Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: τα φωτα σας για τρόμπα φρένου

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ καταρχάς για τις απαντήσεις σας.
    Μου φαίνεται ότι τελικά μάλλον θα πρέπει να τα στάξω, κάτι που (αφελώς ίσως) ήλπιζα να αποφύγω.
    Για δαγκάνες σίγουρα δεν υπάρχουν τώρα λεφτά.Και νομίζω ότι ίσως να είναι και όβερκιλλ.

    Και τώρα πάμε στο επόμενο ερώτημα.
    Βrembo RCS (19x16 ή 19x18) ή Αccosato;
    η πρώτη είχα δει πριν μήνες και βγαίνει μεταξύ 250-300€ και η δεύτερη λίγο πάνω απο τα 200, αν δεν έχει αλλάξει κάτι.


    @ p@nos,
    αυτο με το ρυθμιζόμενο πίβοτ τι επιτυγχάνει;
    Πρόσφατα πήρα για το μηχανακι την rcs 19.
    Αρκετά + σε σχέση με την απλή brembo ή accosato.
    Έχει ρυθμιστή 18-20, βγαζει κατευθείαν διακόπτη για στοπ, πωλείται πολύ πιο εύκολα σε περίπτωση που το θελεις.
    Ρίξε μια ματια προς eBay μεριά. 210€ μου βγήκε με “best offer” στο σπίτι μου.
    Αν βρίσκεις στην απλή πολλές και φθηνές επιλογές σε μανετες στην rcs να δεις τι γίνετε μιας και πολύ περισσότερο διαδεδομένη. Μια μάτια σε eBay-AliExpress θα σε πείσει!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Για δες μήπως βρεις καμιά μεταχειρισμένη εργοστασιακή απο ΖΧ10 08.Aν θυμάμαι καλά φόραγε 19άρα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #18
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Επειδή είδα ότι αναφέρθηκαν τα dunlopad HH........τα είχα βάλει σε ότι μηχανάκι είχα και έχω χωρίς θεμα με άριστη απόδοση.....Μέχρι τώρα....Μετά από περίπου 5000χλμ άρχισα να χάνω αίσθηση στα φρενα..λέω τι διάολο απ έξω δείχνει να έχει ψωμί εμβόλα καθαρά έχω εξαερωση όλα κομπλέ....ας δω τα τακάκια...........παρακάτω είναι το αποτέλεσμα-πιτσινι όπως το είπε ένας φίλος....Δεν ξέρω αν έπεσα στην παρτιδα αλλά για μένα μεγάλο φάουλ....θα το σκεφτώ δίπλα τριπλά να βάλω ξανα dp...Τώρα μπήκαν πάνω τα EBC που είχε όταν το πήρα μεταχειρισμένα που τα είχα κρατησει...φρένο και πάλι άριστο.....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_2652120731482996.jpg 
Προβολές:	111 
Μέγεθος:	41,4 KB 
ID:	407297

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_388234561784849.jpg 
Προβολές:	111 
Μέγεθος:	34,3 KB 
ID:	407298
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #19
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    τα brembo παντως ειναι απο τα πιο consistent σε θεμα φρενου, σε ολη τη διαρκεια της ζωης τους, απο ολα τα τακακια που εχω δοκιμασει...συνηθως ειναι λιγο ακριβοτερα αλλα αξιζουν τα παραπανω χρηματα λογω αντοχης και αποδοσης με το χρονο

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    τα brembo παντως ειναι απο τα πιο consistent σε θεμα φρενου, σε ολη τη διαρκεια της ζωης τους, απο ολα τα τακακια που εχω δοκιμασει...συνηθως ειναι λιγο ακριβοτερα αλλα αξιζουν τα παραπανω χρηματα λογω αντοχης και αποδοσης με το χρονο
    Καλημέρα,
    Για πια brembo λες; Γιατί υπάρχουν καμία 7-8 διαφορετικά που βγαζουν.
    Εγώ έχω βάλει τα sbs αυτά που λένε racing carbon και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και τα brembo....

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα,
    Για πια brembo λες; Γιατί υπάρχουν καμία 7-8 διαφορετικά που βγαζουν.
    Εγώ έχω βάλει τα sbs αυτά που λένε racing carbon και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και τα brembo....
    Τα SBS racing Carbon ειναι για χρήση μόνο σε πίστα γιατί πρέπει να εχουν ζεσταθεί για να δουλέψουν.
    Τα έχω δοκιμάσει και στην πίστα είναι φοβερά, για δρόμο όμως είναι ακατάλληλα καθώς αν δεν έχεις πατήσει φρένο για κάποιο διάστημα δεν κανουν τίποτα.
    Αν πχ εισαι στην ΕΟ με πολλά χλμ και σου βγεί αμάξι δεν φρενάρεις, κολλάς πανω του.

    Τα ασημί brembo Racing - SC είναι καλά τακάκια για γενική sport χρήση και αντέχουν και ζόρι στην πίστα, τα εχω δοκιμάσει.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα,
    Για πια brembo λες; Γιατί υπάρχουν καμία 7-8 διαφορετικά που βγαζουν.
    Εγώ έχω βάλει τα sbs αυτά που λένε racing carbon και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και τα brembo....
    εχω δοκιμασει τα sc, καθως και τα χρυσα (αυτο ειναι το χρωμα και δεν ελεγαν απ οτι θυμαμαι εκδοση, ηταν αυτα που εδινε η ντουκατι/κτμ οποτε ισως χρειαστει να κανεις λιγο ψαξιμο)

    εκαναν και για πιστα και για δρομο, και ακομα και στα τελευταια τους φρεναραν παρα πολυ καλα, σε αντιθεση με τις περισσοτερες γνωστες εναλλακτικες περιπτωσεις..

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Τα SBS racing Carbon ειναι για χρήση μόνο σε πίστα γιατί πρέπει να εχουν ζεσταθεί για να δουλέψουν.
    Τα έχω δοκιμάσει και στην πίστα είναι φοβερά, για δρόμο όμως είναι ακατάλληλα καθώς αν δεν έχεις πατήσει φρένο για κάποιο διάστημα δεν κανουν τίποτα.
    Αν πχ εισαι στην ΕΟ με πολλά χλμ και σου βγεί αμάξι δεν φρενάρεις, κολλάς πανω του.

    Τα ασημί brembo Racing - SC είναι καλά τακάκια για γενική sport χρήση και αντέχουν και ζόρι στην πίστα, τα εχω δοκιμάσει.
    Απόρησα λίγο με αυτό που έγραψες για το ότι δεν πιάνει μέχρι να ζεσταθούν, κάτι που δεν έχω διαπιστώσει.
    Βέβαια το λάθος το έκανα εγώ. Δεν φοράω τα carbon. Έχω αυτά ακριβώς: https://www.sbs.dk/products-1/brake-pads/901-rs

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. τα φωτα σας για αυτο
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2009, 06:55
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 08:09
  3. Τα φώτα σας για f650GS
    από funmoto στο forum BMW
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 09:28
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2006, 10:00
  5. Θέλω τα φώτα σας για Pinnacle Studio!
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 08:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF