Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: schuberth sr1

  1. #1
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    schuberth sr1

    εχει κανεις το κρανος?

    καμια αποψη απο αεροδυναμικη τι λεει?και επισης αμα μπορει να μας πει με τι το συγκρινει, το θεωρει ισαξιο ανωτερο κλπ...ευχαριστω

  2. #2
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Δεν το εχω και πολυ καιρο,αλλα απο λιγο που το εχω δοκιμασει(εχω αλλο για καθημερινο)εχει πολυ καλο αερισμο σε σημειο που
    εκλεινα τους αεραγωγους απο το πολυ κρυο(εχει και υποσιαγονο αφαιρουμενο το οποιο κοβει τον αερα που στροβιλιζει απο κατω).
    Εχει αρκετο θορυβο ο οποιος μειωνεται αισθητα αν κλεισεις τους πλευρικους αεραγωγους.
    Δεν θολωνει ευκολα εχει υποδοχη για pinlock (το δικο μου ειχε μεσα στο κουτι ).
    Πολυ ποιοτικη εσωτερικη επενδυση με καλη αισθηση οταν το φορας.
    Τωρα για αεροδυναμικη.....εγω εχω γυμνο και με ~180 δεν κουναει καθολου και ουτε με κουραζει.(διαθετει και κλειδωμα ζελατινας)
    Ενα μειον που του εχω βρει ειναι ο τροπος που αφαιρειται η ζελατινα.Αν εισαι λιγο απροσεκτος θα κανεις ζημια στα κουμποματα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #3
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    688
    θα συμφωνησω με τον απο πανω.Εγω το εχω περιπου 2,5 χρονια.Αψογο σε ολα του.Ακομα και ατο θεμα με την αφαιρεση της ζελατινας ειναι θεμα συνηθειας!εγω πλεον την αλαζω με κλειστα ματια!Η φιμε ζελατινα του τελεια.
    Τα μαξιλαρακια μετα απο 2,5 χρονια και μετα απο πλυσιματα εχουν παρα πολυ καλη αισθηση.Γενικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.Επισης να αναφερω οτι ειχα σπασει το αεραγωγο του σαγονιου και το αναταλακτικο κοστισε μονο 10 ευρω!
    Πριν απο αυτο ειχα Arai(απαραδεκτα μαξιλαρακια και ζελατινα) ενω ειχα και shoei xr1100 που δεν με ενθουσιασε.
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  4. #4
    επαναφέρω...
    αν από RX7 πάω στο SR1 θα απογοητευτώ?υποτίθεται είναι το πιο σταθερό κράνος με κορυφαία αεροδυναμική και zero lift εξελιγμένο σε αεροδυναμική σήραγγα....
    ή μήπως να πάω σε x-spirit2 ? και τα 2 παίζουν σε heavily discounted τιμές γι'αυτό είμαι ανάμεσα στα 2...παίζει και το Bell star carbon από αμερική.......
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #5
    καλυτερη αεροδυναμικη/ζυγισμα κ σταθεροτητα απο το RX7 δυσκολα θα βρεις.ισως καποιος κατοχος να σου πει περισσοτερα...


    προσφατα δοκιμασα ενα σουπερ ντουπερ Χ-Λιτε (το βαζουν στην κατηγορια του Quantum που εχω...) κ μου φανηκε τενεκες μπροστα στο Αραι...

Παρόμοια θέματα

  1. schuberth sr1
    από p@nos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2011, 16:57
  2. Schuberth S1
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2009, 03:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF