Σελίδα 74 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 2464697071727374757677787984 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.096 έως 1.110 από 1774

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #1096
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Α ρε Blitzer εσενα κ τον Ptc ειχα στο μυαλο μου να ρωτησω η' οτι θα μου απαντουσατε τελος παντων! Ευχαριστω για την πληροφορια.. το ρωτησα γιατι το Tracer ειναι πιο ακριβο κι μ αρεσει η σελα του εξου κι η ερωτηση για το "παντρεμα"

    Υ.γ εσυ με τι δικο σου με ζελατινακι μπροστα εχεις θεμα?

  2. #1097
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Αν σ'αρέσει η σέλα του, σου αρέσει το πιο τουριστικό στιλ, άρα το γυμνό είναι κακή επιλογή. Αν πάρεις το γυμνό και του βάλεις μονοκόμματη σέλα, χαλάς τον σπορ χαρακτήρα του και, αν σε πετύχω στον δρόμο, θα σε κοροϊδεύω.

    Παρ'όλα αυτά, αν επιμένεις, υπάρχουν εταιρείες που φτιάχνουν μονοκόμματες σέλες για το γυμνό, χωρίς να χρειαστεί να κάνεις άλλες μετατροπές. Πχ:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yfz714g_1.jpg 
Προβολές:	374 
Μέγεθος:	75,6 KB 
ID:	393708

    Εγώ δεν έχω θέμα με οποιοδήποτε ζελατινάκι ή χωρίς, γιατί ξέρω τι καβαλάω και δεν περιμένω να ταξιδεύω σαν να κάθομαι σε καναπέ.
    Life begins at 45°.

  3. #1098
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Μονοκοματη σέλα όπως η από πανω......είναι.....

    Ιεροσυλία στην καλύτερη...
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #1099
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Ρε συ για τον συνεπιβατη θα θελα πιο ανεση οχι για μενα (βασικα δε ξερω κατα ποσο ανετη ειναι κι αυτη που χει το γυμνο απ τη μανα του).Το γυμνο γουσταρω εννοειται..αλλα για σκεψου και το MT 09 ετσι ειναι τωρα που το σκεφτομαι!! Κωλος απο Tracer 900 και μουτρα γυμνου σωστος???

  5. #1100
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Ρε συ για τον συνεπιβατη θα θελα πιο ανεση οχι για μενα (βασικα δε ξερω κατα ποσο ανετη ειναι κι αυτη που χει το γυμνο απ τη μανα του).Το γυμνο γουσταρω εννοειται..αλλα για σκεψου και το MT 09 ετσι ειναι τωρα που το σκεφτομαι!! Κωλος απο Tracer 900 και μουτρα γυμνου σωστος???
    Ναι, αλλά κοίτα τον κώλο του 09 και μετά κοίτα τον κώλο του 07 και πες μου ποιον θα... εχμ... καβαλούσες.

    Αν κάνεις θυσίες στο μηχανάκι για τον συνεπιβάτη, πούλα το από τώρα και πάρε SUV μια ώρα νωρίτερα.
    Life begins at 45°.

  6. #1101
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, αλλά κοίτα τον κώλο του 09 και μετά κοίτα τον κώλο του 07 και πες μου ποιον θα... εχμ... καβαλούσες.

    Αν κάνεις θυσίες στο μηχανάκι για τον συνεπιβάτη, πούλα το από τώρα και πάρε SUV μια ώρα νωρίτερα.
    Εχεις δικιο καλα ας παρω τωρα SV 650 03-06 και παραλληλα μολις μαζεψω τα φραγκα μου για MT 07.......!!

  7. #1102
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια να ρωτησω...
    Ακομα δεν το πηρες σχεδιαζεις τις μοντες ρε τρελε;
    Δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο που ρωτας δυστυχως. Παντως εχω διαβασει πως ανετη σελα για τον συνεπιβατη ειναι η Bagster Presto. Δεν ειναι μονοκομματη οποτε δε χαλαει τοσο τη σιλουετα της μηχανης.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3db5d9de2adbb49d5d2c932544d57b23.jpg 
Προβολές:	375 
Μέγεθος:	95,5 KB 
ID:	393713

  8. #1103
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ακομα δεν το πηρες σχεδιαζεις τις μοντες ρε τρελε;
    Δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο που ρωτας δυστυχως. Παντως εχω διαβασει πως ανετη σελα για τον συνεπιβατη ειναι η Bagster Presto. Δεν ειναι μονοκομματη οποτε δε χαλαει τοσο τη σιλουετα της μηχανης.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3db5d9de2adbb49d5d2c932544d57b23.jpg 
Προβολές:	375 
Μέγεθος:	95,5 KB 
ID:	393713
    Ρε συ γ@μησε τα!! Ξυπναω κι η 1η σκεψη μου ειναι το MT 07 κοιμαμαι και πριν κοιμηθω βλεπω Youtube ΜΤ 07 πωω αρρωστια σου λεω

    Υ.γ ωραιες οι σελες που βαλες φωτο!

  9. #1104
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Λύσεις πάντα υπάρχουν, αν μπορείς να διαθέσεις το χρήμα. Ειδικά οι επώνυμες σέλες είναι τρομακτικά ακριβές.
    Life begins at 45°.

  10. #1105
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Λύσεις πάντα υπάρχουν, αν μπορείς να διαθέσεις το χρήμα. Ειδικά οι επώνυμες σέλες είναι τρομακτικά ακριβές.
    Καλα ναι σιγουρα! Χρημα ε? Ευρω-ευρω το μαζευω

  11. #1106
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2018
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα παιδιά! Πριν ένα μήνα απέκτησα και εγώ το δικό μου MT 07, μεταχειρισμένο μοντέλο 2014 σε άριστη κατάσταση. Την τελευταία βδομάδα άρχισα να ακούω έναν πολύ απαλό θόρυβο από την καδένα. Όχι κάτι ενοχλητικό αλλά το ακούω. Ο μηχανικός μου είπε ότι είναι ο τεντωτήρας της καδένας. Το πήγα και σε ένα δεύτερο εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Yamaha και μου είπαν να μην δώσω βάση και να το αφήσω έτσι. Και επίσης ότι του έχει τύχει άλλες 2 φορές να αλλάξει τεντωτήρες στο συγκεκριμένο μοντέλο και πάλι ακουγόταν το ίδιο. Σε διάφορα φόρουμ διάβασα ότι πολλοί στο εξωτερικό είχαν το ίδιο θέμα ( στο FZ 07 ) και άλλαξαν τεντωτήρα, βάζοντας τον manual της APE και το πρόβλημα λύθηκε. Αλλά αν δεν ρυθμιστεί σωστά μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά.
    Στην προκειμένη έχω 3 επιλογές: ή τον αλλάζω και βάζω έναν καινούριο εργοστασιακό (που δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι) ή βάζω αυτόν τον manual (που δεν ξέρω κατά πόσο είναι οκ) ή το αφήνω ως έχει. Αν είναι απλά ο θόρυβος και δεν πρόκειται να χαλάσει κάτι, δεν με ενοχλεί. Αλλά όποτε ακούω μεταλλικό ήχο μέσα από το μοτέρ ο νους μου πάντα πάει στο κακό...
    Γνώμες;

    Κατά τα άλλα το μηχανάκι είναι άψογο!!!!!

  12. #1107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kroom Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά! Πριν ένα μήνα απέκτησα και εγώ το δικό μου MT 07, μεταχειρισμένο μοντέλο 2014 σε άριστη κατάσταση. Την τελευταία βδομάδα άρχισα να ακούω έναν πολύ απαλό θόρυβο από την καδένα. Όχι κάτι ενοχλητικό αλλά το ακούω. Ο μηχανικός μου είπε ότι είναι ο τεντωτήρας της καδένας. Το πήγα και σε ένα δεύτερο εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Yamaha και μου είπαν να μην δώσω βάση και να το αφήσω έτσι. Και επίσης ότι του έχει τύχει άλλες 2 φορές να αλλάξει τεντωτήρες στο συγκεκριμένο μοντέλο και πάλι ακουγόταν το ίδιο. Σε διάφορα φόρουμ διάβασα ότι πολλοί στο εξωτερικό είχαν το ίδιο θέμα ( στο FZ 07 ) και άλλαξαν τεντωτήρα, βάζοντας τον manual της APE και το πρόβλημα λύθηκε. Αλλά αν δεν ρυθμιστεί σωστά μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά.
    Στην προκειμένη έχω 3 επιλογές: ή τον αλλάζω και βάζω έναν καινούριο εργοστασιακό (που δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι) ή βάζω αυτόν τον manual (που δεν ξέρω κατά πόσο είναι οκ) ή το αφήνω ως έχει. Αν είναι απλά ο θόρυβος και δεν πρόκειται να χαλάσει κάτι, δεν με ενοχλεί. Αλλά όποτε ακούω μεταλλικό ήχο μέσα από το μοτέρ ο νους μου πάντα πάει στο κακό...
    Γνώμες;

    Κατά τα άλλα το μηχανάκι είναι άψογο!!!!!
    Το μοτέρ του MT07 είναι πραγματικά άθραυστο, γιατί δεν συμβουλεύεσαι την επίσημη αντιπροσωπεία;

  13. #1108
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Το μοτέρ του MT07 είναι πραγματικά άθραυστο, γιατί δεν συμβουλεύεσαι την επίσημη αντιπροσωπεία;
    ...
    Το πήγα και σε ένα δεύτερο εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Yamaha και μου είπαν να μην δώσω βάση και να το αφήσω έτσι. Και επίσης ότι του έχει τύχει άλλες 2 φορές να αλλάξει τεντωτήρες στο συγκεκριμένο μοντέλο και πάλι ακουγόταν το ίδιο

  14. #1109
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2018
    Μηνύματα
    2
    Λέω να το αφήσω έτσι προς το παρόν και να το παρακολουθήσω πως θα εξελιχθεί

  15. #1110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Στα 7.100€ η τιμή για το ΜΤ-07 του 2018.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF