Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 116

Θέμα: ΑΤΥΧΗΜΑ - Fazer '07 - πλαίσιο

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisfz1 Προβολή μηνύματος
    ο τυπος ηταν πολυ ερειστικός! μου ειπε κιολας οτι παταω πανω στις περιπτωσεις που βρηκα και εκμεταλευομαι καταστασεις!!ποιο ειναι το μελος αυτο που μου εγραψες" ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ"ετσι γραφετε αν το ψαξω?

    http://www.moto.gr/forums/showthread...=137627&page=4

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    παιδια σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο να συνομιλησεται μαζι μου!κανω εκληση σε ολους οσους γνωριζουν κατι για το θεμα η ειχαν - εχουν πρωσοπικη εμπειρία αναλογη του θεματος να επικοινωνησουν μαζι μου ειται με p.m ειτε με mail ,θα το εκτιμουσα απεριοριστα!!χιλια ευχαριστω εκ τον προτερων!
    Τελευταία τροποποίηση από dimitrisfz1; 14/03/2014 στις 21:13.

  3. #33
    μπορώ να αναδημοσιεύσω το θέμα σου σε γειτονικό φόρουμ.....? γνωρίζω τουλάχιστον έναν ακόμα με σπασμένο πλαίσιο σε yamaha r1.... το οποίο μάλιστα έσπασε σε ταξίδι με 80χ.α.ω δικάβαλο και χωρίς πτώση....

  4. #34
    Και πού να δείτε τι γίνεται με τα πηνία - βολάν...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisfz1 Προβολή μηνύματος
    παιδια σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο να συνομιλησεται μαζι μου!κανω εκληση σε ολους οσους γνωριζουν κατι για το θεμα η ειχαν - εχουν πρωσοπικη εμπειρία αναλογη του θεματος να επικοινωνησουν μαζι μου ειται με p.m ειτε με mail εδω dimitrios.f.gazis@gmail.com! θα το εκτιμουσα απεριοριστα!!χιλια ευχαριστω εκ τον προτερων!
    Στο link που σου έβαλα, είχε γράψει κάποιος http://www.moto.gr/forums/member.php?u=14982 brokenboy που είχε το ίδιο πρόβλημα με εσένα και του αντικατέστησαν τη μηχανή.
    Το email δεν φαίνεται στα στοιχεία του, αλλά στείλε του ένα email ή πμ μπας και λαμβάνει ειδοποιήσεις και το δει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #36
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisfz1 Προβολή μηνύματος
    παιδια σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο να συνομιλησεται μαζι μου!κανω εκληση σε ολους οσους γνωριζουν κατι για το θεμα η ειχαν - εχουν πρωσοπικη εμπειρία αναλογη του θεματος να επικοινωνησουν μαζι μου ειται με p.m ειτε με mail εδω dimitrios.f.gazis@gmail.com! θα το εκτιμουσα απεριοριστα!!χιλια ευχαριστω εκ τον προτερων!
    με προλαβε ο pan απο πανω για το θεμα του ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ , τυχερος μες στην ατυχια σου που δεν εγινε κατι χειροτερο & σημασια εχει πρωτα η υγεια σου , υπομονη θα χρειαστεις αρκετη αλλα κανε οτι προσπαθειες μπορεις για να δικαιωθεις , ευχομαι την καλυτερη εκβαση στο προβλημα σου & ποτε ξανα

  7. #37
    Ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ έχει πολλές διαφορές, και μόνο ο τρόπος που κινήθηκε νομικά μπορεί να βοηθήσει.
    Η αντιμετώπιση της κάθε εταιρίας (BMW vs Yamaha) είναι διαφορετική, ενώ του Γ.Α τα προβλήματα αφορούσαν καινούργια μοτοσυκλέτα.

    Απ΄την άλλη πλευρά βέβαια, τα προβλήματα του Γ.Α ήταν πταίσματα μπροστά στη ζημιά που έπαθε το FZ και τον τραυματισμό/θάνατο που θα μπορούσες να πάθεις.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    μπορώ να αναδημοσιεύσω το θέμα σου σε γειτονικό φόρουμ.....? γνωρίζω τουλάχιστον έναν ακόμα με σπασμένο πλαίσιο σε yamaha r1.... το οποίο μάλιστα έσπασε σε ταξίδι με 80χ.α.ω δικάβαλο και χωρίς πτώση....
    κανενα προβλημα!!!

  9. #39
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ έχει πολλές διαφορές, και μόνο ο τρόπος που κινήθηκε νομικά μπορεί να βοηθήσει.
    Η αντιμετώπιση της κάθε εταιρίας (BMW vs Yamaha) είναι διαφορετική, ενώ του Γ.Α τα προβλήματα αφορούσαν καινούργια μοτοσυκλέτα.

    Απ΄την άλλη πλευρά βέβαια, τα προβλήματα του Γ.Α ήταν πταίσματα μπροστά στη ζημιά που έπαθε το FZ και τον τραυματισμό/θάνατο που θα μπορούσες να πάθεις.

    & εγω το προτεινα για να βοηθηθει για το διαδικαστικο & την νομικη αντιμετωπιση , μπορει καποιες περιπτωσεις να ειναι διαφορετικες αλλα να συγκλινουν στον τροπο που θα τις διαχειριστεις , επικοινωνια με προστασια καταναλωτη , βεβαιωσεις απο τεχνικους , επικοινωνια με εταιρειες εξωτερικου κτλ , αν μπορουν να τον βοηθησουν οποιες πληροφοριες απο αλλες περιπτωσεις νομιζω οτι ειναι καλο & αλλη μια περιπτωση με πλαισιο αλλης εταρειας απο διπλανο φορουμ αλλα με εντελως διαφορετικη αντιμετωπιση απο πλευρας εταιρειας

    http://www.kawasaki-bikers.gr/core/f...6376&start=120

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δημητρη συνονοματε
    Σε συνομιλια με φιλο του κυκλου
    Το προβλημα με τα πλαισια ειναι γνωστο
    Επισης υπευθυνη για την ευρωπη ειναι η yamaha ολλανδιας
    Αν δεν βγαλεις ακρη με τζαπαν μερια

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jo.Da. Προβολή μηνύματος
    Και πού να δείτε τι γίνεται με τα πηνία - βολάν...
    lol

    "Re: Πηνία-βολάν
    από Stamos » Πέμ. 23 Ιουν. 2011, 16:07

    Και όσο σκέφτομαι την περίοδο που ήταν να το πάρω και ήμουν ανάμεσα σ'αυτό και στο tuono και είπα τελικά "πάρε yamaha να είσαι ήσυχος" με πιάνουν νευρικά γέλια..."


    Πολλά θεματάκια με τα FZ πάντως.Bολάν, πολλαπλασιαστές, πηνία, πλαίσια...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #42
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Αξιοπιστία japan σου λέει μετά....ευτυχώς που έχω Ιταλικό

    Φίλε μου κυνήγησε τους μέχρι εκεί που δεν φτάνει!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #43
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Δημητρη συνονοματε
    Σε συνομιλια με φιλο του κυκλου
    Το προβλημα με τα πλαισια ειναι γνωστο
    Επισης υπευθυνη για την ευρωπη ειναι η yamaha ολλανδιας
    Αν δεν βγαλεις ακρη με τζαπαν μερια
    ευχαριστω ρε φιλε!!τωρα προσπαθω μπας και επικοινωνησω απο εδω https://www2.yamaha-motor.co.jp/inqu...ation2/#box102 αλλα ματαια

  14. #44
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αξιοπιστία japan σου λέει μετά....ευτυχώς που έχω Ιταλικό

    Φίλε μου κυνήγησε τους μέχρι εκεί που δεν φτάνει!

    για καποιον ή για καποιους λογους τα τελευταια χρονια οι ιαπωνες εχουν θεμα σε καποια μοντελα τους ειτε σε ελαχιστα κομματια σε ενα μοντελο ειτε μαζικα σε ολα τα κομματια του ιδιου μοντελου με τα πλαισια τους , που παρουσιαζουν σφαλματα απο την κατασκευη τους , ειτε φταιει το υλικο , ειτε η συναρμολογηση & οι κολλησεις κτλ , αυτο δεν σημαινει οτι τα ιαπωνικα στο συνολο τους δεν ειναι αξιοπιστα , σημασια εχει ομως & μονο η δικια μας ασφαλεια , η σωματικη & η ψυχικη μας υγεια που τα καβαλαμε & των υπολοιπων ανθρωπων που θα βρεθουν μπροστα μας οταν κατσει η στραβη , απο ' κει & περα ειτε ευρωπαικο ειτε ιαπωνικο , αμερικανικο & ' γω δεν ξερω τι αλλο δεν εχει σημασια , ανταλλασσουμε πληροφοριες & γνωστοποιουμε τα προβληματα που παρουσιαζονται απο οποιαδηποτε γ@μοεταιρεια , ζηταμε την καλυτερη αντιμετωπιση & την απαιτουμε & ολες οι εταιρειες οφειλουν να κανουν το καλυτερο για ' μας & την ασφαλεια μας , να βρασω & το ονομα & την ιστορια της καθε εταιρειας , οταν εχουμε θεμα το γνωστοποιουμε , κραζουμε & κυνηγαμε την οποιαδηποτε εταιρεια & βοηθαμε αν μπορουμε οποιονδηποτε αναβατη αντιμετωπιζει τετοιο προβλημα , να πανε να πνιγουνε & οι ευρωπαιοι & ιαπωνες κτλ , οι ζωες μας εχουν σημασια

  15. #45
    Φίλε μου καλή δύναμη, σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να το κυνηγήσεις...καλή δύναμη.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. fazer 07 ρυθμισεισ ?
    από laryfz1 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2008, 13:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF