Σελίδα 57 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 747525354555657585960616267107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 841 έως 855 από 1774

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #841
    Παιδιά νήματα για λάστιχα έχει άπειρα... Ας συζητηθεί σε πιο ταιριαστό μέρος.

  2. #842
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Για τον Scorpio και λοιπά περί συναγερμών, ΕΔΩ είστε.
    Life begins at 45°.

  3. #843
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Μετά απο την πρώτη μας βόλτα στην Αθήνα, δεν έχω κανένα παράπονο... όλα όπως τα περίμενα και τα ήθελα Στα "μείον" το μικρό ντεπόζιτο (το είχα διαβάσει αλλά στο γέμισμα το συνηδητοποίησα) και ότι μάλλον θα πρέπει να συνηθίσω σε κάθε φανάρι να με ρωτάνε για την μηχανή Ο βενζινάς κατάλαβε ότι είναι πρώτο γέμισμα απο την μυρωδιά... επικά σκηνικά και κουβέντες με αγνώστους... με το ninjaki μου με αγνοούσαν όλοι

    Μια ερώτηση... με σχετικά μικρές ταχύτητες σε 1η-2α έχω κραδασμούς μερικές φορές... αυτό είναι μέχρι να στρωθεί ή να το κοιτάξω? Το σχετικά μικρές είναι σχετικό γιατί νομίζω ότι η μηχανή δεν πάει κάτω απο 90km/h...

  4. #844
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Σας έχω πρίξει αλλά κάποιος πρέπει να κρατήσει το τοπικ ζωντανό.. !!

    Έχει κανεις καμια άποψη για αυτήν?? Θα είναι πολύ μικρή? Βλέπω καλές κριτικές..

  5. #845
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Μεγαλύτερη από τη δική μου. Αλλά έτσι κι αλλιώς εγώ δεν την έβαλα για να καλύπτομαι. Αν ήθελα κάτι τέτοιο, δε θα αγόραζα γυμνό.

    Το πόσο θα σε καλύψει μια ζελατίνα εξαρτάται από το τι περιμένεις από αυτή. Και τον όγκο σου.
    Life begins at 45°.

  6. #846
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μεγαλύτερη από τη δική μου. Αλλά έτσι κι αλλιώς εγώ δεν την έβαλα για να καλύπτομαι. Αν ήθελα κάτι τέτοιο, δε θα αγόραζα γυμνό.

    Το πόσο θα σε καλύψει μια ζελατίνα εξαρτάται από το τι περιμένεις από αυτή. Και τον όγκο σου.
    Ποια έχεις? είμαι μικροκαμωμένος 1,73 70 κιλά (και πολλά είναι). Εντάξει εννοείται ότι μου αρέσει έτσι όπως είναι αλλά θέλω να κάνω και κανα ταξιδάκι 2-3 ωρών. Απλά να χαλαρώσει λίγο τον άνεμο που τρώω θέλω, δεν με νοιάζει να τον κόψει και τελείως. Μου κάνει εντύπωση γιατι το ninja (τυχαία φώτο απο web) είναι πολύ χαμηλά σε σχέση με το σώμα αλλά δεν ένιωθα τόσο πολύ αέρα όσο τώρα, δυστυχώς έχει και @@@καιρο και δεν μπορώ να συγκρίνω και εύκολα

    edit: και αυτή μου φαίνεται ωραία και βλέπω φέρνει η stelpet τέτοια μάρκα.
    Τελευταία τροποποίηση από Lumiel; 25/04/2017 στις 21:08.

  7. #847
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Αυτή της Ermax έχω εγώ.

    Δε με ενοχλεί ιδιαίτερα ο αέρας όταν οδηγώ, ανεξαρτήτως ταχύτητας, αλλά μετά από μεγάλες βόλτες, έχω πονοκέφαλο για ώρες. Να θυμηθώ να αρχίσω να φοράω ωτοασπίδες...
    Life begins at 45°.

  8. #848
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτή της Ermax έχω εγώ.

    Δε με ενοχλεί ιδιαίτερα ο αέρας όταν οδηγώ, ανεξαρτήτως ταχύτητας, αλλά μετά από μεγάλες βόλτες, έχω πονοκέφαλο για ώρες. Να θυμηθώ να αρχίσω να φοράω ωτοασπίδες...
    Ωραία, να υποθέσω είσαι ευχαριστημένος απο το πως ταιριάζει στην μηχανή?? την είδα και σε ένα βίντεο αλλά μου φαίνεται όντως πολύ μικρή.. μάλλον θα κοιτάξω για λίγο μεγαλύτερη.

  9. #849
    "λογικό" μέλος Το avatar του/της the big boy
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Ωραία, να υποθέσω είσαι ευχαριστημένος απο το πως ταιριάζει στην μηχανή?? την είδα και σε ένα βίντεο αλλά μου φαίνεται όντως πολύ μικρή.. μάλλον θα κοιτάξω για λίγο μεγαλύτερη.
    καλοριζικη lumiel και καλα χιλιομετρα.

    οσο αφορα την ζελατινα, εχω βαλει μια αντιστοιχη με την ψηλη που φαινεται στην δευτερη φωτο απ το λινκ που εβαλες
    ειμαι 1.70 και καταλαβαινω αισθητη διαφορα απο τα 150 και μεχρι την τελικη, που χωρις αυτην αισθανομουνα οτι θα μου φυγει το κεφαλι
    στα 120 για παραδειγμα δεν νομιζω οτι εχει μεγαλυ διαφορα

  10. #850
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από the big boy Προβολή μηνύματος
    καλοριζικη lumiel και καλα χιλιομετρα.

    οσο αφορα την ζελατινα, εχω βαλει μια αντιστοιχη με την ψηλη που φαινεται στην δευτερη φωτο απ το λινκ που εβαλες
    ειμαι 1.70 και καταλαβαινω αισθητη διαφορα απο τα 150 και μεχρι την τελικη, που χωρις αυτην αισθανομουνα οτι θα μου φυγει το κεφαλι
    στα 120 για παραδειγμα δεν νομιζω οτι εχει μεγαλυ διαφορα
    Ευχαριστώ! Απο ότι κατάλαβα η μικρή είναι μόνο για το look (honest review), η μεγάλη κάτι κάνει για τον αέρα αλλά όχι θαύματα. Θα το σκεφτώ λίγο, ίσως θα κάνω το πρώτο ταξιδάκι έτσι να δω πόσο θα αντέξω. !

  11. #851
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Σας έχω πρίξει αλλά κάποιος πρέπει να κρατήσει το τοπικ ζωντανό.. !!

    Έχει κανεις καμια άποψη για αυτήν?? Θα είναι πολύ μικρή? Βλέπω καλές κριτικές..
    Εντάξει, δεν ξέρω τι κάνει στο γυμνό, αλλά στο Tracer που την έβαλα είναι όλα τα λεφτά, κάλυψα ότι κενά είχε το μηχανάκι σε ότι αφορά την προστασία του αέρα, η ζελατίνα μου ήρθε με το report του test της αεροδυναμικής σήραγγας για την συγκεκριμένη ζελατίνα. Θεωρώ ότι οι Ισπανοί στο συγκεκριμένο προϊόν ξεπέρασαν "εαυτούς".

  12. #852
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Ωραία, να υποθέσω είσαι ευχαριστημένος απο το πως ταιριάζει στην μηχανή?? την είδα και σε ένα βίντεο αλλά μου φαίνεται όντως πολύ μικρή.. μάλλον θα κοιτάξω για λίγο μεγαλύτερη.
    Ναι, έχω την πιο όμορφη ζελατίνα της αγοράς. Όπως είπα, αγόρασα γυμνό μηχανάκι, δε με ενδιαφέρει η κάλυψη. Την έβαλα κυρίως για να προστατεύει τα όργανα και την κλειδαριά, που είναι εκτεθειμένα. Μεγαλύτερη δε θα έβαζα ποτέ, θα προτιμούσα να κυκλοφορώ με Smart, αλλά είναι καθαρά θέμα γούστου.
    Life begins at 45°.

  13. #853
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2017
    Μηνύματα
    30
    Καλησπέρα και απο μένα παιδιά.
    Μετά απο καιρό που διαβάζω το συγκεκριμένο νήμα, αποφάσισα επιτέλους να γράψω.
    Κάτοχος ΜΤ 07 εδώ και σχεδόν 1,5 χρόνο και σίγουρα είμαι υπέρ χαρούμενος με την επιλογή μου (για να ευλογίσω και τα γένια μου).
    Ερχόμουν απο On Off και αρκετά περιφεριακά ταξιδάκια και η αλλαγή ήταν προς κάτι περισσότερο φιλικό στο city cruising, μαζεμένο και αρκετά παιχνιδιάρικο.

    Αυτά λοιπόν και πάντα όρθιοι

  14. #854
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από brandonheat Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και απο μένα παιδιά.
    Μετά απο καιρό που διαβάζω το συγκεκριμένο νήμα, αποφάσισα επιτέλους να γράψω.
    Κάτοχος ΜΤ 07 εδώ και σχεδόν 1,5 χρόνο και σίγουρα είμαι υπέρ χαρούμενος με την επιλογή μου (για να ευλογίσω και τα γένια μου).
    Ερχόμουν απο On Off και αρκετά περιφεριακά ταξιδάκια και η αλλαγή ήταν προς κάτι περισσότερο φιλικό στο city cruising, μαζεμένο και αρκετά παιχνιδιάρικο.

    Αυτά λοιπόν και πάντα όρθιοι
    Καλησπέρα! Γράψε και τίποτα έξτρα, χρώμα, αξεσουάρ που του φοράς, που το κάνεις βόλτες κτλπ!!

    Ερώτηση, μετά απο μερικά χιλιόμετρα (περίπου 400) άρχισε να κάνει αρκετό θόρυβο μόνιμα μάλλον απο μπροστά αριστερά ακούγεται. Μέχρι τα 400 έκανε έναν μεταλλικό θόρυβο μερικές φορές αλλά τίποτα το σημαντικό. Με λίγο ψάξιμο βλέπω ότι το είχαν τα MT 09 πολύ αυτό και ότι έχει να κάνει με τεντωτήρα αλυσίδας. Έχει αντιμετωπίσει κανείς στο MT 07 κάτι παρόμοιο? Έχω περίπου 600 τώρα και σκέφτομαι να το πάω σύντομα στην αντιπροσωπία, αλλά φοβάμαι θα μου το αλλάξουν με κάτι που θα ξαναχαλάσει. Επίσης νομίζω ότι κάνει και η αλυσίδα θόρυβο και με βλέπω να την αλλάζω και αυτήν σε λίγο καιρό, αλλά δεν ξέρω αν το πρόβλημα συνδέεται και με τον τεντωτήρα (ελπίζω να το λέω σωστά). Βρήκα μερικά βιντεάκια στο youtube αλλά τα περισσότερα είναι για MT 09 οπότε είπα να ρωτήσω εδώ να μου πει κανας παθών

    edit: Ξέχασα να γράψω ότι έχω λαδώσει αλυσίδα αλλά και την μέτρησα όπως πρέπει και φαίνεται μέσα στα όρια (5.1-5.2cm περίπου)
    Τελευταία τροποποίηση από Lumiel; 10/05/2017 στις 19:42.

  15. #855
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Ο θόρυβος της αλυσίδας είναι φυσιολογικός και ναι, είναι λίγο πιο ενοχλητικός από το συνηθισμένο. Δεν ξέρω αν φτιάχνει με αλλαγή αλυσιδογράναζων. Αλλά δεν έχω προσέξει κάτι άλλο.


    5 cm τι; Slack; Πολύ δεν είναι;
    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF