Σελίδα 62 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 1252575859606162636465666772112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 916 έως 930 από 1774

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #916
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Καλησπέρα σε όλους. Να κάνω μια ερώτηση. Εφόσον κάποιος έχει α2, πρώτον γίνεται να πάρει τη συγκεκριμένη μηχανή με περιοριστη? Και αν γίνεται μετά έχει κάποιο κόστος η αφαίρεση του, όταν βέβαια υπάρχει και το ανάλογο δίπλωμα..
    Ρωτάω εδώ γιατί διάβασα διάφορα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη...

  2. #917
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Δεν το έχω ψάξει προσωπικά, αλλά απ'όσο γνωρίζω, απ'ό,τι έχει συζητηθεί και εδώ μέσα, ναι, γίνεται να οδηγηθεί με Α2 (περιορισμένο) και όχι, ο περιοριστής δεν αφαιρείται μετά.
    Life begins at 45°.

  3. #918
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Έγινε σε ευχαριστώ για την απάντηση

  4. #919
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Η K-Tech κυκλοφόρησε για τα MT-07, MT-09 και R3 μία πιο απλή έκδοση του Razor-R, το Razor-R Lite, σε πολύ καλή τιμή (~450 ευρώ):
    http://www.ktechsuspension.com/news/...-09-and-yzf-r3

  5. #920
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Η K-Tech κυκλοφόρησε για τα MT-07, MT-09 και R3 μία πιο απλή έκδοση του Razor-R, το Razor-R Lite, σε πολύ καλή τιμή (~450 ευρώ):
    http://www.ktechsuspension.com/news/...-09-and-yzf-r3
    Καλή τιμή. Είμαι στο ψάξιμο για ανάρτηση αυτόν τον καιρό. Αφού έκλεισα χρόνο με το εργαλείο και το πήρα απόφαση πως θα το κρατήσω, μιας και δε βλέπω κάτι άλλο να μου ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες μου, λέω να προχωρήσω στην αλλαγή.

    Μάλλον με βλέπω για το basic kit της ohlins που βγαίνει γύρω στα 650. Διαβάζω καλά λόγια και να πω την αλήθεια δεν καίγομαι για κάτι παραπάνω, να πάω σε φουλ ρυθμιζόμενες δηλαδή.

  6. #921
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Καλή τιμή. Είμαι στο ψάξιμο για ανάρτηση αυτόν τον καιρό. Αφού έκλεισα χρόνο με το εργαλείο και το πήρα απόφαση πως θα το κρατήσω, μιας και δε βλέπω κάτι άλλο να μου ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες μου, λέω να προχωρήσω στην αλλαγή.

    Μάλλον με βλέπω για το basic kit της ohlins που βγαίνει γύρω στα 650. Διαβάζω καλά λόγια και να πω την αλήθεια δεν καίγομαι για κάτι παραπάνω, να πάω σε φουλ ρυθμιζόμενες δηλαδή.
    Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι, μια βελτίωση σε ανάρτηση και φρένα ώστε να ανανεωθεί η σχέση μας μετά από 2 χρόνια. :-) Και είδα την τιμή και είναι αρκετά καλή, τουλάχιστον για ταδικά μου δεδομένα.
    Οι φουλ ρυθμιζόμενες (φυσσίγια κλπ) αν δεν μπαίνεις πίστα πιστεύω είναι λίγο overkill, ειδικά αν η βασική χρήση της μηχανής είναι commuting. Η τιμή του kit της Ohlins είναι για ανταλλακτικά μόνο, σωστά? Γιατί κόστους service μπροστινού για αλλαγή ελατηρίων/τσιμουχών κλπ θα είναι 100-150 ευρώ.

  7. #922
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Η τιμή του kit της Ohlins είναι για ανταλλακτικά μόνο, σωστά? Γιατί κόστους service μπροστινού για αλλαγή ελατηρίων/τσιμουχών κλπ θα είναι 100-150 ευρώ.
    Σωστός.

    Παρεμπιπτόντως, έχεις βάλει τη γκαζιέρα του R6; Για μένα το καλύτερο value for money σαν μετατροπή. Έχω γράψει ξανά στο νήμα αν κοιτάξεις πιο πίσω.

  8. #923
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Σωστός.

    Παρεμπιπτόντως, έχεις βάλει τη γκαζιέρα του R6; Για μένα το καλύτερο value for money σαν μετατροπή. Έχω γράψει ξανά στο νήμα αν κοιτάξεις πιο πίσω.
    Όχι, δεν έχω ασχοληθεί ακόμα. Έχεις βάλει και κωδικό ανταλλακτικού και κόστος?

  9. #924
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Όχι, δεν έχω ασχοληθεί ακόμα. Έχεις βάλει και κωδικό ανταλλακτικού και κόστος?
    Ναι, δες εδώ.

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2825680

  10. #925

  11. #926
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Life begins at 45°.

  12. #927
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    γελάς γιατί το αμερικάνικο μόνστερ θα σας τιμωρήσει σύντομα

  13. #928
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    γελάς γιατί το αμερικάνικο μόνστερ θα σας τιμωρήσει σύντομα
    Πιστεύω με την όπισθεν, καλό είναι να κρατάει και λιπαντικό, ειδικά σε δρόμους σαν τον Αγ. Πέτρο..

  14. #929
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2012
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα,

    Είμαι περήφανος κάτοχος του ΜΤ εδώ και ενάμιση χρόνο και είμαι στη διαδικασία να αλλάξω εξάτμιση. Έχω ξεχωρίσει 2 την SC Project 2-1 Conic Silencer και την Akrapovic Titanium, με την Akrapovic να μου κάνει ένα κλικ παραπάνω (ως προς την ομορφιά τουλάχιστον). Όντας παντελώς άσχετος μηχανολογικά τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

    Χρειάζεται να προστεθεί και κάποιο Fuel Commander για την καλύτερη λειτουργία της μηχανής ή είναι κάτι που απλά συστήνεται και δεν είναι αναγκαίο???
    Επίσης θα ήθελα την γνώμη σας για τις 2 εξατμίσεις (αν είναι κάποιος κάτοχος ακόμα καλύτερα)
    Τέλος όσον αφορά την ποιότητα, αξίζει η Akra τα παραπάνω χρήματα????

    Ευχαριστώ

  15. #930
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex_kal Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,

    Είμαι περήφανος κάτοχος του ΜΤ εδώ και ενάμιση χρόνο και είμαι στη διαδικασία να αλλάξω εξάτμιση. Έχω ξεχωρίσει 2 την SC Project 2-1 Conic Silencer και την Akrapovic Titanium, με την Akrapovic να μου κάνει ένα κλικ παραπάνω (ως προς την ομορφιά τουλάχιστον). Όντας παντελώς άσχετος μηχανολογικά τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

    Χρειάζεται να προστεθεί και κάποιο Fuel Commander για την καλύτερη λειτουργία της μηχανής ή είναι κάτι που απλά συστήνεται και δεν είναι αναγκαίο???
    Επίσης θα ήθελα την γνώμη σας για τις 2 εξατμίσεις (αν είναι κάποιος κάτοχος ακόμα καλύτερα)
    Τέλος όσον αφορά την ποιότητα, αξίζει η Akra τα παραπάνω χρήματα????

    Ευχαριστώ
    Κατοχος της SC Project εδω.

    Για μενα ειναι η σωστη επιλογη αν σε ενδιαφερει ο ηχος, η λαθος αν σε ενδιαφερουν οι επιδοσεις. Η συγκεκριμενη εξατμιση ειναι φταγμενη καθαρα με γνωμονα να ακουγεται ομορφα και τπτ αλλο. Και φυσικα το καταφερνει. Κανει το ΜΤ να ακουγεται σαν V2 1000αρι! Η ενταση βεβαια ειναι μεγαλη, ακομα και με το σιγαστηρα. Αν διαλεξεις τη συγκεκριμενη θα χρειαστεις και εγκεφαλο αφου ειναι πολυ ελευθερη και επηρεαζει αρνητικα την επιδοση της μηχανης αν την βαλεις μονη της (ειχε προκαλεσει ενα αδειασμα στη ροπη της μηχανης χαμηλα).

    Εχω την εντυπωση πως η Akrapovic ειναι σχεδιασμενη ωστε να δουλευει με το μαμα ψεκασμο και δεν ειναι απαραιτητος ο εγκεφαλος. Αυτο με καποια επιφυλαξη, αλλα το εχω διαβασει σε φορουμ του εξωτερικου για τη μηχανη μας. Φυσικα αν θες να παρεις τα οποια οφελη εχει να προσφερει η εξατμιση σε επιδοσεις και σε αυτην την περιπτωση θα οφεληθεις απο τον εγκεφαλο, αλλα δεν ειναι απαραιτητος οπως στην SC. Απο την αλλη η Akra ειναι πολυ πιο ακριβη, νομιζω με τα λεφτα της μπορεις να παρεις την SC μαζι με τον εγκεφαλο.

    Αν εχεις καποια αλλη απορια πολυ ευχαριστως να βοηθησω.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF