Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: το botox της γριας kawasaki

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2014
    Μηνύματα
    161

    το botox της γριας kawasaki

    εμεινα που εμεινα ανεργος,έχω που έχω πολυ ενέργεια,έχω που έχω πολλά νεύρα απο τα βιογραφικά που στέλνω και ουτε να με φτύσουν,αποφάσισα να ασχοληθώ λίγο με τη γρια kawasaki.
    για οσους δεν το ξέρουν ειναι η πρωτη μου μοτοσυκλέτα zzr600 d2μοντελο και είναι η αιτία που ερωτεύτηκα τόσο πολύ το δικυκλο.
    μετα από δυό χρόνια ταλαιπωρίας με μαστόρους και παρα πολύ χρήμα,τελείως δυσανάλογο με την αξια της μοτο ή τις προσφερόμενες υπηρεσίες των μαστόρων, αποφάσισα να ασχοληθώ μόνος μου με ότι περνάει απο το χέρι μου.
    να σημειωθεί ότι χώρος δεν υπάρχει και ότι γίνεται είναι στο πεζοδρόμιο,χωρίς εργαλεία,παρά μόνο με κάτι κατσαβιδάκια της συμφοράς και μπόλικο wd40 και παραφινελαίο.
    φωτογραφίες ΄δεν μπορεσα να τραβήξω κατα τη διάρκεια των εργασιων γιατι τα χέρια μου είχαν γίνει πολύ χάλια από τη μουτζούρα.
    θα ανέβουν όμως φωτογραφίες .
    για αρχή βγήκαν όλα τα πλαστικά.μασκα,καρίνα και τα δυο πίσω φτερά,
    το θέαμα ήταν απλά αποκαρδιωτικό.τοση σκόνη και μπιχλα...
    απο το κάτω μέρος της μηχανής υπήραν τουλάχιστο ένα δάχτυλο πίσσα απο τα λάδια τη σκόνη και την απλυσια.
    τα πλαστικά της είναι σε τόσο χάλια κατάσταση που ότι και να πιάσεις έσπαγε για πλάκα.
    το μόνο σίγουρο είναι ότι στο πεζοδρόμιο δε γινονταν να αρχιζω το καθάρισμα της πισσας γιατι ολο αυτο θα επεφτε κατω θα άφηνε γλιτσα και πάει λέγοντας.
    όποτε τη πρώτη μέρα άρχισα να βγάζω ότι φύσες υπήρχαν,να τις ψεκάζω με λίγο wd40 να τις καθαρίζω με μια οδοντόβουρτσα ώστε να φύγει οτι σκουρια βρωμια και δε ξέρω εγω υπήρχε.
    πλακα στη πλακα έφαγα κανενα τριωρο σε αυτη τη δουλεια.
    τη κυριακή που μας πέρασε τη καβάλησα και πήγα σε ένα βενζινάδικο που ξέρω ότι είναι κλειστό αλλα έχει ράμπα αφύλακτη.
    την ανέβασα πάω και έτσι είχα ευκολότερη πρόσβαση στο κάτω μέρος της ..
    το έλα να δείς ...πολεμος!!!!
    δυο λίτρα παραφινέλαιο,ένα μπουκαλάκι wd40 3 οδοντόβουρτσες μια βούρτσα για ζάντες και κοντά τέσσερις ώρες μετα,ανακλαύψα ότι εκείνο το μαύρο τελικά δεν ήταν της μηχανής και ότι υπήρχε ..μέταλο!!!
    ναι κυριοι!!είδα μέταλο!!!!!η διαδικασία θα παίξει σε επανάλυψη σίγουρα αλλες δυο φορες για να φύγουν όλα τα απομεινάρια των λαδιων σκονης κλπ.
    στις φωτο που θα δείτε,απλα να θυμάστε ότι αυτο ειναι το "καθαρό"..φανταστείτε πως ήταν πριν....
    επίσης το φανάρι μπροστα έχει αφαιρεθεί-ανοιχτεί καθαριστεί και περιμένει να μπεί.
    τα φλας θα αντικατασταθούν γιατι είναι λειτουργικά μεν για πέταμε δε..
    συνεχίζω!!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Προσεκτικα μονο μην κανεις ζημιες.

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Καλο κουραγιο....

    βαλε και κανα χειρουργικο γαντι διοτι μετα τα χερια σου δεν θα καθαριζουν ουτε με υδροχλωρικο οξυ απο την μπιχλα....

    να δεις που θα την καταλαβει την περιποιηση η καβα σου και θα στο ανταποδωσει...

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2014
    Μηνύματα
    161
    μακαρι γιατι καθε φορα που κατεβαινω και ξεκιναω να βλεπω τι χρειαζεται .αυξανει ο αριθμος των ευρω που πρεπει να ξοδευτουν.
    τελικα σε μια παλια μηχανη πρεπει να ξοδευτουν πολλα για να εισαι σιγουρος οτι ολα θα δουλευουν...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zentakiasSF
    Εγγραφή
    13/04/2013
    Μηνύματα
    230
    Θέλω και γώ καποια στιγμή να καθαρίσω τα πάντα απο φύσες και να αλλάξω τα μπροστινά φλας, αλλά δεν βρίσκω χρόνο. Με το wd40 γίνονται καινουργιες??
    Καλή συνέχεια με τον ζουζουρα σου.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2014
    Μηνύματα
    161
    ειναι καθαριστικο-λιπαντικο-σπρει επαφων.
    στους πολους της μπαταριας απομακρυνει τα αλατα και τη προστατευει για να μην ξαναεμφανιστουν.στις φυσες και στους ακροδεκτες απομακρυνει βρωμια -αλατα και παλι τα προστατευει
    κανει χιλιες δουλειες κυριολεκτικα

  7. #7
    βαλε καμιά φωτο

Παρόμοια θέματα

  1. Το 800ρι της Kawasaki
    από gojakla στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2006, 00:49
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 12:55
  3. Το SuperBike της KTM
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 14:57
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 10:42
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF