Σελίδα 5 από 119 ΠρώτοΠρώτο 123456789101555105 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 1774

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #61
    Σημερα επεσε ο τεχνικός με τα λάπτοπ απο πανω του, βλέπει οτι εχει σβησει αλλα δεν του βγάζει κάποια βλάβη. Μου είπε οτι μπορει να φταιει κάποια λαθος χαρτογράφηση αλλα δεν μπορει ακόμα να πει με σιγουριά. Στη διάρκεια της μέρας θα εχω νεα.

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2014
    Μηνύματα
    50
    Καλημερα, Ειμαι νεο μελος και κατοχος απο την προηγουμενη εβδομαδα ενος mt-07 race blu. Ειναι η πρωτη μοτοσυκλετα που αγοραζω μεγαλου κυβισμου αφου η εμπειρια μου περιοριζοταν σε παπακια, monkeys, και ενος tdr 80cc (ολα αυτα πριν μια 10ετια αφου τα τελευταια χρονια κυκλοφορουσα μονο με αυτοκινητο). Την μηχανη την ειδα στην εκθεση στο Γκαζι πριν λιγο καιρο μου αρεσε πολυ εμφανισιακα και την αγορασα, λογω βεβαια του καιρου δεν εχω προλαβει να την βγαλω καμια μεγαλη βολτα. Προβλημα προς το παρον δεν εχω (λογικο αφου εχω κανει μολις 50 χλμ) ομως ειδα ενα video στο you tube την προηγουμενη εβδομαδα που δειχνει εναν τυπο με ενα mt 07 να εχει ακριβως το ιδιο προβλημα με το παλικαρι παραπανω (του εσβηνε χωρις λογο) τσεκαρε το και δειξτο στον τεχνικο σε περιπτωση που σου πουν οτι δεν ειναι τιποτα. Κρατα μας ενημερους αν μπορεις. ευχαριστω και καλως σας βρηκα.
    http://youtu.be/wEWiB91kjPI
    Τελευταία τροποποίηση από MT07; 04/06/2014 στις 17:03.

  3. #63
    Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!

  4. #64
    Σε μενα πάντως αδειάσαν και ξαναφόρτωσαν τον εγκέφαλο και απο
    Χθες δουλεύει κανονικά. Θα δουμε αν το ξανακάνει.
    Ο νεος ειναι ωραιος

  5. #65
    Το ξαναεκανε! Μαλλον υπάρχει ενα μεγαλύτερο πρόβλημα απ οτι προσπαθεί να μας πείσει η γιαμαχα. Συν οτι το θέμα ειναι θέμα ασφαλείας. Σημερα μου έσβησε σε ανέβασμα απο τριτη σε τεταρτη, ευτυχως είχα χώρο γύρω μου. Φαντάσου να γίνει τη στιγμή που πας να προπερασεις και εισαι αντίθετο ρεύμα...
    Ο νεος ειναι ωραιος

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2014
    Μηνύματα
    50
    Φιλε μου πρεπει οποσδηποτε να επιμεινεις στην αντιπροσωπεια να σου δωσουν μια λυση γιατι οπως ειπες και εσυ ειναι θεμα ασφαλειας, δειξτους και το βιντεο που σου εστειλα. Σε παρακαλω κρατα μας ενημερους. Ευχαριστω.

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anosis Προβολή μηνύματος
    Το ξαναεκανε! Μαλλον υπάρχει ενα μεγαλύτερο πρόβλημα απ οτι προσπαθεί να μας πείσει η γιαμαχα. Συν οτι το θέμα ειναι θέμα ασφαλείας. Σημερα μου έσβησε σε ανέβασμα απο τριτη σε τεταρτη, ευτυχως είχα χώρο γύρω μου. Φαντάσου να γίνει τη στιγμή που πας να προπερασεις και εισαι αντίθετο ρεύμα...
    φαντάσου να στο κάνει μέσα σε στροφή υπό κλίση...

  8. #68
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2014
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anosis Προβολή μηνύματος
    Το ξαναεκανε! Μαλλον υπάρχει ενα μεγαλύτερο πρόβλημα απ οτι προσπαθεί να μας πείσει η γιαμαχα. Συν οτι το θέμα ειναι θέμα ασφαλείας. Σημερα μου έσβησε σε ανέβασμα απο τριτη σε τεταρτη, ευτυχως είχα χώρο γύρω μου. Φαντάσου να γίνει τη στιγμή που πας να προπερασεις και εισαι αντίθετο ρεύμα...
    Τι εγινε φιλε μου εχεις κανα νεo απο την αντιπροσωπεια ; στο ξαναπαρουσιασε το προβλημα ;

  9. #69
    Δεν το ξαναεκανε, μίλησα με τον υπεύθυνο και μου είπε οτι περιμένουν νεα απο την Ιαπωνία.
    Ο νεος ειναι ωραιος

  10. #70
    Μολις κοίταξα στο Yamahamt07forum, εχει και άλλους που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Εικάζουν οτι φταιει το χαμηλό ρελαντί αλλα στο δικό μου το ανέβασαν και το πρόβλημα παραμένει.
    Ο νεος ειναι ωραιος

  11. #71
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2014
    Μηνύματα
    50
    Λοιπον διαβασα το Yamahamt07forum, Πρεπει να πω οτι και το δικο μου mt07 μου εχει σβησει 3,4 φορες αλλα ολες ηταν με 1η σχεση στο σασμαν και ηταν καθαρα απο κακο συγχρονισμο μου σε γκαζι και απελευθερωση του συμπλεκτη λογο χαμηλου ρελαντι αλλα και κακου δικου μου υπολογισμου μιας και η μηχανη ειναι καινουρια και δεν την εχω συνηθισει. Το προβλημα το δικο σου και του παιδιου που ειδα στο you tube ηταν τελειως διαφορετικο και οφειλετε σιγουρα σε καποιο ηλεκτικο η μηχανικο θεμα διοτι η μοτοσυκλετα εσβησε με αρκετα χιλιομετρα και με μεγαλη σχεση στο σασμαν αρα δεν δικαιολογητε λογο χαμηλου ρελαντι πιστεω. Ελπιζω να δωσει μια απαντηση η yamaha διοτι οπως ειπαμε και παραπανω ειναι και θεμα ασφαλειας το οποιο ειναι το πιο σημαντικο απο ολα.

  12. #72
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2014
    Μηνύματα
    50
    Λοιπον σημερα μου παρουσιασε και εμενα δυστηχως το ιδιο προβλημα. Ημουν με 1η και 20 χλμ και κραταγα τον συμπλεκτη για να ρολαρω μεχρι το κοκκινο φαναρι και μου εσβησε. Σιγουρα υπαρχει βλαβη στο συγκεκριμενο μοντελο για πλεον εχει παρουσιαστει σε πολλα mt07. Το περιεργο ειναι οτι μολις εφτασα στο γκαραζ μου και παρκαρα εχοντας αναμμενη την μηχανη κατεβασα το stand και δεν εσβησε οπως επρεπε νομιζω να κανει. Δεν ξερω αν εχει αυτο καποια σχεση με το προβλημα και φταιει καποιος αισθητηρας που ειναι στο σημειο ή ηταν απλα συμπτωση. Την δευτερα παντως θα ενημερωσω και εγω με την σειρα μου τον επισημο εμπορο απο οπου την αγορασα. Παρακαλω αν υπαρχει καποια εξελιξη στο θεμα ας ενημερωθει το forum μηπως βγαλουμε καμια ακρη.

  13. #73
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.046
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MT07 Προβολή μηνύματος
    Λοιπον σημερα μου παρουσιασε και εμενα δυστηχως το ιδιο προβλημα. Ημουν με 1η και 20 χλμ και κραταγα τον συμπλεκτη για να ρολαρω μεχρι το κοκκινο φαναρι και μου εσβησε. Σιγουρα υπαρχει βλαβη στο συγκεκριμενο μοντελο για πλεον εχει παρουσιαστει σε πολλα mt07. Το περιεργο ειναι οτι μολις εφτασα στο γκαραζ μου και παρκαρα εχοντας αναμμενη την μηχανη κατεβασα το stand και δεν εσβησε οπως επρεπε νομιζω να κανει. Δεν ξερω αν εχει αυτο καποια σχεση με το προβλημα και φταιει καποιος αισθητηρας που ειναι στο σημειο ή ηταν απλα συμπτωση. Την δευτερα παντως θα ενημερωσω και εγω με την σειρα μου τον επισημο εμπορο απο οπου την αγορασα. Παρακαλω αν υπαρχει καποια εξελιξη στο θεμα ας ενημερωθει το forum μηπως βγαλουμε καμια ακρη.
    Αν οταν κατεβασες το stand ειχες ταχυτητα και δεν εσβησε τοτε πρεπει να το κοιταξουν. Αλλα αμφιβαλω οτι εχει να κανει με το θεμα του σβησιματος. Επισης το δικο σου προβλημα φαινεται να ειναι το γνωστο, με το χαμηλο ρελαντι.
    Παιδια ενημερωνετε!!

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2014
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Αν οταν κατεβασες το stand ειχες ταχυτητα και δεν εσβησε τοτε πρεπει να το κοιταξουν. Αλλα αμφιβαλω οτι εχει να κανει με το θεμα του σβησιματος. Επισης το δικο σου προβλημα φαινεται να ειναι το γνωστο, με το χαμηλο ρελαντι.
    Παιδια ενημερωνετε!!
    όχι δεν είχα ταχύτητα (νόμιζα ότι και χωρις ταχύτητα πρεπει να σβησει). Οντως εμενα μου το εκανε με πολύ μικρη ταχυτητα και πολυ λιγες στροφες στο στροφομετρο όπως ακριβως στο video στο youtube το οποιο postαρα σε προηγουμενο post. Αρα αν καταλαβα σωστα εννοεις ότι υπαρχουν δυο προβλήματα, ένα με το πολύ χαμηλο ρελαντί το οποιο λυνεται ρυθμίζοντας το πιο ψηλα και ένα δευτερο πρόβλημα στο οποιο η μηχανη σβηνει ανεξάρτητα με τις στροφες και την ταχυτητα που εχεις.

  15. #75
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.046
    Αν δεν ειχες ταχυτητα καλα εκανε και δεν εσβησε. Αν το σκεφτεις καθε φορα που το ξεκινας στο stand δεν ειναι για να το ζεστανεις μεχρι να αρματωθεις? Τωρα για τα σβησιματα το λεω καθαρα και μονο με αυτα που εχω διαβασει. Αλλα συμφωνα με τη συμπτωματολογια σας πρεπει να ειναι διαφορετικα τα αιτια, αλλα και παλι τονιζω οτι το λεω σθμφωνα με αυτα που εχω διαβασει απο εσας και απο αλλους κατοχους που εχουν το ιδιο προβλημα με 'σενα.

    Το μηχανακι παιδια ειναι σε εγγυηση αρα μην αγχωνεστε απλα πιεστε λιγο τη κατασταση για αμεση λυση!!

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF