Σελίδα 106 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 65696101102103104105106107108109110111116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.576 έως 1.590 από 1774

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #1576
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Καλώς ήρθες στο forum!

    Για τη διαδρομή που θέλεις και για κίνηση παντός καιρού, θα προτιμούσα κανένα scooter. Θα έχεις καλύτερη κάλυψη από βροχή και κρύο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #1577
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Αν αυτή είναι η συνολική εικόνα που έχεις σαν χρηστης, γιατί δεν του πουλάς το δικό σου να πάρεις ένα scooter;

  3. #1578
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αν αυτή είναι η συνολική εικόνα που έχεις σαν χρηστης, γιατί δεν του πουλάς το δικό σου να πάρεις ένα scooter;
    Εγώ δεν θα αγόραζα μοτό από τον νεοσσό.
    Τόσο μπουκωμενο.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #1579
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mmatsos Προβολή μηνύματος
    καλησπερα παιδια. ειμαι νεος στο forum και χρειαζομαι την βοηθεια σας. ειμαι ετοιμος να αγορασω το MT07 αλλα θελω μια συνολικη εικονα απο εσας που ηδη το εχετε. η χρηση του θα ειναι καθημερινη για σπιτι δουλεια χωρις ιδιαιτερη κινηση στον δρομο. Ηλιουπολη - Βαρη μεσω βουλιαγμενης αντε και κανενα καφεδακι που και που (οταν μας το επιτρεψουν ) . θα κυκλοφορει καθημερινα παντως καιρου. πιθανα προβληματα?
    σας ευχαριστω εκ των προτερων
    Μιχαλης
    Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αυτά που περιγράφεις μπορείς να τα κάνεις εξίσου καλά και πιο οικονομικά με κάποια 300άρα, π.χ. το ΜΤ03.

    Δεν σου λέω για σκούτερ, διότι προφανώς θα θέλεις μηχανή και καλά κάνεις αν σου αρέσει περισσότερο.

  5. #1580
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/11/2020
    Μηνύματα
    2
    ΣΑς ευχαριστω καταρχην για τις απαντησεις σας. οσο για scooter δεν θα το ηθελα μιας και ηδη εχω ενα 200αρι με το οποιο πηγαινοερχομαι αλλα πολυ μονοτονια ρε παιδακι μου. αν εχεις ξεκινησει για χρονια με gsxr750, στην συνεχεια λογο καποιων προβληματω καταληγεις σε παι και μετα σε scooter, προσωπικα δεν μπορω να το συνηθησω. καλο, οικονομικο αλλα ... υπαρχουν 3 κατηγοριες για μενα. παπακια - scooters - μηχανες. δεν κατηγορω καμια κατηγορια αλλα προτιμω την μηχανη. και λογο ηλικιες (47) και οτι εχω κανει τις τρελες μου στα νιατα μου, νομιζω οτι ειναι ωρα να μαζευτω λιγακι. γι'αυτο και επελεξα το MT07. και χαιρομαι που τουλαχιστον μου επιβεβαιωνεται οτι ειναι μια καλη επιλογη.

    σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας.

  6. #1581
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mmatsos Προβολή μηνύματος
    ΣΑς ευχαριστω καταρχην για τις απαντησεις σας. οσο για scooter δεν θα το ηθελα μιας και ηδη εχω ενα 200αρι με το οποιο πηγαινοερχομαι αλλα πολυ μονοτονια ρε παιδακι μου. αν εχεις ξεκινησει για χρονια με gsxr750, στην συνεχεια λογο καποιων προβληματω καταληγεις σε παι και μετα σε scooter, προσωπικα δεν μπορω να το συνηθησω. καλο, οικονομικο αλλα ... υπαρχουν 3 κατηγοριες για μενα. παπακια - scooters - μηχανες. δεν κατηγορω καμια κατηγορια αλλα προτιμω την μηχανη. και λογο ηλικιες (47) και οτι εχω κανει τις τρελες μου στα νιατα μου, νομιζω οτι ειναι ωρα να μαζευτω λιγακι. γι'αυτο και επελεξα το MT07. και χαιρομαι που τουλαχιστον μου επιβεβαιωνεται οτι ειναι μια καλη επιλογη.

    σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας.
    Το ΜΤ07 είναι πάρα πολύ καλή μοτοσυκλέτα και εξαιρετικά value for money - αν τελικά το πάρεις, θα σου ανοίξει την όρεξη να βγεις και παραέξω από την πόλη. Το ότι "τα γυμνά δεν κάνουν για ταξίδι", είναι ΜΥΘΟΣ. Με ένα πολύ καλό μπουφάν μηχανής κι ένα πολύ καλό κράνος, πας παντού.

    Αν το πάρεις, θα σου πρότεινα να βάλεις σχάρα και (αφαιρούμενη) μπαγκαζιέρα, την έξτρα πιο άνετη σέλα της Yamaha και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ένα κάλυμμα ψυγείου, διότι αλλιώς είναι βέβαιο ότι θα πάθεις ζημιά από πετραδάκια κλπ. Επίσης μπορείς να βάλεις μια μικρή ζελατίνα μπροστά... και σε ομορφιά προσθέτει και δουλειά κάνει - δεν είναι ανάγκη να είναι τεράστια για να κατευθύνει σωστά μέρος του αέρα μακριά από σένα.

    Πάντως επιμένω ότι αν δεν σκέπτεσαι να βγαίνεις συχνά παραέξω, το ΜΤ03 είναι καλύτερη επιλογή - θα σου δώσει την ίδια ακριβώς ευχαρίστηση με το ΜΤ07 (έχει εξαιρετικό κινητήρα, δεν θα σου λείψει η δύναμη) και θα είναι πιο οικονομικό.

  7. #1582
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Να κάνω μια ερώτηση προς κατόχους, αφορά το tracer που έχω αλλά μηχανικά είναι ίδια.
    Όταν ξεκινάτε πρώτη φορά από σβηστό μηχανάκι ,την ώρα που σβήνει η λυχνία του abs ακούτε έναν μικρό λεπτό θόρυβο από την μονάδα του abs? Έναν ήχο σαν να εκτονώνετε σπειροειδές ελατήριο ένα πράγμα.
    Έχω ρωτήσει δυο μάστορες εξουσιοδοτημένους και οι δυο μου είπαν ότι είναι νορμάλ. Ότι έτσι κάνει η μονάδα όταν ενεργοποιείτε. Το θέμα είναι ότι το άκουσα πρώτη φορά κοντά στα 10000 χλμ και είμαι σίγουρος ότι δεν το έκανε από την αρχή!!

    Ακόμα ,όταν ενεργοποιηθεί το abs και αφού ελευθερώσετε τα φρένα εξακολουθεί η μονάδα να κάνει αυτόν τον χαρακτηριστικό ήχο για ένα περίπου δευτερόλεπτο ακόμα????
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  8. #1583
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Ναι ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι. Όταν ενεργοποιείται ακούγεται ένας ήχος.

  9. #1584
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2020
    Μηνύματα
    32
    Καλημέρα. Και εμένα στο tracer περίπου στις 10000 ξεκίνησε να ακούγεται. Ακριβώς όπως το περιγράφεις. Ειδικά στο φρενάρισμα. Είναι θέμα της μονάδας abs. Από ότι ξέρω είναι έτσι σε όλα τα 07.

  10. #1585
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimnast Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα. Και εμένα στο tracer περίπου στις 10000 ξεκίνησε να ακούγεται. Ακριβώς όπως το περιγράφεις. Ειδικά στο φρενάρισμα. Είναι θέμα της μονάδας abs. Από ότι ξέρω είναι έτσι σε όλα τα 07.
    οκ.αλλά μήπως δεν είναι κάτι πολύ φυσιολογικό?αν είναι έτσι η λειτουργία του δεν θα έπρεπε να το κάνει από την αρχή??? έχεις πάρει κάποια σοβαρή απάντηση από συνεργείο τι είναι αυτός ο θόρυβος?
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #1586
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2020
    Μηνύματα
    32
    Από συνεργείο μόνο από ένα, αλλά το ίδιο έχουν επισημάνει και στο γκρουπ που είμαι στο facebook με τους κατόχους mt07 και tracer 700. Όλοι τους το αντιμετωπίζουν. Είναι αισθητικό και όχι λειτουργικό. Βέβαια αν είσαι εντός εγγύησης μπορεί και να γίνεται να σου αλλάξουν μονάδα.. Ελπίζω να σε βοήθησα.

  12. #1587
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2017
    Μηνύματα
    30
    Αντιμετωπίζω ένα θέμα με την ένδειξη της ώρας στο κοντέρ.Καθε μήνα περίπου πάει μπροστά ένα με δύο λεπτά, δηλαδή αν το αφήσεις κανά 5μηνο έτσι σου δείχνει την ώρα 5 λεπτά μπροστά.Ετσι κάθε τόσο το ξαναρυθμιζω.Συμβαινει και σε κάποιον άλλον;

  13. #1588
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Είναι υψηλός ο ρυθμός που διαπιστώνεις. Το δικό μου χάνει σε υποδεκαπλάσιο ρυθμό, δηλαδή περίπου 2 λεπτά ανά έτος. Είσαι σίγουρος ότι δεν το συγκρίνεις με ρολόι που χάνει αντίστροφα;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #1589
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Είναι υψηλός ο ρυθμός που διαπιστώνεις. Το δικό μου χάνει σε υποδεκαπλάσιο ρυθμό, δηλαδή περίπου 2 λεπτά ανά έτος. Είσαι σίγουρος ότι δεν το συγκρίνεις με ρολόι που χάνει αντίστροφα;
    Λες να χάνει του χεριού το ρολόι κ να μην πάει μπροστά της μοτοσυκλέτας??
    Με το κινητό το συγκρινες άραγε?
    Ride(s) the wind of change...

  15. #1590
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Λες να χάνει του χεριού το ρολόι κ να μην πάει μπροστά της μοτοσυκλέτας??
    Με το κινητό το συγκρινες άραγε?
    Αν χάνει προς τα πίσω το ρολόι με το οποίο το συγκρίνει, μπορεί ο ρυθμός απόκλισης του ρολογιού της γιαμάχας να μην είναι τόσο μεγάλη.

    Λίγα δευτερόλεπτα το μήνα είναι ανεκτή απόκλιση στα ψηφιακά ρολόγια με κρύσταλλο quartz. Αλλά 1-2 λεπτά, που αναφέρει το παλικάρι, είναι πολύ. Αν το συγκρίνει με κανένα ρολόι που τροφοδοτείται απευθείας από ηλεκτρικό ρεύμα δικτύου (έχουμε τέτοιο στο γραφείο), η απόκλιση είναι πολύ μεγαλύτερη εξαιτίας της ανώμαλης τάσης της ΔΕΗς.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF