Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 75

Θέμα: ΑΓΟΡΑ GPS-ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

  1. #16
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Μην πάρεις κινεζιά, προτίμησε κάτι επώνυμο (garmin, tomtom).

    Όσον αφορά τα γκάρμιν: μην κολλάς στο θέμα των χαρτών (αν έχει ευρώπη ή όχι, κλπ) και στις δωρεάν ή μη ανανεώσεις. Βρίσκεις τα πάντα, αν ξέρεις που να ψαξεις. Ενδεχομένως να ισχύει και για τα τομτομ, αλλά με αυτή τη μάρκα δεν έχω ασχοληθεί και δεν ξέρω ...
    Για κινεζιά (εννοώ κινέζικη φίρμα που αναφέρθηκε παραπάνω, γιατί όλα Made in China είναι σαν κατασκευή) ούτε που το σκέφτομαι, είμαι μεταξύ Garmin και ΤomTom και μάλλον κλίνω προς το δεύτερο για το οποίο διάβασα πολύ καλές κριτικές.

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    ...........Να διευκρινήσω πως θέλω να το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο κατά 99,9% και για χρήση στην περιοχή της πρωτεύουσας αλλά μιας και θα το αποκτήσουμε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και στη μοτοσυκλέτα.
    smartphone με χάρτες γοογλη....

    δυο τρεις φορές που το χρειάστηκα μια χαρά την έκανε την δουλειά του στην αθήνα....

    καλά στα λέει ο πρασινοφρουρός

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    @Terens Ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές συμβουλές, όπως έγραψα και στην αρχή για χρήση στο αυτοκίνητο μ' ενδιαφέρει, η χρήση στη μηχανή θα είναι παράπλευρη εάν αγοραστεί. Μιας και ανέφερες παραπάνω φίρμες που δεν υποστηρίζονται σωστά και κελεπούρια, έχεις υπ' όψιν σου για TomTοm και Garmin που ανέφερα παραπάνω; Ευχαριστώ.




    ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΧΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ..........




    Είδικά τά τομ-τόμ δέν ξέρω άν ύποστηρίζονται πλέον...!!!
    Δέν ξέρω άν ό πατέρας τού φίλου μας είχε κάποιο πιό παλιό MLS,αύτό πού πήρα όμως
    ίσως κατά τύχη νά ήταν ή ώρα του,ΕΙΝΑΙ πολύ καλό.
    Δέν κολλάει μέ τίποτε ,είναι γρήγορο καί άκριβέστατο,άν πάς λάθος ξανασχεδιάζει τή διαδρομή
    άπό άλλού σέ 5-6 δεύτερα καί φυσικά δέν βγάζει σπαστά τή διαδρομή,ρολάρει πολύ καλά,
    έχει πολλές έπιλογές μέ τά πάντα μέσα,χωματόδρομους ,κάμερες ταχύτητας,παράδρομους ,
    διόδια,βενζινάδικα,νοσοκομεία,έστιατόρια τά πάντα......
    Έπίσης δέχεται έντολές φωνητικές χωρίς νά γράφεις..!!άν έχει ήσυχία στό αύτοκίνητο.
    Δέν ξέρω έμένα μού άρεσε χωρίς νά είμαι ό είδικός,καί γώ πήγα στά μαγαζιά καί τά έψαξα
    3-4 μηχανήματα καί έπί τόπου τό διάλεξα.
    Σίγουρα θά έχει θέμα σέ μοτό δέν τό συζητάω,ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ,άλλά γιά μοτό θά πρέπει νά βρείς
    έξειδικευμένο πράμμα πού ξεκινάει άπό τά 350-400 εύρώ...!!καί δέν πάει γιά άμάξι,ένώ τού
    αύτοκινήτου μέ συμβιβασμούς καί καλό καιρό τό βάζεις σέ μοτό.
    Έπίσης αύτά γιά μοτό είναι 3-3,5 ίντσών,πού άν τό βάλεις σέ αύτοκίνητο θά σού σπάσει τά νεύρα.
    Σέ άμάξι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ 5 ίντσών,άλλιώς θά μετανοιώσεις..........
    Στό πάτημα γιά νά γράψεις έχει καί μολυβάκι,άλλιώς όταν κινείσαι
    είναι δύσκολο νά γράψεις,καλύτερα νά σταματάς,ή νά βάζεις στή μνήμη διαδρομές.
    Ήχος καί φωτισμός αύξομειώνονται,
    πηγαίνει δέ αύτόματα άπό μέρα σέ νύχτα μέ άλλαγή φωτισμού γιά νά μήν κουράζει τό βράδυ
    έχει καί παύση ήχου μέ ένα κουμπί,βγάζει καί σέ μικρή όθονίτσα
    έπάνω στήν κανονική ταχύτητα ύπόλοιπο χρόνου κ.λ.π....είδοποιεί άν ύπερβείς τό όριο ταχύτητας ,
    έδώ τό βρήκα σέ μερικούς δρόμους άνενημέρωτο,έπαρχιακούς δέν ταίριαζαν τά όρια μέ αύτά πού έδειχνε
    αύτό,δέν τό πλήρωσα καί λίγα....σήμερα οί τιμές είναι στά 2/3 τών τιμών τού 2012.
    Έχει έπιλογή δύο διαστάσεων καί τρισδιάστατο τό όποίο προτιμώ ,έπίσης έπιλογή πού δείχνει τό σπίτι σου
    τό όποίο έχεις περασμένο στή μνήμη καί σέ όδηγάει μόλις τό πατήσεις καί ένεργοποιηθεί.
    Περιλαμβάνει καί τή λειτουργία άν σού παρέχεται μέ τήν κυκλοφορία τών δρόμων,πόσο φορτωμένοι είναι κ.λ.π..
    Τό μοντέλο γιά νά μήν έχουμε παρανοήσεις......πουλιέται μέ βάση γιά τό τζάμι πολύ καλή.
    MLS Destinator Talk and Drive 50TS

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    smartphone με χάρτες γοογλη....

    δυο τρεις φορές που το χρειάστηκα μια χαρά την έκανε την δουλειά του στην αθήνα....

    καλά στα λέει ο πρασινοφρουρός






    ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΞΥΠΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.............





    Πού έχει όχι μόνο χάρτες γκούγκλ πού βγάζουν καί θέματα καί δέν ξέρω άν. δουλεύουν χωρίς ίντερνετ...??,
    καί παρότι πήρα δώρο χάρτες τής Mireo ViaGPS,απλά ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ μέ τό πιό άπλό καί μάπα GPS.
    Στήν άνάγκη ναί,άλλά είναι γιά μαζόχες άν θές νά ταξιδεύεις,χώρια πού σέ 2-3 ώρες ψάχνεις γιά φόρτιση
    γιατί μένεις άπό κινητό,τρώει μπαταρία γιά πλάκα....!!!!

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΞΥΠΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.............
    Πού έχει όχι μόνο χάρτες γκούγκλ πού βγάζουν καί θέματα καί δέν ξέρω άν. δουλεύουν χωρίς ίντερνετ...??,
    καί παρότι πήρα δώρο χάρτες τής Mireo ViaGPS,απλά ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ μέ τό πιό άπλό καί μάπα GPS.
    Στήν άνάγκη ναί,άλλά είναι γιά μαζόχες άν θές νά ταξιδεύεις,χώρια πού σέ 2-3 ώρες ψάχνεις γιά φόρτιση
    γιατί μένεις άπό κινητό,τρώει μπαταρία γιά πλάκα....!!!!
    χρήση στην πόλη λέει κατά 99,9%... εγώ το τόνισα, εσύ ζαλισμένος από τις Θύελες ακόμη, δεν το είδες....

    κόστος κτήσης συσκευής μηδέν (0)... και το ίντερνετ που θέλει είναι μηδενικό (σε διαδρομή μισής ώρας μου έφαγε 1-2 ΚΒ).....

    ναι, έχεις δίκιο οτι τρώει την μπαταρία, ε, ας χρεωθεί έναν φορτιστή αυτοκινήτου.....

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    χρήση στην πόλη λέει κατά 99,9%... εγώ το τόνισα, εσύ ζαλισμένος από τις Θύελες ακόμη, δεν το είδες....

    κόστος κτήσης συσκευής μηδέν (0)... και το ίντερνετ που θέλει είναι μηδενικό (σε διαδρομή μισής ώρας μου έφαγε 1-2 ΚΒ).....

    ναι, έχεις δίκιο οτι τρώει την μπαταρία, ε, ας χρεωθεί έναν φορτιστή αυτοκινήτου.....





    KΑΛΑ ΡΕ ΣΥ...............GPS Ο ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ....??





    Νά βάζω gps δηλαδή γιά νά πάω στό Βαρδάρι..??
    Γιαυτό μιλάμε τόση ώρα...??
    Καί σμάρτ κινητό καί σύνδεση ίντερνετ......άλλη φάση..!!
    Έχουμε καί μπάσκετ,βόλλευ άνδρών καί γυναικών,χάντμπολ...!!
    Στό ποδόσφαιρο...??, άπλά ύπομονή άκόμα καί μέ τά σκαμπανεβάσματα
    ή χρονιά πήρε τήν κατηφόρα,θά περάσει.
    Έξάλλου ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ...........

    ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΙΑΒΟΛΟΣ



    υγ. Έντάξει έγώ ζαλισμένος είμαι άπό τή Ραφήνα,έδώ μιλάμε γιά gps,
    ταξίδια,έξωτερικό, καί σύ γράφεις πώς θά βρεί ό Νεοσμυρνιώτης
    τό Πασαλιμάνι γιά νά παίξει στό κινητό του......μόνο γιά τόσο
    καλό είναι τό κινητό,μετά ψάχνεις νά τό φορτώσεις όμως, γιατί
    δέν σέ βρίσκει ή γκόμενα..!!
    Άσε πού μονοδρομήθηκε ό Πειραιάς καί θέλει ξανά μανά χάρτες.
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 25/02/2014 στις 07:55.

  7. #22
    Το δε-με-λες-50tsp talk and drive λεω, τεσπα μικρή σημασία.

    Μπαταρία και τα GPS ενα διωρακι βγάζουν ( τουλάχιστον έτσι γράφει η Garmin, τόσο κρατάει και το δεμελες), το κινητό κρατάει παραπάνω. ΤαGoogle maps δεν έχουν πλοήγηση αν δεν ανοίξεις τα δεδομένα, Σπύρο. Η αν χαθεί το σήμα.
    Αυτό που ίσως κάνει διαφορά, η Garmin για την χώρα μας χρησιμοποιεί το autodrive Hellas που ( δείχνει να) υποστηρίζεται πιο καλά από τον γενικό χάρτη της Ευρώπης της τομτομ που δεν ξέρεις απο που τον αγοράζει και αν ανανεώνεται.

    http://www.autodrivehellas.gr/html/index_el.html

  8. #23
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Για τις περιπετειωδης εξορμησεις μου στο Αθενς σιτι χρησιμοποιω το τηλεφωνο μου.
    Του εχω φορτωσει χαρτες δυο εταιριων Sygic και Navigon.
    5αρα οθονη,φωνητικη καθοδηγιση απο το γκομενακι και no problems at all!
    Κανεις την δουλεια σου με 150ευρωπουλακια ανετοτατα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το δε-με-λες-50tsp talk and drive λεω, τεσπα μικρή σημασία.

    Μπαταρία και τα GPS ενα διωρακι βγάζουν ( τουλάχιστον έτσι γράφει η Garmin, τόσο κρατάει και το δεμελες), το κινητό κρατάει παραπάνω. ΤαGoogle maps δεν έχουν πλοήγηση αν δεν ανοίξεις τα δεδομένα, Σπύρο. Η αν χαθεί το σήμα.
    Αυτό που ίσως κάνει διαφορά, η Garmin για την χώρα μας χρησιμοποιεί το autodrive Hellas που ( δείχνει να) υποστηρίζεται πιο καλά από τον γενικό χάρτη της Ευρώπης της τομτομ που δεν ξέρεις απο που τον αγοράζει και αν ανανεώνεται.

    http://www.autodrivehellas.gr/html/index_el.html





    ΕΓΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ..............ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΔΙΩΡΑΚΙ



    Μιά καί τό έχω σχεδόν 2 χρόνια,άλλά ρέ κούκλε άν κλείσει
    τό gps λέμε τώρα .............
    ΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...??
    Συνεπώς τί σύγκριση είναι αύτή..??
    Γιατί τά μπερδεύουμε,άλλο έχω ένα χάρτη στό κινητό γιά ώρα άνάγκης
    καίο πρέπει νά έχω ίντερνετ γιά νά λειτουργήσει,καί άλλο έχω
    ένα ΣΚΕΤΟ GPS νά μέ πάει μέ άσφάλεια καί άκρίβεια έκεί πού θέλω.
    Ίσως σέ 5 χρόνια νά ύπάρχει συσκευή πού νά κάνει καί καφέ μαζί.......
    ή τεχνολογία δέ σταματάει ,άλλά μάς παρέχεται σιγά-σιγά έντεχνα
    γιά νά τά χώνουμε συνέχεια...!!!
    Στό δικό μου κινητό SONY L πού είναι καί καλό κινητό μού έσπασε τά νεύρα
    όταν προσπάθησα νά τό χρησιμοποιήσω,δέ θά τό συμβούλευα σέ κανέναν
    νά ψάχνεται γιά gps μέσω κινητού.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΕΓΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ..............ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΔΙΩΡΑΚΙ



    Μιά καί τό έχω σχεδόν 2 χρόνια,άλλά ρέ κούκλε άν κλείσει
    τό gps λέμε τώρα .............
    ΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...??
    Συνεπώς τί σύγκριση είναι αύτή..??
    Γιατί τά μπερδεύουμε,άλλο έχω ένα χάρτη στό κινητό γιά ώρα άνάγκης
    καίο πρέπει νά έχω ίντερνετ γιά νά λειτουργήσει,καί άλλο έχω
    ένα ΣΚΕΤΟ GPS νά μέ πάει μέ άσφάλεια καί άκρίβεια έκεί πού θέλω.
    Ίσως σέ 5 χρόνια νά ύπάρχει συσκευή πού νά κάνει καί καφέ μαζί.......
    ή τεχνολογία δέ σταματάει ,άλλά μάς παρέχεται σιγά-σιγά έντεχνα
    γιά νά τά χώνουμε συνέχεια...!!!
    Στό δικό μου κινητό SONY L πού είναι καί καλό κινητό μού έσπασε τά νεύρα
    όταν προσπάθησα νά τό χρησιμοποιήσω,δέ θά τό συμβούλευα σέ κανέναν
    νά ψάχνεται γιά gps μέσω κινητού.
    Διευκρίνησε οτι δεν θα συμβούλευες κανέναν, επειδή δεν μπορείς/ξέρεις/βολεύεσαι να το χρησιμοποιείς εσύ.
    Μια χαρά και δυό χαρές μη σου πω, βολεύει ένα smartphone είτε με google maps είτε με το Navigon. Ασε που είναι 10 φορές πιο εύχρηστο απ΄το MLS GPS που έχω και μαζεύει σκόνη στο ράφι πλέον.

    Ο περιορισμός στα smartphone είναι η οθόνη. Μέχρι 4,3" είναι ζόρι. Από εκεί και πάνω μια χαρά βλέπει κάποιος.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Διευκρίνησε οτι δεν θα συμβούλευες κανέναν, επειδή δεν μπορείς/ξέρεις/βολεύεσαι να το χρησιμοποιείς εσύ.
    Μια χαρά και δυό χαρές μη σου πω, βολεύει ένα smartphone είτε με google maps είτε με το Navigon. Ασε που είναι 10 φορές πιο εύχρηστο απ΄το MLS GPS που έχω και μαζεύει σκόνη στο ράφι πλέον.

    Ο περιορισμός στα smartphone είναι η οθόνη. Μέχρι 4,3" είναι ζόρι. Από εκεί και πάνω μια χαρά βλέπει κάποιος.





    ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ 5ΑΡΑ ΟΘΟΝΗ...????




    Τά ΔΕΝ ΞΕΡΩ καί ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ .................,
    τό ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ, ναί άπείρως,γιά μένα έγραψα τή δική μου γνώμη
    έχοντας χρησιμοποιήσει καί τά δύο...!!
    Έξάλλου ό φίλος τή γνώμη μου ρώτησε καί αύτήν τού είπα,
    καί γιά όσους ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ,τό τόνισα γράφοντας
    πολλές φορές κατά τή γνώμη μου........!!!!!
    Όπως καί σύ έγραψες κατά τή δική σου φαντάζομαι καί όχι έχοντας τό
    άλάθητο τού πάππα....!!!!!
    Είναι κρίμα νά ψάχνεις άπό μιά κουβέντα πού κάναμε νά βρείς κάτι μεμπτό
    νά μού προσάψεις σάν νά κάνω παραπληροφόρηση.
    Ό φίλος μέ ρώτησε καί τού έγραψα τήν έμπειρία μου άπό τό gps μου καί άπό
    τό πολύ καλό κινητό μου μέ 2 είδών χάρτες πού έχω....!!!!
    4,3 ίντσες καί είναι πρόβλημα θέλει μπουφάν ή τσαντάκι δέ χωράει στήν κωλοτσέπη..!!
    5 ίντσών κινητό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ καθόλου.
    Τό άν ένα σμάρτ κινητό είναι έξίσου πρακτικό μέ ένα gps πού είναι φτιαγμένο μόνο γιά
    αύτήν τήν δουλειά είναι σίγουρο ότι ναί μέν άλλά.......
    Δηλαδή μία συσκευή πού κάνει 2 ή 3 σέ ένα νά ξέρεις ότι πάντα μειονεκτεί άπό κάποια
    πού είναι έξειδικευμένη γιά μία δουλειά.
    Γράψαμε τόσα πράμματα γιά τά gps καί τά σμάρτ καί σύ κάποια στιγμή ΒΓΗΚΕΣ νά κάνεις
    παρατήρηση χωρίς νά έχεις καί δίκαιο διότι απλά τή γνώμη μου έγραψα.....δέν έγραψα
    τού γείτονα καί τό τόνισα κιόλας γιά τυχόν κακοήθειες άλλά δέν τό γλύτωσα.
    Μπορούμε άραγε νά κάνουμε καμμιά κουβέντα χωρίς........ΚΟΚΚΟΡΟΜΑΧΙΕΣ...??
    Τελικά δέν μπορώ σημαίνει άνίκανος ,ρετουσαρισμένο μέ είρωνική ύπόκρουση..??
    Καί δέν ξέρω σημαίνει άσχετος..??
    Έπίσης τό βολεύομαι ........τεμπέλης καί μπουνταλάς..??

    Είπαμε τό ποτήρι έχει πάντα δύο όψεις.......

  12. #27
    Αφήνω στην άκρη το β΄μέρος αυτών που έγραψες γιατί βαριέμαι πλέον την απαξίωση που χαρακτηρίζει τα post σου προς τους άλλους.

    Η ελληνική my ass MLS (κινεζιά και τίποτα άλλο) έχει ή είχε τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα σοβαρά θέματα ευχρηστίας. Τι να το κάνω το talk & drive όταν δεν λειτουργεί παρά μόνο σε ησυχία τάφου.
    Τι να το κάνω το GPS, όταν για να περάσω δ/νση προορισμού πρέπει να ξέρω πως στο διάολο είναι περασμένη ΑΚΡΙΒΩΣ η ονομασία?
    Όταν πρέπει να βάλω πχ μια δ/νση στον Ρέντη, και τρώω ένα τέταρτο προσπαθώντας να μαντέψω πως είναι περασμένος μέσα (Αγιος Ιωάννης Ρέντης, Αγ. Ιωάννης Ρέντης, Ρέντης) προκειμένου να περάσω στα υπόλοιπα πεδία, όταν δεν μπορώ να βρώ ένα νοσοκομείο αν δεν ξέρω πρώτα το πλήρες όνομα του νοσοκομείου Ελευσίνας (αν θυμάμαι καλά), φταίω εγώ που αυτά είναι ανύπαρκτα προβλήματα για GPS εφαρμογές σε smartphones?

    Για καθυστέρηση απόκρισης οθόνης κλπ δεν αναφέρω, γιατί μπορεί στα νέα μοντέλα να έχει διορθωθεί. Προβλήματα ανύπαρκτα με χρήση ενός smartphone που κάνει καλύτερα όλα τα παραπάνω, έχεις internet, email, επικοινωνία και ένα σκασμό άλλες μαλακιούλες στο ίδιο πακέτο και καλύπτει 100% την χρήση που θέλει ο Auf...

    Προσωπικά δεν θα πρότεινα όυτε το smartphone της MLS που έχει ενσωματωμένο GPS για τον απλούστατο λόγο ότι έχει ως βασικό μειονέκτημα οτι κλείνει η τηλεφωνική συνομιλία καθώς έχει έναν αισθητήρα off στην οθόνη που ενεργοποιείται απ΄το αυτί (!).
    Η συμβουλή που μου έδωσαν απ΄την MLS να κλειδώνω την οθόνη κάθε φορά που μιλάω, την κρίνω ως αστεία.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #28
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    178
    Παντως η παραγγελια για το μοτοσυκλεταδικο κινεζοGPS εγινε (κοστος με μεταφορικα 119,03ευρω), οποτε σε κανα μηνα θα μπορουμε να το σεαρουμε απο κοντα.

    Για android smartphone τι προτεινετε αληθεια? Κατα προτιμηση δωρεαν, ή με μικρη χρεωση και με χαρτες ευρωπης (αν γινεται...)
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  14. #29
    Ε ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΝΤΗΛΕΡ ΤΗΣ MLS............





    Ότι είχα νά πώ μετά άπό 2 χρόνια χρήσης gps άπλού, ΚΙΝΕΖΙΑΣ κατά τά λεγόμενα,
    καί gps άπό κινητό άν νομίζετε ότι δέν σάς ζορίζει κ.λ.π...κ.λ.π....
    προτείνω κινεζιά...!!!
    Πιό εύκολη,πιό βολική.......πιό εύχρηστη.
    Κρατείστε τό κινητό γιά τό γκομενάκι...!!!!

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaros33
    Εγγραφή
    16/03/2013
    Μηνύματα
    153
    φιλε μου καλησπερα

    δεν ξερω τη σου ειπαν για την MLS αλλα εγω το gps τους τα βουλευω χρονια και ειναι αστερι με ποιο προσφατο αυτη την στιγμη στα χερια μου το MLS Destinator Pro 43
    εχει προεγκατεστημενους χαρτες για Ελλαδα και Κυπρο και με μια επιβαρυνση των 30€ κατα την αγορα σου το παρεχουν και με τους χαρτες ολοις της Ευρωπης
    τωρα εαν δεν θες να δωσης το κατι παραπανω ειναι μια εταιρια που αφου κανεις εγραφη με το S/N : του μηχανηματος που εχεις αγοραση μπορεις και κατεβαζης οποιον συμπληρωματικο χαρτι θελεις εσυ . εγω το κανω ετσι και καθε 6 μηνες κανω απλα μια αναβαθφιση στους χαρτε που εχω μεσα γιατι ειναι τοσο εξηπηρετικη που σου εχει απο βενζιναδικα ατμ βουλκανιζατερ και πολα αλλα ,ξεχωρα οτι μπορεις εσυ να το ρυθμισης για το τι θα σου δυχνει ακριβος και τι οχι( παραδηγμα θελεις βενζιναδικο sell σου δειχνη μονο αυτην και ας εισαι μπροστα απο μια αλλη μαρκα )

    οτι αλλο θες στειλε με πρωσωπικο μυνημα το κινητο να τα πουμε
    ανακατασκευή σε HONDA GLX 90cc
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=134333[/URL]

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!
    από Konti στο forum BMW
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 14:03
  2. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω........
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 08:37
  3. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2004, 09:47
  4. Τα Φωτα Σασ!!!
    από christin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 08:23
  5. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω...
    από anisoropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 23:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF