Σελίδα 9 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 200

Θέμα: Kράνος=αξεσουάρ μηχανής!!!!!! Ακατάλληλο για ανηλίκους!!!

  1. #121
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Να φοράς κράνος για το κεφάλι σου, όχι για να σώσεις την ελλάδα από την οικονομική καταστροφή.

    Αν είναι δυνατόν να μας απασχολούν τα έξοδα περίθαλψης/αποκατάστασης οποιουδήποτε. Λες και έχουμε λύσει τα οικονομικά μας προβλήματα σαν χώρα και έμεινε μόνο αυτή η τρύπα να κλείσουμε. Εδώ που το σύστημα υγείας παραπαίει, μας φταίει ο τραυματίας.

  2. #122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Έλα ντε.
    Κι ανάλογα το πόσα καπνίζει τη μέρα.
    Κι αν είναι άφιλτρα.
    Ή πίπες με μπάλσα Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	smoking-pipe-024.gif 
Προβολές:	417 
Μέγεθος:	1,3 KB 
ID:	319856

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Υποθέτω έχεις δει ότι η περίθαλψη είναι και πρέπει να είναι για όλους ναι; Μέσα σε αυτό που έχεις βάλει σε κουοτ είναι. Δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό σου αυτό και μάλλον έχουμε βγει εκτός θέματος.
    Kαταλαβα τι ελεγες γι'αυτο δεν γραφω πουθενα περιθαλψη αλλα φροντιδα.Τι να την κανει την δωρεαν περιθαλψη καποιος οταν μετα απο ατυχημα σπασει μονο το ποδι του και στη συνεχεια τον καλεσουνε να πληρωσει απο την τσεπη του 7 αυτοκινητα και 1 κολονα (τυχαια τα νουμερα).Και τι να την κανει την δωρεαν περιθαλψη αν παθει εγκεφαλικο οταν δει τη σουμα.


    Με αφορμη και το παρακατω του Bladerunner Και ποιος θα ορίσει τις ενέργειες-δραστηριότητες που θα ενεργοποιούν την εφαρμογή αυτού του νόμου;να συμπληρωσω.
    Οδηγει καποιος ζαλιζετε και πεφτει σε κολονα.Τι τον κανουμε,του στελνουμε το λογαριασμο?

  4. #124
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Kαταλαβα τι ελεγες γι'αυτο δεν γραφω πουθενα περιθαλψη αλλα φροντιδα.Τι να την κανει την δωρεαν περιθαλψη καποιος οταν μετα απο ατυχημα σπασει μονο το ποδι του και στη συνεχεια τον καλεσουνε να πληρωσει απο την τσεπη του 7 αυτοκινητα και 1 κολονα (τυχαια τα νουμερα).Και τι να την κανει την δωρεαν περιθαλψη αν παθει εγκεφαλικο οταν δει τη σουμα.


    Με αφορμη και το παρακατω του Bladerunner Και ποιος θα ορίσει τις ενέργειες-δραστηριότητες που θα ενεργοποιούν την εφαρμογή αυτού του νόμου;να συμπληρωσω.
    Οδηγει καποιος ζαλιζετε και πεφτει σε κολονα.Τι τον κανουμε,του στελνουμε το λογαριασμο?
    Ωπα,my bad τότε.Εχεις δίκιο έτσι όπως το έθεσες.Υπάρχουν κενά και δε νομίζω να γεμίζουν απο κάποια ασφαλιστική οπότε γυρνάμε στο αρχικο κείμενο του γιατρού.Οσο και αν φανεί παράξενο ναι,παει και λογαριασμός για την κολώνα και δεν ειναι θέμα της αιτίας η απόφαση της πληρωμής αλλα το αποτέλεσμα.Η πεσμένη κολώνα.Εχω δει λογαριασμο για μπαριέρα πριν 15 χρόνια περίπου.

  5. #125
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Να κάνω ιμα μετάφραση γιατί νομίζω άλλα λέει ο ένας άλλα καταλαβαίνει ο άλλος. (και μπορεί μαλακίες να καταλαβαίνω κι εγώ).

    Ο έβδομος τόλης λέει "Είχες ατύχημα γιατί πήγαινες με 300, δε φόραγες κράνος, είχες πιει κλπ... ΝΑΙ θα σε περιθάλψω, θα κάνω ότι θα έκανα για τον οποιονδήπτε για να του σώσω τη ζωή, να γίνεις καλά κλπ. ΑΛΛΑ, μόλις με το καλό γίνεις καλά, δεν έχει "περασμένα ξεχασμένα". Θα φας πρόστιμα χοντρά για το ότι δε φορούσες κράνος ή είχες πιει κλπ."
    και ακριβως το ιδιο θελω να πω κι εγω! εσεις γιατι το γενικευετε?

  6. #126
    Vatos Locos For Ever Το avatar του/της chester24
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    337
    Αν ειναι να καταλαβουν καποιοι την σημασια του να φορας προστατευτικο εξοπλισμο, θα το καταλαβουν μονο αν δουν π.χ. μια "ωμη" διαφημιση / παρουσιαση / καμπανια.

    Η -λυπαμαι που το λεω αυτο- αν γινουν οι ιδιοι το "ωμο" παραδειγμα..
    .............

  7. #127
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chester24 Προβολή μηνύματος
    Αν ειναι να καταλαβουν καποιοι την σημασια του να φορας προστατευτικο εξοπλισμο, θα το καταλαβουν μονο αν δουν π.χ. μια "ωμη" διαφημιση / παρουσιαση / καμπανια.

    Η -λυπαμαι που το λεω αυτο- αν γινουν οι ιδιοι το "ωμο" παραδειγμα..
    ΜΟΝΟ στη 2η περιπτωση δυστυχως! ωμες διαφημισεις / παρουσιασεις κυκλοφορουν εκατοντάδες...

  8. #128
    Motorradfahrer Το avatar του/της Mits-fz6
    Εγγραφή
    03/05/2012
    Μηνύματα
    201
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	aYpWVg7_460s_v2.jpg 
Προβολές:	256 
Μέγεθος:	21,4 KB 
ID:	322315

  9. #129

  10. #130
    Άκου, βλέπε, σώπαινε... Το avatar του/της low pass
    Εγγραφή
    17/06/2013
    Μηνύματα
    25
    Που να δείτε Αλεξαδρούπολη που ήρθαμε με την κυρά, 1 στους 20 φορούσε κράνος. Δεν θέλω να αδικήσω κανέναν αλλά μου έκανε εντύπωση.

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Μενω μονιμα στα Χανια και ειμαι απο Αλεξ/πολη....
    Στα Χανια ο πρωτος μπατσος που θα σε δει χωρις κρανος δεν θα σου την χαρισει, στην Αλεξ/πολη ΔΕΝ γραφουν για κρανος μεσα στην πολη σχεδον ποτε (μου εχουν κανει ελεγχο και ημουν ξεκρανωτος και δεν αναφερανε καν την λεξη κρανος).....'

  12. #132
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    μην ξαναγυρισουμε στο (ρητορικο για μενα) ερωτημα για ποιον φορας κρανος;για τους μπατσους η για την κεφαλα σου;
    εδω και πολλα χρονια εχω παψει να κοταω που και ποτε κανουν μπλοκα γιατι πολυ απλα δεν με ενδιαφερει...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Διαφωνω καθετα...
    Μεγαλωσα στην Αλεξ/πολη και σαν πιτσιρικι απο 16 ετων με παπια,σκουτερ και ss ακομα για μια δεκαετια δεν φορουσα κρανος πολυ απλα γιατι δεν βρεθηκε ενας "μαλακας" διοικητης τροχαιας να δωσει εντολη να γραφουνε για το γαμηδι...
    Ημουν λοιπον κωλοφαρδος που περασα τα οργισμενα νιατα αναιμακτα....
    Κωλοφαρδο ομως δεν ηταν το αδερφακι μου που εφυγε στα 17 του...
    32 θα ηταν τωρα και θα πιναμε κανενα τσιπουρο παρεα....

  14. #134
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    κι εγω διαφωνω καθετα.
    λυπαμαι για το αδερφακι σου,ειλικρινα.προπερσι εχασα κι εγω ενα φιλο κολλητο.
    δεν περιμενω απο κανενα κρατος,διοικητη κλπ να σωσει το δικο μου κεφαλι..
    κι εγω εμαθα πριν παθω ευτυχως.οταν ανεβηκαν λιγο τα κυβικα και ειδα οτι δεν ειναι σαν το παπακι μου,ειπα "φιλε,δεν ειναι να παιζεις τωρα" και δεν το ξαναεβγαλα.
    οπως εχει ειπωθει απειρες φορες ειναι θεμα παιδειας,και το φοβητρο της κλησης δεν ειναι λυση.
    αν εχεις μαθει απο πιτσιρικακι οτι οταν καβαλαω,οτι διτροχο κι αν ειναι,βαζω κρανος,δεν θα μιλαγαμε τωρα για δικους μας που εχουν φυγει.....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    μοτοσυκλετικη παιδία δεν υπηρχε ουτε για αστειο στον κοινωνικο που περιγυρο τοτε...μακαρι να ζουσαν οι δικοι μας και ας φορουσαν κρανος μονο υπο τον φοβο της κλησης. Δεν θελω να το συζητησω αλλο γιατι δεν ειναι ευχαριστο για μενα, μονο να προσθεσω οτι εχω 2 παιδια τωρα και οταν μεγαλωσουν αν καβαλανε θελω ο καθε τροχονομος που τα πετυχενει ξεκρανωτα να τα μαδαει....
    Εννοειται οτι θα τους δωσω οτι μπορω απο συμβουλη και γνωση αλλα τα παιδια ειναι παιδια και παρασυρονται...

Σελίδα 9 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ
    από hidefnick στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2007, 19:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF