Σελίδα 6 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 200

Θέμα: Kράνος=αξεσουάρ μηχανής!!!!!! Ακατάλληλο για ανηλίκους!!!

  1. #76
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Δεν μπορουμε να βαλουμε μυαλο σε ολο τον κοσμο αλλα ουτε και να τους σωσουμε ολους...
    Απλα να κανουμε προτασεις και να δινουμε συμβουλες...
    Απο ΄κει και περα....ο καθενας ...του κεφαλιου του...

  2. #77
    Είδα λίγο από το βίντεο και ομολογώ ότι με σόκαρε και το έκλεισα. Μετά όμως σκέφτηκα ότι αν πέσεις όπως έπεσε
    αυτός, σίγουρα ο εξοπλισμός θα σε γλίτωνε από πολλά, αλλά δε σηκώνεσαι και αγρατσούνιστος.
    Δεν άντεξα να δω παρακάτω για να δω αν αναφέρονται οι συνθήκες (όχι ότι έχει σημασία).
    Διάβασα όμως από τα 1α σχόλια πιο κατω, ένας έλεγε ότι τον έκανε να σκέφτεται αν θα ξανακαβαλήσει,
    όχι να αρματώνεται...

    Τι να πεις....

  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορουμε να βαλουμε μυαλο σε ολο τον κοσμο αλλα ουτε και να τους σωσουμε ολους...
    Απλα να κανουμε προτασεις και να δινουμε συμβουλες...
    Απο ΄κει και περα....ο καθενας ...του κεφαλιου του...
    Αν ομως ο καθε νεος μοτοσυκλετιστης μπαινει και βλεπει την αποψη παλαιοτερων οδηγων,σιγουρα θα το δει διαφορετικα.Ας λεμε εμεις και σιγουρα εναν θα τον γλυτωσουμε.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    Aπο μικρός θυμάμαι να παρακολουθώ αγώνες μοτοσυκλετας κ να κάθομαι να χαζεύω τον εξοπλισμό των αναβατών κ πόσο άγριοι φαίνονταν με τις φιμέ ζελατινες κ τα δερμάτινα τους. Θυμάμαι πιτσιρικάς εγω γύρω στα 10 εχω παει μαζί με τον πατέρα μου να συναντήσω έναν φίλο του ο οποίος είχε μηχανή, ο τύπος μόλις είχε αγοράσει κράνος arai Doohan replica, εντάξει τι να σας λεω, το έπιανα απο εδώ το κοίταζα απο κει, ήταν σαν να είχα μπροστά μου τον ίδιο τον Doohan.
    Απο τότε ξεκίνησε κ ο έρωτας μου για τα κράνη, όταν άρχισα να καβαλάω μηχανή φόραγα κράνος κ εννοιωθα οτι οι γύρω μου με κοιτάνε κ έβλεπαν έναν άλλο Doohan, έτσι το κράνος μου έγινε συνήθεια κ αφού ωρίμασα κ ηλικιακά αλλα κ μοτοσυκλετιστικα δεν νοηται βόλτα με μηχανή χωρίς κράνος. Γι αυτο κ είπα σε προηγούμενο ποσταρισμα οτι μακάρι να μπορούσαμε να περάσουμε ενα αντίστοιχο μήνυμα όσον αφορά την εμφάνιση κ το πόσο σε σέβεται ο άλλος ούτως ώστε να αρχίσει πλέον να τους γίνει συνήθεια. Θυμάμαι πέρυσι το καλοκαίρι είχα συναντηθεί με έναν φίλο για καφέ, όταν ξεκαβαλησα κ κάτσαμε για το καφέ μας γυρνάει κ μου λεει μπράβο ρε Γιάννη, είσαι ωραίος, καιρό είχα να δω τόσο ωραίο αναβάτη, αυτο με γέμισε ικανοποίηση αλλα κ προβληματισμό για το τι κυκλοφορεί εκεί έξω γιατι το μόνο που φόραγα ηταν κρανος, μπουφάν,μπότακι μηχανής κ τσάντα ώμου.

  5. #80
    Που να δεις τι παθαινουν οταν βλεπουν εμενα τον νευροχειρουργο και των γναθοχειρουργο(δικοι μας) στο νοσοκομειο οταν φτανουμε με μπουφαν, κρανη, μποτες, γαντια, επιγονατιδες.Εχουμε και κανα δυο καγκουρες αλλα καθε μερα τους κραζουμε και τουλαχιστον εχουν αρχισει να φορανε κρανη!

  6. #81
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Πολύ σωστό το κείμενο. Ίσως και στην περίθαλψη να έπαιζε ρόλο το αν είχες εξοπλισμό. Πέφτεις φίλε και δεν φοράς κράνος, πάρε ένα πρόστιμο μετά τη νοσηλεια και κάλυψη δική σου των νοσηλειων να το θυμάσαι. Πραγματικά σε μια νύχτα όλα αυτά θα μπορούσαν να αλλάξουν αν υπήρχε πολιτική βούληση με κοχόνια. Όσες φορές είπα σε κάποιον Ρε φίλε φόρα το κράνος σου, αρνητική απάντηση είχα.

  7. #82
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    τολη δεν χρειαζεται το προστημο! εγω ειμαι της γνωμης να καταργηθουν τα προστημα και οι κλησεις για κρανη και ζωνες, αλλα σε περιπτωση στραβης να μην καλυπτοται απο κανενα ταμειο η καμια ασφαλιστικη τα νοσηλεια, αν ο οδηγος ειναι υπαιτιος, και να καλυπτεται μονο το 50% αν δεν ειναι υπαιτιος

  8. #83
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ακαλυπτος αν θα είσαι δεν θα μπορείς να έχεις περίθαλψη και αυτό είναι μη ανθρώπινο . Ναι μεν θα νοσηλευτεις κανονικά αλλά μετά χτσααακ περάστε απ το ταμείο.

  9. #84
    ρε σεις , τι λετε?
    να απαγορευουμε την προσβαση στην περιθαλψη της υγειας τους επειδη δεν φοραν κρανος?
    σοβαρα?
    εγω λεω να πλρωνουν και οσοι καβαλαν μηχανες και παθαινουν ατυχημα. ολοι ξερουμε ποσο επικινδυνες ειναι οι μηχανες.
    δεν παμε καλα...
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 08/07/2014 στις 23:51.

  10. #85
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    ρε σεις , τι λετε?
    να απαγορευουμε την προσβαση στην περιθαλψη της υγειας τους επειδη δεν φοραν κρανος?
    σοβαρα?
    εγω λεω να πλρωνουν και οσοι καβαλαν μηχανες και παθαινουν ατυχημα. ολοι ξερουμε ποσο επικυνδυνες ειναι οι μηχανες.
    δεν παμε καλα...
    οχι δεν λεμε αυτο! λεμε απλα οτι εφ'οσον κυριε εσυ ο ιδιος δεν πηρες τα απαραιτητα μετρα ωστε να προστατεψεις τον εαυτο σου σε περιπτωση στραβης, γιατι να επωμιστει καποιος αλλος το κοστος της νοσηλειας σου? να τα πληρωσεις εσυ!

  11. #86
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    οχι δεν λεμε αυτο! λεμε απλα οτι εφ'οσον κυριε εσυ ο ιδιος δεν πηρες τα απαραιτητα μετρα ωστε να προστατεψεις τον εαυτο σου σε περιπτωση στραβης, γιατι να επωμιστει καποιος αλλος το κοστος της νοσηλειας σου? να τα πληρωσεις εσυ!
    Γιαυτο πληρωνουμε τις ασφαλειες.Για να μας καλυπτουν.
    Επισης αυτο θα ισχυει για ολα μετα.Αρα θα ζουμε μια αποστειρωμενη ζωη.

  12. #87
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexxxcbr Προβολή μηνύματος
    Γιαυτο πληρωνουμε τις ασφαλειες.Για να μας καλυπτουν.
    Επισης αυτο θα ισχυει για ολα μετα.Αρα θα ζουμε μια αποστειρωμενη ζωη.
    ασφαλεια πληρωνεις για να σε καλυψει εφ'οσον γινει η στραβη ενώ εσυ εχεις παρει όλα τα απαραίτητα μετρα για την προστασια σου! ετσι πρεπει να είναι το σωστο και λογικο! από τη στιγμη που εσυ ο ιδιος αδιαφορεις για το τομαρι σου, γιατι να ενδιαφερθεί καποιος άλλος?

    (όχι εσυ προσωπικα, γενικα μιλαω ετσι? προς αποφυγη παρεξηγησεων..)

  13. #88
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το ότι πληρώνουμε την όποια ασφάλεια για να μας καλύπτει αλλά εμείς ως μονάδες να κάνουμε του κεφαλιού μας είναι καθαρά εθνικό σπορ. Όπως επίσης και το όταν κάτι πάει στραβά το αποδιδουμε στην κακή την ώρα, κάτι το οποίο, δείχνει πόσο αφελείς είμαστε στο θέμα ευθυνών μας. Η όποια ασφάλιση είναι επικουρική.

  14. #89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    οχι δεν λεμε αυτο! λεμε απλα οτι εφ'οσον κυριε εσυ ο ιδιος δεν πηρες τα απαραιτητα μετρα ωστε να προστατεψεις τον εαυτο σου σε περιπτωση στραβης, γιατι να επωμιστει καποιος αλλος το κοστος της νοσηλειας σου? να τα πληρωσεις εσυ!
    μικε , διαβασε ξανα τι γραφεις και σκεψου ..

    μηχανη
    κρανος
    εξοπλισσμος
    μαθηματα
    καπνισμα
    κακη διατροφη
    οχι ασκηση
    εξτριμ σπορτς
    ποδοσφαιρο σε 5χ5
    μπασκετ στο τσιμεντο
    κλπ-κλπ

    ανν εσυ δεν περνεις τα απαραιτητα μετρα και κανεις κατι απο τα παραπανω και δεν προστατευεις την υγεια σου , εγω γιατι να σε πληρωνω..
    για μενα , η "λογικη" αυτη εκτος απο ακυρη ειναι και επικινδυνη

  15. #90
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ασφαλεια πληρωνεις για να σε καλυψει εφ'οσον γινει η στραβη ενώ εσυ εχεις παρει όλα τα απαραίτητα μετρα για την προστασια σου! ετσι πρεπει να είναι το σωστο και λογικο! από τη στιγμη που εσυ ο ιδιος αδιαφορεις για το τομαρι σου, γιατι να ενδιαφερθεί καποιος άλλος?

    (όχι εσυ προσωπικα, γενικα μιλαω ετσι? προς αποφυγη παρεξηγησεων..)
    Καποιο λαθος κανεις Μικε.Ασφαλεια πληρωνω για να με καλυψει για τα παντα.
    Μου θυμιζεις καποιες ιδιωτικες ασφαλειες που προσπαθουν να βρουν λογο για να μη σε καλυψουν

    Τωρα οσον αφορα το κρανος και τον εξοπλισμο συμφωνω απολυτα.
    Καμμια παρεξηγηση.Συζητηση κανουμε.

Σελίδα 6 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ
    από hidefnick στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2007, 19:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF