Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 165

Θέμα: Χιούμορ & θρησκείες

  1. #46
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    Εγω ενα ξερω σιγουρα!

    Πως ο Θεός εχει πολυ χιούμορ και μας βαζει να τσακωνομαστε για αστειες μαλακιες!

    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:




    Ξερω! Να μου για να μαθω
    Εσένα σου 'χω νέα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1920089_714869741866969_1142557453_n.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	22,3 KB 
ID:	311577
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #47
    ποσοι εχουν θρησκους γονεις η πολυ κοντινους ανθρωπους που πιστευουν???ας ξεκινησουν να λενε τα αστειακια σε αυτους και βλεπουμε...ολα ειναι θεμα σεβασμου...πιστευουμε η δεν πιστευουμε...σε ολα πρεπει να υπαρχει ενα οριο...

  3. #48
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εσένα σου 'χω νέα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1920089_714869741866969_1142557453_n.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	22,3 KB 
ID:	311577
    εεε αυτό εγω το πόσταρα παρακαλώ :P
    πάντως μιας και το πόσταρες ρε συ Νίκο..δηλαδή ούτε τέτοια εικόνα μπορεί να μπει στο θρεντ με τις αστείες εικόνες?
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #49
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    εεε αυτό εγω το πόσταρα παρακαλώ :P
    πάντως μιας και το πόσταρες ρε συ Νίκο..δηλαδή ούτε τέτοια εικόνα μπορεί να μπει στο θρεντ με τις αστείες εικόνες?
    Εγώ νομίζω ότι φυσικά μπορεί.

    Αν εμφανιστεί κάποιος εδώ μέσα και πει ότι το προξενιό είναι ευλογημένο... ε τι να πω....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εσένα σου 'χω νέα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1920089_714869741866969_1142557453_n.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	22,3 KB 
ID:	311577
    εχεις τιποτα καλο υπ όψην σου?


  6. #51
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    O fasismos ton admin kai i eleytheria ekfrasis.malista.

    Mpaineis se forum gia enydreia, ta idia.
    mpaineis se forum gia skylous, the same.
    mpaineis se forum gia epipla, ksana ki ap tin arxi.
    mpaineis se forum gia podilata, pare mia apo ta idia.
    Forum gia fidia, gia nyfika, gia katsikes,gia elaioxromatismous,gia Biokalliergeies-pantou ta idia

    Ektos ki an oi idioi kai oi idioi einai pou grafoun se ola ta forum,
    exoume terastio thema .
    Alla oi ellines kai pou den exoume?
    Pou tha mou peis ESY, ti tha grapso EGO???? E?
    sto diko sou, idioktito forum?
    opou den me ebale kaneis me to zori na diabazo kai na symmetexo? E?
    RE ANTESTE APO KEI RE, pou tha mou ypodeikseis EMENA???

    (oute tous diaxeiristes-idioktites thelo na kalopiaso oute kanenan. Oute ponane ta matia mou otan diabazo ta idia kai ta idia ksana, oute me ypoxreose kaneis na apantiso edo.

    Alla ayti i nootropia toy monimos adikimenou, thigmenou kai diamartyromenou (piso apo to pliktrologio panta,min ksexniomaste kiolas), den ypoferetai......

  7. #52
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    ποσοι εχουν θρησκους γονεις η πολυ κοντινους ανθρωπους που πιστευουν???ας ξεκινησουν να λενε τα αστειακια σε αυτους και βλεπουμε...ολα ειναι θεμα σεβασμου...πιστευουμε η δεν πιστευουμε...σε ολα πρεπει να υπαρχει ενα οριο...
    Τι μου θύμησες τώρα... η γιαγία μου ήταν τόσο θρήσκα που όποτε έπαιζε λειτουργία στην τηλεόραση, μετά χρειαζόμασταν 5 λίτρα AZAX για να την καθαρίσουμε από τα φιλιά που της είχε δώσει όταν εμφανιζόντουσαν στην οθόνη εικόνες και εξαπτέρυγα και επιτάφιοι και λοιπά αξεσουάρ. Μιλάμε hard core, όχι μαλακίες! Την κακομοίρα τη γιαγιά λοιπόν την τρολάραμε σε απίστευτο βαθμό, αφού όποτε κοιμάταν πήγαινα και κατέβαζα τα εικονίσματα πάνω από το κεφάλι της και κρέμαγα αφίσες με τους "διαβόλους και τους τριβόλους" όπως τους έλεγε, Maiden, Metallica, Saxon, AC/DC και τέτοια... επίσης πέρναμε τους βίους αγιών από το κομοδίνο της και κολλάγαμε μέσα αυτοκόλλητα από τις συλλογές της Panini με τους ποδοσφαιριστές, άνοιγε η γιαγιά να διαβάσει για τον Κοσμά τον Αιτωλό και έβλεπε τον Lineker η το σήμα της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας του Εκουαδόρ...άλλη καφρίλα που βάζαμε ούζο ή τσίπουρο στο μπουκαλάκι του αγιασμού αλλά το κορυφαίο ήταν όταν με τον τσόγλανο τον ξάδερφο μου κρύψαμε πίσω από μια μεγάλη εικόνα του μυστικού δείπνου που είχε, ένα walkie - talkie και κάναμε ότι της μίλαγε ο χριστός... φάγαμε απίστευτο ξύλο βέβαια, κόντεψε να μείνει η κακομοίρα η γιαγιά από την κατάνυξη...δεν μας κράτησε βέβαια ποτέ κακία για όλα αυτά.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    O fasismos ton admin kai i eleytheria ekfrasis.malista.

    Mpaineis se forum gia enydreia, ta idia.
    mpaineis se forum gia skylous, the same.
    mpaineis se forum gia epipla, ksana ki ap tin arxi.
    mpaineis se forum gia podilata, pare mia apo ta idia.
    Forum gia fidia, gia nyfika, gia katsikes,gia elaioxromatismous,gia Biokalliergeies-pantou ta idia

    Ektos ki an oi idioi kai oi idioi einai pou grafoun se ola ta forum,
    exoume terastio thema .
    Alla oi ellines kai pou den exoume?
    Pou tha mou peis ESY, ti tha grapso EGO???? E?
    sto diko sou, idioktito forum?
    opou den me ebale kaneis me to zori na diabazo kai na symmetexo? E?
    RE ANTESTE APO KEI RE, pou tha mou ypodeikseis EMENA???

    (oute tous diaxeiristes-idioktites thelo na kalopiaso oute kanenan. Oute ponane ta matia mou otan diabazo ta idia kai ta idia ksana, oute me ypoxreose kaneis na apantiso edo.

    Alla ayti i nootropia toy monimos adikimenou, thigmenou kai diamartyromenou (piso apo to pliktrologio panta,min ksexniomaste kiolas), den ypoferetai......


    μολις ανεφερα το ποστ σου γιατι ειναι greeklish και πονεσαν τα ματια μου...και φυσικα αντιβαινει στους κανονες του φορουμ...
    λογικα εντος ολιγου πρεπει να το ξυρισουν...

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Να σε βοηθήσω. Γιατί μια προτροπή κάποιου να δει τα πράγματα λίγο πιο ανοιχτόμυαλα πριζώνει επίσης; Φυσικά και τα αίτια είναι εντελώς άλλα
    και δε θα λυθούν εδώ.
    Αλλά ούτε και πουθενά αλλού θα λυθούν, 2000 χρόνια ιστορία και δε λύθηκαν.
    Δεν ειναι εκει το θεμα ρε Νικο.
    Φυσικα και ο καθενας μπορει να λεει και να υποστηριζει αυτα που πιστευει.Αλλα να μενουμε στην ουσια και να μην χανουμε το χιουμορ μας.Δεν ειναι ολα μια αντιδικια και ενα πεδιο μαχης.

    Δεν ειναι δυνατον καθε φορα να κανουμε απο τιποτε,το φορουμ Κουγκι.Αντιπαραθεσεις,γκρινια,μιζερια και ολα τα κακα του κοσμου τα ζουμε καθημερινα.Αν κανουμε το φορουμ το ιδιο μιζερο με την καθημερινοτητα μας ,ποιος ο λογος να συμμετεχουμε?

    Ηρεμια χρειαζομαστε και χαβαλε.Τα λεω με καλη προθεση και ελπιζω να μην προσθεσω αλλο ενα λιθαρακι στη φαγωμαρα.


    Αυτο το ανεκδοτο με την Αννουλα θα μου το πει κανενας?

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Τι μου θύμησες τώρα... η γιαγία μου ήταν τόσο θρήσκα που όποτε έπαιζε λειτουργία στην τηλεόραση, μετά χρειαζόμασταν 5 λίτρα AZAX για να την καθαρίσουμε από τα φιλιά που της είχε δώσει όταν εμφανιζόντουσαν στην οθόνη εικόνες και εξαπτέρυγα και επιτάφιοι και λοιπά αξεσουάρ. Μιλάμε hard core, όχι μαλακίες! Την κακομοίρα τη γιαγιά λοιπόν την τρολάραμε σε απίστευτο βαθμό, αφού όποτε κοιμάταν πήγαινα και κατέβαζα τα εικονίσματα πάνω από το κεφάλι της και κρέμαγα αφίσες με τους "διαβόλους και τους τριβόλους" όπως τους έλεγε, Maiden, Metallica, Saxon, AC/DC και τέτοια... επίσης πέρναμε τους βίους αγιών από το κομοδίνο της και κολλάγαμε μέσα αυτοκόλλητα από τις συλλογές της Panini με τους ποδοσφαιριστές, άνοιγε η γιαγιά να διαβάσει για τον Κοσμά τον Αιτωλό και έβλεπε τον Lineker η το σήμα της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας του Εκουαδόρ...άλλη καφρίλα που βάζαμε ούζο ή τσίπουρο στο μπουκαλάκι του αγιασμού αλλά το κορυφαίο ήταν όταν με τον τσόγλανο τον ξάδερφο μου κρύψαμε πίσω από μια μεγάλη εικόνα του μυστικού δείπνου που είχε, ένα walkie - talkie και κάναμε ότι της μίλαγε ο χριστός... φάγαμε απίστευτο ξύλο βέβαια, κόντεψε να μείνει η κακομοίρα η γιαγιά από την κατάνυξη...δεν μας κράτησε βέβαια ποτέ κακία για όλα αυτά.

    ΚΛΑΙΩ!

  11. #56
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι εκει το θεμα ρε Νικο.
    Φυσικα και ο καθενας μπορει να λεει και να υποστηριζει αυτα που πιστευει.Αλλα να μενουμε στην ουσια και να μην χανουμε το χιουμορ μας.Δεν ειναι ολα μια αντιδικια και ενα πεδιο μαχης.

    Δεν ειναι δυνατον καθε φορα να κανουμε απο τιποτε,το φορουμ Κουγκι.Αντιπαραθεσεις,γκρινια,μιζερια και ολα τα κακα του κοσμου τα ζουμε καθημερινα.Αν κανουμε το φορουμ το ιδιο μιζερο με την καθημερινοτητα μας ,ποιος ο λογος να συμμετεχουμε?

    Ηρεμια χρειαζομαστε και χαβαλε.Τα λεω με καλη προθεση και ελπιζω να μην προσθεσω αλλο ενα λιθαρακι στη φαγωμαρα.


    Αυτο το ανεκδοτο με την Αννουλα θα μου το πει κανενας?

    Ήταν η Αννούλα και προσευχόταν στον Χριστο... και...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Χωρίς τίτλο.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	43,0 KB 
ID:	311580

    ...αφού ρε μαμά δεν είπε ο Χριστούλης να γυρνάμε και το άλλο μάγουλο;






    Γαμάτο;
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων index.jpg‎  

  12. #57
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Τι μου θύμησες τώρα... η γιαγία μου ήταν τόσο θρήσκα που όποτε έπαιζε λειτουργία στην τηλεόραση, μετά χρειαζόμασταν 5 λίτρα AZAX για να την καθαρίσουμε από τα φιλιά που της είχε δώσει όταν εμφανιζόντουσαν στην οθόνη εικόνες και εξαπτέρυγα και επιτάφιοι και λοιπά αξεσουάρ. Μιλάμε hard core, όχι μαλακίες! Την κακομοίρα τη γιαγιά λοιπόν την τρολάραμε σε απίστευτο βαθμό, αφού όποτε κοιμάταν πήγαινα και κατέβαζα τα εικονίσματα πάνω από το κεφάλι της και κρέμαγα αφίσες με τους "διαβόλους και τους τριβόλους" όπως τους έλεγε, Maiden, Metallica, Saxon, AC/DC και τέτοια... επίσης πέρναμε τους βίους αγιών από το κομοδίνο της και κολλάγαμε μέσα αυτοκόλλητα από τις συλλογές της Panini με τους ποδοσφαιριστές, άνοιγε η γιαγιά να διαβάσει για τον Κοσμά τον Αιτωλό και έβλεπε τον Lineker η το σήμα της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας του Εκουαδόρ...άλλη καφρίλα που βάζαμε ούζο ή τσίπουρο στο μπουκαλάκι του αγιασμού αλλά το κορυφαίο ήταν όταν με τον τσόγλανο τον ξάδερφο μου κρύψαμε πίσω από μια μεγάλη εικόνα του μυστικού δείπνου που είχε, ένα walkie - talkie και κάναμε ότι της μίλαγε ο χριστός... φάγαμε απίστευτο ξύλο βέβαια, κόντεψε να μείνει η κακομοίρα η γιαγιά από την κατάνυξη...δεν μας κράτησε βέβαια ποτέ κακία για όλα αυτά.


    στα διάλα, μου βγήκε ο καφές από την μύτη

    Προειδοποιούν πρώτα ρεεεεεε!


    (αυτό το "στα διάλα" εμπίπτει στο κανονισμό; )
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #58
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Τι μου θύμησες τώρα... η γιαγία μου ήταν τόσο θρήσκα που όποτε έπαιζε λειτουργία στην τηλεόραση, μετά χρειαζόμασταν 5 λίτρα AZAX για να την καθαρίσουμε από τα φιλιά που της είχε δώσει όταν εμφανιζόντουσαν στην οθόνη εικόνες και εξαπτέρυγα και επιτάφιοι και λοιπά αξεσουάρ. Μιλάμε hard core, όχι μαλακίες! Την κακομοίρα τη γιαγιά λοιπόν την τρολάραμε σε απίστευτο βαθμό, αφού όποτε κοιμάταν πήγαινα και κατέβαζα τα εικονίσματα πάνω από το κεφάλι της και κρέμαγα αφίσες με τους "διαβόλους και τους τριβόλους" όπως τους έλεγε, Maiden, Metallica, Saxon, AC/DC και τέτοια... επίσης πέρναμε τους βίους αγιών από το κομοδίνο της και κολλάγαμε μέσα αυτοκόλλητα από τις συλλογές της Panini με τους ποδοσφαιριστές, άνοιγε η γιαγιά να διαβάσει για τον Κοσμά τον Αιτωλό και έβλεπε τον Lineker η το σήμα της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας του Εκουαδόρ...άλλη καφρίλα που βάζαμε ούζο ή τσίπουρο στο μπουκαλάκι του αγιασμού αλλά το κορυφαίο ήταν όταν με τον τσόγλανο τον ξάδερφο μου κρύψαμε πίσω από μια μεγάλη εικόνα του μυστικού δείπνου που είχε, ένα walkie - talkie και κάναμε ότι της μίλαγε ο χριστός... φάγαμε απίστευτο ξύλο βέβαια, κόντεψε να μείνει η κακομοίρα η γιαγιά από την κατάνυξη...δεν μας κράτησε βέβαια ποτέ κακία για όλα αυτά.
    Kαι νόμιζα ήμουν μόνος. Εγώ κάθε φορά που έβλεπα εικόνα της παναγίας στο σπίτι, πήγαινα και τη χάιδευα. Η μάνα μου αναγκάστηκε να το κόψει και να τις κρατάει στο δωμάτιό της.
    Life begins at 45°.

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Αυστηρά προσωπική άποψη:

    Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το χιουμορ είναι περίεργο πράγμα…
    Το πώς το αντιλαμβάνεται και το πώς το εκφράζει κανείς διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο… μπορεί ανάλογα να είναι κακό , μέτριο , καλό…
    Όμως , δεν υπάρχει κανόνας στο φορουμ για το χιουμορ…

    Γενικά , επαφίεται στο μυαλό και στην αίσθηση που έχει ο καθένας … όπως είπαν και παραπάνω , πριν ποστάρουμε κατι ας προσπαθούμε να σκεφτούμε ότι ισως μπορεί κάποιους να τους ενοχλήσει αλλά και όταν διαβάζουμε κάτι ας προσπαθούμε να μην ενοχλούμαστε τόσο εύκολα…

    Δεν κινδυνεύει η πίστη κάποιου επειδή πόσταρε κάποιος κάτι στο μοτο.γρ…
    Δεν κινδυνεύει η υγεία του Σαμαρα επειδή τον σιχτιρίζουμε στο μοτο.γρ…
    Δεν κινδυνεύουν οι πωλησεις της BMW επειδή τις θάβουμε στο μοτο.γρ…
    Δεν θα παψουν να χαλαν τα ΚΤΜ επειδη μας αρεσουν στο μοτο.γρ

    Άλλωστε , γι αυτό υπάρχουν και τα οφ τοπικ θέματα για να λέει ο καθένας την γενικότερη άποψη του και να τον γνωριζόμαστε λίγο καλύτερα… δεν θα γίνουμε ολοι φίλοι με όλους…

    Όμως , αν ένα μελος κανει αναφορα ότι ένα ποστ τον προσβαλε , υπαρχουν δυο επιλογες
    1.Να γραψουν στα @@ το μελος που προσβλήθηκε και να μην κάνουν τίποτα ..
    2.Να διαγραφεί το ποστ που προσέβαλε το μελος (άσχετα αν το θεωρούν ολοι προσβλητικό ή όχι) με μια υπενθύμιση για τον σεβασμό απ όλους στα μελη του φορουμ.

    Για εμένα , η αυταρχική συμπεριφορά θα ήταν η πρώτη… αυτό όμως δεν σημαίνει ο τι κάποιος που είναι συχνά παρεξηγησιαρης θα έχει και πάντα δίκιο..






    Terens ασχετα με την σχεση που εχετε με τον sniper , θα ηθελα να σε ρωτήσω ειλικρινά ,σοβαρα και χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας , τι είναι αυτό που σε κάνει να είσαι μέλος στο μοτο.γρ εδώ και κοντά 10 χρόνια ?







    AYTO TO EXΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ............








    Χωρίς νά μέ πιέσουν έπειδή έγώ ένοιωθα τήν άνάγκη νά τό κάνω
    γιά τούς λόγους πού έγώ έπίσης θεώρησα ότι πρέπει.
    Σέ σένα λοιπόν ΔΕΝ ΘΕΛΩ νά άπαντήσω....!!
    Μπορείς νά ύποθέσεις ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ,καί νά δώσεις όποια έρμηνεία .
    Ή άπάντηση μου είναι είλικρινής σοβαρή καί χωρίς κανένα ίχνος είρωνίας.
    Ούτε καί έπιθυμώ νά κουβεντιάσω μαζί σου τό γιατί καί τό διότι.

  15. #60
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Τι μου θύμησες τώρα... η γιαγία μου ήταν τόσο θρήσκα που όποτε έπαιζε λειτουργία στην τηλεόραση, μετά χρειαζόμασταν 5 λίτρα AZAX για να την καθαρίσουμε από τα φιλιά που της είχε δώσει όταν εμφανιζόντουσαν στην οθόνη εικόνες και εξαπτέρυγα και επιτάφιοι και λοιπά αξεσουάρ. Μιλάμε hard core, όχι μαλακίες! Την κακομοίρα τη γιαγιά λοιπόν την τρολάραμε σε απίστευτο βαθμό, αφού όποτε κοιμάταν πήγαινα και κατέβαζα τα εικονίσματα πάνω από το κεφάλι της και κρέμαγα αφίσες με τους "διαβόλους και τους τριβόλους" όπως τους έλεγε, Maiden, Metallica, Saxon, AC/DC και τέτοια... επίσης πέρναμε τους βίους αγιών από το κομοδίνο της και κολλάγαμε μέσα αυτοκόλλητα από τις συλλογές της Panini με τους ποδοσφαιριστές, άνοιγε η γιαγιά να διαβάσει για τον Κοσμά τον Αιτωλό και έβλεπε τον Lineker η το σήμα της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας του Εκουαδόρ...άλλη καφρίλα που βάζαμε ούζο ή τσίπουρο στο μπουκαλάκι του αγιασμού αλλά το κορυφαίο ήταν όταν με τον τσόγλανο τον ξάδερφο μου κρύψαμε πίσω από μια μεγάλη εικόνα του μυστικού δείπνου που είχε, ένα walkie - talkie και κάναμε ότι της μίλαγε ο χριστός... φάγαμε απίστευτο ξύλο βέβαια, κόντεψε να μείνει η κακομοίρα η γιαγιά από την κατάνυξη...δεν μας κράτησε βέβαια ποτέ κακία για όλα αυτά.
    nice pou sou thimisa ta paidika sou xronia...elpizw twra pou megalwses na min kaneis pia ta idia...idios an px stin thesi tis giagias einai oi goneis sou...den boreis na fantasteis poso tous stenaxwreis...

    den eimai katholou thriskos...to antitheto tha elega...i mana mou idios meta ton thanato tou patera mou to gyrise teleiws stin ekklisia...kati pou emena mou gyrise ta antera alla den borw na kanw kai kati...den pistevw alla dexomai ayton pou pistevei kai gia emena...borei kai na koroidevw, alla den to kanw kai simaia...


    filika panta
    Τελευταία τροποποίηση από blackbusa; 10/03/2014 στις 17:29.

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2006, 16:34
  2. Χιούμορ
    από motoforever στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 20:01
  3. ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ
    από Innersense στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 02:18
  4. Μαύρο χιούμορ
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 16:08
  5. Ανελεητο Χιουμορ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 16:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF