Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 75

Θέμα: ΑΓΟΡΑ GPS-ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

  1. #1
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963

    ΑΓΟΡΑ GPS-ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

    Ήγγικεν η ώρα να αποκτήσω GPS και έχω καταλήξει σε κάποια συγκεκριμένα, αλλά καθ' ότι είμαι άσχετος από αυτά και ποτέ δεν είχα ούτε είχα ασχοληθεί, θα ήθελα τα φώτα σας και εάν κάποιος έχει και κάποιο από τα μοντέλα που μ΄ενδιαφέρουν ακόμα καλύτερα. Να διευκρινήσω πως θέλω να το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο κατά 99,9% και για χρήση στην περιοχή της πρωτεύουσας αλλά μιας και θα το αποκτήσουμε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και στη μοτοσυκλέτα. Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι να είναι user friendly και με καλή απεικόνιση πλοήγησης κατανοητή γιατί είμαστε και γκάου. Επίσης δεν ξέρω καθόλου τί παίζει με αναβαθμίσεις χαρτών, τυχαία σήμερα συζήταγα με κάποιον που έχει ένα MLS και μου έλεγε ότι οι χάρτες του είναι του 2010 και δεν μπορεί να τους αναβαθμίσει. Αυτά τα οποία έχω καταλήξει είναι τα εξής:

    http://www.electroline.gr/product_in...roducts_id=875
    Το καλό είναι πως εκτός από χάρτη Ελλάδας έχει και Ευρώπη και μια ταξιδιωτική επάνοδος στο εξωτερική κάποια στιγμή είναι πάντα στο μυαλό...

    http://www.vnp.gr/gadgets/suskeues-p...al-europa.html
    Έχω ακούσει καλά λόγια για τα Garmin αλλά μου φάινεται πως το TomTom έχει καλύτερη απεικόνιση, αλλά κι αυτό έχει Ευρώπη.

    http://www.motoraid.eu/travel-equipment/gps/nuvi-50
    Αυτό έχει μόνο Ελλάδα αλλά απ' ότι βλέπω έχει λέει δωρεάν αναβαθμίσεις από Ίντερνετ στους χάρτες.

    Πρωτίστως μ' ενδιαφέρουν αυτά τα παραπάνω, αλλά οποιαδήποτε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη με όριο τα €120. Ευχαριστώ

  2. #2
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Αν είσαι διατεθειμένος να δαπανήσεις μέχρι 150ευρώ σου προτείνω να μην ασχοληθείς καθόλου με τα παραπάνω και τις έτοιμες λύσεις.

    Τσίμπα μεταχειρισμένο στα 150ευρώ ένα 5ιντσο smartphone με 1gb ram ελάχιστο και κότσαρέ επάνω δωρεάν από το θείο Sygic Aura v12. Η κοινότητα υποστήριξης είναι τεράστια και δε θα ξαναχρειαστείς ποτέ τίποτα και θα χεις και 2η συσκευή τηλεφώνου σε ένα.
    Αν πάλι οι 5 ίντσες σου πέφτουν λίγες πάς σε ένα 7ιντσο tablet με gps και καθάρισες ξανά με τις ενσωματωμένες ''δωρεάν'' εφαρμογές android

  3. #3
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Με τα smartphone δεν τα έχω καλά, είμαι μάλλον από τους λίγους που έχουν ακόμα "χαζό" τηλέφωνο που μόνο τηλέφωνο παίρνει, με τις ταμπλέτες το ίδιο, θεωρώ πως δεν μου χρειάζονται, οπότε λέω να μείνω στην επιλογή GPS συσκευή, ευχαριστώ πάντως.

  4. #4
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Μιας κι εγω ειμαι σε αντιστοιχη θεση, θα σου προτεινα αυτο: http://www.chinavasion.com/china/who...4GB_Bluetooth/

    Κοστος γυρω στα 100ευρω, μηδαμινο για τα χαρακτηριστικα που εχει. Αδιαβροχο με βαση "καπελακι" που βοηθα για να βλεπεις οταν εχει ηλιο, ενω τα σχολια απο χρηστες ειναι θετικα.

    Εγω εντος του μηνα, μαλλον θα την κανω την κινηση...
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  5. #5
    ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΕΙΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ MLS..............




    Τυχαίνει νά έχω τό MLS Destinator Talk&Drive 50 TSP.
    Άγορασμένο τό 2012 ,τώρα σίγουρα θά έχει κάτι πιό καινούργιο.
    Άλλά καί αύτό νά τό βρείς είναι πολύ καλό.
    Οί χάρτες τής ΜLS είναι πλέον τού 2013 ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΙ, γιά Έλλάδα.
    Τούς δίνουν ......ΔΩΡΕΑΝ μή λέμε ότι νάναι.....!!!!
    Γιά Εύρώπη μού ζήτησαν 30 εύρώ γιά άναβάθμιση άλλά καί αύτοί πού έχουν
    οί παλιοί όσοι άγόρασαν πρίν τό 2013 οί τελευταίοι χάρτες Έλληνικοί καί Εύρωπαικοί
    είναι τού 2011 καί όχι τού 2010...!!!
    Όποιος κάνει άγορά τώρα σίγουρα μέσα στήν τιμή θά είναι καί οί Ευρωπαικοί τού 2013.
    Ή ΠΟΝΗΡΙΑ..........ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ.....?????
    Ένώ όταν τό άγόρασα άπό τήν έταιρία κάπου στά Κωνσταντινοπολίτικα Θεσσαλονίκη
    μού είπαν οί άναβαθμίσεις δωρεάν,τώρα πού ζήτησα άναβάθμιση έμαθα πώς δωρεάν
    είναι μόνο οί ΕΛΗΝΙΚΟΙ χάρτες....!!!
    Τούς έκραξα καί τούς είπα ότι αύτό δέν τούς τιμάει ,νά άφήνουν έτσι στό κενό νά αίωρείται
    ή λέξη δωρεάν καί μετά νά μού λένε στό τηλέφωνο.........μόνο Έλλάδα....!!!!
    Ή τό διευκρινίζεις άπό τήν άρχή,ή τό λές ξεκάθαρα,Εύρώπη τριαντάρι καί όχι δικαιολογίες
    τύπου δέν καταλάβατε καλά ή κρατείστε αύτούς τού 2011 είναι καλοί κι αύτοί....!!!!
    ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.......!!!!
    Είλικρίνια κύριοι γιατί ό άνταγωνισμός είναι τεράστιος,όταν τό άγόρασα καί έσκασα τή διαφορά
    γιά τούς χάρτες κανείς σας δέν μού είπε.........πάρτε τούς Εύρωπαικούς όταν τούς χρειαστείτε,
    έγώ έμεινα μέ τήν έντύπωση ότι ΘΑ ΕΧΩ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ....!!!

  6. #6
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Με τα smartphone δεν τα έχω καλά, είμαι μάλλον από τους λίγους που έχουν ακόμα "χαζό" τηλέφωνο που μόνο τηλέφωνο παίρνει, με τις ταμπλέτες το ίδιο, θεωρώ πως δεν μου χρειάζονται, οπότε λέω να μείνω στην επιλογή GPS συσκευή, ευχαριστώ πάντως.
    μην σε κάνει να νιώθεις άβολα το γεγονός οτι δεν χρησιμοποιείς τέτοιες συσκευές γιατί ποτέ δε σου χρειάστηκαν. στατιστικά και μόνο λόγω δουλειάς να σου πω οτι στην Ελλάδα στους 10 χρήστες smartphone tablets μόνο 2 στους 10 ξεπερνούν το 30% το δυνατοτήτων λειτουργιών τους και 1 στους 10 το 50%.
    Απλά να ξέρεις οτι επειδή σαν αγορά τα smartphone tablets είναι τεράστια και με αρκετή υποστήριξη σε software δε θα μείνεις ποτέ ακάλυπτος σε οποιοδήποτε πρόβλημα παρουσιαστεί σε σχέση με αυτές τις συσκευές που έβαλες σε λινκ μαζί με τον montechristo.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    Μιας κι εγω ειμαι σε αντιστοιχη θεση, θα σου προτεινα αυτο: http://www.chinavasion.com/china/who...4GB_Bluetooth/

    Κοστος γυρω στα 100ευρω, μηδαμινο για τα χαρακτηριστικα που εχει. Αδιαβροχο με βαση "καπελακι" που βοηθα για να βλεπεις οταν εχει ηλιο, ενω τα σχολια απο χρηστες ειναι θετικα.

    Εγω εντος του μηνα, μαλλον θα την κανω την κινηση...
    μην την κάνεις γιατί θα πετάξεις τα χρήματά σου.

    τα wince 6.0 είναι προ καιρού ξεπερασμένα και πραγματικά απορώ με την τιμή του συγκεκριμένου. Είναι εξωφρενική.
    Επίσης ο επεξεργαστής και η μνήμη είναι τόσο αδύναμα που μετά από τη φόρτωση 2-3 διαδρομών σαν αγαπημένες και το γέμισμα της cache η συσκευή θα σέρνεται.

    Στα χρήματα που διαθέτεις το καλύτερο είναι αυτό

    http://www.merimobiles.com/ainol-nov...p/meri8458.htm

  7. #7
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    @Terens αυτός που έχει το Destinator το έχει από το 2010 και μου είπε ότι δεν μπορεί να το αναβαθμίσει δωρεάν, έτσι μου είπε έτσι λέω. Το συγκεκριμένο που λες το είχα κοιτάξει, έχει χάρτες Ελλάδας και κάποιες πόλεις της Κύπρου, αλλά όχι Ευρώπη, λέει ότι υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης των χαρτών αλλά όπως το αναφέρει υποθέτω πως δεν είναι δωρεάν, αλλά ο βασικός λόγος που έχω απορρίψει τα MLS ήταν ότι δε μ' άρεσε το inteface και ο τρόπος απεικόνισης.

  8. #8
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Tablet 7ari, για να έχεις και αυτονομια.
    Με 80-100 ευρω θα εχεις και αρκετη ραμ και δυνατη μπαταρια.
    και δε χρειαζετε να το χρησιμοποιεις σαν ταμπλετ, αλλα σαν GPS και μονο.
    Απο προγράμματα πλοηγης πολλά και δωρεαν ή 'δωρεαν'

  9. #9
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    μην την κάνεις γιατί θα πετάξεις τα χρήματά σου.

    τα wince 6.0 είναι προ καιρού ξεπερασμένα και πραγματικά απορώ με την τιμή του συγκεκριμένου. Είναι εξωφρενική.
    Επίσης ο επεξεργαστής και η μνήμη είναι τόσο αδύναμα που μετά από τη φόρτωση 2-3 διαδρομών σαν αγαπημένες και το γέμισμα της cache η συσκευή θα σέρνεται.

    Στα χρήματα που διαθέτεις το καλύτερο είναι αυτό

    http://www.merimobiles.com/ainol-nov...p/meri8458.htm
    To κακο ειναι οτι για μοτοσυκλετιστικη χρηση τα απλα GPS δεν ειναι πρακτικα. Αδιαβροχα δεν ειναι, οταν εχει ηλιο δεν βλεπεις τιποτα, βαση με μονιμη παροχη ρευματος δεν εχουν, οθονη που να λειτουργει με γαντια επισης δεν εχουν. Και σε ενα ταξιδι με μηχανη και περιπτωση βροχης υπαρχει και ηλιο θα εχεις κοντρα και γαντια πρεπει να φορας. Οποτε? Ή αγοραζεις την σωστη λυση με 500+ ευρω, ή την κινεζικη παραλαγη με μια κατοσταρα.

    Τι να κανουμε, καπου χανεις, καπου κερδιζεις...
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  10. #10
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Δεν εχω εμπειρια επι του θεματος, αλλα φιλος εχει γυρισει την ευρωπη με iphone + tomtom.
    Υπαρχουν δε τα παντα, απο αδιαβροχες θηκες, καλωδια 12V και δεν ειχε ποτε θεμα με τον ηλιο.
    Βεβαια το κοστος για καινουργιο ειναι εκτος παροντος προυπολογισμου.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    @Terens αυτός που έχει το Destinator το έχει από το 2010 και μου είπε ότι δεν μπορεί να το αναβαθμίσει δωρεάν, έτσι μου είπε έτσι λέω. Το συγκεκριμένο που λες το είχα κοιτάξει, έχει χάρτες Ελλάδας και κάποιες πόλεις της Κύπρου, αλλά όχι Ευρώπη, λέει ότι υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης των χαρτών αλλά όπως το αναφέρει υποθέτω πως δεν είναι δωρεάν, αλλά ο βασικός λόγος που έχω απορρίψει τα MLS ήταν ότι δε μ' άρεσε το inteface και ο τρόπος απεικόνισης.



    ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ.........ΕΙΧΑ ΔΕΙ 2-3





    Δέν παρατήρησα κάτι ίδιαίτερο στά ύπόλοιπα χωρίς νά τό ψάξω πολύ.
    Οί άναβαθμίσεις άπό τήν MLS σέ ότι άφορά Έλλάδα είναι 100% ΔΩΡΕΑΝ,
    οί έγκαταστάσεις τους είναι στήν γειτονιά μου,έχω πάει ,άπό έκεί τό άγόρασα
    καί τό άναβάθμισα πρίν κανένα μήνα ΔΩΡΕΑΝ ξαναλέω...!!!
    Έννοείται ότι ΔΩΡΕΑΝ σημαίνει νά μπώ στό site νά πάρω κωδικούς καί χάρτες καί νά τό κάνω
    μόνος μου ,άλλιώς άν βαριέσαι ή δέν ξέρεις καί πάς σέ αύτούς πληρώνεις,μήπως αύτό
    έννοούσε ό φίλος σου..??
    Όταν τό άγόρασα έπέλεξα νά πληρώσω παραπάνω καί νά πάρω χάρτες καί Εύρώπης
    καί Κύπρου,καί σέ Άγγλικά καί Έλληνικά οί δικοί μας χάρτες...!!!
    Οί Εύρωπαικοί χάρτες ήταν τότε σίγουρα τού 2011 τό είδα στό λογισμικό τό έγραφε.
    Άν ήταν πιό παλιοί δέν ξέρω.
    Έκανα 6000χλμ. γύρισα όλη τήν Εύρώπη πολλές χώρες,δούλεψε άψογα καί μέ πήγαινε
    στίς πόρτες τών ξενοδοχείων...!!!!
    Άν τώρα θεωρείται παρωχημένο τί νά πώ..??
    Άπ'ότι ξέρω τό 2012 κυκλοφόρησε,όχι τό 2010.
    Τό έχω δεί σέ άρκετά χαμηλότερη τιμή άπό αύτήν πού τό άγόρασα.
    Μέ όλους τούς χάρτες τόν Μάιο τού 2012 τό πήρα 230 εύρώ.
    Στά μαγαζιά έκανε καί παραπάνω 250..!!
    Σκέτο χωρίς χάρτες Κύπρου καί Εύρώπης τό έδιναν νομίζω 180......
    τώρα σήμερα...??άν δέν άλλαξε γύρω στά 120-130 τό πήρε τό μάτι μου.
    Είναι καί 5 ίντσών ,είχε άρκετή διαφορά μέ τό 4,3 ,πάνω άπό 50 εύρώ..!!
    Δέν ξέρω τίς τιμές σήμερα καί τί ύπάρχει,όμως τό χρησιμοποιώ συχνά καί
    δέν άλλαξε κάτι ,νά πώ είναι τηλεόραση καί βγήκε μέ ύψηλότερη άνάλυση.
    Άν δηλαδή βρείς κάποιο παλιό μοντέλλο είτε σέ αύτό είτε σέ άλλη μάρκα καί ή τιμή
    είναι δελαστική γνώμη μου............μή δώσεις λεφτά τζάμπα κυνηγώντας
    τό πιό νέο μοντέλλο...!!!
    Γιά μηχανή οί 4-4,3 ίντσες έπιβάλλονται ,οί 5 είναι πολλές είναι μεγάλο,τρώει κραδασμούς,
    δέν είναι πρακτικό κ.λ.π....τά μικρότερα θά σού βγάλουν τά μάτια..!!
    Προσοχή στήν άγορά έχει πολλές μάρκες πού ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΩΣΤΑ,καί τόν τρώς
    πληρώνοντας καί μούρη.
    Αύτός ήταν καί ό πιό σημαντικός λόγος πού άγόρασα αύτό,κάποιες έπώνυμες μεγάλες ΧΑΘΗΚΑΝ
    άφού ξεπούλησαν,έπίσης κάποιες άντιγραφές ψιλομαιμούδες πού κυκλοφόρησαν καί σέ
    κυριλέ ντεμέκ πολυκαταστήματα είναι πλέον γιά ΠΕΤΑΜΑ μετά άπό 3-4 χρόνια.
    Όταν δέ πήγε κάποιος φίλος νά ρωτήσει γιά τό κελεπούρι πού είχε άγοράσει μετά άπό 2 χρόνια
    σέ μεγάλο κατάστημα........ή άπάντηση ήταν Α....ΝΑΙ ......τά φέρναμε αύτά κάποτε .....!!!!


    ΚΑΛΗ.........ΑΓΟΡΑ



    υγ. Όπως είπε καί ό φίλος πιό πάνω ή χρήση γιά μοτό άπαιτεί άλλα κόλπα
    έννοείται ότι μιλούσα γιά αύτοκίνητο,άν δέν τό διευκρίνισα, λάθος συγνώμη.
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 24/02/2014 στις 15:50.

  12. #12
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    @Terens Ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές συμβουλές, όπως έγραψα και στην αρχή για χρήση στο αυτοκίνητο μ' ενδιαφέρει, η χρήση στη μηχανή θα είναι παράπλευρη εάν αγοραστεί. Μιας και ανέφερες παραπάνω φίρμες που δεν υποστηρίζονται σωστά και κελεπούρια, έχεις υπ' όψιν σου για TomTοm και Garmin που ανέφερα παραπάνω; Ευχαριστώ.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iliasfyntanidis
    Εγγραφή
    10/04/2012
    Μηνύματα
    188
    Εγω παντως πριν 4 χρόνια που φύγαμε για εξω(2 φορες)
    πηρα του πεθερού μου.Ιταλια,Ελβετία,Γερμανία,Αυστρία,Γαλλια,Ισπανία...
    Μας πηγε μας έφερε μια χαρα.
    Μην δώσεις λεφτα για κατι extreme.
    Μάρκα mio(αρκετά καλοφτιαγμένο) μοντέλο δεν θυμάμαι,αλλα μπορω να δω εαν σε ενδιαφέρει.
    Βεντουζαρισε στο κοντέρ του XX και δεν κουνήθηκε ποτε.
    Ride till the end....isle of man style!
    William Joseph "Joey" Dunlop, OBE (February 25, 1952 - July 2, 2000)

  14. #14
    Το MLS έχει πολύ αργή στην απόκριση και σχεδίαση οθόνη και χάρτες που ανανεώνονται μεν, είναι ελλειπείς σε περιοχές εκτός κέντρου δε. Με το software που το είχε αγοράσει ο πατέρας μου έκανε τραγική δρομολόγηση (πχ Κηφισιά-Χαλάνδρι μέσω κέντρου Αμαρουσίου αντί για Κηφισίας) μετά έβαλα αναβάθμιση και διορθώθηκε η δρομολόγηση αλλά πάλι αργό, το να σκρολάρεις το χάρτη για να βρεις κάτι είναι σπαστικό γιατί περιμένεις να ξαναζωγραφίσει τις γραμμές μία μία (σε σύγκριση με την -ασθενική- συσκευή κινητού με την οποία το συνέκρινα). Επίσης γυαλίζει πολύ η οθόνη και στον ήλιο δεν βλέπεις πολλά. Μου φαίνεται και λίγο αναίσθητη η οθόνη του, μερικές φορές πρέπει να επιμείνεις για να γράψει το άγγιγμα.

    Το garmin nuvi50 από ότι γράφουν τα αμερικανά σε φόρα, έχει αρκετά φωτεινή οθόνη για χρήση και σε μοτοσικλέτα, απλά δεν έχω ιδέα για τους χάρτες του σαν πληρότητα/ποιότητα (έχει πάντως εφ' όρου ζωής αναβαθμίσεις- το εφ' όρου ζωής σημαίνει όσο η εταιρία υποστηρίζει την συσκευή όχι κυριολεκτικά για πάντα) και το γραφικό περιβάλλον αν είναι καλό γενικότερα, από φωτογραφίες φαίνεται "εύκολο". Μειονέκτημα το ότι σε εκδρομές δεν μπορείς να προ-φορτώσεις έτοιμη διαδρομή και να ακολουθήσεις, όπως σε ακριβότερα μοντέλα της εταιρίας.

    Το τομτομ το είχα δει σε έκδοση κινητού πάλι. Όμορφο γραφικό περιβάλλον. Οι χάρτες καλοί, ωραία εικονίδια κλπ, εύκολο περιβάλλον. Είναι όμως πιο χοντρό από το nuvi, στην μοτοσικλέτα αυτό θα κάνει διαφορά.

    Το καλύτερο θα ήταν να πας σε κανένα μεγάλο μαγαζί να τα περιεργαστείς λίγο. Να δεις ποιο σου φαίνεται πιο εύκολο να το δουλέψεις, αν μπορέσεις να κάνεις πχ όντας άσχετος αναζήτηση μιάς διεύθυνσης χωρίς να διαβάζεις οδηγίες, αν σε ικανοποιεί ο τρόπος με τον οποίο φαίνονται τα πράγματα στην οθόνη, πως σου φαίνεται η απόκριση στα πατήματα με το δάχτυλό σου κλπ.

  15. #15
    Μην πάρεις κινεζιά, προτίμησε κάτι επώνυμο (garmin, tomtom).

    Όσον αφορά τα γκάρμιν: μην κολλάς στο θέμα των χαρτών (αν έχει ευρώπη ή όχι, κλπ) και στις δωρεάν ή μη ανανεώσεις. Βρίσκεις τα πάντα, αν ξέρεις που να ψαξεις. Ενδεχομένως να ισχύει και για τα τομτομ, αλλά με αυτή τη μάρκα δεν έχω ασχοληθεί και δεν ξέρω ...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!
    από Konti στο forum BMW
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 14:03
  2. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω........
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 08:37
  3. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2004, 09:47
  4. Τα Φωτα Σασ!!!
    από christin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 08:23
  5. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω...
    από anisoropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 23:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF