Σελίδα 115 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 1565105110111112113114115116117118119 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.711 έως 1.725 από 1774

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #1711
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2021
    Μηνύματα
    13
    ευχαριστώ για την απάντηση δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα, ξέρω υπάρχουν δύο αντιπροσωπείες μήπως γνωρίζεις που είναι στην Αθήνα;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Μίλησε μαζί τους εδώ τηλεφωνικά

    https://www.yamaha-motor.eu/gr/el/contact-page/#/

    Και βρίσκεις τον κοντινότερο αντιπρόσωπο αν χρειαστεί να πας από κοντά για να σε πληροφορήσουν τι χρειάζεται και πόσο κάνει.

    Αν ο μάστορας σου μπορεί να κάνει το ίδιο και φθηνότερα , τότε είσαι οκ

  2. #1712
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KPS Προβολή μηνύματος
    ευχαριστώ για την απάντηση δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα, ξέρω υπάρχουν δύο αντιπροσωπείες μήπως γνωρίζεις που είναι στην Αθήνα;
    βρες κ μέσω Facebook ή Instagram , αν και έ στο τηλέφωνο και η κοπέλα ήταν πολύ εξυπηρετική

    όλοι οι εξουσιοδοτημένοι https://www.yamaha-motor.eu/gr/el/dealer-locator/ (βρίσκεις στο χάρτη τον πλησιέστερο)

    ενδεικτικά


  3. #1713
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2021
    Μηνύματα
    13
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, μάλλον για την απλή αναβάθμιση θα πάω και βλέποντας ύστερα αν χρειαστεί κάτι εξτρά. Τώρα όσον αφορά το φίλτρο dna πιστεύετε ότι είναι καλό να μπει στην μηχανή τώρα που θα το ξεκλειδώσω και θα του ανεβάσω τα άλογα με την έννοια θα γίνει πιο δυνατό, πιο ροπάτο η απλά θα βοηθάει στην καλύτερη κυκλοφορία; θέλω να πω σε τι συνίσταται μηχανικά οι διαφορές που θα έχει η μηχανή.;

  4. #1714
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KPS Προβολή μηνύματος
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, μάλλον για την απλή αναβάθμιση θα πάω και βλέποντας ύστερα αν χρειαστεί κάτι εξτρά. Τώρα όσον αφορά το φίλτρο dna πιστεύετε ότι είναι καλό να μπει στην μηχανή τώρα που θα το ξεκλειδώσω και θα του ανεβάσω τα άλογα με την έννοια θα γίνει πιο δυνατό, πιο ροπάτο η απλά θα βοηθάει στην καλύτερη κυκλοφορία; θέλω να πω σε τι συνίσταται μηχανικά οι διαφορές που θα έχει η μηχανή.;
    Μην μπλέξεις με φίλτρο dna. Ακόμα.
    Περίμενε να δεις πως θα σου φανεί η ιπποδύναμη που θα απελευθερωθεί,κάνε κάμποσα ταξίδια και κατόπιν αποφασίζεις αν θα το βάλεις κι αυτό.

    Ενημερωτικά το after market φίλτρο από μόνο του δεν κάνει σχεδόν τίποτα,η μόνη ευκολία που σου δίνει είναι ότι πλένεται εύκολα και ξαναχρησιμοποιείται εν αντιθέσει με τα μαμά που πετιούνται.Κι ας λένε τα promotion ότι δίνει-κάνει-ράνει κλπ.
    Για να 'ακούσει' μία μηχανή πρέπει να συνδυάσεις το φίλτρο με πιο ελεύθερη εξάτμιση (πιθανόν και άλλους λαιμούς) και επιπροσθέτως αλλαγή στη χαρτογράφηση-ρύθμιση στα μείγματα,ένα χιλιαρικάκι € πάνω δηλαδή.

    Το ΜΤ 07 είναι ένα πολύ καλό μηχανάκι,ελαφρύ,με τα γκάζια του,τώρα που θα το ξεκλειδώσεις θα σε καλύψει πλήρως για πολύ καιρό προτού νιώσεις την ανάγκη για επεμβάσεις.

  5. #1715
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2021
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μην μπλέξεις με φίλτρο dna. Ακόμα.
    Περίμενε να δεις πως θα σου φανεί η ιπποδύναμη που θα απελευθερωθεί,κάνε κάμποσα ταξίδια και κατόπιν αποφασίζεις αν θα το βάλεις κι αυτό.

    Ενημερωτικά το after market φίλτρο από μόνο του δεν κάνει σχεδόν τίποτα,η μόνη ευκολία που σου δίνει είναι ότι πλένεται εύκολα και ξαναχρησιμοποιείται εν αντιθέσει με τα μαμά που πετιούνται.Κι ας λένε τα promotion ότι δίνει-κάνει-ράνει κλπ.
    Για να 'ακούσει' μία μηχανή πρέπει να συνδυάσεις το φίλτρο με πιο ελεύθερη εξάτμιση (πιθανόν και άλλους λαιμούς) και επιπροσθέτως αλλαγή στη χαρτογράφηση-ρύθμιση στα μείγματα,ένα χιλιαρικάκι € πάνω δηλαδή.

    Το ΜΤ 07 είναι ένα πολύ καλό μηχανάκι,ελαφρύ,με τα γκάζια του,τώρα που θα το ξεκλειδώσεις θα σε καλύψει πλήρως για πολύ καιρό προτού νιώσεις την ανάγκη για επεμβάσεις.
    ok thanx

  6. #1716
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Είναι ένας κωφάλαλος στα νότια προάστια με ένα άσπρο τέτοιο μηχανάκι,ο πο***ης τεζα το πάει.

  7. #1717
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2021
    Μηνύματα
    13
    καλησπέρα, γνωρίζουμε κάποιον βαθέα moto γιατί θέλω να βάψω τα πλαστικά του ; Η αν κάποιος ανταλλάζει λευκά πλαστικά για YAMAHA MT 07 2017 που φοράει το δικό μου (πλαϊνά ντεπόζιτο και φτερό μπροστά) με γκρι ( μεταλλικό η ματ) η άλλο χρώμα .
    Τελευταία τροποποίηση από KPS; 22/12/2021 στις 16:35.

  8. #1718
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Μήπως ξέρει κάποιος ποιον συναγερμό βάζει η Yamaha στο μηχανάκι?

  9. #1719
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    κανένα συναγερμό

  10. #1720
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Έχει ως έξτρα επιλογή αλλά δεν ξέρω τι είναι, επίσης αν βάλεις εκτός Yamaha δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση

  11. #1721
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    Έχει ως έξτρα επιλογή αλλά δεν ξέρω τι είναι, επίσης αν βάλεις εκτός Yamaha δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση
    Τελευταία που τσέκαρα ήταν META DEFCOM 3.
    Life begins at 45°.

  12. #1722
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    +1000
    Νομίζω αξιόπιστος συναγερμός αλλά λίγο ξεπερασμένος

  13. #1723
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Το εργοστασιο δεν δινει εξτρα επιλογη

  14. #1724
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976

  15. #1725
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Είναι μουφα η εξάτμιση;

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF