εστειλαν οι γερμανοι να μας εξολοθρεύσουν ολους!!!
    Tώρα για κράνος δε γκζέρω αλλά ο φορτιστής που μας ζαλίσατε τ @@ εδώ μέσα τη μπαταρία
    του αυτοκινήτου ούτε την γαργαλάει.
    Μόνο που υπάρχει μια διαφορά...
    ΣΤα @@ μου αν τελικά δε φορτίζει το αμάξι, φορτίζει τη μηχανή και είμαι οκ.
    Πόσο στα @@ μου όμως είναι ένα κράνος που μπορεί να μην με προστατέψει?

    Ανάλογη εντύπωση έχω για όλα τα παράματα που πουλάνε δαυτοι
    κι έχει τύχει να πέσουν στα χέρια μου.
    Λίγο πιο καλά από σκουπήδια, οκ για αυτό που πληρώνεις.
    Τη γκεφάλα μου όμως τη θέλω σόρι.
    Ας το πουλήσουν σε τίποτα Τούρκους στο Βερολίνο το καθ... κράνος τους


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    to apolito kranos tou ftoxompine ili8iou mias ke den xriazete egkefaliki prostasia....


    poli kalo ama exis vare8i gkomena ke psaxnese me kamia ptosi na tin klironomisis...
    +1
    ανανήψαντας

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    εγω θα παρω την κατσαρολα απ το σπιτι για κρανος!μιλαμε τανκς θα ειμαι!πανω απ ολα ποιοτητα φισλερ οχι οτι κ οτι

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Ναι, για το κούμπωμα λέω, είδα ότι μιλάς για rx-7..
    ισως να ηταν λασκα το μικροοοο βιδακι που κρατα το κουμπωμα κ με τοσα χιλ/ωρα πιθανον ξε-κουμπωσε

    αν ομως ηταν σωστα σφιγμενο κ ειχε κουμπωσει κανονικα μονο με σφυρι ανοιγει...

    + στον Τερενς για οσα σωστα κ τεκμηριωμενα γραφει εδω μεσα,χρονια τωρα!

  11. #71
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    ισως να ηταν λασκα το μικροοοο βιδακι που κρατα το κουμπωμα κ με τοσα χιλ/ωρα πιθανον ξε-κουμπωσε

    αν ομως ηταν σωστα σφιγμενο κ ειχε κουμπωσει κανονικα μονο με σφυρι ανοιγει...
    Πλακα κανεις...
    το κουμπωμα ετσι και αλλιως παει μπρος-πισω για να εφαρμοζει στην εγκοπη που κραταει την ζελατινα λιγο ανοιχτη για να μην θολωνει (καθοτι ξερουν οτι ειναι γτπκ-fog).
    Και οχι δεν ηταν στην εγκοπη ,ηταν στην κανονικη θεση ''κλειδωματος''.
    Εμενα παντως δεν χρειαστηκε σφυρι να ανοιξει...και το κλειδωμα της ζελατινας ηταν βασικοτατος λογος στην επιλογη του επομενου κρανους μου.
    800+ ευρω για κατι που εχει τετοια ελειψη δεν ξαναδινω.απλα τα πραγματα

  12. #72
    φιλε,ναι μεν το μαυρο ππαπ@ρακι κινειται αλλα ειναι κ στερεωμενο με το βιδακι που λεμε,σαφως κ ξερουμε τι κανει.
    αν εχεις βαλει πιν λοκ κ θολωνει δες μηπως δεν παταει καλα,αν οχι τοτε δυστηχως πρεπει να βαλεις διοτι ΟΛΕΣ θαμπωνουν... ασχετως τι λενε οι κατασκευαστες.
    δεν πουλαω κρανη κ εννοειται οτι εχεις καθε λογο κ αιτια να παρεις οτι θες αλλα μην καταδικαζεις κρανη με κορυφαια ασφαλεια για τυχον σημεια που ειτε δεν χειριστηκαμε σωστα ειτε θελουν μικροεπισκευη η οποια γινεται στην αντιπροσωπεια αμμεσα...

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Εγγραφή
    28/01/2007
    Μηνύματα
    291
    5 σελιδες 72 απαντησεις, εγω λεω να βαλουμε απο ενα ευρακι να παρουμε ενα να κανουμε το τεστ με το σφυρι να μας φυγει και η απορια!

  14. #74
    73 +1 =74
    ετσι ειναι τα φορουμ...

  15. #75
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    φιλε,ναι μεν το μαυρο ππαπ@ρακι κινειται αλλα ειναι κ στερεωμενο με το βιδακι που λεμε,σαφως κ ξερουμε τι κανει.
    αν εχεις βαλει πιν λοκ κ θολωνει δες μηπως δεν παταει καλα,αν οχι τοτε δυστηχως πρεπει να βαλεις διοτι ΟΛΕΣ θαμπωνουν... ασχετως τι λενε οι κατασκευαστες.
    δεν πουλαω κρανη κ εννοειται οτι εχεις καθε λογο κ αιτια να παρεις οτι θες αλλα μην καταδικαζεις κρανη με κορυφαια ασφαλεια για τυχον σημεια που ειτε δεν χειριστηκαμε σωστα ειτε θελουν μικροεπισκευη η οποια γινεται στην αντιπροσωπεια αμμεσα...
    Και ξαναλεω το βιδακι ειναι στη θεση του ,δεν μιλαω για ελλατωματικο κρανος αλλα για κουμπωμα που δεν ειναι κλειδωμα ,τοσο δυσκολο ειναι να καταλαβετε τη διαφορα?
    Δεν καταδικασα κανενα κρανος...αλλα γραφω και αλλα καταλαβαινετε μου φαινεται...ξαναλεω για 830 ευρω ειναι μουφα!
    Να ειχε 300-400 θα το παραβλεπα αλλα οχι 830 (μετα απο εκπτωση γτ το 2004 η λιανικη ηταν 900+)
    Και να τη βρασω τη παθητικη ασφαλεια του αμα πεσω εξαιτιας θολωμενης ζελατινας ή ζελατινας που ανοιγει σε συγκεκριμενες συνθηκες...προτιμω να προλαβω το κακο παρα να το αφησω να γινει.
    Εκτος και αν παιζει ρολο το οτι ειναι ρεπλικα Χευντεν και οχι Ντουχαν...χαχαχαχαχαχαχα

    Πινλοκ δεν εχει.
    Και οχι δεν θολωνουν ολες...τοu suomy extreme η ιριδιζουσα δεν θολωνει με την καμια (δοκιμασμενο σε βολτα που υπηρχαν χιονια στις ακρες του δρομου, στο αραι ειχε θολωσει τελειως και του suomy φιλου ενα μικρο θολωματακι διαμετρου λιγοτερο απο 1εκ μπροστα στη μυτη, σταματημενοι σε φαναρι)...του σκορπιον παλι που εχω τωρα θολωνει πολυ λιγοτερο και ξεθολωνει ευκολοτερα επισης.

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απο Lidl!!!
    από GTZ750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 23:03
  2. κράνος από ευρώπη
    από firefox στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 15:29
  3. Κράνος από Lidl.
    από iziogas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:22
  4. Κρανος απο που???????
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 11:01
  5. help για κράνος από αμερική!!!
    από Alx 84 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 03:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF