Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 116

Θέμα: ΑΤΥΧΗΜΑ - Fazer '07 - πλαίσιο

  1. #61
    Σου εύχομαι να βγάλεις σύντομα άκρη .

    Το θέαμα παρόλο που η μοτό δεν είναι δικιά μου είναι ανατριχιαστικό !

    Δίνεις ένα σκασμό λ7 και σε πουλάνε στεγνά με ένα προοιόν που το ξέρουν και οι ίδιοι πως είναι ελατωματικό .

    Χ στη Γιαμάπα όπως είχα βάλει χ και στην Τράιουμφ πριν χρόνια λόγω "βενζύνης" .

    Άλλο να σου χαλάνε αντλίες , τρόμπες , έστω ηλεκτρονικές ... και άλλο να σου κόβεται η μοτό στη μεση , να παίρνεις πιστόνια και μπιέλες στο χέρι σε μηχανάκια που ούτε σκίσιμο φάγανε , ούτε καν πτώση είχαν την ώρα του σημβάντος .

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    τι να πω εκτος απο τραγικο
    Και πάλι λίγα λες.

  3. #63
    Θα πρέπει σιγά σιγά να αναθεωρήσουμε για τα japan. Τελικά όλα σπάνε όλα χαλάνε. Ο μύθος καταρρίπτεται. Πλέον αναθεωρώ και βλέπω όλους τους κατασκευαστές με το ίδιο μάτι.
    Το πρόβλημα τώρα είναι οτι θα πρέπει να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας, δηλαδή οτι η πτώση προήλθε απο το κρακ του πλαισίου και όχι το αντίθετο, οτι απο την πτώση προήλθε το κρακ. Όπως και να χει περαστικά και υγεία πανω απ όλα και καλό κουράγιο για τη συνέχεια.
    Η δημοσίευση και η διαπόμπευση της αντιπροσωπείας και του προβλήματος θα τους αναγκάσει να ρίξουν τις μάσκες.
    Θυμάμαι τότε που είχα το FZ6 04' και έσβηνε λόγω TPS και ενώ είχε βουίξει το θέμα σε παγκόσμιο επίπεδο μέσω φορου ο αντιπρόσωπος μου έλεγε οτι θέλει ρύθμισμα το ρελαντί!!!

  4. #64
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Για δες και τα παρακάτω:

    Yamaha Motor Co., Ltd.
    2500 Shingai
    Iwata, Shizuoka 438-8501, Japan
    Tel. +81-5-3832-1103
    Fax +81-5-3837-4252

    Γενικώς πάντως να ξέρεις ότι αν λάβουν γνώση οι Ιάπωνες για το θέμα σου, δεν θα το αφήσουν έτσι, θα το ψάξουν. Οπότε στείλε ένα φαξάκι περιγράφοντας το συμβάν και την περιπέτεια σου και σίγουρα θα επικοινωνήσουν μαζί σου.

    Καλά ξεμπερδέματα και πάλι καλά που δεν είχες σοβαρό τραυματισμό.

    Περαστικά και γρήγορα!
    ΤΕΛΟΣ


  5. #65
    εγω πότε θα ξύσω γόνατο? Το avatar του/της PQC
    Εγγραφή
    20/01/2005
    Μηνύματα
    164
    Φίλε το περιστατικό που βίωσες είναι το λιγότερο τρομακτικό. Περαστικά και σου εύχομαι να τελειώσει αίσια. Περιμένουμε εξελίξεις(καθότι κάτοχος 07)

    παρεμπιπτόντως και τα 06 κόβουν πλαίσιο. Την ημέρα που παρέλαβα το 07 τύπος με κομμένο 06 παραλάμβανε το 07(αντικατάσταση)
    Αν δείτε ένα μαύρο κόκκινο fazer 1000 να περνάει τάπα στην στροφή ξύνωντας μασπίεδες, αυτιά και γόνατα σίγουρα δεν είμαι εγώ

  6. #66
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    μολις ετοιμασα μια 5 σελιδη επιστολη που τα γραφω ολα αναλυτικα,θα την μεταφρασω στα αγγλικα και απο δευτερα θα τους την στειλω!!εχω στειλει και στην ολλανδια ενα mail και περιμενω να δω αν θα ανταποκριθουνε!!

  7. #67
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    απο οσους εχω μιλησει ηταν δεν ηταν στην εγκυηση πεσαν δεν πεσαν σε αλλους αντικαταστησανε το πλαισιο και σε αλλους μοτοσυκλετες!ειχα μιλησει και με ενα παλικαρι παλιοτερα και μου ειχε πει οτι μετα απο μια πτωση που ειχε "low side"και χωρις ζημιες σε αυτον και την μοτο, του εσπασε και το δικο του πλαισιο!με πολυ λιγα χιλιομετρα!παρολα αυτα του αντικατεστησαν το πλαισιο!εμενα αρνουντε γιατι δεν εχει μονο το πλαισιο ζημια αλλα ολοκληρη και δεν τους συμφερει!!!εμενα η μοτο μετα την εξοδο απο τον δρομα εφερε τουμπα με εμενα επανω της και χτυπησε με το ντεποζιτο στο χωμα! καταλαβενετε τωρα το μεγεθος της ζημιας και το λογο που αρνουντε να με αποζημιωσουν!εδω γνωριζω για ενα περιστατικο στην πατρα που του εσπασε το πλαισιο καθως πηγε να περασει την πορτα του σπιτιου του και βρηκε το μανιταρι στο κασωμα της πορτας...!τι να λεμε τωρα!!

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisfz1 Προβολή μηνύματος
    ...εμενα αρνουντε γιατι δεν εχει μονο το πλαισιο ζημια αλλα ολοκληρη και δεν τους συμφερει!!!εμενα η μοτο μετα την εξοδο απο τον δρομα εφερε τουμπα με εμενα επανω της και χτυπησε με το ντεποζιτο στο χωμα! καταλαβενετε τωρα το μεγεθος της ζημιας και το λογο που αρνουντε να με αποζημιωσουν!
    Βρε βούρδουλα λέμε, και πάλι καλά να λένε που δεν έπαθες κάτι εσύ, αυτό να τους επισημάνεις. Το αν έκανε η κότα το αυγό η το αυγό την κότα παίζουνε; Τόσα πλαίσια έχουν κοπεί στο σημείο και δεν χωράει περαιτέρω συζητήσεις, "μα το ένα, μου το άλλο".. να πρέπει για τ'αυτονόητα να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας πια, έλεος..

    Η yamaha μου ήταν πάντα ιδιαίτερα συμπαθής εταιρία, με κάτι τέτοιες μαλακίες με ξενερώνει απίστευτα όμως. Και την αστοχία την καταλαβαίνω απόλυτα, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Το να πρέπει να σου βγάζουν το λάδι όμως όταν το αποτέλεσμα αυτής έχει γίνει σήριαλ για γερά νεύρα..

  9. #69
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Πριν χρονια στην θεσ/νικη συνεβη κατι παρομοιο σε γνωστο μου
    Ο τοπικος εμπορος αν και υποστηριξε εριξε το βαρος στην επισημη αντ/πεια
    Εκεινη αρνουνταν πεισματικα
    Τοτε απευθυνθηκε σε δικηγορο και γενικη γραμματεια καταναλωτη
    Συνεταξαν αγωγη την οποια απεφευγαν παλι οι εδω αντ/πεια
    Και καποια στιγμγ καποιος σκεφτηκε να το πει στα αφεντικα στην απεναντι πλευρα του πλανητη
    Τοτε αφου εδωσαν εντολη για απευθειας αντικατασταση ολοκληρης της μοτο
    Ηρθε σχιστοματης
    Συσκευασε την< κομμενη>μοτο και την πηρε μαζι του στην τζαπανια
    Καλα ξεμπερδεματα φιλαρακι

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πριν χρονια στην θεσ/νικη συνεβη κατι παρομοιο σε γνωστο μου
    Ο τοπικος εμπορος αν και υποστηριξε εριξε το βαρος στην επισημη αντ/πεια
    Εκεινη αρνουνταν πεισματικα
    Τοτε απευθυνθηκε σε δικηγορο και γενικη γραμματεια καταναλωτη
    Συνεταξαν αγωγη την οποια απεφευγαν παλι οι εδω αντ/πεια
    Και καποια στιγμγ καποιος σκεφτηκε να το πει στα αφεντικα στην απεναντι πλευρα του πλανητη
    Τοτε αφου εδωσαν εντολη για απευθειας αντικατασταση ολοκληρης της μοτο
    Ηρθε σχιστοματης
    Συσκευασε την< κομμενη>μοτο και την πηρε μαζι του στην τζαπανια
    Καλα ξεμπερδεματα φιλαρακι
    Παιδιά αυτός είναι ο τρόπος. Μάλιστα η λύση που περιγράφει ο φίλος πιο πάνω είναι και οριστική. Από την αρχή, όλοι αυτό έπρεπε να κάνουνε. Τι άλλο να πω εκτός από καλή δύναμη και υπομονή.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisfz1 Προβολή μηνύματος
    λοιπον παιδια ανακεφαλαιωση!σε λιγες μερες υποβαλω αγωγη κατα της μοτοδυναμικης ειναι δρομολογημενο!εχω στειλει mail σε ολανδια και αγγλια και ετοιμαζω επιστολη να στειλω με φαξ στην Ιαπωνια!(εδω υπαρχει ενα προβλημα καθως δεν εχουν mail και θα ειμαι αναμεσα στο "το ελαβαν η δεν το ελαβαν-το εστειλα σους σωστους και εκει που πρεπει?υπαρχει τιποτα αλλο πουμπορω να κανω?καθε αποψη μετραει!!!
    το φαξ να το στείλεις από μηχάνημα που βγάζει αναφορά παράδοσης....

  12. #72
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πριν χρονια στην θεσ/νικη συνεβη κατι παρομοιο σε γνωστο μου
    Ο τοπικος εμπορος αν και υποστηριξε εριξε το βαρος στην επισημη αντ/πεια
    Εκεινη αρνουνταν πεισματικα
    Τοτε απευθυνθηκε σε δικηγορο και γενικη γραμματεια καταναλωτη
    Συνεταξαν αγωγη την οποια απεφευγαν παλι οι εδω αντ/πεια
    Και καποια στιγμγ καποιος σκεφτηκε να το πει στα αφεντικα στην απεναντι πλευρα του πλανητη
    Τοτε αφου εδωσαν εντολη για απευθειας αντικατασταση ολοκληρης της μοτο
    Ηρθε σχιστοματης
    Συσκευασε την< κομμενη>μοτο και την πηρε μαζι του στην τζαπανια
    Καλα ξεμπερδεματα φιλαρακι
    φιλε μου αν γνωριζεις ,ο γνωστος σου επικοινωνησε με ιαπωνια και με ποιον τροπο?στις διευθύνσεις που εδωσε πιο πανω το παλικαρι??υπαρχει περιπτωση επικοινωνιας με τον γνωστο σου???

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Την bmw εβλεπα ως την πιο απαραδεκτη αντ/πεια στην Ελλαδα,αλλα βλεπω και η yamaha δεν παει πισω..
    Καλη δυναμη φιλε,κυνηγησε το και θα βγαλεις ακρη.

  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Την bmw εβλεπα ως την πιο απαραδεκτη αντ/πεια στην Ελλαδα,αλλα βλεπω και η yamaha δεν παει πισω..
    Καλη δυναμη φιλε,κυνηγησε το και θα βγαλεις ακρη.
    αμα είναι λ7 στην μέση όλοι τα ίδια σκατά είναι.....

  15. #75
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisfz1
    Εγγραφή
    13/08/2013
    Μηνύματα
    36
    ρε παιδια απο δω μπορω να κανω κατι?? http://www.gsgnet.net/c/c.aspx/YAM001/contact
    ειχα στειλει μια φορα αλλα δεν ειδα φως!

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. fazer 07 ρυθμισεισ ?
    από laryfz1 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2008, 13:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF