Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 59

Θέμα: Yamaha Virago 750 1990-94

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2014
    Μηνύματα
    18
    Υπολογίζω να δώσω 2-2500 ευρώ για την μετατροπή . Ναι να γινει όπως το πορτοκαλί .

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2014
    Μηνύματα
    18
    Υπολογίζω να δώσω 2000-2500 Ευρώ για την μετατροπή . Ναι σαν το πορτοκαλί θα το κάνω

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από adamos Προβολή μηνύματος
    Υπολογίζω να δώσω 2-2500 ευρώ για την μετατροπή . Ναι να γινει όπως το πορτοκαλί .
    Ούτε για ζήτω...
    Μόνο τους τροχούς -> στεφάνια, ακτίνες, πλέξιμο, ηλεκτροστατική,μηχανικό για να στα ταιριάξει και λάστιχα πάς κοντά στο χιλιάρικο.
    Αν υπολογίσεις οτι χρειάζεσαι ρεζερβουάρ, μπροστινό, φρένα, εξατμίσεις, μόντα βάψιμο σκελετού και λύσε δέσε μοτέρ για σίγουρα προβληματάκια που έχει ένα μηχανάκι 30 ετών, και εμφανισιακό σουλούπωμα του...

    Τέτοια μετατροπή, χωρίς σοβαρή προσωπική εργασία μπορεί να ξεπεράσει εύκολα τα 5.000 χωρίς την αξία αγοράς της μοτό που θα είναι μάλλον μικρή.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2014
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Οπως ειπε και ο sapilas, δε ψαχνεις κατι αλλο; Γιατι αυτο που εχει τοσο ογκωδη κινητηρα;
    Ενα naked παλιο να ειναι πιο καλη βαση για cafe...

    Καλα αυτος με το μπλε, πηρε Virago και το εκανε Intruder!!

    Ασχετη και Τρελη ιδεα: Δε χτυπας ενα bulldog που ειναι και μαμω τα μοτορια(και εχει τον ιδιο κινητηρα)!!!
    Έψαχνα μια μηχανή με αυτόν τον κινητήρα να σου πω την αλήθεια ! Οραία η μηχανη αλλα ο σκελετος κάνει για cafe racer ?

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2014
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ούτε για ζήτω...
    Μόνο τους τροχούς -> στεφάνια, ακτίνες, πλέξιμο, ηλεκτροστατική,μηχανικό για να στα ταιριάξει και λάστιχα πάς κοντά στο χιλιάρικο.
    Αν υπολογίσεις οτι χρειάζεσαι ρεζερβουάρ, μπροστινό, φρένα, εξατμίσεις, μόντα βάψιμο σκελετού και λύσε δέσε μοτέρ για σίγουρα προβληματάκια που έχει ένα μηχανάκι 30 ετών, και εμφανισιακό σουλούπωμα του...

    Τέτοια μετατροπή, χωρίς σοβαρή προσωπική εργασία μπορεί να ξεπεράσει εύκολα τα 5.000 χωρίς την αξία αγοράς της μοτό που θα είναι μάλλον μικρή.
    Αλλα δεν χρειάζεται καμία αλλαγή στο λαιμό ? Το ποσό μου φαίνεται τεράστιο για κατι τέτοιο.

  6. #36
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από adamos Προβολή μηνύματος
    Έψαχνα μια μηχανή με αυτόν τον κινητήρα να σου πω την αλήθεια ! Οραία η μηχανη αλλα ο σκελετος κάνει για cafe racer ?
    Γραψε yamaha bulldog 1100 cafe racer στο google και δες φωτογραφιες.
    Αν σου αρεσει ψαξτο...
    Ειναι λιγο περιεργος σκελετος, δηλαδη μονο custom τεποζιτο θα εμπαινε.

    Δες αυτο, απλη αλλαγη
    http://moto-images.caradisiac.com/VG..._021_-_400.jpg

  7. #37
    Όπως τα είπε ο byron……. Καλύτερα υπολόγιζε πολλά και μακάρι να το κάνης με πιο λίγα χρήματα αλλά δεν νομίζω χωρίς πολύ προσωπική εργασία.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από adamos Προβολή μηνύματος
    Αλλα δεν χρειάζεται καμία αλλαγή στο λαιμό ? Το ποσό μου φαίνεται τεράστιο για κατι τέτοιο.
    Το ποσό είναι συντηρητικό αν δεν κάνεις μόνος σου σοβαρή εργασία. Το συγκεκριμένο πορτοκαλί που αναφέρεις έχει τρελή δουλειά πάνω του.
    Ενας V2 30ετίας που μπορεί να έχει και 100Κ+ χλμ πάνω του, μόνο στο λύσε δέσε ΧΩΡΙΣ ανταλλακτικά θέλει ένα 500άρικο χαλαρά. Και το μοτέρ είναι το πιο εύκολο...

    Σκέψου πολύ καλά τι θέλεις να κάνεις. Αν το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι όνειρο ζωής (κυριολεκτικά) και έχεις για πέταμα 5-7.000 προχώρα.

    Αλλιώς άστο να το χαζεύεις στο internet ή βρες κάτι low budget ή κάτι που σ΄αρέσει όπως το Monster που θα το αφήσεις στην ησυχία του όμως. Οι μετατροπές κοστίζουν απίστευτα πολλά λεφτά, αν δεν είναι η δουλειά σου.

    my 2 cents
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2014
    Μηνύματα
    18
    Λήσιμο δέσιμο μοτέρ μπορώ να τα κάνω με καποιον φίλο που γνωρίζει , και επίσης οτι ανταλλακτικό χρειαστει θα το αγοράσω εγω και απλα θα τα τοποθετήσει ο μάστορας .

    Βρήκα δύο Virago 1982 απο γερμανία . το ενα ειναι 750 και κάνει 1800 ευρώ και το άλλο 500 και κανει 800 ευρώ.Το τελωνείω δεν θα κοστίσει πανω απο 350 ευρώ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1277538938_101939423_3-will-trade-1982-good-shape-yamaha-virago-750-eng-Provo-1277538938.jpg 
Προβολές:	287 
Μέγεθος:	58,8 KB 
ID:	313291
    Τελευταία τροποποίηση από adamos; 01/04/2014 στις 12:03.

  10. #40
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Σκέψου πολύ καλά τι θέλεις να κάνεις. Αν το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι όνειρο ζωής (κυριολεκτικά) και έχεις για πέταμα 5-7.000 προχώρα.
    +1

    Γιατι αλλιως δεν εξηγειται η επιμονη σου με τον συγκεκριμενο κινητηρα..
    Στο mobile.de παντως εχει και TR1 με 1800Ε

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2014
    Μηνύματα
    18
    Μολις το είδα . Το TR1 είναι καλύτερη βαση για cafe ? Πιες οι διαφορές ?

  12. #42
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από adamos Προβολή μηνύματος
    Μολις το είδα . Το TR1 είναι καλύτερη βαση για cafe ? Πιες οι διαφορές ?
    Το ανεφερε και ο sapila ηδη. Δεν διαβαζεις προσεκτικα
    Ειναι naked, αρα καλυτερη βαση.

    Ο Sapila/παντογνωστης ή και αλλος θα μας πει τι παιζεται απο ανταλλακτικα.

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2014
    Μηνύματα
    18
    Αυτο θέλω να μάθω και εγώ και αν ολα ειναι κομπλε πιστεύω πως βρήκα τι θα παρω ! Τα είδα ολα αλλα επειδή είχα καιρό να μπω ηταν πολλά και θα μου διέφυγε !

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2014
    Μηνύματα
    18
    Με την yamaha που μίλησα δεν έχουν ιδέα ποιο είναι το TR1 και μου σύτησαν αριθμό πλεσίου για να μαθουν για ανταλλακτικά.

  15. #45
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από adamos Προβολή μηνύματος
    Με την yamaha που μίλησα δεν έχουν ιδέα ποιο είναι το TR1 και μου σύτησαν αριθμό πλεσίου για να μαθουν για ανταλλακτικά.

    Ο μονος που μπορεί να το ξέρει στην Yamaha είναι ο Νίκος με το μουστάκι στο υποκαταστημα της Μεσογείων.
    Το μηχανάκι αυτό δεν κυκλοφόρησε σχεδόν καθόλου και είναι μοντέλο που έβγαινε για μικρό διάστημα.

    Μην κολλά με το ΤR1, είναι καλύτερο απο το Virago γι αυτό που θέλεις, αλλά γίνεται και με Viragoi βεβαια, αρκεί να είναι με monoshock πίσω και κανονικό τεπόζιτο (οχι κατω απο τη σελλα).

    Τωρα για το κόστος, θα συμφωνήσω με τον byron.
    Κατσε κατω και υμέτρα τα καλά και θα δείς οτι και μόνος σου να κανεις όλη τη δουλειά, η με τον φίλο σου που εγραψες πιο πάνω, θα χρειαστείς πολύ παραπάνω απο 2000 που υπολογίζεις.

    Θα χρειαστείς όλα αυτα που σου εγραψε ο byron, και βέβαια μην ξεχνάς και τα ανταλλακτικά που θα χρειαστεί το μοτέρ.
    Λες καποιος να εχει μόλις επισκευάσει ενα μοτέρ του 80 και να πουλάει το μηχανάκι κατω απο 2000 Ευρω?
    Πληροφοριακά μόνο τα ανταλλακτικά απο την Yamaha για το SR500 που έχω, κόστισαν 1000 Ευρω πριν 10+ χρόνια οταν το ανακατασκεύασα για να ξαναγίνει σωστός ο κινητήρας. Μαλιστα καποια ανταλλακτικά δεν τα πλήρωσα, τα πήρα απο αλλο μηχανάκι που εχω παρει γι αυτό το σκοπό.
    Αν το δείς είναι σαν το μισό ενός Virago, οπότε κανε την πράξη.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. YAMAHA VIRAGO XV 750
    από YAMYAM στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2014, 14:34
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2012, 18:10
  3. Yamaha XTZ 750 Super Tenere.........
    από Desperado στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF