Σελίδα 22 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 12171819202122
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 328 από 328

Θέμα: yamaha sr250 1980

  1. #316
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    εχεις δικιο........
    δεν μπορεις να φτασεις τη δουλεια του επαγγελματια ειδικα αν οι απαιτησεις ειναι μεγαλες
    αναφερομαι σε ανθρωπους που γυρνανε με ξεσκισμενες και κουρελιασμενες σελες και ειναι κριμα
    απο την αλλη πλευρα ψαχνοντας λιγο τα υλικα καταλαβα οτι καποιοι χρεωνουν εξωφρενικα την τεχνη και τον χρονο τους
    επισης εμαθα οτι η αντοχη στο χρονο εχει αμεση σχεση με τα υλικα κατασκευης και τα υλικα της αγορας ειναι πολλες σκαλες κατω απο τα εργοστασιακα
    στο δικο μου μηχανακι στοχος ηταν να μην μπει χερι επαγγελματια με οτι αυτο μπορει να σημαινει για το τελικο αποτελεσμα..........

  2. #317
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εχεις δικιο........
    δεν μπορεις να φτασεις τη δουλεια του επαγγελματια ειδικα αν οι απαιτησεις ειναι μεγαλες
    αναφερομαι σε ανθρωπους που γυρνανε με ξεσκισμενες και κουρελιασμενες σελες και ειναι κριμα
    απο την αλλη πλευρα ψαχνοντας λιγο τα υλικα καταλαβα οτι καποιοι χρεωνουν εξωφρενικα την τεχνη και τον χρονο τους
    επισης εμαθα οτι η αντοχη στο χρονο εχει αμεση σχεση με τα υλικα κατασκευης και τα υλικα της αγορας ειναι πολλες σκαλες κατω απο τα εργοστασιακα
    στο δικο μου μηχανακι στοχος ηταν να μην μπει χερι επαγγελματια με οτι αυτο μπορει να σημαινει για το τελικο αποτελεσμα..........
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #318
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    update............
    η διαρροη στο δεξι καπακι που αναφερθηκε πιο πανω διορθωθηκε
    το εγειρα αριστερα λασκαρισα λιγο τις βιδες του καπακιου ωστε να ανοιξει 1-2 χιλιοστα εβαλα φλατζοκολλα τοπικα και το ξαναεκλεισα και ειναι οκ

    ενω στο καρμπυρατερ περαστηκε νεο σετ ζιγκλερ βελονα κλπ δεν ημουν απολυτα ευχαριστημενος με τη συμπεριφορα
    γυρω στις 3000 με μετριο γκαζι μου εκανε εναν δισταγμο ανεβαζε αργα μετα τις 6000 και ανοιγε καλα μονο με τερμα γκαζι
    καποια στιγμη που ειχα ανοιξει το καρμπ ο γιος μου πηρε το ελατηριο της μεμβρανης υποπιεσης και το εκανε ακορντεον
    επειδη το γνησιο ειναι φθηνο παραγγελθηκε και οταν παρελαβα τα εβαλα διπλα-διπλα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	WP_20160211_001.jpg 
Προβολές:	343 
Μέγεθος:	58,9 KB 
ID:	352146
    η διαφορα και η αιτια του προβληματος ειναι εμφανης
    γυρισα τη βελονα στο εργοστασιακο υψος και τις στροφες της βιδας του μιγματος στο 2 παρα τεταρτο που την ειχα βρει
    το μηχανακι τωρα δουλευει παντου καλυτερα χωρις μπουκωματα σαν ψεκαστο

  4. #319
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/03/2016
    Μηνύματα
    19
    Φίλε μου τέλειο το Sr σου! Έχω κ εγώ ένα το οποίο το απέκτησα πριν λίγο καιρό κ θα ήθελα τα φώτα σου για ένα δύο απορίες που έχω..!

  5. #320
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    καλοριζικο
    οτι χρειαστεις.............

  6. #321
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/03/2016
    Μηνύματα
    19
    1 απορία..clip on τιμόνι μπορώ να βάλω κ αν ναι οποιοδήποτε??
    2 απορία είναι ένα πρόβλημα με τα φλας και το πίσω φως.. Το πίσω φως δεν ανάβει λίγο μετά αφού πάρει μπρος η μηχανή..και τα φλας μου είναι μόνιμα αναμενα κ σβήνουν μόλις ανάψω κάποιο..

  7. #322
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    clip on μπορεις να βαλεις αρκει να κατεβασεις την πανω τιμονοπλακα με προσοχη ομως ωστε να μη βρισκει το φτερο στην εξατμιση οταν βυθιζεται η αναρτηση
    θα πρεπει να αναζητησεις για 32αρια (αν θυμαμαι καλα) καλαμια και μαλλον ειναι σπανια γιατι ειναι λεπτα
    επισης αν το κανεις θα πρεπει να προσεξεις γιατι οι δικοπτες οταν στριβεις τερμα θα χτυπανε στο τεποζιτο και θα χρειαστει και λιγο δουλιτσα με τις ντιζες και με τους καθρεφτες
    δεν ειναι κατι που δεν γινεται θελει ομως αρκετες πατεντες
    για τα ηλεκτρικα που αναφερεις θα πρεπει να ξεκινησεις με εναν καλο καθαρισμο των διακοπτων και των φισων και ελεγχο των γειωσεων, ισως να χρειαστεις και φλασερ

  8. #323
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/03/2016
    Μηνύματα
    19
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις..! Εγώ επειδή είμαι άχρηστος σε αυτά τα θέματα λογικά θα το πάω σε κάνα συνεργείο να μου τα φτιάξουν..απ ότι κατάλαβα δεν πρέπει να είναι κ καμία τρελή δουλειά οπότε φαντάζομαι λογικό κόστος..

  9. #324
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    η γνωμη μου ειναι πως τοσο παλια και απλα μηχανακια δεν αξιζει να πηγαινουν σε μαστορα
    ειναι πολυ καλες βασεις για να ασχοληθεις προσωπικα και να μαθεις πραγματα
    αν δεν εχει κανεις σκοπο να το κανει καλυτερα να πηγαινει σε κατι πιο καινουριο και ετοιμοπολεμο

  10. #325
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/03/2016
    Μηνύματα
    19
    Ήταν απωθημένο το μηχανάκι αυτό οπότε δεν υπήρχε δεύτερη σκέψη..χαχαχαχα!

  11. #326
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    καλες βολτες λοιπον

  12. #327
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/03/2016
    Μηνύματα
    19
    Thank mate!!

  13. #328
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    επειδη απο τα λαθη μαθαινουμε...............
    μετα απο εναμιση χρονο λειτουργιας και κανενα προβλημα με τα ηλεκτρικα προχθες μου εκαψε την κεντρικη ασφαλεια
    ψαχνοντας εφτασα σε αυτο σημειο στο οποιο περνανε ολα τα καλωδια της πλεξουδας συν κατι ενωσεις μεσα απο ενα μεγαλο θερμοσυστελλομενο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_1928.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	97,5 KB 
ID:	356896
    οταν το ανοιξα ετρεξε απο μεσα μισο ποτηρι νερο
    να σημειωσω οτι το μηχανακι παρκαρει σε πυλωτη εχει βρεθει σε βροχη μια φορα και εχει πλυθει με πιεστικο αλλη μια
    τι μαθαμε;
    οτι κλεινουμε οσο μπορουμε τα ανοιγματα στα μακαρονια και τα βαζουμε να κοιτανε κατω για να μη μαζευουν το νερο που γλυφει παντου

Σελίδα 22 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 12171819202122

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Dt 200 manual wanted plz...
    από SwAToNeR στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2022, 16:23
  2. Yamaha SR250 classic. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΟΤΕΡ ΚΑΙ ΑΛΛΑ
    από performa στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2013, 12:47
  3. Yamaha TZ 125 G 1980.
    από notakos600 στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2008, 06:00
  4. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 15:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF