Σελίδα 1 από 14 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 200

Θέμα: Kράνος=αξεσουάρ μηχανής!!!!!! Ακατάλληλο για ανηλίκους!!!

  1. #1

    Angry Kράνος=αξεσουάρ μηχανής!!!!!! Ακατάλληλο για ανηλίκους!!!

    Δεν ξέρω αν πρέπει να τα γράψω αυτά που θέλω ποιητικά ή να ξεκινήσω να χώνω ασταμάτητα για ώρα!!!!Let the χώσημο begin!!!!
    Ζητώ από τώρα συγγνώμη για αυτά που θα διαβάσετε παρακάτω, και για τον τόνο τους και για το περιεχόμενό τους, αλλά κάπου πρέπει και εγώ να τα πω γιατί δεν μπορώ να βρίσω τους ίδιους.Αρκετοί νομίζω θα με καταλάβουν και θα με δικαιολογήσουν και κάποιο άλλοι όχι.Σε περίπτωση λοιπόν που φάω ban ας μη γίνει ένα ακόμα απλό topic για αντιπαράθεση!

    Είμαι γιατρός σε μία ΜΕΘ στην Αθήνα και βαρέθηκα να βλέπω κατεστραμμένες οικογένειες 30άριδων και μανάδες και κοπέλες 20ριδων να κλαίνε ασταμάτητα γιατί το κράνος για μερικούς είναι "αξεσουάρ" μηχανής.
    Όχι ρε μ@λάκες δεν είναι αξεσουάρ μηχανής, δεν είναι για την μηχανή ρε βλάχο, που από εδώ και πέρα θα κοιτάς το ταβάνι και θα ανοιγοκλείνεις τα μάτια σου βάζοντας την γυναίκα σου στα 30 της να σε ξεσκατίζει και να σε ταΐζει με σύριγγα.
    Δεν είναι αξεσουάρ μηχανής ρε μόγγολο που η μάνα σου και ο πατέρας σου σε μεγάλωναν μία ζωή και τώρα θα έχουν ακόμα ένα διακοσμητικό φυτό στο σπίτι.
    Δεν είναι αξεσουάρ μηχανής ρε προϊστορικέ γίββωνα που τα παιδιά σου δεν θα μπορούν ποτέ να παίξουν μαζί σου γιατί το μόνο πράγμα που μπορείς να κουνήσεις είναι τα βλέφαρά σου.
    Δεν είναι αξεσουάρ μηχανής ρε μαλακισμένε κάγκουρα που σου χάλαγε το μαλλί και το έβαζες στον αγκώνα, τώρα όχι μαλλί να βάλεις ζελέ δεν έχεις αλλά ούτε καν οστά στο κρανίο σου.... να δω τι σκατά θα χτενίσεις τώρα.
    Δεν είναι αξεσουάρ μηχανής βλαμμένο κοριτσάκι που ανεβαίνεις ξεκράνοτη για να μη χαλάσει το make up στην μηχανή του του απο πάνω κάγκουρα και ο πατέρας σου θα βλέπει μόνο τις παλιές φωτογραφίες σου και θα καταπίνει 10 αντικαταθλιπτικά γιατί δεν θα έχει το κουράγιο να σε δει έτσι όπως έγινες.
    Δεν είναι αξεσουάρ μηχανής.....

    Είναι για τα κεφάλια σας ρεεεεεεεεεε!!!!!!! Είναι η διαφορά μεταξύ 3 μηνών στην ΜΕΘ και μίας ζωή σαν γαρδένια από μία απλή επίσκεψη στα επείγοντα και μίας ζωής καθ' όλα φυσιολογική. Είναι η διαφορά μεταξύ νεκροταφείου και 2 μηνών με γυψονάρθηκα! Είναι η διαφορά μεταξύ θανάτου και ζωής....

    Φτάνει.........:a37:

  2. #2
    οτι να'ναι μελος Το avatar του/της roukos_x
    Εγγραφή
    09/03/2014
    Μηνύματα
    383
    εκτυπωσε το...κ τριψτο στα μουτρα του καθε ενα ακαλυπτου που πετυχαινεις στον δρομο..
    βασικα.. ο καθενας πρεπει να το εκτυπωσει κ να το τριψει στα μουτρα του καθε ακαλυπτου...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sernodas2
    Εγγραφή
    07/05/2010
    Μηνύματα
    503

    Όποιος γυρίζει μυρίζει

    κ όποιος κάθετε βρωμίζει

  4. #4
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    WHO RUNS THE SHOW

  5. #5
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Τα πες ολα!!!
    Ride(s) the wind of change...

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της veloujr
    Εγγραφή
    25/12/2013
    Μηνύματα
    69

  7. #7
    Είδα φως και μπήκα! Το avatar του/της nick_VFR
    Εγγραφή
    10/10/2013
    Μηνύματα
    129
    Νομίζω είναι εντελώς αδύνατο να διαφωνήσει κάποιος μαζί σου!


    Και μιλάς ΜΟΝΟ για κράνος... που αρκετοί από εμάς όχι μόνο το θεωρούμε αυτονόητο, αλλά επιμένουμε ότι πρέπει να συνοδεύεται από μπουφάν, παντελόνι, μπότες και γάντια με προστατευτικά!






    (ωχ... τώρα που είπα "μπουφάν, μπότες κτλ." θα αρχίσει η αντιπαράθεση!)

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zentakiasSF
    Εγγραφή
    14/04/2013
    Μηνύματα
    230
    Εσυ καλα τα λες, καποιοι δεν λενε να το καταλαβουν ομως και συνεχιζουν akranovic...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DgSensei
    Εγγραφή
    05/11/2013
    Μηνύματα
    120
    Ας βάζαν το πρόστιμο για οδήγηση χωρίς κράνος να είναι 1000 ευρώ ζεστά και αφαίρεση διπλώματος και πινακίδων για κάνα εξάμηνο και θα σου λεγα για πότε θα γινόντουσαν όλοι τύπος και υπογραμμός.

  10. #10
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DgSensei Προβολή μηνύματος
    Ας βάζαν το πρόστιμο για οδήγηση χωρίς κράνος να είναι 1000 ευρώ ζεστά και αφαίρεση διπλώματος και πινακίδων για κάνα εξάμηνο και θα σου λεγα για πότε θα γινόντουσαν όλοι τύπος και υπογραμμός.
    οπως επισης αν μαθαιναμε ολοι απο 5-6 χρονων οτι δεν πρεπει να καβαλαμε δικυκλο χωρις κρανος,το ιδιο θα γινοτανε...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2011
    Μηνύματα
    159
    Πραγματική συζήτηση με πιτσιρίκο 8-10 χρονών προχθές που έπλενα τη μηχανή :

    - Ωραία μηχανή, θέλω να πάρω και εγώ μηχανή όταν μεγαλώσω κτλ
    - Να φοράς κράνος όμως ε?
    - Ναι, γιατί χωρίς κράνος θα μας γράψει η αστυνομία!
    - Όχι μικρέ, χωρίς κράνος θα χτυπήσεις εάν πέσεις.
    - Εσύ έχεις πέσει και δεν χτύπησες επειδή φορούσες το κράνος?? -Ναι..

    Του έκανε φοβερή εντύπωση η απάντησή μου...Ελπίζω να την θυμάται για καιρό.

  12. #12

  13. #13
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    μια χαρα τα λες & μπραβο σου , εισαι ευτυχως απο τους γιατρους που ασχολουνται & περεταιρω , παντως στο φορουμ αυτο & σε αλλα εχει τονιστει απειρες φορες η χρηση κρανους & προβαλεται συνεχεια απο τους διαχειριστες & σχεδον ολα τα μελη - ειχαν υπαρξει περιπτωσεις που καποια μελη μας κουφαναν με τραγικες τουλαχιστον δικαιολογιες για την μη χρηση - μαζικα ομως τι κανουμε ?

    για πες μου που ουτε για δειγμα δεν υπαρχει εκπαιδευση & παιδεια για την οδηγικη ασφαλεια ? απο νηπια επρεπε να μαθαινουν τα παιδια τα παντα για την οδηγικη ασφαλεια & ας μην οδηγησουν ποτε
    τυχαια αραια & που σκαει καμμια ενημερωση κυριως απο ιδιωτικες πρωτοβουλιες & αυτο ειναι ολο ,

    οποτε λοιπον αφου μπ@υρδελο κρατος εχουμε & μας κυβερναν ανευθυνοι & ασχετοι ανθρωποι , αν εχουμε λιγο φιλοτιμο ας γινουμε εμεις το φροντιστηριο για τις νεοτερες γενιες , μπας & λιγοστεψουν τα μνηματα & το αιμα που χυνεται καθε χρονο στην ελλαδα απο τροχαια

    ναι βρε μ@λακες - για οποιον δεν καταλαβαινει - ειμαστε & εμεις υπευθυνοι για τα παιδια που αυριο θα χασουν την ζωη τους επειδη δεν φοραγαν κρανος ή θα μεινουν παραλυτα , εμας βλεπουνε πανω στα θηρια & κ@υλωνουνε , εμεις γινομαστε το μοτοσυκλετιστικο προτυπο που θα εχουν αυριο , ειμαι πολυ αυστηρος με τον εαυτο μου & με τη γυναικα μου & με οποιον κουβαλαω πανω στο μηχανακι ειτε προκειται για 50αρι παπι ειτε για την οποιαδηποτε μοτοσυκλετα & οπουδηποτε & για την μικροτερη αποσταση για την χρηση κρανους

    μακαρι - εγω ειμαι μεσα το λεω - αν υπαρξει & καποια πρωτοβουλια απο εσας τους γιατρους που βλεπετε τοσα & εχετε & τις επιστημονικες γνωσεις να ενημερωσουμε οσους περισσοτερους μπορουμε μπας & στο μελλον δεν χρειαστει να ξαναανοιχτει παρομοιο θεμα απο εσενα ή καποιον συναδελφο σου ή απο τον οποιοδηποτε

    & παλι μπραβο τα ειπες ωμα οπως πρεπει να ειπωθουν

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DgSensei
    Εγγραφή
    05/11/2013
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    οπως επισης αν μαθαιναμε ολοι απο 5-6 χρονων οτι δεν πρεπει να καβαλαμε δικυκλο χωρις κρανος,το ιδιο θα γινοτανε...
    Συμφωνώ απόλυτα.Αν ξεκινήσουμε αυτή ακριβώς τη στιγμή να εκπαιδεύουμε όλα τα παιδιά κάτω των 14 σε αυτή τη λογική θα είναι ότι καλύτερο.

    Αλλά ακόμη και να γίνει αυτό,θα συνεχίσει να υπάρχει ένας πολύ μεγάλος πλυθησμός ανθρώπων που έχει περάσει στο στάδιο του αθεράπευτου...Όλοι αυτοί τους οποίους κράζει το αρχικό ποστ.Αυτοί δυστυχώς μόνο έτσι μπορούν να καταλάβουν.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    εγω νομιζω οτι ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ καταλληλο για ανηλικους...

Σελίδα 1 από 14 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ
    από hidefnick στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2007, 20:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF