Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: shoei xr 1100

  1. #31
    Εμ, ναι, έχοντας εμπειρία από το 1000άρι και το 1100άρι, απλά η μέρα με τη νύχτα υπέρ του 1100.
    Για να μην πω και άλλα πρακτικά θέματα, ότι το εσωτερικο του 1100 είναι καλύτερης ποιότητας από του 1000 (δεν διαλύεται τόσο εύκολα το πανί, ποιοτικότεραπαχύτερα μαξιλάρια), οι αεραγωγοί επίσης καλύτεροι σε ποιότητα και λειτουργία (αν και πλέον μετά 2.5 χρόνια λίγο σφυράνε) και η ποιότητα βαφής και τα βερνίκια σε σχέση με το 1000 είναι "αλλού".
    Σε γενικές γραμμές αξίζει. Ένα με χαλάει μόνο, είναι αρκετά μεγάλο το κέλυφός του, σε σχέση με το μέγεθος. Σε σχέση με το παλιό μου arai μοιάζει με το κράνος του Darth Vader.

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2013
    Μηνύματα
    17
    Ευχαριστω ολους για την ανταποκριση σας στο θεμα μου.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Δεν ξερω τι εκανες αλλα σημερα μου ηρθε το παρακατω.

    --------------------------------------------------------------------------------------
    Καινούργιες παραλαβές σε SHOEI

    Κράνη SHOEI σε τιμές προσφορών

    XR 1100 μονόχρωμα από 469,00 προσφορά στα 375,00

    XR 1100 βαμμένα από 539,00 προσφορά στα 419,00

    QWEST βαμμένα από 469,00 προσφορά στα 375,00

    MULTITEC μονόχρωμα από 469,00 προσφορά στα 350,00

    Ενημερωθείτε από το site μας (http://www.riderstock.gr/ ) για την διαθεσιμότητα και τα μεγέθη.



    Για οποιαδήποτε απορία παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας


    SITE. http://www.riderstock.gr

  4. #34
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Για να μην ανοίγουμε καινούριο thread, με την dark smoke για το 1100 θα είμαι οκ αν δεν φοράω γυαλιά ηλίου από μέσα ;

    Έχω κουραστεί με τους φακούς τελευταία, απλά με την διάφανη δε μπορώ καν να οδηγήσω όταν έχει έντονη ηλιοφάνεια... (κινούμαι και εντελώς σκατά γαμώτο, ανατολικά το πρωί και δυτικά το απόγευμα... )

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #35
    Η dark smoke είναι σχεδόν μαύρη και δεν χρειάζονται γυαλιά ηλίου, θα είσαι μια χαρά.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  6. #36
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Ακριβως! Και εγω μια χαρα βλεπω μονο με τη ζελατινα ακομα και βραδυ τη φοραω σε καλα φωτισμενο δρομο και ετσι βλεπω μια χαρα.
    Τελευταία τροποποίηση από Billymuse; 11/05/2016 στις 10:44. Αιτία: ξεχασα τα μισα να γραψω
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  7. #37
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Η dark smoke είναι εξαιρετική κατά τη διάρκεια της ημέρας, ακόμα κι όταν έχεις τον ήλιο απέναντί σου, αλλά για το βράδυ δεν είναι καλή ιδέα. Ακόμα κι αν υπάρχει πολύ καλός φωτισμός στον δρόμο, χάνεις λεπτομέρειες που δε θα'πρεπε. Π.χ. είναι πολύ πιο δύσκολο να προβλέψεις τις κινήσεις των υπόλοιπων οχημάτων, δε βλέπεις καθαρά ρόδες και καθρέπτες αυτοκινήτων κτλ κτλ. Φοράω σχεδόν πάντα σκούρα ζελατίνα και νιώθω πολύ πιο ανασφαλής το βράδυ.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο Shoei Xr 1100
    από Viking στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 191
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2010, 08:01
  2. Arai Viper GT vs Shoei XR 1100
    από p@nos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2010, 13:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF