Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 71

Θέμα: προσοχή στους ηλικιωμένους που αναστρέφουν....

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Επρεπε να του πεις ευγενικα οτι ειναι καιρος να σταματησει να οδηγαει...
    Και αυτος αμεσως θα πηγαινε να καταθεσει πινακιδες.

    Δεν καταλαβαινουνε ρε παιδια οτι οδηγουνε ασχημα.Η τον "δινεις" οπως εκανε ο Alex,με αμφιβολα αποτελεσματα η μαθαινουμε να οδηγαμε οπως πρεπει.Αμυντικα στους δρομους και επιθετικα ΣΤΙΣ πιστες.

    Οι παππουδες και οι γιαγιαδες μας φταινε?Εδω δεν ξερεις απο που θα σου ερθει.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    Νομιζω πως εννοει σβελτα-πιο γρηγορα απο τους υπολοιπους αλλα προσεκτικα...
    Αυτό ακριβώς

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2012
    Μηνύματα
    20
    ο νεος οδηγος (1 χρονο ) ( δεν ξερω αμα πλεον λεγετε" νεος" )
    γενικα ολο το συστημα πρεπει να γινει απτην αρχη ....

    εχω την ατυχια να ειμαι στην Θηβων καθε μερα για να παω στην σχολη μου , η κατασταση ειναι τραγικη , με τους κολογερους να στριβουν οπου θελουν , χωρις να βγαζουν καν φλας ..... να πηγαινουν με 60 και ΜΠΟΥΜ , φρενο και στροφη . Με τους σμαρτακιδες να νομιζουν πως ειναι ελαφινες και να χωνονται οπου νανε . Με τους ταξιτζιδες , που μετο που δουνε ταριφα να φρεναρουν , χωρις να τους νοιαζει αμα απο πισω ερχετε κοσμος . ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ? οι μπατσοι να αλωνιζουν γυρο γυρο ... και πολλες φορες κατι τετοια επικινδυνα "παρανομα" να γινονται και μπροστα τους ....και δεν τους σταματανε .....

    πλεον πηγαινω ακριβος στην μεση της γραμμης ... ετσι ωστε αμα γινει κατι , να μπορω να παω αμεσος δεξια η αριστερα .

    κατι σαν survival of the fittest .

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kpetros Προβολή μηνύματος
    ο νεος οδηγος (1 χρονο ) ( δεν ξερω αμα πλεον λεγετε" νεος" )

    Έχεις δίκιο. Νέος ειμαι εγώ που καβαλάω 6 χρόνια (και 25 οδηγώ) εσύ είσαι έμβρυο

    Να τους αφήνεις όλους να έχουν προτεραιότητα σαν κοτούλα, να κρατάς αποστάσεις λες και θα μπει νταλίκα στη μέση, να έχεις μόνιμα στο μυαλό σου που θα πας αν όλα τα οχήματα
    γύρω σου - συν αυτά που είναι κρυμμένα επίτηδες - αποφασίσουν να σε ξεπαστρέψουν.

    Μετά από λίγα χρόνια στρες, θα ειναι τόσο φυσικό, που τις περισσότερες φορές θα σε σώσει (όχι όλες πάλι, δεν μπορούμε να προβλέψουμε τα πάντα, ούτε να είμαστε 100% συγκεντρωμένοι πάντα).

    Είναι όντως survival of the fittest.

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kpetros Προβολή μηνύματος
    ο νεος οδηγος (1 χρονο ) ( δεν ξερω αμα πλεον λεγετε" νεος" )
    γενικα ολο το συστημα πρεπει να γινει απτην αρχη ....

    εχω την ατυχια να ειμαι στην Θηβων καθε μερα για να παω στην σχολη μου , η κατασταση ειναι τραγικη , με τους κολογερους να στριβουν οπου θελουν , χωρις να βγαζουν καν φλας ..... να πηγαινουν με 60 και ΜΠΟΥΜ , φρενο και στροφη . Με τους σμαρτακιδες να νομιζουν πως ειναι ελαφινες και να χωνονται οπου νανε . Με τους ταξιτζιδες , που μετο που δουνε ταριφα να φρεναρουν , χωρις να τους νοιαζει αμα απο πισω ερχετε κοσμος . ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ? οι μπατσοι να αλωνιζουν γυρο γυρο ... και πολλες φορες κατι τετοια επικινδυνα "παρανομα" να γινονται και μπροστα τους ....και δεν τους σταματανε .....

    πλεον πηγαινω ακριβος στην μεση της γραμμης ... ετσι ωστε αμα γινει κατι , να μπορω να παω αμεσος δεξια η αριστερα .

    κατι σαν survival of the fittest .
    Πρέπει να είσαι σχεδόν όσο προσεκτικός είναι ένας Ταλιμπάν εμφανώς ζωσμένος με εκρηκτικά που οδηγεί χωρίς κράνος και πινακίδα καθαρόαιμο χωμάτινο μηχανάκι και στρίβει χωρίς φλας στο κέντρο της Νέας Υόρκης στις 11 Σεπτεμβρίου οποιουδήποτε έτους...

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2012
    Μηνύματα
    20
    δεν ξερω για ταλιμπανους , αλλα εχω μπανισει εναν με μια aprillia (στην θηβων) , που χωρις λογο κανει γκαζιες και παντιλικια ... ( λεγοντας "λογο" εννοω πως δεν εχει γκομενακια , αλλιως να πω εννννταξη) ...μια φορα να του φυγει , να δω ποσους αλλους θα παρει μαζι ετσι οπως περναει αναμεσα απτα αμαξια .

    να μην ξεχασουμε και αυτους που θελουν να μπουν στον δρομο απτα στενακια , και βγαζουν το μισο αμαξι εξω....
    ειδικα ακριβος μετα την διασταυρωση στα mediamarkt , που ειναι και η εκκλησια , γινετε χαμος

    @nikos_abel , καπως ετσι παω , εκτος αμα ο δρομος ειναι ανοιχτος . Κυριος ομως ειναι απο αποψη καταναλωσης XD

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484
    ηλικιωμένους........

    προχτες εγω καπου ταξιδευεε ο νους μου κι έκανα μια ανστροφή.....που ευτυχως το παληκάρι με πήρε χαμπαρι και πλακωθηκε.
    ειχα κοιτάξει πισω μου αλλά αυτόε ερχόταν απο μπροστα μου......
    μιλάμε λίγο να αφαιρεθεις κλεινεις 2 σπίτια για πλάκα.......

  8. #53
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    παιδιά δώστε ιδιαίτερη προσοχή σε αυτή τη μάστιγα
    Στην τύχη ζούμε, το έχω δει το έργο πάνω από είκοσι φορές και όχι μόνο από ηλικιωμένους...
    μέχρι στο πάρκινκ της καντίνας στα λιμανάκια έχω μπει για να αποφύγω τέτοια κατάσταση από επαγγελματία οδηγό ταξί και αναστροφή φορτηγού catering στο island
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	887047_10202287205123195_1389327029_o.jpg 
Προβολές:	55 
Μέγεθος:	41,9 KB 
ID:	310950

    και προχθές στη Σαρωνίδα 2πλή αναστροφή άλλου επαγγελματία και πελάτη με άλλο όχημα που μεταφέρει σκάφη από το πάρκινκ στη θάλασσα....

    ΠΡΟΣΟΧΗ και ο Θεός μαζί μας...

  9. #54
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Ηλικιωμένος 50 ετών... :s
    50 ήταν ο οδηγός της μηχανής, 75 ήταν (συγγνώμη είναι ακόμα) ο ηλίθιος

  10. #55
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    αλλά όταν σε οτιδήποτε συμβεί ΟΛΟΙ οι "αρμόδιοι" θεωρούν ότι η ταχύτητα φταίει για όλα
    και όλα τα "προληπτικά" μέτρα (βλέπε εισπρακτικά εξ ου και τα εισαγωγικά) αφορούν επίσης την ταχύτητα (που κατά απόλυτη, τυχαία, συμπτωματική σύμπτωση) ελέγχεται πολύ εύκολα και κανένας δεν τους χώνει στο κεφάλι (από την εκπαίδευση κιόλας) ότι το νούμερο ένα πρόβλημα είναι η πάσης φύσεως παραβίαση προτεραιότητας αυτά συμβαίνουν.
    Ο άλλος εκεί βολευόταν να κάνει αναστροφή εκεί την έκανε..... αλλά δεν έτρεχε μωρέ οπότε όλα καλά γιατί να μην την κάνει.

  11. #56
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε ειναι να εχουμε την προσοχη μας 100% στο δρομο. Οτιδηποτε παραξενο θα το αντιληφθουμε.
    Και μαθηματα οδηγησης χρησιμα ειναι. Οχι για να μαθουμε συμπλεκτη αλλα π.χ. για το φρεναρισμα.

    Τωρα αν τυχει και εισαι 2 μετρα απο αυτον που κανει αναστροφη.....παιδια δεν ειναι θεμα οδηγησης....την πατας θες δε θες...

    Κατι που ειναι σημαντικο για μενα στην οδηγηση ειναι να βλεπεις μεσα απο τον καθρεφτη του αυτοκινητου τον οδηγο στα ματια.
    Ετσι ξερεις που κοιταει και αν σε εχει δει...και εισαι πιο ετοιμος...

  12. #57
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    το ειχα ποσταρει πριν καιρο στο<σε ειδα>
    πηγαινοντας σε κληση και μετα απο τυφλη στροφη ενας σκατογερος εκανε αναστροφη σε διπλη γραμμη κλπ κλπ
    εκει τον βολευε
    φρενα υπερωριες και δυστηχως ελεω abs το μηχανακι δεν γλυστρησε με το πλαι με το ζορι βρηκε το μαρσπιε στον προφυλακτηρα και απο εκει κρασπεδο ευτυχως με ψιλα αποτελεσματα
    και ο<κυριος>ξεκινησε σαν να μην συμβαινει τιποτα
    φυσικα τον ξεκωλιασα αλλα αν ηταν στο χερι μου θα του επαιρνα το διπλωμα για παντα-ουτως η αλλως ειχε επεκταση με<βεβαιωσεις>γιατρων........
    οταν δεν μπορουν να αντιληφθουν φωτα φαρους και σειρηνες τι περιμενετε,να δουν τα απλα μηχανακια που ουτως η αλλως δεν λογαριαζουν????
    προσοχη παιδες πολυ προσοχη

  13. #58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Τωρα αν τυχει και εισαι 2 μετρα απο αυτον που κανει αναστροφη.....παιδια δεν ειναι θεμα οδηγησης....την πατας θες δε θες...
    Για αυτό, ΠΟΤΕ να μην είσαι 2 μέτρα από τον μ...κα που μπορεί να κάνει αναστροφή.
    Επιλογή είναι, όχι ατυχία.

    Οι άτυχες στιγμές που δεν προβλέπονται είναι άλλες.

    Παρεπιπτόντως, ποιο είναι το κοινώς αποδεκτό όριο των "ηλικιωμένων", όχι τίποτα άλλο, να βάλω το άιφονε στην αντίστροφη μέτρηση....

  14. #59
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Για αυτό, ΠΟΤΕ να μην είσαι 2 μέτρα από τον μ...κα που μπορεί να κάνει αναστροφή.
    Επιλογή είναι, όχι ατυχία.

    Οι άτυχες στιγμές που δεν προβλέπονται είναι άλλες.
    Αυτοκινητο με αναμμενα αλαρμ σε παρκινγκ. Το βλεπεις, δεν σε ενοχλει....ολα καλα.....
    Φτανεις διπλα και ξαφνικα ξεκιναει.....
    Αντε πες μου εσυ που ειναι η επιλογη. Δεν ειναι παρομοιες ολες οι καταστασεις...

    Μονο αν δεις που κοιταει ο οδηγος ισως βοηθησει.. Αλλα δυστυχως δεν ξερεις τι χαζομαρα θα κανει ο καθενας...

  15. #60
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    οριο στην βλακεια δεν υπαρχει
    οι ηλικιωμενοι εχουν ενα μπονους οτι εχουν μεινει κατι χρονια πισω που ξαπλωνες στην εθνικη κανα 5λεπτο και δεν περναγε τιποτα
    και οι δρομοι ειναι κτημα τους<οπου θελω-οταν θελω>
    δυστηχως και πολλοι νεοι και νεες(εξαιρουνται οι φρεσκοι που ειναι ψαρωμενοι)με το κινητο στο χερι στο αφτι στον κωλο και γω δεν ξερω που αλλου
    που εχουν την προσοχη τους στην μαλακια τους και οχι στο τιμονι
    στριβουν λες και ειναι κανονας το αναβω φλας και στριβω
    οχι ζηταω να στριψω και προειδοποιω-και αυτο οταν αναβουν
    σταματανε στο πουθενα γιατι ξεχασαν κατι η θυμηθηκαν κατι η και γω δεν ξερω τι αλλο
    και αυτα δεν ξερω αν πρεπει να μαθαινουμε εμεις πως να τα αποφευγουμε η αυτοι πως να μην τα κανουν

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προσοχή στους... ευγενικούς
    από anf125 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2006, 09:16
  2. Προσοχή Στους μαλ@κες με τα κ*λόκουτα
    από Vandarero στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 07:10
  3. ΠΡΟΣΟΧΗ Σ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ
    από TATAR στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2006, 11:25
  4. Προσοχη σε ζωντανα που πεταγονται στο δρομο....
    από tifoefs στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 18:26
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2005, 20:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF