Σελίδα 59 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 949545556575859606162636469109 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 871 έως 885 από 1774

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #871
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από markcos7 Προβολή μηνύματος
    Έχει 5000 χλμ και τα λάδια αλλάχθηκαν στις 4800, τώρα τι λάδια έχει μέσα δεν γνωρίζω, κατά την γνώμη σας τι να βάλω;
    Το πιό συνετό είναι να πας σε εξουσιοδοτημένο να του πείς τι συμβαίνει μήπως παίζει κάποια βλάβη στο σασμάν, υποθέτω ότι είναι στην εγγύηση ακόμα;

  2. #872
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    τσεκαρε τζογο σε μανετα συμπλεκτη

  3. #873
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να πουλάνε το MT-07 με 5000 χμ... και πως καταφερε να κάνει μόνο τόσα χμ σε 1,5 χρόνο.. και είδα αρκετές τέτοιες αγγελίες όταν σκεφτόμουν αν θα το πάρω καινούριο ή όχι. Εγώ είμαι σχεδόν στα 1000 χμ μέσα σε κανα μήνα. Ύποπτα πράγματα... !!

  4. #874
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Εγώ έχω 6,500 χλμ σε 11 μήνες και αυτά μόνο επειδή έχω κάνει αρκετές βόλτες των 400-500 χλμ, αλλιώς δε θα είχα ούτε τα μισά. Κινείται μόνο Σαββατοκύριακα και όχι κάθε βδομάδα. Τίποτα ύποπτο.

    Στο αυτοκίνητο, έχω 48,000 χλμ σε 11 χρόνια.
    Life begins at 45°.

  5. #875
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω 6,500 χλμ σε 11 μήνες και αυτά μόνο επειδή έχω κάνει αρκετές βόλτες των 400-500 χλμ, αλλιώς δε θα είχα ούτε τα μισά. Κινείται μόνο Σαββατοκύριακα και όχι κάθε βδομάδα. Τίποτα ύποπτο.

    Στο αυτοκίνητο, έχω 48,000 χλμ σε 11 χρόνια.
    Μακάρι, γιατί εμένα πάει στο κακό το μυαλό μου. Να πω ότι είναι καμια δύσκολη μηχανή το MT-07 ή ότι δεν αξίζει να την κρατήσει κάποιος πάνω απο 1 χρόνο να το καταλάβω.. αλλά ισχύει ότι είναι και για τι σκοπό έχεις για την μηχανή σου. Εγώ σκοπεύω να την λιώσω στις βόλτες
    Εν το μεταξύ άσχετο με το θέμα αλλά σχετικό με αυτά που λέγαμε ήμουν Γαλλία τις τελευταίες 2 μέρες και έπεφτε το μάτι μου συνέχεια σε ermax windscreens, σε διάφορες μηχανές.. είναι πολύ όμορφη. Δυστυχώς δεν το σκέφτηκα νωρίς μήπως την έβρισκα πιο φτηνά εκεί. Οπότε μάλλον θα την πάρω απο εδώ.

    p.s ωραίο το βιντεάκι, με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω και γω go pro..

  6. #876
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Δε μπορείς να ξέρεις πόσα χιλιόμετρα έχει κάνει κάποιος, διαβάζοντας μια αγγελία. Αλλά από κοντά, δύσκολα κρύβονται.

    Πολύς κόσμος βιάζεται να πάρει μηχανάκι, βασιζόμενος στο οικονομικό ή/και διαβάζοντας μερικά reviews και, φυσικά, το μετανιώνει. Αν προσθέσεις σε αυτό το γεγονός ότι το ΜΤ έχει κάνει αρκετές πωλήσεις, ε δε μπορεί παρά να είναι αρκετοί αυτοί που τα πουλάνε, στατιστικά μιλώντας. Αν και το θεωρώ εκπληκτικό μηχανάκι για την τιμή, μπορώ να σκεφτώ αρκετούς λόγους, για τους οποίους θα ξενέρωνε κάποιος: σχετικά μικροσκοπικό, καθόλου φιλόξενο για συναναβάτη, μετριότατες αναρτήσεις... μμ αυτά.

    Έχω δει πολλές ζελατίνες και θεωρώ την ermax (την κοντή) την πιο όμορφη, για το δικό μου γούστο. Είναι αρκετά μεγάλη για να καλύπτει το μούτρο, αλλά αρκετά μικρή για να μη χαλάει τη γυμνή/streetfighter γραμμή της μοτοσικλέτας. Μια χαρά είναι η τιμή του εδώ εμπόρου, θεωρώ. Εγώ έχω τη φιμέ και, αν και δείχνει σαφώς καλύτερα, το σκέφτομαι να την πουλήσω και να αγοράσω τη διάφανη, για να βάζω την κάμερα από πίσω. [offtopic]Η GoPro είναι overpriced, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση.[/offtopic]
    Life begins at 45°.

  7. #877
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2017
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να πουλάνε το MT-07 με 5000 χμ... και πως καταφερε να κάνει μόνο τόσα χμ σε 1,5 χρόνο.. και είδα αρκετές τέτοιες αγγελίες όταν σκεφτόμουν αν θα το πάρω καινούριο ή όχι. Εγώ είμαι σχεδόν στα 1000 χμ μέσα σε κανα μήνα. Ύποπτα πράγματα... !!
    Αδερφέ έχω την μηχανή 1,5 χρόνο και έχω κάνει σχεδόν 5.500 χλμ μέχρι τώρα.
    Παρότι καινούργια και είμαι φουλ ευχαριστημένος, αν δω ευκαιρία για καλό R6 του 2016-2017 την έχω δώσει και εγώ με κλειστά μάτια

  8. #878
    "λογικό" μέλος Το avatar του/της the big boy
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να πουλάνε το MT-07 με 5000 χμ... και πως καταφερε να κάνει μόνο τόσα χμ σε 1,5 χρόνο.. και είδα αρκετές τέτοιες αγγελίες όταν σκεφτόμουν αν θα το πάρω καινούριο ή όχι. Εγώ είμαι σχεδόν στα 1000 χμ μέσα σε κανα μήνα. Ύποπτα πράγματα... !!
    Δε λες παλι καλα που υπαρχουν κι αυτα για να τα παιρνουμε εμεις μεταχειρισμενα
    Απο εναν τετοιο το πηρα και γω το σεπτεμβριο και του χω κανει 9000 μεχρι τωρα
    τριτο μηχανακι που αγοραζω μεταχειρισμενο, κανενα δεν ειχε πανω απο 6000χλμ...αν πας για μεταχειρισμενο ειναι καλες περιπτωσεις

  9. #879
    Και γαμώ τα μέλη!!!
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    141
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από markcos7 Προβολή μηνύματος
    καλησπερα κατοχος κι εγω εδω και ενα μηνα μεταχει με 5000 χλμ μοντελο 9ος 2015 και το μονο που αντιμετωπιζω ειναι με τις σκληρες ταχυτητες ειδικα το πρωι οταν το βαζω μπροστα και μπαινει η 1η σιεται ολη η μηχανη και στην πορεια ειναι πολυ σκληρες οι αλλαγες τι μπορει να παιζει;
    Φίλε μου μην ανησυχείς.
    Ως πρώην κάτοχος τεσσάρων ΥΑΜΑΗΑ, σε ενημερώνω ότι έτσι είναι τα κιβώτιά τους ασχέτως μοντέλου! Είναι σκληρά, κάνουν ένα μεγααααααάλο "γκουπ" όταν βάζεις πρώτη αλλά δεν παθαίνουν τίποτα!!!
    Απλά όταν ζεσταθούν τα λάδια, κάνουν λίγο λιγότερο θόρυβο! Αυτό που μπορείς να κάνεις το πρωί, είναι όταν το βάλεις μπροστά, να συμπλεκτάρεις 2-3 φορές με νεκρά. Συνήθως ξεκολλάνε τα δισκάκια του συμπλέκτη και δεν κάνει το μεγααααάλο "γκουπ".
    Ρώτα και στο συνεργείο σου αλλά δε νομίζω να πάρεις διαφορετική απάντηση!!!
    Μια μέρα, είμαι σε ένα φανάρι με έναν φίλο που είχε monster 620. Εγώ είχα το Fazer 1000 του 2006. Μου λέει σε κάποια φάση ότι το μόνο που τον ενοχλεί είναι ο θόρυβος του κιβωτίου όταν βάζει πρώτη. Βάζει αυτός πρώτη, κάνει ένα "γκουπ" και μετά βάζω και εγώ. Απλά πεθάναμε στα γέλια!!!
    Νίκος988
    Tα λέμε τις προάλλες!!!

  10. #880
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να πουλάνε το MT-07 με 5000 χμ... και πως καταφερε να κάνει μόνο τόσα χμ σε 1,5 χρόνο.. και είδα αρκετές τέτοιες αγγελίες όταν σκεφτόμουν αν θα το πάρω καινούριο ή όχι. Εγώ είμαι σχεδόν στα 1000 χμ μέσα σε κανα μήνα. Ύποπτα πράγματα... !!
    Τίποτα ύποπτο φίλε αυτός που το είχε το δούλεψε μόνο καλοκαίρι και κι αυτό μέσα στη πόλη και δεν ξέρω και αν το κινούσε το καθόλου το χειμώνα γιατί δεν μου φαινόταν τύπος της βροχής και του κρύου εννοείται ότι το μηχάνημα πήγε και στη Yamaha για τσεκάρισμα και όντως έτσι ήταν όποτε αν είχες βρει τέτοια ευκαιρία και δεν το πήρες είναι κρίμα
    Τελευταία τροποποίηση από markcos7; 26/05/2017 στις 12:26.

  11. #881
    Έτσι κανουν τα yamaha. Αλλά υπαρχουν και χειρότερα στο καινούργιο Gs 1200 η τριτη ακούγεται περισσότερο.

  12. #882
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να πουλάνε το MT-07 με 5000 χμ... και πως καταφερε να κάνει μόνο τόσα χμ σε 1,5 χρόνο.. και είδα αρκετές τέτοιες αγγελίες όταν σκεφτόμουν αν θα το πάρω καινούριο ή όχι. Εγώ είμαι σχεδόν στα 1000 χμ μέσα σε κανα μήνα. Ύποπτα πράγματα... !!
    δεν είναι καθόλου ύποπτα.

    υπάρχουν μηχανές που βγαίνουν μόνο για βόλτα.

  13. #883
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να πουλάνε το MT-07 με 5000 χμ... και πως καταφερε να κάνει μόνο τόσα χμ σε 1,5 χρόνο.. και είδα αρκετές τέτοιες αγγελίες όταν σκεφτόμουν αν θα το πάρω καινούριο ή όχι. Εγώ είμαι σχεδόν στα 1000 χμ μέσα σε κανα μήνα. Ύποπτα πράγματα... !!
    Φίλε απ’ όλα έχει ο μπαξές… Καβαλώ μηχανάκια 30 χρόνια. Κάποτε έφτασα να κάνω πάνω τους μέχρι και 18-20χιλ χλμ τον χρόνο γυρίζοντας την Ελλάδα από άκρη σε άκρη. Τώρα όμως τα πράγματα έχουν αλλάξει. Αρκεί να σου πω ότι από το 2013 κάθε χειμώνα καταθέτω πινακίδες για ένα 6μηνο και τις ξαναπαίρνω πίσω για το καλοκαιρινό 6μηνο…Ακόμα και τότε όμως σπάνια βγαίνει από το γκαράζ (εννοείται όμως ότι υπάρχει παπί που κυκλοφορεί 360/χρόνο). Κάτι η κρίση, κάτι η έλλειψη χρόνου-διάθεσης-παρέας, κάτι οι υποχρεώσεις, κάτι που μας έχει πάρει από κάτω η ηλικία, τελικά από το 2013 έως σήμερα έχω γράψει 6.500 χλμ !!! Ουσιαστικά συνεχίζω και έχω μηχανή μόνο για να την βλέπω και για ψυχολογικούς λόγους , δηλαδή "για να ξέρω ότι είναι εκεί και με περιμένει"… Και να σου πω και ένα μυστικό ??? Στις ηλικίες των "γύρω από τα 50" είναι πολλοί στην ίδια ή παραπλήσια φάση…

  14. #884
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    @all OK το κατάλαβα δεν ειναι ύποπτο, απλά μου φαίνεται περίεργο για το συγκεκριμένο μηχανάκι, μάλλον γιατί μου ταίριαξε όπως το ήθελα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από markcos7 Προβολή μηνύματος
    Τίποτα ύποπτο φίλε αυτός που το είχε το δούλεψε μόνο καλοκαίρι και κι αυτό μέσα στη πόλη και δεν ξέρω και αν το κινούσε το καθόλου το χειμώνα γιατί δεν μου φαινόταν τύπος της βροχής και του κρύου εννοείται ότι το μηχάνημα πήγε και στη Yamaha για τσεκάρισμα και όντως έτσι ήταν όποτε αν είχες βρει τέτοια ευκαιρία και δεν το πήρες είναι κρίμα
    Δεν τα έψαξα και πολύ αλλα τα περισσότερα ήταν 1000 ευρώ κάτω, δεν το σκέφτομαι και σαν φοβερή ευκαιρία αυτό. Περισσότερο τα κοίταγα γιατί ήθελα με το γκρι / μπλε χρώμα που δεν βγαίνει φέτος, και τελικά πήρα το night fluo, ήθελα έτσι και αλλιώς καινούριο αυτήν την φορά. Εντάξει, και εγώ τα περισσότερα χιλιόμετρα τα κάνω για την δουλειά, δεν τα κάνω για βόλτες, αλλά πραγματικά θα λυπόμουν να δώσω 6.500+ ευρώ και να το κοιτάω στο γκαραζ. Τον χειμώνα ένα ισοθερμικό και ένα μπουφανάκι και όλα καλά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Ουσιαστικά συνεχίζω και έχω μηχανή μόνο για να την βλέπω και για ψυχολογικούς λόγους , δηλαδή "για να ξέρω ότι είναι εκεί και με περιμένει"… Και να σου πω και ένα μυστικό ??? Στις ηλικίες των "γύρω από τα 50" είναι πολλοί στην ίδια ή παραπλήσια φάση…
    Σιγά σιγά πλησιάζουμε όλοι σε αυτήν την ηλικία, ελπίζω να προλάβω να κάνω και εγώ τόσα χιλιόμετρα / ταξίδια πριν αρχίσω να "βαριέμαι" ... Και κάποια στιγμή θέλω και ένα δεύτερο για χώμα το οποίο μάλλον θα κάθεται τον χειμώνα στην Αθήνα Απλά πέρασα τα τελευταία 2-3 χρόνια μαζεύοντας χρήματα για να πάρω κάτι να μου αρέσει, δεν μου περνάει καν απο το μυαλό να το έχω να κάθεται τώρα.

  15. #885
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Γεια σας παιδιά, θέλω να βελτιώσω το φρενάρισμα της μοτοσικλέτας. Είναι καλό, νομίζω φοράει 4πίστονες Sumitomo, αλλά θα ήθελα κάτι ακόμα καλύτερο, τόσο σε αίσθηση όσο και δύναμη & προοδευτικότητα. Είχα στο μυαλό μου κάτι σε ακτινική τρόμπα φρένου και σωληνάκια υψηλής πίεσης σε συνδυασμό με ένα καλό τακάκι και υγρά φρένων. Υπάρχει κάτι τέτοιο από την Accossato για την μοτοσικλέτα μας?
    http://www.accossato.com/EN/motorcyc...reservoir.html
    http://www.accossato.com/EN/motorcyc...ake-hoses.html
    Η από κάποια άλλη εταιρεία, Brembo πχ.

    Επίσης, έλεγα για ένα τιμόνι πιο ίσιο και με λιγότερη κλίση, σε σχέση με το εργοστασιακό ώστε να έχει μια πιο επιθετική θέση οδήγησης η μοτοσικλέτα..
    Έχει τοποθετήσει κανείς κάποιο συγκεκριμένο?
    Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF