Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Στραβό τιμόνι???

  1. #1
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244

    Question Στραβό τιμόνι???

    Για μια βοήθεια…

    Προχθές κατά την επιστροφή από το γραφείο στην είσοδο της Αχαρνών από εθνική οδό έπεσα φρεναρισμένος με 120+ σε λακκούβα (ας είναι καλά ο μ@λ@κ@ς με το Hyndai που πετάχτηκε από στενό με STOP, με είδε και απλά συνέχισε…) έκτοτε το τιμόνι είναι στραβό προς τα δεξιά…Είναι δηλαδή το αριστερό μου χέρι ποιο μπροστά!!! Επίσης σε ευθεία πηγαίνει ελαφρώς δεξιά… Θα μου πείτε τηλεδιάγνωση ..αλλά τι να κάνω? Κοίταξα τις πλάκες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά…Να το πάω σε μάστορα ή θα με αρχίσει στο δούλεμα, ή τελοσπάντων πού να το πάω?
    Έχετε καμιά ιδέα ή έχουν αρχίσει να φαίνονται τα παιδικά μου τραύματα???
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  2. #2
    Μηνύματα: 113463 Το avatar του/της sadengr
    Εγγραφή
    28/09/2005
    Μηνύματα
    71
    Καταρχην απο λακουβα το ιδιο το τιμονι δηλ ο σωληνας αποκλειεται να στραβωσε εκτος και αν επεσες. Απο λακκουβα είτε το ζαντολαστιχο παθαινει ζημια ή οι μπουκαλες στη χειροτερη περιπτωση. Αν οι μπουκαλες τοτε θελει καλιμπρά αλλα τσεκαρε το και σε κανα δυο μηχανικους μηπως εχει λασκαρει τιποτα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Στραβό τιμόνι???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
    Για μια βοήθεια…

    Προχθές κατά την επιστροφή από το γραφείο στην είσοδο της Αχαρνών από εθνική οδό έπεσα φρεναρισμένος με 120+ σε λακκούβα (ας είναι καλά ο μ@λ@κ@ς με το Hyndai που πετάχτηκε από στενό με STOP, με είδε και απλά συνέχισε…) έκτοτε το τιμόνι είναι στραβό προς τα δεξιά…Είναι δηλαδή το αριστερό μου χέρι ποιο μπροστά!!! Επίσης σε ευθεία πηγαίνει ελαφρώς δεξιά… Θα μου πείτε τηλεδιάγνωση ..αλλά τι να κάνω? Κοίταξα τις πλάκες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά…Να το πάω σε μάστορα ή θα με αρχίσει στο δούλεμα, ή τελοσπάντων πού να το πάω?
    Έχετε καμιά ιδέα ή έχουν αρχίσει να φαίνονται τα παιδικά μου τραύματα???
    Κοιτα μπορει να σου ακουστει χαζο Γιαννη, αλλα μηπως υπαρχει περιπτωση να ειναι ψυχολογικο;
    Το ειχα παθει και εγω καποτε και μου περασε, γιατι αρχισα να κοιμαμαι χωρις μαξιλαρι και ισιωσα
    (Σβηστε τα παραπανω μοντς)

    Λοιπον δεν εχω ιδεα τι μπορει να παιζει Γιαννη, αλλα αυτα που εγραψες μπορει και να ισχυουν. Οποτε λογικα οποιοσδηποτε μαστορας θα μπορεσει να λυσει το τιμονι και να το μετρησει.
    Οσο για μπουκαλες δεν νομιζω το Caponord να την "ακουει" ετσι ευκολα, αλλα να μην εισαι για τιποτα σιγουρος, γιατι και μενα μου φαινοταν στραβη η τιμονοπλακα, και τελικα ηταν οι μπουκαλες.
    Σκατα σε βοηθησα ε
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  4. #4
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Για σου ρε Γιώργη....

    Κι εμένα χαζό μου φαίνεται... Εχω κάνει χειρότερα μαζί του...χωματα , γαρμίλια ,πεζοδρόμια , νυσίδες , ε τι στα διαλα από μια κολολακούβα την άκουσε? Πάντως αν είναι ψυχολογικό πρέπει να είμαι πολύ σοβαρά και η κατάστασή μου καλπάζουσα διοτι μεχρι προχθές ολα ήταν εργοστασιακά...
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
    Για σου ρε Γιώργη....

    Κι εμένα χαζό μου φαίνεται... Εχω κάνει χειρότερα μαζί του...χωματα , γαρμίλια ,πεζοδρόμια , νυσίδες , ε τι στα διαλα από μια κολολακούβα την άκουσε? Πάντως αν είναι ψυχολογικό πρέπει να είμαι πολύ σοβαρά και η κατάστασή μου καλπάζουσα διοτι μεχρι προχθές ολα ήταν εργοστασιακά...
    Δεντιποτα τρια χαπακια που λεει και ο afro, απλα ρωτα τον ποια, γιατι εγω πηρα οτι βρηκα και τωρα δεν ξανακαβαλαω
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #6
    δεν εχω δει γιαννη πως ειναι το μηχανάκι σου ...




    μηπως πάνω στην πλακα στην εφαρμογη των καβαλέτων υπαρχουν λάστιχα για τις αποσβέσεις!1


    υπάρχουν τέτοια στο κτμ, και σε δυνατα χτυπηματα, ακομα και απο ανεβασμα σε πεζοδρομιο, μποροει να π[αρουν λιγο...


    για δοκιμασε να λασκαρεις

    στο ενα καλαμι, τις βιδες της πανω τιμονοπλακας


    στο αλλο τις βιδες της κατω τιμονοπλακας



    και τον αξονα του εμπρος τροχου!


    συσπειρωσε , συμπιεσε το μπροστινο με μανια πανω κατω, για να φυγουν τα μποσικα, και ξανασφιξε!!


    ισως εξαφανιστει η ιδεα!

  7. #7
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Σωστός Σταύρο εχει λαστιχα για κρανδασμούς... Θα το δοκιμάσω...
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  8. #8
    perimene perimene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    twra thymhthika, prin kaneis ayto (an kai de tou kanei kako!)




    laskarhse tis bides tou kabaletou(logika prepei na einai kabaleta me gefyra pou ta enwnei metajy tous)




    kai prospathise me ta xeria na to isiwseis, me to mati, an exei kammia epigrafh pane h arithmo ferto parallhla me thn nohth eytheia twn ketrwn twn kalamiwn...


    kai meta janasfhje ta kabaleta!



    kane ia bolta, ai metaaaa an den eiai ok kane ta prohgoumena apo panw~!



Παρόμοια θέματα

  1. Στραβό τιμόνι;
    από tamar στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2008, 22:34
  2. στραβο τιμονι;
    από sotiris68 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 20:14
  3. Στραβό τιμόνι (fzs600 '04)
    από baran στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2006, 09:50
  4. ΣΤΡΑΒΟ ΤΙΜΟΝΙ...
    από banditgr στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2006, 11:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF