Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 75

Θέμα: ΑΓΟΡΑ GPS-ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    Για android smartphone τι προτεινετε αληθεια? Κατα προτιμηση δωρεαν, ή με μικρη χρεωση και με χαρτες ευρωπης (αν γινεται...)
    Oruxmaps, OSMand. Το δεύτερο πιο εύχρηστο σε θέματα αναζήτησης κλπ, αλλά δεν μιλάει αν θυμάμαι καλά, στη μηχανή μικρό το κακό βέβαια. Νομίζω πως και τα δύο δέχονται γεωδαιτικούς χάρτες, αλλά δεν έχω βρει ακόμα δωρεάν τέτοιους.
    Σε iphone είχα κατεβάσει το waze αλλα΄δεν κοίταξα αν υπάρχει και σε android, μιλάει αλλά θέλει data.
    Αν δεν θέλεις να ψάχνεσαι καθόλου, το google maps είναι αξιοπρεπέστατο, με το δεδομένο του να έχεις data ανοιχτά πάντοτε.
    Από επί πληρωμη εφαρμογές το Sygic μου φαίνεται εξαιρετικό.

    Επίσης αυτό πο λέει ο Τερενς, ότι αν αδειάσει η μπαταρία του κινητού λόγω GPS σε μιά ανάγκη την πάτησες, είναι σωστό. Ακόμα και το gps logger που χρησιμοποιώ για να αποθηκεύει εκδρομές κλπ, τραβάει πολύ ρεύμα με την οθόνη κλειστή. Σε μιά μεγάλη ημερήσια, το τηλέφωνο "στραγγίζει" ως το βράδι. Μιά που θεωρητικά για μιά ανάγκη το έχουμε μαζί, είναι χαζό να μείνεις χωρίς. Εννοείται ότι λύνεται το ζήτημα με πρίζα/φορτιστή αυτοκινήτου, αλλά λέμε τώρα. Για μέσα στην Αθήνα, αυτό είναι μη υπαρκτό ζήτημα.
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 26/02/2014 στις 11:48.

  2. #32
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Ευχαριστω πολυ. Θα τα δοκιμασω...
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  3. #33
    Σαν τα GARMIN τίποτα δεν είναι καλύτερο.
    Και τομτομ είχα και κινέζικο αδιαβροχο με igo είχα και mls έχω σαν το garmin κανένα.
    Πιο ευχρειστω, πιο καλούς χάρτες και το κυριότερο αν προσέξεις την μπαταρία του (φωρτισμα-ξεφωρτισμα) κράταει για πλάκα ένα 4ωράκι
    BMW K1200R sport

  4. #34
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Η χρήση του gps ακόμη και χωρίς ανταπτορα ρεύματος στη μηχανή είναι πολύ απλή. Προσωπικά όταν πρέπει να κινηθώ κάπου κοιτάζω που είναι το τέρμα της διαδρομής. Το βάζω stand by και ξεκινάω μιας και χονδρικά ξέρω να πάω εκεί που θέλω. Φτάνοντας κατά προσέγγιση στη περιοχή που θέλω να φτάσω, το ανοίγω και η χρήση του πλέον με ανοικτή οθόνη είναι γύρω στο δεκάλεπτο. Τώρα όσον αφορά μάρκες, igo και ξερό ψωμί. MLS δεν μπαίνει σε πεζόδρομο και σε οδηγεί μέχρι το κοντινότερο οδικό σημείο. Δεν έχει λειτουργία οχήματος επειγόντων κάτι το οποίο είναι χρησιμοτατο αν οδηγείς αντίστοιχο όχημα. Navigon. Αν είσαι ντόπιος θα βγάλεις άκρη. Αν όχι, bazinga! Sygic, πολύ φορτωμένο με 3D εικόνες αλλά αργεί λίγο στον επαναπροσδιορισμό διαδρομής. Τοποθέτηση στη μηχανή τώρα. Velcro και όλα καλά. Ταχεία απελευθέρωση και τοποθέτηση και σε περίπτωση τουμπας δεν ξεκολλάει.

  5. #35
    Διαβάζοντας για τα τελευταία Android τηλέφωνα της NOKIA, είδα ότι έχουν μέσα τα HERE maps με παγκόσμια δωρεάν φωνητική καθοδήγηση (Tα Lumia έχουν μόνο για την χώρα που είσαι). Ένα τέτοιο χωρίς sim κάρτα, σε θηκούλα, ταμάμ. Και οι χάρτες της NOKIA ήταν από παλιά μακράν καλύτεροι από της γουγλ. Είναι και αυτό μιά λύση.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Tα Lumia έχουν μόνο για την χώρα που είσαι
    Τσου...

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Τσου...
    Λάθος πληροφόρηση από τον reviewer τότενες. Μερσί για την διευκρίνηση.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Λάθος πληροφόρηση από τον reviewer τότενες. Μερσί για την διευκρίνηση.
    Πατέ κουά.

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/06/2015
    Μηνύματα
    2
    file akouse kai tin diki mou gnomi an thelis. tin stigmi pou tha hrisimopoiois to gps 99% opos les?? den sou meni na pareis ENA kalo na to eheis gia pola hronia. sou sinisto to tomtom. giati opos lei kai i parimia . to ftino to kreas ta skilia to trone!! kai tha eheis to kefali sou isiho

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/06/2015
    Μηνύματα
    2
    anty ksehase ta garmin eine ta pio ahrista. to kalitero gps afti tin stigmi eine to tomtom go Live 2050.

  11. #41
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από egiotis Προβολή μηνύματος
    file akouse kai tin diki mou gnomi an thelis. tin stigmi pou tha hrisimopoiois to gps 99% opos les?? den sou meni na pareis ENA kalo na to eheis gia pola hronia. sou sinisto to tomtom. giati opos lei kai i parimia . to ftino to kreas ta skilia to trone!! kai tha eheis to kefali sou isiho
    Αν αναφέρεσαι σ' εμένα που ξεκίνησα το thread και είναι πριν από 1+ χρόνο, έχει ήδη αγοραστεί το GPS...

  12. #42
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2015
    Μηνύματα
    1

    GPS ΓΙΑ MOTO

    Έχω το mls Pro43 ακόμα εντός εγγύησης, είναι τόσο αργό που η χρήση του είναι απαγορευτική για moto.Το πήγα στο απαράδεκτης συμπεριφοράς servis δύο φορές και με βεβαίωσαν εγγράφως ότι η συσκευή είναι ok.Φόρτωσα τους χάρτες ginius drive και η συσκευή πετάει.Συμβουλή προς όλους τους φίλους μοτοσυκλετιστές,μακρυά από την mls ,επίσης έχω το πολύ καλό garmin nuvi 42 και το εξαιρετικό turbox 50,η χρήση τους είναι επαγγελματική καθημερινή εντός Αττικής(curier).

  13. #43
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mapatana1965 Προβολή μηνύματος
    Έχω το mls Pro43 ακόμα εντός εγγύησης, είναι τόσο αργό που η χρήση του είναι απαγορευτική για moto.Το πήγα στο απαράδεκτης συμπεριφοράς servis δύο φορές και με βεβαίωσαν εγγράφως ότι η συσκευή είναι ok.Φόρτωσα τους χάρτες ginius drive και η συσκευή πετάει.Συμβουλή προς όλους τους φίλους μοτοσυκλετιστές,μακρυά από την mls ,επίσης έχω το πολύ καλό garmin nuvi 42 και το εξαιρετικό turbox 50,η χρήση τους είναι επαγγελματική καθημερινή εντός Αττικής(curier).
    Garmin να υποθέσω έχεις τους χάρτες της autodrive hellas; Ή κάποιους άλλους;

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mapatana1965 Προβολή μηνύματος
    Έχω το mls Pro43 ακόμα εντός εγγύησης, είναι τόσο αργό που η χρήση του είναι απαγορευτική για moto.Το πήγα στο απαράδεκτης συμπεριφοράς servis δύο φορές και με βεβαίωσαν εγγράφως ότι η συσκευή είναι ok.Φόρτωσα τους χάρτες ginius drive και η συσκευή πετάει.Συμβουλή προς όλους τους φίλους μοτοσυκλετιστές,μακρυά από την mls ,επίσης έχω το πολύ καλό garmin nuvi 42 και το εξαιρετικό turbox 50,η χρήση τους είναι επαγγελματική καθημερινή εντός Αττικής(curier).
    Για το mls και εγω ,εχω ακουσει τα χειροτερα.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Aν καποιος θελει ενα πραγματικα καλο gps απλα ακολουθει αυτο που εχουν η αστυνομια και η πυροσβευστικη: Garmin!
    Το look των χαρτων της απαραδεκτο κατα εμε αλλα πιανουν ταχιστα σημα, παντου και παντα ειτε σε βουνορκοφες στο μεσο του πουθενα ειτεσε πολη..αλλα ακριβα συστηματα..για την μοτο μας το αδιαβροχο zumo ειναι το κορυφαιο αλλα 660 ευρω δεν δινουμε!..για αυτοκινητο ειναι πιο φθηνα αλλα αξιζουν..

    Προσωπικα εκανα την παπαρια και πηρα πριν 7 χρονια MLS και μαλιστα 180 ευρω και ειναι απαραδεκτο..τεχνολογιας λογισμικου αρχες 90, π.χ αρχεια μουσικης μονο wma!..αργο, με το ζορι το χαρακτηριζεις απλα υποφερτο...

    Μετα εκανα την δευτερη παπαρια...μπηκα σε ομαδικη αγορα κινεζικου απο εξωτερικο ειδικα για μοτο, με καταπληκτικα χαρακτηριστικα...Πληρωσα 120 ευρω, το μπηρα, πληρωσα μαστορα αν το συνδεσουμε πανω στην μοτο και μετα απο μια εβδομαδα τα εφτυσε, καηκαν τα κυκλωματατ του και αντε ξεστισημο ξανα...το εστειλα μεσω εγγυησης ξανα πισω στην Κινα για αντικατασταση και μου εστελαν ενα χειροτερο...ποτε Κινα ξανα...

    Για τα τομ-τομ εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα προσωπικα αν αθ εδινα χρηματα θα επαιρνα μονο garmin..

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!
    από Konti στο forum BMW
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 14:03
  2. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω........
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 08:37
  3. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2004, 09:47
  4. Τα Φωτα Σασ!!!
    από christin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 08:23
  5. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω...
    από anisoropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 23:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF