Σελίδα 12 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 200

Θέμα: Kράνος=αξεσουάρ μηχανής!!!!!! Ακατάλληλο για ανηλίκους!!!

  1. #166
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    ολα καλως κ απο μενα,σορυ που δεν καταφερα να κρατησω περισσοτερο τις ισσοροπιες...


    Αρη κ λοιποι mods ευχαριστουμε για την ανοχη...σκοπος ηταν να πουμε κατι παραπανω να βοηθησουμε αλλα δεν μας βγηκε κ τοσο...

  2. #167
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    ολα καλως κ απο μενα,σορυ που δεν καταφερα να κρατησω περισσοτερο τις ισσοροπιες...


    Αρη κ λοιποι mods ευχαριστουμε για την ανοχη...σκοπος ηταν να πουμε κατι παραπανω να βοηθησουμε αλλα δεν μας βγηκε κ τοσο...

  3. #168
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Η λογοκλοπή σαφώς και είναι πρόβλημα Γιάννη, αλλά αν αυτό το viral οδηγήσει έστω και εναν-δύο να φορέσει κράνος και εξοπλισμό εμένα προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου .....Τώρα σε ότι αφορά στο θέμα της φωτογραφίας με βρίσκετε απόλυτα σύμφωνο, είναι απαράδεκτη...

  4. #169
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Χαίρομαι που κάτι το οποίο σήμερα με τσιγκλισε και θέλησα να μεταφέρω,τελικά ξεκίνησε απο εδώ!!
    Το κείμενο είναι και θα είναι διαχρονικό.
    Ελπίζω ο φίλος που το ανέβασε να διαπρέπει σαν επιστήμονας όσο και σαν άνθρωπος.

  5. #170
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    1
    Λοιπόν...
    Διάβασα αυτό το κείμενο πριν από 1-2 χρόνια, είχε αναδημοσιευτεί με το link του σε ένα άλλο φόρουμ μοτοσυκλετιστών. Με άγγιξε πολύ, τόσο που όσο και να περνούσε ο καιρός ποτέ δεν ξέχασα το περιεχόμενο του. Μία παραπάνω ευαισθησία την είχα και την έχω, εργάζομαι σε χώρους με ΑμΕΑ, εκεί είναι όλες οι κατηγορίες (εκ γενετής, ατυχήματα, κλπ), έτσι και βιώνω πολύ συχνά το τι δυσκολίες αντιμετωπίζει κυρίως η οικογένεια...
    Πρόσφατα αναδημοσίευσα το link (όχι το περιεχόμενο) σε γκρούπ μοτισυκλετιστών στο facebook, αριθμεί κάτι παραπάνω από 3000 μέλη. Έτυχε να διαβάσω λίγο νωρίτερα σε αυτό το γκρουπ για ακόμα ένα περιστατικό με θύμα οδηγό μηχανής που πάλι δεν φορούσε κράνος, εκεί σκέφτηκα ότι ο τρόπος γραφής του συγγραφέα του ποστ (είπα για εμένα ότι ο τρόπος γραφής του χαράχτηκε ανεξίτηλα ως ανάμνηση και μάθημα ζωής) ίσως και να έσωζε την επόμενη στιγμή-αύριο-στο μέλλον κάποιες ζωές. Ήταν θέμα διάθεσης - timing να ψάξω να βρω το άρθρο, θα μπορούσα να το είχα ποστάρει και στο παρελθόν, δεν ήταν και το πρώτο θύμα που διάβαζα το οποίο δεν φορούσε κράνος. Ίσως και να ένιωσα έστω και λίγο υπεύθυνος, αν το είχα ποστάρει νωρίτερα ίσως και να το είχε διαβάσει - ίσως να τον άγγιζε - ίσως να φορούσε κράνος, ίσως, ίσως... Το μυαλό κάνει περίεργα παιχνίδια όταν η διάθεση δεν είναι και τόσο καλή....
    Το ποστ μου ξεκίνησε έτσι και όπως είπα κατέληγε ΜΟΝΟ σε link:

    "Όταν δεν φοράς κράνος αλλά και όταν γενικά παίζεις την ζωή σου κορώνα - γράμματα.
    ΜΕΘ ή RIP?
    Πάντα άλλος θα την πληρώνει για την δική σου μ@λακία...
    3135 μέχρι στιγμής μέλη, κάποιοι θα το διαβάσουν, κάποιον θα τον αγγίξει.
    ΥΓ: Δεν είμαι εγώ ο συγγραφέας!"


    Ξεκίνησαν οι κοινοποιήσεις, όλα καλά... Μέρα με την μέρα πετυχαίνω το κείμενο αυτούσιο, εννοώ χωρίς link και φυσικά χωρίς καμιά αναφορά στο moto.gr.
    Λυπάμαι ρε παιδιά, τι να πω λυπάμαι... Αυτό που κάνω όπου πετύχω ανάρτηση χωρίς link γράφω στα σχόλια "Το πρωτότυπο - αρχικό ποστ είναι στο moto.gr από το 2014" και φυσικά το link. Και αυτό γιατί δεοντολογικά τα εύσημα ανήκουν στον συγγραφέα και στο moto.gr που διατήρησε αυτούσια την ανάρτηση του.
    Το μόνο που με κάνει να νιώθω καλά είναι ότι το διάβασαν πολλοί, θα το διαβάσουν ακόμα περισσότεροι, κάποιοι θα βάλουν κράνος. Κάποιες οικογένειες θα συνεχίσουν να είναι ευτυχισμένες και ανέμελες οικογένειες...
    Αυτά...

    ΥΓ: Τώρα βλέπω ότι είμαι μέλος από το 2010 και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ... :-(

  6. #171
    Χάρη αυτό που είδα ήταν από μπράβο σε άσχετους για το κείμενο... ως "δεν μας παρατάει ο γιατρός, θα πληρωθεί και τις υπερωριες στην ΜΕΘ και θα βγάζει και από εκεί".

    Για την ουσία, ουδείς. Τέλος πάντων...

  7. #172
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vagman1 Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν...
    Διάβασα αυτό το κείμενο πριν από 1-2 χρόνια, είχε αναδημοσιευτεί με το link του σε ένα άλλο φόρουμ μοτοσυκλετιστών. Με άγγιξε πολύ, τόσο που όσο και να περνούσε ο καιρός ποτέ δεν ξέχασα το περιεχόμενο του. Μία παραπάνω ευαισθησία την είχα και την έχω, εργάζομαι σε χώρους με ΑμΕΑ, εκεί είναι όλες οι κατηγορίες (εκ γενετής, ατυχήματα, κλπ), έτσι και βιώνω πολύ συχνά το τι δυσκολίες αντιμετωπίζει κυρίως η οικογένεια...
    Πρόσφατα αναδημοσίευσα το link (όχι το περιεχόμενο) σε γκρούπ μοτισυκλετιστών στο facebook, αριθμεί κάτι παραπάνω από 3000 μέλη. Έτυχε να διαβάσω λίγο νωρίτερα σε αυτό το γκρουπ για ακόμα ένα περιστατικό με θύμα οδηγό μηχανής που πάλι δεν φορούσε κράνος, εκεί σκέφτηκα ότι ο τρόπος γραφής του συγγραφέα του ποστ (είπα για εμένα ότι ο τρόπος γραφής του χαράχτηκε ανεξίτηλα ως ανάμνηση και μάθημα ζωής) ίσως και να έσωζε την επόμενη στιγμή-αύριο-στο μέλλον κάποιες ζωές. Ήταν θέμα διάθεσης - timing να ψάξω να βρω το άρθρο, θα μπορούσα να το είχα ποστάρει και στο παρελθόν, δεν ήταν και το πρώτο θύμα που διάβαζα το οποίο δεν φορούσε κράνος. Ίσως και να ένιωσα έστω και λίγο υπεύθυνος, αν το είχα ποστάρει νωρίτερα ίσως και να το είχε διαβάσει - ίσως να τον άγγιζε - ίσως να φορούσε κράνος, ίσως, ίσως... Το μυαλό κάνει περίεργα παιχνίδια όταν η διάθεση δεν είναι και τόσο καλή....
    Το ποστ μου ξεκίνησε έτσι και όπως είπα κατέληγε ΜΟΝΟ σε link:

    "Όταν δεν φοράς κράνος αλλά και όταν γενικά παίζεις την ζωή σου κορώνα - γράμματα.
    ΜΕΘ ή RIP?
    Πάντα άλλος θα την πληρώνει για την δική σου μ@λακία...
    3135 μέχρι στιγμής μέλη, κάποιοι θα το διαβάσουν, κάποιον θα τον αγγίξει.
    ΥΓ: Δεν είμαι εγώ ο συγγραφέας!"


    Ξεκίνησαν οι κοινοποιήσεις, όλα καλά... Μέρα με την μέρα πετυχαίνω το κείμενο αυτούσιο, εννοώ χωρίς link και φυσικά χωρίς καμιά αναφορά στο moto.gr.
    Λυπάμαι ρε παιδιά, τι να πω λυπάμαι... Αυτό που κάνω όπου πετύχω ανάρτηση χωρίς link γράφω στα σχόλια "Το πρωτότυπο - αρχικό ποστ είναι στο moto.gr από το 2014" και φυσικά το link. Και αυτό γιατί δεοντολογικά τα εύσημα ανήκουν στον συγγραφέα και στο moto.gr που διατήρησε αυτούσια την ανάρτηση του.
    Το μόνο που με κάνει να νιώθω καλά είναι ότι το διάβασαν πολλοί, θα το διαβάσουν ακόμα περισσότεροι, κάποιοι θα βάλουν κράνος. Κάποιες οικογένειες θα συνεχίσουν να είναι ευτυχισμένες και ανέμελες οικογένειες...
    Αυτά...

    ΥΓ: Τώρα βλέπω ότι είμαι μέλος από το 2010 και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ... :-(
    Προσωπική μου άποψη......Πολυ καλά έκανες μερικές φορές καλό είναι να μην χάνουμε τον πραγματικό στόχο που είναι το κράνος και ο προστατευτικός εξοπλισμός...
    Πολλοί μπορεί να σου πουν ότι<< δεν θα ενδιαφερθώ εγώ για το κεφάλι του άλλου>>....και δικαίωμα τους ,,
    Υπάρχει όμως και μερίδα ανθρώπων που ενδιαφέρεται και πάλι προσωπική μου άποψη καλά κάνει..Αν έστω και ένας παραπάνω φορέσει κράνος για οποιοδήποτε λόγο εμένα με καλύπτει...

  8. #173
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Χάρη αυτό που είδα ήταν από μπράβο σε άσχετους για το κείμενο... ως "δεν μας παρατάει ο γιατρός, θα πληρωθεί και τις υπερωριες στην ΜΕΘ και θα βγάζει και από εκεί".

    Για την ουσία, ουδείς. Τέλος πάντων...
    Το φβ είναι ενας ατελείωτος κουβάς κάθε λογής μ@@κίας σε αυτό συμφωνούμε...Και εγώ τα διάβασα αυτα που λές και με εκνεύρισαν...Ωμως θεωρώ οτι ίσως σε κάποιους να έβαλε λίγο μυαλό ..τι να πώ ίσως να σκέφτομαι λάθος....

  9. #174
    Νομίζω οτι αυτή ήταν και η λογική του DrSpeed, μακάρι και με το πρόσφατο viral κάποιον να άγγιξε.

  10. #175

  11. #176
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Νομίζω οτι αυτή ήταν και η λογική του DrSpeed, μακάρι και με το πρόσφατο viral κάποιον να άγγιξε.
    Οπως τα γραφει το παλικαρι στο αρχικο ποστ παντα θα αγγιζει.Το κακο ειναι οτι το συνοδευουνε πλεον με κατι υπερβολικες φωτο που προκαλουνε αποστροφη και μαλλον εχουνε το αντιθετο αποτελεσμα.

  12. #177
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    878
    Τώρα θα μου πείτε τι ρωτάς, αλλά εγώ θα ρωτήσω γιατί είμαι περίεργος.

    Σε αυτή τη φωτογραφία που έχει το κρανίο, προς τα που είναι το πάνω;
    Το πρόσωπο σε ποια μεριά είναι;

    Το κείμενο είναι πολύ καλό.
    Στη χώρα του "ξέρεις σε ποιον μιλάς" όμως δύσκολα περνάς το μήνυμα που θες.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  13. #178
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Τώρα θα μου πείτε τι ρωτάς, αλλά εγώ θα ρωτήσω γιατί είμαι περίεργος.

    Σε αυτή τη φωτογραφία που έχει το κρανίο, προς τα που είναι το πάνω;
    Το πρόσωπο σε ποια μεριά είναι;

    Το κείμενο είναι πολύ καλό.
    Στη χώρα του "ξέρεις σε ποιον μιλάς" όμως δύσκολα περνάς το μήνυμα που θες.
    Πλακα μας κανεις;Μετα απο τετοιο στραπατσο το προσωπο θα βρισκεται καμμια διακοσαρια μετρα μακρια.

  14. #179
    Παιδια, να τονισουμε, ιδιαιτερα τωρα το καλοκαιρι, οτι εκτος του κρανους που η χρηση του ειναι αυτονοητη, δεν πρεπει να παραβλεπεται και ο υπολοιπος εξοπλισμος, ειδικα γαντια και μποτακια που πολλες φορες μενουν σπιτι λογω ζεστης ειναι επισης απαραιτητα... Προσφατα σε διαδρομη σε δρομο ταχειας κυκλοφοριας πετρα μου χτυπησε το αριστερο χερι πανω στο τιμονι ακριβως στο κοκαλο πανω απο τα δαχτυλα. Αποτελεσμα να γινει τρυπα στο υφασματινο καλοκαιρινο γαντι που φορουσα το οποιο παντως με προστατεψε. Σκεφτειτε να οδηγουσα χωρις γαντια . Ας μη μιλησουμε για πτωση και την τριβη με την ασφαλτο...
    ΠΡΟΣΟΧΗ...

  15. #180
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    878
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Πλάκα μας κάνεις;Μετά από τέτοιο στραπάτσο το πρόσωπο θα βρίσκεται καμιά διακοσαριά μέτρα μακριά.
    Έχεις δίκιο... Που ήταν θέλω να μάθω γιατί δε μπορώ να καταλάβω πως το βλέπω(από ποια μεριά)
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

Σελίδα 12 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ
    από hidefnick στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2007, 19:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF