Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Αξεσουαρ και βελτιωση honda cbf 125

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.751

    Ναρκωτικά ρεεεεε

    Τα χριστούγεννα είναι οικογενειακή γιορτή λένε. Ίσως για αυτό, δεύτερη μέρη το ρίχνουν στα ναρκωτικά, όπως βλέπουμε.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από enocbf Προβολή μηνύματος
    Συγγνωμη για το θαρρος παιδια αλλα επρεπε.. λοιπων επειδη καπου διαβασα κατι θελω να ενημερωσω πως εαν καποιος ασχοληθει με το να αναβαθμισει το συγκεκριμενο μοτερ αξιζει μια χαρα για τον κυβισμο που εχει και θα πηγαινει καλα καπου διαβασα πως "το πολυ να φτασεις τα παπια σε ταχυτητα" θελω να πω πω εχω το cbf του 2009 κατι ιννοβα καρμπ κατι ιντζεκσον κατι κρυπτον R κατι στρογγυλα με μοτερ απο ιννοβα καρμπ κατι λιφαν 110 με εξατμισεις γραναζια και ετσι εγω με εντελως μαμα cbf 125 τα τρωω για πλακα και ας μην το συγκρινουμε με Κρυπτον Χ γιατι εκτος απτο οτι το Χ ειναι 135 ειναι και 4 βαλβιδο κατι που τα αλλα παπια δεν ειναι οποτε λογικο να θες φτιαξιμο για να πηγαινεις κοντρα κουτσα στραβα σε αυτα εκτος αν εισαι μαστορας και κανεις το cbf εργαλο να σφαζει.. μαγκες οποιος εχει την δυνατοτητα να φτιαξει ενα μηχανακι το κανει μια χαρα αρκει να εχει χρημα να ριξει σε μηχανακι κ καπου ειδα την προταση δεν ξερω αν παιρνει προγραμμα.. σοβαρευτειτε δεν υπαρχει μηχανακι που να μην παιρνει προγραμμα ειπαμε λεφτα να εχεις να ριξεις ολα τα κανεις και οταν λεω λεφτα δεν μιλαω για τρελα λεφτα. Μια γνωμη για τον φιλο Θα σου προτεινα ενα γραναζομαι για να σπαει στα 400 μια εξατμιση και ενα προγραμμα βετζινης και εισαι ετοιμος και με αρκετο γκαζι Εχεις 11 μαμα αλογα καπου στα 7 μ 8 λογικα στην ροδα οποτε με αυτα ανεβαινεις λιγο παραπανω και μενεις ευχαριστημενος..Μια ερωτηση που εχ και εγω Καμια εξατμιση σε λογικες τιμες ξερετε ππυ να βρουμε; μπαινω σε σελιδες και ειναι πανκριβες για το cbf τωρα να δωσω 200+ γ εξατμιση δεν λεει
    Γράψε γράμμα στον Αγιο Βασίλη

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    556
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από enocbf Προβολή μηνύματος
    Συγγνωμη για το θαρρος παιδια αλλα επρεπε.. λοιπων επειδη καπου διαβασα κατι θελω να ενημερωσω πως εαν καποιος ασχοληθει με το να αναβαθμισει το συγκεκριμενο μοτερ αξιζει μια χαρα για τον κυβισμο που εχει και θα πηγαινει καλα καπου διαβασα πως "το πολυ να φτασεις τα παπια σε ταχυτητα" θελω να πω πω εχω το cbf του 2009 κατι ιννοβα καρμπ κατι ιντζεκσον κατι κρυπτον R κατι στρογγυλα με μοτερ απο ιννοβα καρμπ κατι λιφαν 110 με εξατμισεις γραναζια και ετσι εγω με εντελως μαμα cbf 125 τα τρωω για πλακα και ας μην το συγκρινουμε με Κρυπτον Χ γιατι εκτος απτο οτι το Χ ειναι 135 ειναι και 4 βαλβιδο κατι που τα αλλα παπια δεν ειναι οποτε λογικο να θες φτιαξιμο για να πηγαινεις κοντρα κουτσα στραβα σε αυτα εκτος αν εισαι μαστορας και κανεις το cbf εργαλο να σφαζει.. μαγκες οποιος εχει την δυνατοτητα να φτιαξει ενα μηχανακι το κανει μια χαρα αρκει να εχει χρημα να ριξει σε μηχανακι κ καπου ειδα την προταση δεν ξερω αν παιρνει προγραμμα.. σοβαρευτειτε δεν υπαρχει μηχανακι που να μην παιρνει προγραμμα ειπαμε λεφτα να εχεις να ριξεις ολα τα κανεις και οταν λεω λεφτα δεν μιλαω για τρελα λεφτα. Μια γνωμη για τον φιλο Θα σου προτεινα ενα γραναζομαι για να σπαει στα 400 μια εξατμιση και ενα προγραμμα βετζινης και εισαι ετοιμος και με αρκετο γκαζι Εχεις 11 μαμα αλογα καπου στα 7 μ 8 λογικα στην ροδα οποτε με αυτα ανεβαινεις λιγο παραπανω και μενεις ευχαριστημενος..Μια ερωτηση που εχ και εγω Καμια εξατμιση σε λογικες τιμες ξερετε ππυ να βρουμε; μπαινω σε σελιδες και ειναι πανκριβες για το cbf τωρα να δωσω 200+ γ εξατμιση δεν λεει
    Χρόνια σου πολλά φίλε. Κοίτα υπάρχει και άλλος τρόπος να κάνεις το cbf να πετάει και να κοντράρει κρυπτόν στα ίσα... Πετάς... φλας, καθρέφτες, πλαστικά, όργανα, μαρσπιε συνεπιβάτη,αντίβαρα τιμονιού,φίλτρο αέρα, βάση πινακίδας,φτερά. Επίσης στην θέση της σέλας βάζεις (μικρή) κουρελου, εσύ κάνεις δίαιτα και χάνεις καμία δεκαριά κιλα, ανεβάζεις την πίεση στα λάστιχα στα 50 psi,και έχεις στο ντεπόζιτο 100 ml βενζίνη... ίσα ίσα για την κόντρα δηλαδή... . Μου φαίνεται ποιο λογικό να τα κάνεις αυτά αντί να πειράξεις έναν κινητήρα που φτιάχτηκε για να κάνει την δουλειά του ο κόσμος όσο το δυνατόν ποιο οικονομικά...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Χρόνια σου πολλά φίλε. Κοίτα υπάρχει και άλλος τρόπος να κάνεις το cbf να πετάει και να κοντράρει κρυπτόν στα ίσα... Πετάς... φλας, καθρέφτες, πλαστικά, όργανα, μαρσπιε συνεπιβάτη,αντίβαρα τιμονιού,φίλτρο αέρα, βάση πινακίδας,φτερά. Επίσης στην θέση της σέλας βάζεις (μικρή) κουρελου, εσύ κάνεις δίαιτα και χάνεις καμία δεκαριά κιλα, ανεβάζεις την πίεση στα λάστιχα στα 50 psi,και έχεις στο ντεπόζιτο 100 ml βενζίνη... ίσα ίσα για την κόντρα δηλαδή... . Μου φαίνεται ποιο λογικό να τα κάνεις αυτά αντί να πειράξεις έναν κινητήρα που φτιάχτηκε για να κάνει την δουλειά του ο κόσμος όσο το δυνατόν ποιο οικονομικά...

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geokaf94 Προβολή μηνύματος
    καλησπερα παιδια...εχω εδω και μια βδομαδα ενα καινουριο cbf 125 και ειναι σε περιοδο στρωσματος...περιορισμενος απο το διπλωμα δεν μπορω να ανεβω κιβικα....και απο τωρα σκεφτομαι για αλλαγη εξατμησης φιλτρου και για ομορφια και για λιγο παραπανω επιταχυνση η τελικη καθως πουλησα το xlr 250 για να παρω το cbf (για να ειμαι και λιγο νομημος και ηταν και αρκετα παλιο)αλλα μου φενεται λιγο ψωφιο το cbf...επισεις ψαχνω και διαφορα αξεσουαρ αν εχει καποιος το μηχανακι και εχει αλλαξει κατι η σκεφτεται..καλος να τα δουμε να περνω και ιδεες...ξερω πως ειναι 125 και δεν περιμενω τιποτα τρελο...απλα οσο μπορω να το κανω να πηγαινει λιγο καλυτερα..και καθως υπαρχει και το μικροβιο της βελτιωσης ολο και κατι θα πειραξω....περιμενω ιδεες και συμβουλες....
    Βάλε μοτέρ απο το CBF 250
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Βάλε μοτέρ απο το CBF 250
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Honda cbf 125 βοήθεια !!!
    από madddogg στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2014, 13:22
  2. Σχετικά με Honda CBF-125 (Νέος οδηγός)
    από Prodromaki στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 21:01
  3. Hyosong Comet Gt 125-250 ή Honda Cbf 250
    από stam75 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2004, 19:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF