Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 164

Θέμα: Πώς οι λύκοι άλλαξαν... την γεωγραφία του Yellowstone!

  1. #106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Σοβαρά τώρα, δεν είναι γιατί δεν θέλεις να είναι
    Σόρρυ εδώ είναι το θρεντ που θεωρητικά όλοι περνάνε μέσα από τοίχους αλλά κανείς δεν μπορεί να το αποδείξει γιατί δεν έχει ισχυρή θέληση;

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sotos 8 Προβολή μηνύματος
    Γι αυτο παίδες υπάρχουν οι Μ.Κ.Ο. , για να προστατέψουν απ όλα αυτά (λύκους ,ναρκοπαιδια , μαύρες τρύπες ,ξύλινα σπαθιά , ηλιακες κατεγιδες) και μην άκουω για κονομες ,αυτά τα λένε διάφοροι κακόβουλοι που θέλουν να εκμηδενιστούν την προσφορά τους στην χώρα και κατα συνέπεια στον κόσμο , στον γαλαξία , στο σύμπαν ,στο απείρο... ΤΑΝ ΤΑΝ (μουσική υπόκρουση απ τον πόλεμο τον άστρων , και γ@μω έτσι ; )
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ
    έβαλαν τα βρωμόχερα τους ΚΑΙ σ αυτό το θεσμό, όπως και σε πολλούς άλλους.
    Είναι να κλαίς άμα σκεφτείς όχι πόσα (ξανά)κλέψανε
    αλλά τι θα μπορούσαν να έχουν γίνει τα λεφτά αυτά αν τα είχαν κάποιοι άνθρωποι
    με ΟΡΑΜΑ.

    Τι λέμε όμως τ'ωρα ε?
    ανανήψαντας

  3. #108
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Joyrider Προβολή μηνύματος
    Σόρρυ εδώ είναι το θρεντ που θεωρητικά όλοι περνάνε μέσα από τοίχους αλλά κανείς δεν μπορεί να το αποδείξει γιατί δεν έχει ισχυρή θέληση;
    Αυτο που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι τραβάμε τα ζόρια που τραβάμε γιατί είμαστε φαντασιακά δημιουργήματα που εξυπηρετούμε το matrix ενός μαλάκα Boltzmann εγκεφάλου... κάτι άλλο δεν μπορούσε να σκεφτεί ο γελοίος;

  4. #109
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Joyrider Προβολή μηνύματος
    Σόρρυ εδώ είναι το θρεντ που θεωρητικά όλοι περνάνε μέσα από τοίχους αλλά κανείς δεν μπορεί να το αποδείξει γιατί δεν έχει ισχυρή θέληση;
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Joyrider Προβολή μηνύματος
    Σόρρυ εδώ είναι το θρεντ που θεωρητικά όλοι περνάνε μέσα από τοίχους αλλά κανείς δεν μπορεί να το αποδείξει γιατί δεν έχει ισχυρή θέληση;
    Μα εγώ περνάω μέσα από τοίχους όποτε θέλω.

    Να κοίτ.....Ντουπ!Ωχ!!!








    Σοβαρά τώρα, το να περάσεις μέσα από τοίχο ή κάτι ανάλογο δεν είναι δύσκολο. Εσύ όμως ποτέ δε θα το καταφέρεις ή θα δεις εμένα να το κάνω, καθώς έχεις πείσει τον εαυτό σου
    ότι δεν γίνεται.

    Κόποτε είχε αναφερθεί εδώ ένα ανάλογο παράδειγμα με τη πτώση και το φρενάρισμα της τελευταίας στιγμής αλλά δεν το θυμάμαι καλά.

  6. #111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Εσύ όμως ποτέ δε θα το καταφέρεις ή θα δεις εμένα να το κάνω, καθώς έχεις πείσει τον εαυτό σου
    ότι δεν γίνεται.
    Μα τι βολικό, χαχαχα. Δεν θέλω να το δω, αποδείξεις θέλω. Τεσπα, οφτόπικ είμαι.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    κάτι άλλο δεν μπορούσε να σκεφτεί ο γελοίος;
    Σοβαρά δεν τον ήξερα για φιλόσοφο.

  8. #113
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Για τη τελευταία παράγραφο, διάβαζες wikipedia οπότε φυσικά και θα συμφωνήσει με αυτό "που όλοι ξέρουμε".

    ..........

    Φερδερ ριντινγκ

    Big Brain Theory: Have Cosmologists Lost Theirs?
    Το λινκ που εβαλες wikipedia ηταν, τι να διαβαζα?

    Αυτα που εγραψες (γιατι κατι τετοιο καταλαβα και εγω) οπως ειπα μοιαζουν με αμπελοφιλοσοφιες του στυλ ''το υπερεγω οδηγει το υποσεινηδειτο στην συνειδητοποιηση του σφετεριστικου ασυνειδητου......εξω οι αμερικανοι...''
    Εχω ενα προβλημα με υποθεσεις και θεωριες που τα μαθηματικα δεν τις υποστηριζουν γιατι οπως ειχε πει και ο L.Krauss ''οταν εξηγεις μαθηματικες εννοιες με λογια εισαι αναγκασμενος να πεις και λιγα ψεμματα''

    Αυτο στο λινκ σου ''Nobody in the field believes that this is the way things really work, however'' το προσεξες...?
    Η υποθεση του επισης προυποθετει οτι το συμπαν που ξερουμε υπηρχε παντα...οχι οτι ειναι 13,72δις χρονων οπως ξερουμε.
    Ασε που το συμπαν (ορατο και μη) ενω μπορεις να το πεις ''κλειστο συστημα''...ταυτοχρονα δεν μπορεις...
    Η φυσικη επιλογη που ξερουμε δεν παραβιαζει κανενα νομο (ουτε τον 2ο της θερμοδυναμικης). Και το να κανουμε κατι ηδη πολυπλοκο (και ταυτοχρονα απλο) σε κατι ηλιθια ακαταλαβιστικο παραβιαζει και το okhams razor.

  9. #114
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    To zoom out ηταν επιχειρημα κατα της αποψης περι μη ισσοροπιας, και οχι οτι μας συμφερει να αφηνουμε τα πραγματα ως εχουν....
    Η ισορροπια επιβαλεται με πολλους τροπους απο το ''κλειστο συστημα'' της γης ειτε κανουμε zoom out ειτε zoom in ειτε pan left ή pan right...
    H γη (εννοω μαζι με τους οργανισμους που την αποικουν) επεζησε την Περμια Εξαφανιση...θα της κλασουμε εμεις μια μαντρα?
    Απλα...μπορουμε να μην ημαστε τελειως μαλακες σαν ειδος ,μεχρι να πεσει ενας αστεροειδης ή να σκασει κανα σουπερ-ηφαιστειο να μας εξαφανισει και εμας?

  10. #115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Joyrider Προβολή μηνύματος
    Μα τι βολικό, χαχαχα. Δεν θέλω να το δω, αποδείξεις θέλω. Τεσπα, οφτόπικ είμαι.
    Ενώ εγώ είμαι οντόπικ δηλαδή

    Έχεις απόλυτο δίκιο, είναι εντελώς βολικό, για αυτό και δεν έχει κανένα, μα κανένα νόημα να προσπαθήσει κάποιος να στο αποδείξει, είτε κάνοντάς το, είτε όχι.

    Ορίστε ένα παράδειγμα

    Shaman and Columbus's Clipper Ships and Vision

  11. #116
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sotos 8 Προβολή μηνύματος
    Γι αυτο παίδες υπάρχουν οι Μ.Κ.Ο. , για να προστατέψουν απ όλα αυτά (λύκους ,ναρκοπαιδια , μαύρες τρύπες ,ξύλινα σπαθιά , ηλιακες κατεγιδες) και μην άκουω για κονομες ,αυτά τα λένε διάφοροι κακόβουλοι που θέλουν να εκμηδενιστούν την προσφορά τους στην χώρα και κατα συνέπεια στον κόσμο , στον γαλαξία , στο σύμπαν ,στο απείρο... ΤΑΝ ΤΑΝ (μουσική υπόκρουση απ τον πόλεμο τον άστρων , και γ@μω έτσι ; )
    Δυστυχως αναμεσα σε οσους καναν εργο ανακατεφθηκαν και πολλα λαμογια...με συνεπεια καποιες ΜΚΟ που οντως καναν εργο να θεωρουνται απατες...
    Στο μυαλο πολλων αμα ενδιαφερεσαι για λυκους εισαι απατεωνας ενω αν σε ενδιαφερει το χαμογελο του παιδιου εισαι στο απυροβλητο

  12. #117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Το λινκ που εβαλες wikipedia ηταν, τι να διαβαζα?

    Αυτα που εγραψες (γιατι κατι τετοιο καταλαβα και εγω) οπως ειπα μοιαζουν με αμπελοφιλοσοφιες του στυλ ''το υπερεγω οδηγει το υποσεινηδειτο στην συνειδητοποιηση του σφετεριστικου ασυνειδητου......εξω οι αμερικανοι...''
    Εχω ενα προβλημα με υποθεσεις και θεωριες που τα μαθηματικα δεν τις υποστηριζουν γιατι οπως ειχε πει και ο L.Krauss ''οταν εξηγεις μαθηματικες εννοιες με λογια εισαι αναγκασμενος να πεις και λιγα ψεμματα''

    Αυτο στο λινκ σου ''Nobody in the field believes that this is the way things really work, however'' το προσεξες...?
    Η υποθεση του επισης προυποθετει οτι το συμπαν που ξερουμε υπηρχε παντα...οχι οτι ειναι 13,72δις χρονων οπως ξερουμε.
    Ασε που το συμπαν (ορατο και μη) ενω μπορεις να το πεις ''κλειστο συστημα''...ταυτοχρονα δεν μπορεις...
    Η φυσικη επιλογη που ξερουμε δεν παραβιαζει κανενα νομο (ουτε τον 2ο της θερμοδυναμικης). Και το να κανουμε κατι ηδη πολυπλοκο (και ταυτοχρονα απλο) σε κατι ηλιθια ακαταλαβιστικο παραβιαζει και το okhams razor.
    Τα μαθηματικά ακόμη αγωνίζονται με ιδρώτα και αίμα να στηρίξουν τη θεωρία των υπερχορδών (για την ακρίβεια δεν υπάρχουν ακόμη), να μην ασχοληθούμε λοιπόν αλλο
    με αυτές τις επιστημονικοφανείς μπούρδες καθώς δεν αποδεικνύονται.



    Υ.Γ. υπόψιν, είμαστε στην ίδια πλευρά, μην αμύνεσαι.

  13. #118
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Αμυνομαι???

    Τα μαθηματικα μια χαρα υποστηριζουν τις δεκαδες ''φατριες'' θεωριων υπερχορδων...παρατηρησεις της πραγματικοτητας δεν τις στηριζουν...
    Η υποθεση του Μπλουρδμαν (περιπου) δεν στηριζεται απο τιποτα απο τα 2...ποιο πολυ ''μεταφυσικη'' μου κανει...

  14. #119
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Ενώ εγώ είμαι οντόπικ δηλαδή

    Έχεις απόλυτο δίκιο, είναι εντελώς βολικό, για αυτό και δεν έχει κανένα, μα κανένα νόημα να προσπαθήσει κάποιος να στο αποδείξει, είτε κάνοντάς το, είτε όχι.

    Ορίστε ένα παράδειγμα

    Shaman and Columbus's Clipper Ships and Vision
    Ρε συ Νικόλα, πιο λογικό μου κάνει να ερμήνευαν ως κάτι άλλο τις καραβέλες αφού δεν είχαν προγενέστερες προσλαμβάνουσες πλοίων, παρά να μην τις έβλεπαν... δεν είναι δυνατόν ο εγκέφαλος να κόβει οπτικό σήμα από κάτι το οποίο δεν έχει στη βάση δεδομένων του, μιλάμε για πολύ μεγάλα πλοία.

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Στο διάλο ρε με έχετε κάνει να διαβάζω δυο μέρες φυσική! -.-

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2012, 21:08
  2. dainese πως βλεπω την γνησιοτητα του
    από nikosnikoy25 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2008, 17:40
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2007, 14:51
  4. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2006, 11:24
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 09:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF