Σελίδα 8 από 28 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 410

Θέμα: επισκευή/ανακατασκευή bandit '96

  1. #106
    Νέο μέλος Το avatar του/της Apeiroelaxistos
    Εγγραφή
    20/12/2013
    Μηνύματα
    16
    na sas pw re paides skeftomai kai egw na parw ena bandit,se poly kali katastasi 58k xiliometra,3o xeri,ilektrologika ola kala,taxitites omales pou to kana mia volta anevokatevenun xoris idietera spasimata,psarone ligo stin katifora ala ta elastika einai gia petama opote ena 200ari sto nero sigoura.apoti eida frena,alysides,mpoukales(ligo straves apo pisokolito me gynaika odigo se SUV apoti me eipe to paidi)ala kamia diafora stin odigisi.anoigei kanonika meta tis 8 strofes,nekra dyskoleuete ligo apoti leei o filos mou ala egw diafora den eida(exw synithisei apo cbia)xiliometritis ta exei paiksei,to paidi eipe ena kalodio exei vgei apo pisw,tipota alo emfanes den eida..aurio lew na to paw synergeio na to dei kanenas kalos mastoras..kai oi 3 erwtiseis mou twra- 800 euro san timi pws akougetai? gnwrizei kaneis kanena kalo mastora thesaloniki kautatzogleio-ipokrateio konta? -ti alo na proseksw prin to agorasw? euxaristw!
    http://gifatron.com/wp-content/uploa...drive-clap.gif

    μπραβο στον ελληνα οδηγο

  2. #107
    Νέο μέλος Το avatar του/της Apeiroelaxistos
    Εγγραφή
    20/12/2013
    Μηνύματα
    16
    π.σ. συγνωμη για τα greekglish ειχα καιρο να γραψω στο φορουμ!
    http://gifatron.com/wp-content/uploa...drive-clap.gif

    μπραβο στον ελληνα οδηγο

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apeiroelaxistos Προβολή μηνύματος
    na sas pw re paides skeftomai kai egw na parw ena bandit,se poly kali katastasi 58k xiliometra,3o xeri,ilektrologika ola kala,taxitites omales pou to kana mia volta anevokatevenun xoris idietera spasimata,psarone ligo stin katifora ala ta elastika einai gia petama opote ena 200ari sto nero sigoura.apoti eida frena,alysides,mpoukales(ligo straves apo pisokolito me gynaika odigo se SUV apoti me eipe to paidi)ala kamia diafora stin odigisi.anoigei kanonika meta tis 8 strofes,nekra dyskoleuete ligo apoti leei o filos mou ala egw diafora den eida(exw synithisei apo cbia)xiliometritis ta exei paiksei,to paidi eipe ena kalodio exei vgei apo pisw,tipota alo emfanes den eida..aurio lew na to paw synergeio na to dei kanenas kalos mastoras..kai oi 3 erwtiseis mou twra- 800 euro san timi pws akougetai? gnwrizei kaneis kanena kalo mastora thesaloniki kautatzogleio-ipokrateio konta? -ti alo na proseksw prin to agorasw? euxaristw!
    για 300-400€ ισως να το παιρνα. Στα 800 που ζηταει θα φτασεις ανετα τα 1300-1500 με επισκευες σερβις και ισιωματα. Υπαρχουν αλλα ετοιμα μηχανακια με 1300+€ πολυ καλυτερα. Αν θες 400αρι αξιοπιστο κοιτα κανα cb400
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  4. #109
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    μπορεις να το παζαρεψεις αν δεν εχει θεματα
    κοιτα τα καρμπ του και τα ηλεκτρικα εκει ποναει
    και αν το παρεις τελικα και θες μπουκαλες πες μου
    προσφατα απεκτησα up side για το δικο μου
    αλλα οι μαμα ειναι αφορετες και επισκευασμενες με 0 χλμ καινουργια λαδια τσιμουχες κλπ
    μαστορα εχω στην τουμπα στην λαμπρακη αν σου κανει στειλε πμ

  5. #110
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από roukos_x Προβολή μηνύματος
    ξενερωσα σημερα... πηγα στο μαγαζι που βρηκα κ δεν εχει αυτα που ηθελα..
    πηρα καποια τα οποια δεν μου αρεσαν αλλα, ηταν τα μονα τα οποια εφερναν λιγο σε αυτα που εχει
    κ δεν ηταν τοσο "hi-tech" το σχεδιο τους...
    http://i212.photobucket.com/albums/c...psstrnaxgx.jpg

    το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα κρατησω το χρωμα τους!
    υπαρχουν 2 εκδοχες...
    Α. να τα βαψω ασημι, να τα κουμπωσω κ τελος η ιστορια..
    Β. να τα βαψω μαυρο satin, αλλα επισης να βαψω κ τις βασεις
    http://i212.photobucket.com/albums/c...psc36da1b7.jpg
    κ το καβουκι του φαναριου.. (το νικελ στεφανι ομως οχι..)
    http://i212.photobucket.com/albums/c...pska9gehoi.jpg

    τι λετε...??

    (επισης αν υπαρχει κανενα ποστ που λεει πως να ανεβαζουμε φωτο σαν ανθρωποι....ριξτε ενα λινκ!!)
    εισαι και βιαστικος
    εψαξες στο car? http://www.car.gr/parts/view/1742677/ http://www.car.gr/parts/view/1742668/ http://www.car.gr/parts/view/4470999/
    στο e bay?
    μαλλον οχι αφου τα πηρες θα ελεγα ασημι η μαυρο



    φωτο αποθηκευεις στον υπολογιστη
    μετα στο θεμα που γραφεις πατας στο τριτο κουτακι απο αριστερα που εχει ενα καδρο
    κανεις αναζητηση την φωτο στα αρχεια σου και την ανεβαζεις

  6. #111
    Νέο μέλος Το avatar του/της Apeiroelaxistos
    Εγγραφή
    20/12/2013
    Μηνύματα
    16
    ειναι σε πολυ καλη κατασταση για αυτα τα λευτα..η γνωμη μου τουλαχιστον,μετα απο αυτα που εχω δει τον τελευταιο μηνα.επισης δευτερο ερχετε και ενα cb400 1000 euro,χορις κοντερ.αλλα τα λευτα ψιλοξεφευγουν εκει με μεταβιβασεις,ασφαλειες,λαστιχα κτλπ. οποτε ο ληστης ειναι το ατου μου προς το παρον,που ειναι σε εκπληκτικα αριστη κατασταση για τα χρονια του(αυτο ελπιζω να μου πει και ο μαστορας)
    http://gifatron.com/wp-content/uploa...drive-clap.gif

    μπραβο στον ελληνα οδηγο

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    αν και χαλαμε το θεμα , θα κλεισω με αυτο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apeiroelaxistos Προβολή μηνύματος
    ειναι σε πολυ καλη κατασταση για αυτα τα λευτα..η γνωμη μου τουλαχιστον,μετα απο αυτα που εχω δει τον τελευταιο μηνα.επισης δευτερο ερχετε και ενα cb400 1000 euro,χορις κοντερ.αλλα τα λευτα ψιλοξεφευγουν εκει με μεταβιβασεις,ασφαλειες,λαστιχα κτλπ. οποτε ο ληστης ειναι το ατου μου προς το παρον,που ειναι σε εκπληκτικα αριστη κατασταση για τα χρονια του(αυτο ελπιζω να μου πει και ο μαστορας)
    ειναι οντως??? αλλα ειπες πιο πριν

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apeiroelaxistos Προβολή μηνύματος
    na sas pw re paides skeftomai kai egw na parw ena bandit,se poly kali katastasi 58k xiliometra προφανως γυρισμενα, μιλαμε για μηχανακι κοντα 20 χρονων

    ,3o xeri,ilektrologika ola kala,taxitites omales pou to kana mia volta anevokatevenun xoris idietera spasimata,

    psarone ligo stin katifora ala ta elastika einai gia petama

    opote ena 200ari sto nero sigoura.

    apoti eida frena,alysides,mpoukales(ligo straves apo pisokolito me gynaika odigo se SUV πισωκολλητο με γυναικα οδηγο σε suv, ενδιαφερον

    apoti me eipe to paidi)ala kamia diafora stin odigisi.anoigei kanonika meta tis 8 strofes (2 φορες το τετραγωνο δηλαδη και μετα γκαζια) ,nekra dyskoleuete ligo apoti leei o filos mou ala egw diafora den eida(exw synithisei apo cbia)

    xiliometritis ta exei paiksei,

    to paidi eipe ena kalodio exei vgei apo pisw,tipota alo emfanes den eida..aurio lew na to paw synergeio na to dei kanenas kalos mastoras..kai oi 3 erwtiseis mou twra- 800 euro san timi pws akougetai? gnwrizei kaneis kanena kalo mastora thesaloniki kautatzogleio-ipokrateio konta? -ti alo na proseksw prin to agorasw? euxaristw!

    μιλαμε ειναι και γαμω τις αριστες καταστασεις το εργαλειο να ουμε. μια αλοιφη θελει μονο και θα γυαλιζει
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  8. #113
    οτι να'ναι μελος Το avatar του/της roukos_x
    Εγγραφή
    09/03/2014
    Μηνύματα
    383
    η αληθεια ειναι οτι οχι απλα βιαζομουν......ΚΑΙΓΟΜΟΥΝ! κ το κυριοτερο, ηθελα να τα δω απο κοντα!
    υπολογιζα να τα φτιαξω χθες αλλα δεν προλαβα....ελπιζω να εχω κουραγιο σημερα να τα φτιαξω το βραδυ...

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zentakiasSF
    Εγγραφή
    13/04/2013
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apeiroelaxistos Προβολή μηνύματος
    ειναι σε πολυ καλη κατασταση για αυτα τα λευτα..η γνωμη μου τουλαχιστον,μετα απο αυτα που εχω δει τον τελευταιο μηνα.επισης δευτερο ερχετε και ενα cb400 1000 euro,χορις κοντερ.αλλα τα λευτα ψιλοξεφευγουν εκει με μεταβιβασεις,ασφαλειες,λαστιχα κτλπ. οποτε ο ληστης ειναι το ατου μου προς το παρον,που ειναι σε εκπληκτικα αριστη κατασταση για τα χρονια του(αυτο ελπιζω να μου πει και ο μαστορας)

    Χωρίς κοντερ?? Χωρίς κοντέρ τα cb δεν ανεβάζουν πανω απο 5000 στροφες γιατί εκει μέσα εχουν τον κοφτη. Αν δεν ειναι συνδεδεμενος, μπερδευει στις 5500-6000 στροφες, και θες επειγοντως κοντερ για να στρωσει. Τα κινεζικα απο ebay ειναι για πεταμα, ενώ τα γνησια ειναι πανάκριβα.
    Οπότε αστο για αυτο το cb με τα 1000 ευρω.

    Επισης τα 800 ειναι πολλά για ενα τέτοιο bandit που περιέγραψες.

    (Sorry για το οff-topic rouko)
    Τελευταία τροποποίηση από zentakiasSF; 03/04/2014 στις 14:15.

  10. #115
    οτι να'ναι μελος Το avatar του/της roukos_x
    Εγγραφή
    09/03/2014
    Μηνύματα
    383
    ναι ρε,πολλα ειναι. το δικο μου δεν ειχε ουτε τα μισα απο αυτα κ το πηρα 500

    (συγνωμη για το οφ τοπικ rouko)

    βασικα εχω λιγο χρονο κ θα απαντησω κανονικα!!
    αυτο με την νεκρα,πληροφορηθηκα κ διαπιστωσα πως ΟΛΑ τα bandit το εχουν...οποτε οπως κ ολοι μας δεξου το!!!
    γενικα αυτο το μοντελο εχει τα θεματακια του κ θα σε ταλαιπωρησει...οποτε αν δεν εχεις σκοπο να ασχοληθεις....δες κατι αλλο! το οτι καποιοι ειμαστε βιτσιοζοι κ το θελουμε δεν σημαινει πως ειναι κ ολοι!!!
    οσο αφορα τα υπολοιπα οπως ειπα κ πριν...ειναι πολλα μικρα προβληματακια που σιγουρα μαζευοντας θα σε βγαλουν εκτος προυπολογισμου!!!
    προσωπικα,αν λαβεις υποψιν την τιμη που εγραψα πιο πανω...κ τα μαζεματα που πληρωσα... δεν φτανουν ΚΑΝ την τιμη αγορας του δικου σου!!!.οποτε....;
    Τελευταία τροποποίηση από roukos_x; 03/04/2014 στις 16:48.

  11. #116
    Νέο μέλος Το avatar του/της Apeiroelaxistos
    Εγγραφή
    20/12/2013
    Μηνύματα
    16
    το πηγα στον μαστορα που μου προτεινε ο shooter το πηγε μια βολτα,το ειδε,μου ειπε σε καλη κατασταση ειναι.το πηρα λοιπον,και το απολαμβανω.παραπονο δεν εχω,λαστιχα θελω και εναν μπροστινο τροχο γιατι οταν φρεναρω με ταρακουναει λιγο και ειναι επικινδυνο.κατα τα αλλα,(εκτος βεβαια απτην σελα που μου φερνει τα @@ στο λαιμο) ειμαι αρκετα ικανοπηιμενος.Την λατρευω την μηχανη..απλα φοβαμαι μην μου παθει τιποτα..οχι για τα λευτα(ειχα αμαξι 20ετιας και ξερω πως φευγουν τα φραγκα) αλλα γιατι την θελω σε οσο καλυτερη κατασταση μπορω να την παω(αν αλλαξω αρκετα πραματα) αλλα ως γνωστον ηλεκτρικα,καρμπυρατερ κτλπ δεν αγγιζω.αυτο το πραμα με την σελα,εχει καμια ιδεα κανεις πως να το αποφυγω?
    http://gifatron.com/wp-content/uploa...drive-clap.gif

    μπραβο στον ελληνα οδηγο

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tragos
    Εγγραφή
    10/06/2008
    Μηνύματα
    124
    Αυτο που οταν πατας φρενο τρεμει μαλλον για στραβους δισκους σε βλεπω

  13. #118
    Νέο μέλος Το avatar του/της Apeiroelaxistos
    Εγγραφή
    20/12/2013
    Μηνύματα
    16
    ναι ο μπροστινος ειναι μου το ειπε κ το παιδι.μεσα στα λευτα τα 50 ευρο για αυτους,κ θα βαλω 20 για τα χερια οποτε απλα ειναι να το παω σε συνεργειο..
    http://gifatron.com/wp-content/uploa...drive-clap.gif

    μπραβο στον ελληνα οδηγο

  14. #119
    Νέο μέλος Το avatar του/της Apeiroelaxistos
    Εγγραφή
    20/12/2013
    Μηνύματα
    16
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10178189_10201878245978523_348755569_n.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	94,6 KB 
ID:	313510 οριστε και μια φωτο!
    http://gifatron.com/wp-content/uploa...drive-clap.gif

    μπραβο στον ελληνα οδηγο

  15. #120
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    με γειες!!!!!!!!!!!!!!
    καλοταξιδος ο ληστης
    μην ανησυχεις(στο ειπα και στο τηλ)
    μπουκαλες θα σου στειλω και ο ληστης θα γινει σενιε-πενιε

Σελίδα 8 από 28 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. bandit v400 του ΄96 ή DR800Big??
    από evo_bandit στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 22:30
  2. manual bandit v400 '96(kokkinh kefalh)????
    από evo_bandit στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 13:19
  3. manual bandit 400v '96
    από evo_bandit στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 22:42
  4. bandit v400 του ΄96
    από evo_bandit στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2006, 13:00
  5. bandit v400 του ΄96
    από evo_bandit στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2006, 11:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF