Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 165

Θέμα: Χιούμορ & θρησκείες

  1. #91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Bertrand Russell — 'So far as I can remember there is not one word in the Gospels in praise of intelligence.'
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Για να τελειωνουμε με το θεμα, προτεινω να αποφασισουμε πως οσοι προσβαλλονται δεν ειναι πραγματικοι χριστιανοι, τι λετε?
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Καταπιειτε τα παντα αμασητα,γαμω τις ανασφαλειες σας..
    Που βαζετε και ορους..


  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Για να τελειωνουμε με το θεμα, προτεινω να αποφασισουμε πως οσοι προσβαλλονται δεν ειναι πραγματικοι χριστιανοι, τι λετε?
    Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με αυτό.
    Είναι απαραίτητο όμως να φτιάξουμε άλλη μια ταμπέλα που θα βάζουμε ο ένας στον άλλον;

    Και για να το ελαφρύνω και λίγο, e-αφορισμούς θα έχουμε ή θα τη βγάλουμε χωρίς σπέσιαλ εφέ;
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Αντίστοιχα στον καφέ θα χαλάσεις την κουβέντα με τα πειράγματα για το ποδόσφαιρο και θα μου πεις σοβαρά πως πρέπει να μην υποστηρίζω την τάδε ομάδα γιατί έχει χουλιγκάνους, ο πρόεδρός της στήνει παιχνίδια κτλ κτλ. Απλά θα χαλάσεις την κουβέντα μας λέγοντας κάτι για το οποίο ξέρεις πως δεν έχω ευθύνη.
    Φυσικά και έχεις ευθύνη και για τους χουλιγκάνους και για τον πρόεδρα που στήνει παιχνίδια, καθώς με τη πλακίτσα και τη κουβεντούλα σου, διαβάζοντας έντυπο και μη τύπο, εμέσως τον στηρίζεις,
    του δίνεις αξία με την ενασχόλησή σου, βοηθάς να συνεχίσει μια κατάσταση που βρωμάει από παντού για να κάνεις τη πλακίτσα σου.
    (ωραία, να φύγει και ο καυγάς από τη θρησκεία, να πάει σε άλλου τύπου πίστες μπας και ξεπολωθεί το πράγμα)
    Αν θα ανακατευτώ στη κουβέντα για βαζελογαυρομπαοκοσκούληκα; Ούτε κάν σημασία θα της δώσω, όπως δεν έχω δώσει σημασία και σε αυτό το καφενείο, από μακρυά τις παρακολουθώ
    και μέσα μου χασκογελώ όταν γίνεται χαμός και κλειδώνει.

    Και πίστεψέ με (ή μη με πιστεύεις για να είμαστε και στο σωστό πνέυμα) , όταν ασχολήθηκα με τα ποδόσφαιρα (που το λατρεύω σαν παιχνίδι) ήταν γιατί η μεγαλοπαρέα που με
    πήγαινε γήπεδο ήταν ένα γαυροβαζελοχανουμοσυνοθέλευμα που το γέλιο και το πείραγμα ήταν σε καθημερινή διάταξη. Που καθόμουνα με τους κωλόγερους στην ίδια κερκίδα
    και όταν έμπαινε γκολ, ο ένας πανηγύριζε και ο διπλανός του κατέρεε, γιατί κάθονταν δίπλα δίπλα γαύροι και βάζελοι. Το γήπεδο το έκοψα γρήγορα και μόνος μου, γιατί
    οι συνομίλικοί μου δεν βλέπαν μπάλα, αλλά όταν μιλάγαμε μου λεγαν κάτι για ξύλο και παράνειες και πως αν είμαστε φίλοι εδώ, έξω από το γήπεδο θα μου έκοβαν
    το λαρύγγι και κάτι τέτοιες μαλακίες.

    Όταν λοιπόν η κουβέντα των χανουμοβάζελων θα αρχίσει να επηρεάζει εμένα μέσα στο καφενείο, θα είναι όταν θα ετοιμάζονται να πιαστούν στα χέρια
    για ένα πέτσινο τόπι, "θρησκεία", "ζωή", "φανέλα" και τέτοιες μαλακίες και θα αρχίσουν να πλακώνονται και να φωνάζουν χαλώντας την ηρεμία του καφέ μου,
    ναι, τότε θα τους κράξω και θα τους βρίσω πιθανότατα, γιατί με ενοχλούν.
    Βάλε να θέλουν να πείσουν και το γυιο μου ντε και καλά να γίνει Μπαόκι π.χ. Ε, δε θα πρέπει να ασχοληθώ και να τους ξαποστείλω με όποιο τρόπο μπορώ; Τωρα αν ο μικρός θέλει ντε και καλά να γίνει γριά ξέρω γω,
    ας κάνει ότι καταλαβαίνει. Όμως αφού του εξηγήσω τα καραγκιοζιλίκια.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Βάλτο βρε αδερφέ στο «Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί», ίσως τα βρούμε κιόλας κάπου στη μέση με λίγη κουβέντα. Μην αμφιβάλλεις πως θα βρεις υποστηρικτές εκεί από όπου δεν το περιμένεις.
    Απλά μην το βάζεις στα ανέκδοτα, δεν είναι ανέκδοτο και ούτε κι εσύ το αντιμετωπίζεις έτσι.
    Εδώ συμφωνούμε (εξάλλου έχουμε συμφωνήσει και νωρίτερα νομίζω) εκτός αν πρόκειται για "αστείο".

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Επίσης, το να βάλεις μια φωτογραφία που να γράφει ανορθόγραφα «Μότο Χρήστος» και να ρίξεις ένα καλό μπινελίκι εμμέσως, ξέρω γω; Πόσοι το θεωρούν αστείο;
    Μου θυμίζει κάτι μικρά παιδάκια που κάνουν πως βήχουν και στο βήξιμο λένε «μαλάκα» και μετά χαζογελάνε που το «κάλυψαν» από τη μαμά και τον μπαμπά λες και η μαμά και ο μπαμπάς είναι χαζοί και δεν καταλαβαίνουν.
    Οκ, υποθέτω πως μέχρι κάποια ηλικία είναι αστείο, αλλά πόσοι αυτής της ηλικίας γράφουν στο φόρουμ;
    Προσωπικά το συγκεκριμένο θεωρώ αστείο ως λογοπαίγνιο, ομολογώ όμως ότι όταν είδα τη φωτογραφία που είχε και το "γα" μπροστά έχασε όποια
    μαγεία είχε.
    Το 1ο είναι πνευματώδες, το 2ο για χαζούς που τα θέλουν μασημένα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Εγώ το πρότεινα, δεν το θεωρώ κακή ιδέα.
    Είναι κακή ιδέα και σου εξήγησα γιατί. Αν έβλεπα τέτοια κατηγορία, ως θρήσκος, θα θεωρούσα ότι υπάρχει μια συνομωσία οργανωμένη και απλά με δουλεύουν
    για να μου χρυσώσουν το χάπι (μιλώντας πάντα για το χιούμορ και όχι για τις αμπελοφιλοσοφιστίες μας), θα το θεωρούσα εριστικό,
    άρα και η αντίδρασή μου θα ήταν ακόμα πιο έντονη.

  5. #95
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με αυτό.
    Είναι απαραίτητο όμως να φτιάξουμε άλλη μια ταμπέλα που θα βάζουμε ο ένας στον άλλον;

    Και για να το ελαφρύνω και λίγο, e-αφορισμούς θα έχουμε ή θα τη βγάλουμε χωρίς σπέσιαλ εφέ;
    Πιο ελαφρυ αναληπτεται....

    [Καμια ταμπελα. Απλα δινουμε την ευκαιρια στους ασκουμενους καθε θρησκειας να ελεγχουν την πιστη τους, ορ λακ δεροφ.]
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Ετσι και αλλιως δεν μ'αρεσει ο ορος αθεος.
    Σαν να λεμε οτι προσδιοριζεται καποιος απο κατι που δεν ειναι...εσυ αν δεν παιζεις γκολφ εισαι μη-γκολφιστης?
    Υπάρχουν όμως οι αντιολυμπιακοί

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ. Η Δυναμη (απο τον πολεμο των αστρων) εχει αναγνωριστει ως θρησκεια στην αγγλια.
    Αν εγω δηλωσω οτι πιστευω σε αυτην θα υπαρξει ρητη απαγορευση οτι οποιος κανει χιουμορ με θεμα τον Yoda θα μπαναριστει?
    Μπορει σε καποιους να φαινεται γελοιο αυτο αλλα ειναι το ιδιο γελοιο με το να υπαρχει απαγορευση να κανουμε χιουμορ με θεμα τον χριστιανισμο.
    Τουλαχιστον ο Πολεμος των Αστρων εχει καλυτερα ειδικα εφε απο τον Ιησου το Ναζωραιο του Τζεφιρελι που βλεπουμε καθε πασχα και χριστουγεννα
    Αυτό δεν το ήξερα. Που γράφομαι; Ποσαδιστές με χάσατε, βρήκα ΤΟ καλύτερο σπίτι!!!!!

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Bertrand Russell — 'So far as I can remember there is not one word in the Gospels in praise of intelligence.'
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δεν εχεις παρα να συγχωρεσεις μωρε, μη τρελλαινεσαι.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Για να τελειωνουμε με το θεμα, προτεινω να αποφασισουμε πως οσοι προσβαλλονται δεν ειναι πραγματικοι χριστιανοι, τι λετε?

    (για να μην αντιγράφω το ct.)

  8. #98
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Κατά γενική ομολογία είμαι άνθρωπος με χιούμορ και χιουμοριστικά θέματα απ' όπου κι αν προέρχονται και ότι κι αν σατιρίζουν, δεν μ' ενοχλούν καθόλου. Είναι άλλο πράγμα το χιούμορ και άλλο πράγμα ο χλευασμός. Τα όρια βέβαια είναι υποκειμενικά.

    Βάλτε λίγο χιούμορ στη ζωή σας, ελαφρύνετε λίγο το ήδη βαρύ κλίμα που όλοι βιώνουμε και όλοι θα είμαστε ευχαριστημένοι. Τα άκρα ποτέ δεν υπήρξαν λύση και οι απαγορεύσεις επίσης.

    Θέματα που προσβάλουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, μόνα τους παίρνουν την άγουσα προς το έρεβος του Ζόφου.

    ΥΓ
    Μάλλον είναι πολύς ο καιρός που μείναμε χωρίς μια καλή βόλτα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #99
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Ετσι και αλλιως δεν μ'αρεσει ο ορος αθεος.
    Σαν να λεμε οτι προσδιοριζεται καποιος απο κατι που δεν ειναι...εσυ αν δεν παιζεις γκολφ εισαι μη-γκολφιστης?
    Θεικο!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  10. #100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Θεικο!
    Οξύμωρο

  11. #101
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    συγνώμη που χαλάω τη σούπα, αλλά τι θα λέγατε να ανοίγαμε ένα thread για το έγκλημα που συντελέστηκε εχτές στην Τούμπα ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #102
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    συγνώμη που χαλάω τη σούπα, αλλά τι θα λέγατε να ανοίγαμε ένα thread για το έγκλημα που συντελέστηκε εχτές στην Τούμπα ;
    Πιο έγκλημα το οτι ο ολυμπιακός έκανε μια φάση σε όλο τον αγώνα?
    Μη μου πεις για την μπουνια φίλε,γιατί οταν το Εκανε ο καρεμπέ στον Οκκά τον είχατε για θεό..
    επιστροφή στα της θρησκείας ΣΑΣ
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #103
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Να μιλησω και εγω
    Λοιπον παμπολες φορες εχω δει και εχω γκρινιαξει για τις κατα τ αλλα<αστειες>φωτο
    Που κοροιδευουν τα θεια επανειλημενα
    Και δεν εινσι οτι κοριιδευεις εναν κουνιστο ρασοφορο η τον αλλον που τα παιρνει
    Εδω μιλαμε για διακωμωδηση της εικονας του ΧΡΙΣΤΟΥ του ΣΤΑΥΡΟΥ και αλλων συμβολων της θρησκειας μας
    Η θρησκεια η Εκκλησια σας χλευασε ποτε?γιατι το κανετε?
    Σας εβρισε ποτε?γιατι την βριζεται?
    Αναφερθηκε αρνητικα απεναντι σας?
    Γιατι το κανετε?
    Τα μονα αστεια-φωτο εδω μεσα στο αναλογο θεμα ειναι εναντιον της θρησκειας
    Εισαστε αθεοι?
    Υλιστες?σατανιστες?βουδιστες?χιλιαστες?
    Μαγκια σας
    Διατυμπανιστε το
    Αλλα μην υβριζεται αυτι που καποιοι πιστευουν και δεν σας ενοχλουν
    Και η θρησκεια δεν ειναι ο ολυμπιακος ο παοκ η αεκ κλπ
    Μην τα ισοπεδωνουμε ολα
    Λαθη απο την μερια της θρησκειας γινονται οπου ενεπλακη ο ανθρωπινος παραγοντας
    Επιλεξτε αλλο θεμα και αντικειμενο
    Η πειτε καπου με ομοιους σας
    Δεν ειμαι θρησκος
    Ειμαι θρησκευομενος
    Δεν εχω προβλημα με κανεναν που πιστευει αλλου να κατσω να μιλησω να φαω να βγω εξω
    Αλλα οθ κοκκινες γραμμες ειναι για να μην τις περναμε εκατερωθεν
    Εδω και πολλα χρονια δεν σε κανουν με το ζορι χριστιανο
    Γνωριζω ατομα που παντρευτηκαν με πολιτικο
    Που εδωσαν μονοι τους ονοματα στα παιδια και περναμε μια χαρα οταν βρισκομαστε δεν προσπαθω να τον.πεισω για τιποτα ουτε και αυτος
    Δεν το βριζω δεν τον κοροιδευω και τουμπαλιν
    Ο καθενας ειναι κυριος του κωλου του
    Αν σε καποιον την βρισκει με τις χαρες του κωλου του με γεια του και χαρα του
    Δεν θα με πεισει οτι εγω ειμαθ στραβος αν ο δικος του γιαλος εχει στραβωσει προ πολλου και στραβα αρμενιζει
    Οπως δεν φοβαμαι που ΕΛΛΗΝΑΣ ετσι δεν φοβαμαι που ειμαι ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ
    Και οταν κοροιδευουν την πατριδα και την πιστη μου θα αντιδραω

    Είναι όλο το ποστάκι θέμα προς συζήτηση αλλά επί προσωπικού κι όχι προστα σ' ένα k/b και σ' ένα monitor. Θέλει πολλή και μακριά κουβέντα το πως είναι δυνατόν κάτι που εγώ δεν πιστεύω (πχ Χριστός, Σταυρός) και δεν τα θεωρώ "σύμβολα" μιας Θρησκείας, αν τα διακομωδήσω να θεωρηθεί ότι βάλω κατά του Χριστιανισμού. Στην θέση Χριστός Σταυρός Χριστιανισμός, βάλε όποια σύμβολα της όποιας θρησκείας εσύ θέλεις.
    Γιατί να επιλέξω άλλο αντικείμενο ή ποιοι είναι οι όμοιοί μου με τους οποίους μπορώ να κάτσω να τα πω?? Και ποιος είσαι εσύ ο Χ θρήσκος που θα μου επιβάλει τι μπορώ και τι δεν μπορώ να πω ???? (δεν μιλάω προσωπικά για σένα).

    Είναι πολλά που πρέπει να κουβεντιαστούν και μακάρι να μας δοθεί η ευκαιρία ανάμεσα σε καφέδες τσίπουρα και τσιγάρα να τα πούμε!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #104
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    συγνώμη που χαλάω τη σούπα, αλλά τι θα λέγατε να ανοίγαμε ένα thread για το έγκλημα που συντελέστηκε εχτές στην Τούμπα ;
    Σε παρακαλω μην αναρτεις ποστακια πορνο σε θεμα θρησκευτικου περιεχομενου!

    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    συγνώμη που χαλάω τη σούπα, αλλά τι θα λέγατε να ανοίγαμε ένα thread για το έγκλημα που συντελέστηκε εχτές στην Τούμπα ;
    ξύλο ξύλο στον πουσταρά το θρήνο αυτό έγινε. Πού το έγκλημα ρε μάστορα?

Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2006, 15:34
  2. Χιούμορ
    από motoforever στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 19:01
  3. ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ
    από Innersense στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 01:18
  4. Μαύρο χιούμορ
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 15:08
  5. Ανελεητο Χιουμορ
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF