Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 200

Θέμα: Kράνος=αξεσουάρ μηχανής!!!!!! Ακατάλληλο για ανηλίκους!!!

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DgSensei Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ απόλυτα.Αν ξεκινήσουμε αυτή ακριβώς τη στιγμή να εκπαιδεύουμε όλα τα παιδιά κάτω των 14 σε αυτή τη λογική θα είναι ότι καλύτερο.

    Αλλά ακόμη και να γίνει αυτό,θα συνεχίσει να υπάρχει ένας πολύ μεγάλος πλυθησμός ανθρώπων που έχει περάσει στο στάδιο του αθεράπευτου...Όλοι αυτοί τους οποίους κράζει το αρχικό ποστ.Αυτοί δυστυχώς μόνο έτσι μπορούν να καταλάβουν.
    +800
    Τι καλύτερο και πιο παραστατικό που φτιάχνει και εικόνες στα παιδιά από 10-20 τεράστιες (στα μάτια των παιδιών) μηχανές και αναβάτες με πλήρη εξάρτηση να παρκάρουν στο προάβλιο του σχολείου. Να είναι όμως εκεί και οι γονείς να τα ακούσουν γιατί τι να το κάνω να δημιουργήσω εικόνες στο παιδάκι αν ο μπαμπάς το βάζει να κάνει ακροβατικά επάνω στο παπί.Να μάθουν οι γονείς ότι μπορείς να κουβαλάς ένα παιδί 8-10 χρονών στη μηχανή με ασφάλεια και ότι υπάρχουν παιδικά κράνη.

  2. #17
    Σαρδαναπαλος Το avatar του/της sotostzav
    Εγγραφή
    16/01/2011
    Μηνύματα
    638
    Ποσα μπραβο να σου πω ρε φιλε για το θρεντ?Ποσα?Μακαρι να γινει τροπος ζωης ολων οσων καβαλανε οτιδηποτε μηχανοκινητο με 2 τροχους,το να φορανε εστω ενα γ@μημενο κρανος...Εστω....
    Here I am,on the road again.......

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της zami
    Εγγραφή
    29/09/2013
    Μηνύματα
    83
    Κρανος....αυτός ο αγνωστος!!!
    Εχεις απολυτο δικιο....Βεβαια απο την αλλη, ο λογος που συμβαινει αυτο (among others) ειναι η ελλειψη παιδειας...Και δεν αναφερομαι στην ακαδημαικη παιδεια και στις περγαμηνες, αναφερομαι στην κοινωνικη , στην "καθημερινη" παιδεια που ειναι απαραιτητη.....

  4. #19
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Ο καθείς την γκλάβα του και την μαλακία του την έχει ξεχωριστά από τους υπολοίπους. Ωραίο κειμενάκι και αν συνοδευόταν από φωτογραφίες τραυματιών θα ήταν ακόμα καλύτερο, όμως όλα τελικά είναι θέμα παιδείας και ξεκινάνε από το σπίτι και το σχολείο (σε μικρές τάξεις). Ελάχιστοι είναι αυτοί που άλλαξαν νοοτροπία από παρέες, ενημέρωση κλπ σε μεγαλύτερη των 18 ηλικία.
    Συνήθως ο κάγκουρας βρίσκει ομοίους του να στεγαστεί και να συγχνωτιστεί, οπότε καμία ελπίδα.

    Σκουτεράδες, ποζεράδες και ακράνοβιτς τα τελευταία χρόνια έχουν αυξηθεί με γεωμετρική πρόοδο καθώς και τα ατυχήματα και ναι εν μέρη φταίει η κρίση και η τιμή της βενζίνης αλλά φταίει και η νοοτροπία μας και ο κακός μας ο καιρός. Πάντα στους άλλους θα τύχει και ποτέ σε μας κι αν για κάποιο λόγο την πατήσουμε θα φταίει η κακιά η στιγμή και οτιδήποτε άλλο εκτός της μαλακίας μας.

    Γιατρέ keep on going να προσπαθείς να σιάχνεις κεφάλια και κράτα ένα ψηφιακό αρχείο να το δείχνεις στους οικείους μπας και γλυτώσεις καμιά κεφάλα.




    edit

    ο χαρακτηρισμός "μόγκολο" είναι αδόκιμος κατ' εμέ και με χαλάει τα μάλα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #20
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω νομιζω οτι ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ καταλληλο για ανηλικους...

    Ειναι ΕΙΔΙΚΑ για ανήλικους...

    Να μαθαίνουν από τώρα, να μην σκέφτονται το αν θα τους γράψουν για να το φορέσουν, να σκέφτονται ότι προστατεύουν την κεφάλα τους και κατ επέκταση τους δικούς τους....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #21
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas2B
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    669
    Well said...

  8. #23
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Η εκπαίδευση των παιδιών είναι λίγο "δημοκρατική" όσον αφορά την ασφάλειά τους σε αμάξι και μηχανή.
    Όταν έκανα το πρώτο ταξίδι με τη κοράκλα μου την έδεσα κανονικά στο καρέκλι της στο ύψος του Αγίου Κωνσταντίνου άρχισε να γκρινιάζει αφόρητα για να τη βγάλει ενώ είχαμε σταματήσει πριν λίγο για καφέ και περπάτημα στο γνωστό καφέ. Σταμάτησα σε πάρκινγκ την έβγαλα έξω και της είπα πως δεν κουνάμε αν δεν βάλει ζώνη, πέρασε αρκετή ώρα μέχρι να καταλάβει πως το εννοούσα αυτό που της έλεγα έτσι και μπήκαμε πάλι μέσα και έβαλε τη ζώνη της. Έπειτα κάθε φορά που μπαίναμε στο αμάξι φώναζε "ζούνη μπαμπά ζούνη"
    Στο κράνος βλέπαμε πάντα MotoGP και έβλεπε να φοράνε όλοι κράνος, της εξήγησα τι γίνετε αν δεν φοράει κράνος, και της έδειξα τα ράμματα που φόραγα κράνος, έτσι κάποια στιγμή που μεγάλωσε της αγόρασα ένα κράνος και πηγαίναμε στης κοντινές υποχρεώσεις.
    Το γιοκαρίνι μου δεν χρειάστηκε να του εξηγήσω όλα αυτά γιατί έβλεπε και αυτός MotoGP και έβλεπε τη μεγάλη να το φοράει πάντα και φυσικά εμένα έτσι του "κώλυσε" το μικρόβιο να μην πηγαίνει πουθενά χωρίς κράνος.
    Τώρα, που να μάθεις γέρικο σκυλί νέα κόλπα και νέα νοοτροπία, αυτό το έχω προσπαθήσει άπυρες φορές στο δρόμο , στο σούπερ μάρκετ, και με διάφορους τρόπους , με το καλό, με το άγριο, με το φιλότιμο και με το φόβο στο τι θα κάνει αν πάθει κάτι το παιδί του και αυτός δεν πάθει τίποτα, που θα καταλήξει, στο τρελάδικο? στην αυτοκτονία? στη φυλακή? που?
    Μέχρι τώρα ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ να βάζει μυαλό τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου. Μόνο αν καμιά φορά, μιλάνε τα παιδιά μου σε κανέναν, τα ακούει και βάζει σποραδικά αυτό το ρημάδι το κράνος.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMGP0718.jpg 
Προβολές:	516 
Μέγεθος:	99,0 KB 
ID:	313432
    Τελευταία τροποποίηση από soter3gm; 03/04/2014 στις 09:43.
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Στερνη μου γνωση να σ'ειχα πρωτα....
    λεει ο σοφος λαος....!!!

    Σωτερ...το ιδιο κρανος εχω παρει στο μικρο μου...

  10. #25
    Έχουμε βαρεθεί να τα βλέπουμε. Χτες στον Πειραιά όπου βρέθηκα και για δουλειά, κράνος ανύπαρκτο. Ζέστανε, βλέπεις, όχι αρκετά για σαγιονάρα, αλλά αρκετά για βερμούδα. Και προς το μεσημέρι, οι υπερήφανοι μπαμπάδες να γυρνούν από το σχολείο με τα παιδάκια φορτωμένα στα παπιά και στα σκούτερ, εννοείται ξεκρανωτοι όλοι, άλλες φορές το μωρό ανάμεσα στους γονείς, άλλες φορές το ένα μπρος και ένα ή δύο πίσω... Και λέμε για παιδεία; Για αστυνόμευση; Αν σταματήσει ένας τροχαίος έναν από αυτούς, του κόψει το 700άρι και φωνάξει επί τόπου και τις υπηρεσίες προνοίας για να πάρουν το παιδί διότι είναι έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο, τι έχει να γίνει μετά από κορώνες περί "φασιστικού κράτους", ουρλιαχτά "είμαι φτωχός ρε φίλος μιζέρια δεν έχω αμάξι ρε φίλος που να το πάω το παιδί σνιφ κλαψ λυγμ εγώ μιά ζωή έτσι κυκλοφορώ ρε φίλος και τι έπαθα ρε μιά χαρά είμαι δεν πα να πιάσετε τους λαθρομετανάστες και τους μεγαλοκλέφτες ρε εμένα τον κακόμοιρο βρήκατε ρε αλήτες ρε ξύλο που θέλετε κωλόπαιδα". Και το παιδί που μεγαλώνει με τέτοιους γονείς, τι θα γίνει; Ίδιο. Πως το 'λεγε εκείνος ο γραμματιζούμενος ο δήθεν μωρέ, ο ποζεράς που ήξερε ορθογραφία και μας την κουνούσε στα μούτρα; Ζητείται ελπίς;

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Μπράβο γιατρέ,εύγε.

  12. #27
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3130l1z.jpg 
Προβολές:	474 
Μέγεθος:	32,6 KB 
ID:	313436

    Φιλος επεσε με 30 χαω σε γαρμπιλι.....φανταστειτε το αποτελεσμα αν δεν φοραγε το κρανος

    Βαλτε αυτο το λινκ και κοιταξτε τη 14 φωτο(αμα την αναρτησω μαλλον για ban παω)
    Τελευταία τροποποίηση από jk_prince; 03/04/2014 στις 12:48.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    655
    Mπραβο ρε φιλε!!

    Το κειμενο αυτο πρεπει να εκτυπωθει και να κολληθει εξω απο σχολεια,καταστηματα μοτοσυκλετων,μπαρ,καφετεριες,παντου!!
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  14. #29
    Οκ, λίγο επιθετική προσέγγιση.. Δεν δουλεύει σε πολλούς, τύπου 'ναι, ναι, συμβαίνουν αυτά, αλλά όχι σε μένα, προσέχω-κάνω-κλπ'.. Πρέπει, καταρχάς, να καταλάβουμε ότι ΟΛΟΙ πέφτουμε.
    safety doesn't happen by accident

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Σκουτεράδες,

    Που να σε χ3σW εγώ που φοράω τα πάντα γιατί να χαρακτηρίζομαι, αλήτη, τσαντάκια, μηχανόβιε;

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ
    από hidefnick στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2007, 20:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF