Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Αξεσουαρ και βελτιωση honda cbf 125

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2014
    Μηνύματα
    14
    ωραιος ο συναγερμος...πολυ καλη λυση..θα το κοιταξω...αυτο που μπαινει ακριβως??και πως τοποθετειται??

  2. #17
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geokaf94 Προβολή μηνύματος
    ωραιος ο συναγερμος...πολυ καλη λυση..θα το κοιταξω...αυτο που μπαινει ακριβως??και πως τοποθετειται??
    Move the switch to ON position, press the red button of the remote to enter warning state and the grey button to non-working state
    The alarm will sound if it is shocked, moved or vibrated by somebody tampering with it or your motorcycle
    Scare the potential thieves away
    Great for scooters, motorcycles or cars
    It is also ideal for windows, doors, filing cabinets, safety boxes, indoor and outdoor use, etc.

    With on/off switch
    Come with remote control and keychain for easy control
    Working voltage: 9V (battery is included)
    Siren: 120dB
    Vibration sensor
    With strong magnet, it can be stuck or attached to the motorcycle or other metal objects


    Το γυρνας στο ΟΝ πατας στο χειριστήριο και αν στο κουνησουν χτυπαει
    νταξ δεν ειναι τπτ σοβαρο, αλλα απο το τιποτα ειναι μια χαρα

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2014
    Μηνύματα
    14
    ειδα πως λειτουργει απλα δεν ξερω που μπορω να το τοποθετησω...που μπορω να το βαλω??γιατι δεν εχει καθολου χωρο??...

  4. #19
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geokaf94 Προβολή μηνύματος
    ειδα πως λειτουργει απλα δεν ξερω που μπορω να το τοποθετησω...που μπορω να το βαλω??γιατι δεν εχει καθολου χωρο??...
    Δεν ανοιγει η σελα?

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2014
    Μηνύματα
    14
    η σελα ανοιγει αλλα εχει μπαταρια και τα συναφοι...τιποτα δεν χωραει..εκτως αν βγαλω την αργαλεια και το βαλω εκει..δεν χωραει τιποτα απο κατω...δεν εχει καθολου χωρο...για αυτο ρωταω

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2014
    Μηνύματα
    14
    με λιγο ψαξιμο βρηκα πως μπορω να βαλω αυτο το φιλτρο http://www.knfilters.com/search/prod...x?prod=rc-1060 αλλα θελει καποια πατεντα...πως μπορω ν το εγκαταστησω ευκολα??ξερει κανεις??απο οτι ειδα αυτο βαζουν σε αυτο το μηχανακι και ειναι το καλυτερο που μπορω να βαλω....

  7. #22
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Βρε μην πειραζεις την εισαγωγη σε Χοντα...ειδικα σε τοσο λιγα κυβικα...μπλεξιμο......ενα τελικο αν θες λιγο θορυβο και εισαι κομπλε...

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2014
    Μηνύματα
    14
    βρηκα και αυτο το φιλτρο που κουμπωνει κουτι....τα ξερετε??ειναι καλα σαν φιλτρα??και η διαφορα αποδοσης που λεει να ειναι ειναι πραγματικη γιατι αν ειναι για 125 τοσο ειναι κομπλε...για τελικο τι μου προτεινεις??http://www.tecnomoto.gr/Product.asp?ID=25749

  9. #24
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Η διαφορα στην αποδοση προυποθετει αλλαγη στην χαρτογραφηση της τροφοδοσιας.
    +1-2 αλογα το πολυ και σιγουρα δυσαναλογη αυξηση καταναλωσης!

    αν και δεν εχει συζητηθει βλεπω εδω ποτε κατι τετοιο...μπορεις να παρεις πολλες ιδεες απο τετοια αρθρα
    http://www.schultzengineering.us/aero.htm
    http://ruiribeiro.hubpages.com/hub/M...S-AERODYNAMICS
    http://ecomodder.com/blog/diy-aero-f...cycle-214-mpg/

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2014
    Μηνύματα
    14
    να σου την αλληθεια η καταναλωση δεν με πολυ ενδιαφερει..γιατι ειναι ηδη πολυ χαμηλα στο cbf μου...ευχαριστω παντως..

  11. #26
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Η αεροδυναμικη δεν βελτιωνει μονο καταναλωση...

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2003
    Μηνύματα
    1
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geokaf94 Προβολή μηνύματος
    ειδα πως λειτουργει απλα δεν ξερω που μπορω να το τοποθετησω...που μπορω να το βαλω??γιατι δεν εχει καθολου χωρο??...
    Μπορείς να τον βάλεις (την κεντρική μονάδα) κάτω από το ρεζερβουάρ κολλώντας την με ταινία διπλής όψεως και την σειρήνα κάτω από το δεξί πλαϊνό καπάκι. Εγώ έτσι τον τοποθέτησα και δουλεύει μια χαρά.

  13. #28
    Όσο το πειράζεις τόσο χάνεις σε μελλοντική αξία μεταπώλησης όταν έρθει η ώρα να το πουλήσεις και να αλλάξεις κατηγορία.
    Κάνε τα service στην ώρα τους και οδήγησέ το στα όριά του, θα μάθεις να οδηγάς με δαύτο και δεν χαλάει κιόλας, όσο είναι μαμά.

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/12/2019
    Μηνύματα
    2

    Λογικευτητε ρεε

    Συγγνωμη για το θαρρος παιδια αλλα επρεπε.. λοιπων επειδη καπου διαβασα κατι θελω να ενημερωσω πως εαν καποιος ασχοληθει με το να αναβαθμισει το συγκεκριμενο μοτερ αξιζει μια χαρα για τον κυβισμο που εχει και θα πηγαινει καλα καπου διαβασα πως "το πολυ να φτασεις τα παπια σε ταχυτητα" θελω να πω πω εχω το cbf του 2009 κατι ιννοβα καρμπ κατι ιντζεκσον κατι κρυπτον R κατι στρογγυλα με μοτερ απο ιννοβα καρμπ κατι λιφαν 110 με εξατμισεις γραναζια και ετσι εγω με εντελως μαμα cbf 125 τα τρωω για πλακα και ας μην το συγκρινουμε με Κρυπτον Χ γιατι εκτος απτο οτι το Χ ειναι 135 ειναι και 4 βαλβιδο κατι που τα αλλα παπια δεν ειναι οποτε λογικο να θες φτιαξιμο για να πηγαινεις κοντρα κουτσα στραβα σε αυτα εκτος αν εισαι μαστορας και κανεις το cbf εργαλο να σφαζει.. μαγκες οποιος εχει την δυνατοτητα να φτιαξει ενα μηχανακι το κανει μια χαρα αρκει να εχει χρημα να ριξει σε μηχανακι κ καπου ειδα την προταση δεν ξερω αν παιρνει προγραμμα.. σοβαρευτειτε δεν υπαρχει μηχανακι που να μην παιρνει προγραμμα ειπαμε λεφτα να εχεις να ριξεις ολα τα κανεις και οταν λεω λεφτα δεν μιλαω για τρελα λεφτα. Μια γνωμη για τον φιλο Θα σου προτεινα ενα γραναζομαι για να σπαει στα 400 μια εξατμιση και ενα προγραμμα βετζινης και εισαι ετοιμος και με αρκετο γκαζι Εχεις 11 μαμα αλογα καπου στα 7 μ 8 λογικα στην ροδα οποτε με αυτα ανεβαινεις λιγο παραπανω και μενεις ευχαριστημενος..Μια ερωτηση που εχ και εγω Καμια εξατμιση σε λογικες τιμες ξερετε ππυ να βρουμε; μπαινω σε σελιδες και ειναι πανκριβες για το cbf τωρα να δωσω 200+ γ εξατμιση δεν λεει

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/12/2019
    Μηνύματα
    2
    Φιλε μου αν θες την Γνωμη μου μην ακους κανενα ο καθενας θα πει το δικο του εσυ βγαλε την καυλ* σου πηγενετο σε εναν μαστορα να το δει να παρει διαστασεις και να το φτιαξεις, απο παπι κανονικο ειναι σιγουρα πολυ καλυτερο το cbf και γρηγοροτερο απο ιννοβα 125 κ οτι σκατα 125 υπαρχει σε Παπι το εχω και εγω και εχω πατησει οτι μαμα 125 εχω βαλει κοντρα μεχρι τωρα Παπι.. Στην κατηγορια του ισως ειναι ενα απτα ψωφια τα παπακια ομως στα κυβικα του τα περναει...Η γνωμη μου ειναι κανε ενα καλο γρναζομα να σπαει στα 400 μετρα προγραμμα φιλτρο εξατμιση να βαλεις και θα εχεις ακομα περισσοτερο γκαζι να το νιωθεις

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda cbf 125 βοήθεια !!!
    από madddogg στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2014, 13:22
  2. Σχετικά με Honda CBF-125 (Νέος οδηγός)
    από Prodromaki στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 21:01
  3. Hyosong Comet Gt 125-250 ή Honda Cbf 250
    από stam75 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2004, 19:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF